Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kuropatwy / Przepiórki / Frankoliny - Klatki dla przepiórek japońskich i faraonek.

kamillo1395 - 2010-03-01, 16:59
Temat postu: Klatki dla przepiórek japońskich i faraonek.
witam
w jakich klatkach sie powinno trzymac przepiorki ??
bede bardzo wdzieczny za wszelkie zdjecia...
a wie moze ktos gdzie mozna nabyc taka klatke tanio??

Za odp. z gory dziekuje:D

gege - 2010-03-01, 18:36
Temat postu: Re: klatki do przepiorek japonskich i faraonek
Klatka dla mnie najlepsza była by taka,podaje jak ją zrobić
Zrobić konstrukcję z czegoś(drewno,metal) i dać jako podłogę blachę lub deski a wyżej jakieś 50cm dać siatkę zgrzewaną która będzie pochylona (wyższy punkt od tyłu)a z przodu zeby była wyciągnięta gdzieś 20cm i ją zawinąć wtedy jajeczka nie będą leciały na zewnątrz i nie będą miały się jak zatrzymać.Oczywiście te deski na podłogę nie są potrzebne gdy jest jedno piętro.Klatkę można obić deskami lub siatkę przymocować.

kamillo1395 - 2010-03-01, 19:34

dzieki gege za rade:D
a ty masz moze taka jak napisałes??
jesli tak to wstaw zdjecia:][/b]

Bruno - 2010-03-02, 12:18

Klatka nie głębsza niż 50 cm. Będzie łatwo czyścić/łapać ptaszki. Wysoka na max 30 cm albo 2m. Tak żeby przepiórki albo nie mogły wystartować albo ze startu nie dolatywały do sufitu.
A szeroka na tyle ile masz miejsca :) Jak najszersza!

gege - 2010-03-02, 19:39

Nie,ale mam zamiar taką zrobić w przyszłości.
robert 1 - 2010-03-02, 20:29

Moja wolierka dla przepiórek japońskich ma wymiary 2,2 metra na 1,8metra i znajduje się o dziwo w garażu.Dno wolierki zrobiłem z płyty OSB,stelaż jest z listew drewnianych.Zamiast siatek metalowych zastosowałem siatkę zbrojeniową do styropianu i świetnie zdaje egzamin już trzeci rok.Do tego posiadam oświetlenie oraz sztuczną kwokę która dogrzewa ptaszki w zimne dni.(nawet zimą nie miałem problemu z nieśnością kurek)
Bruno - 2010-03-03, 13:26

Robert pstryknij ze dwie fotki. Bo normalnie ciekawość mnie zżera jak to wygląda! I nie przejmuj się że nie jest to kolorowe cudo z TV bo zauważyłem ostatnio że wszyscy mają jakieś dziwne kompleksy!
robert 1 - 2010-03-03, 19:46

Oto moja garażowa wolierka.
jacor889 - 2010-03-03, 19:52

Fajna wolierka :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
robert 1 - 2010-03-03, 20:00

Część ptaszków jest po przejściach więc marnie wyglądają ale pracuje nad nimi i są teraz w dobrych rękach.Odzyskałem je od psełdohodowcy któremu nie zależało na ptakach tylko na jajkach,pomału dochodzą do siebie.
gege - 2010-03-04, 16:15

Robert 1,ile masz sztuk?
robert 1 - 2010-03-04, 16:54

gege, W tej chwili to jest ich 30 sztuk.
Eto - 2010-11-20, 21:00

Bardzo ładna wolierka gdybym miał u siebie takie miejsca też bym taką sobie sprawił :)
gratuluje pomysłowości z tym ogrzewaniem :P

D1989 - 2010-11-21, 15:05

To mój regał na przepiórki teraz mam takze zagospodarowana tą część na samym dole. czyli mam 3 klatki. Wymiary to 155cm x 60 x40 (dł,sz,wys) co o tym myślicie??
robert 1 - 2010-11-21, 21:24

D1989, Bardzo fajny ale jak wygląda to od strony sanitarnej tzn.jak z czyszczeniem,bo widzę tylko jedne malutkie drzwiczki.
D1989 - 2010-11-22, 20:07

robert 1, mam dwoje drzwiczek w każdej klatce. jedne na środku a drugie na bocznej sciance ( jezeli patrzysz na zdjecia to drugie drzwiczki są po lewej stronie na bocznej scianie) i własnie tymi drugimi drzwiczkami wyciągam wszystkie nieczystośći. według mnie klatki są praktyczne i tanie w zrobieniu. Postaram sie zrobić aktualne zdjecia tego moje regału. Pozdrawiam
robert 1 - 2010-11-22, 21:34

D1989, Przepraszam Cię i nie denerwuj się klatka jest w pełnym pozytawie OK,tylko z tego zdjęcia nie widać bocznych drzwiczek więc zapytałem. POZDRAWIAM
D1989 - 2010-11-22, 21:38

robert 1, ja sie w ogole nie denerwuje Kolego:) miło mi nawet ze zapytałeś, bo Cie to interesowało:) za jakis czas zacze inkubowac jaja przepiórcze. wiec reszta klatek z czasem sie zapełni:) Pozdrawiam
comet - 2011-06-10, 20:59
Temat postu: Jaki kurnik dla przepiórek japońskich?
Witam.
W małej wolierze w szklarni, chcę zrobić mini kurnik z gniazdem dla przepiórek japońskich.
Kurnik (skrzynka) będzie znajdował się na zewnątrz woliery, otwierany od góry.

Interesuje mnie:
- jaka powinna być wielkość wejścia do niego,
- wielkość gniazda,
- jedno, czy dwa gniazda.

Niestety metraż jest ograniczony.
Ilość ptaków <10.

A, czy przepiórki japońskie niosą się w ogóle, w gniazdach? :hmm:

Eddie_Bwoy - 2011-06-11, 22:02

comet, wejście jakie by nie było, będzie dobre. Małe, duże - przepiórkom nie robi to żadnej różnicy, byleby się w nim zmieściły ;)
Wystarczy że wnętrze kurnika wyścielisz słomą, przepiórki już same sobie porobią gniazda tam, gdzie im będzie to najbardziej odpowiadało.

comet - 2011-06-14, 10:49
Temat postu: wielkość gniazda
No i stało się.
Mam 7 japońskich rozrabiaków.
Pierwsze wrażenie. Mało płochliwe, miłe ptaszki.
Wytrwale przekopują podłoże w poszukiwaniu czegoś smacznego.
Muszę przyspieszyć z budową tej woliery, bo moż być ciasno jak podrosną.
Myślę, że wystarcz jak zrobię wejście do kurnika 20 X 15, lub 15 X 15.
Tylko, czy ptaki będą chciały do niego wchodzić?

mirek_60 - 2011-06-14, 17:11

comet, Tylko, czy ptaki będą chciały do niego wchodzić? No właśnie.Podejrzewam,że z tym może być kłopot.Z moich doświadczeń wynika,że bliższe ich natury są naturalne kryjówki.Większość czasu/noc również/przebywają na otwartych powierzchniach zatem przyzwyczajenie ich do domku może trochę potrwać.Zrób im kryjówki z gałęzi i to wystarczy.Pozdrawiam.
comet - 2011-06-15, 22:39
Temat postu: kurnik , woliera
Oczywiście ten mini kurnik będzie zamykany i oddzieli wolierę od gniazda.
Może jak przetrzymam je w nim kilka dni, będzie łatwiej?
Jest tylko jeden problem.
Znajdować się on będzie nad poziomem gruntu, więc dodatkowe utrudnienie.
Z czego drabinka, bo czytałem tutaj na forum, że ktoś obłożył ją siatką.

Mam pytanie dotyczące usposobienia przepiórek.
Zauważyłem, że nie wszystkie ptak zachowują się jednakowo.
5 przepiórek je ochoczo i nie przejawia lęków.
2 natomiast łatwo wpadają w panikę. Jeden biega nerwowo wzdłuż przeciwległej ściany, druga drobna kombinuje w kącie i patrzy jak dać nogę.
Co robić, wymienić ptaki, czy też czekać aż im przejdzie?

strusiamama - 2011-06-17, 08:25

Przepiórki już tak mają, że bywają płochliwe.
Ptak które miałam rok temu były razem z kurami w wolierze, część wchodziła na noc do wspólnego kurnika, resztę musiałam wgonić. Zimą wchodziły wszystkie.
Teraz chcę je mieć z bażantami, woliera będzie z fundamentem, więc bezpieczna. Będą mogły spać gdzie chcą, w kurniku czy pod drzewkiem :) Ptaki które nabyłam obecnie są dużo spokojniejsze od tych poprzednich.

Powodzenia w budowie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group