Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Lęgi sztuczne / Sztuczna inkubacja - inkubacja kurcząt

BIANKA1 - 2009-12-29, 09:16
Temat postu: inkubacja kurcząt
Witam
25 grudnia o godz 11 włozyłam jajka kurze do inkubatora . Dzisiaj już nie wytrzymałam , i rano prześwietliłam 4 jajka . W każdym jest na żółtku taka ciemna plamka z pajączkiem .

http://img683.imageshack....99/p1060362.jpg

Trochę widać to na zdjęciu , które zrobiłam , na środku jajka .
Jajka prześwietlam diodową latarką włożoną do puszki po napoju z otworkiem w dnie , pasujacym do czubka jajka .
Boję sie prześwietlić wszystkie jajka , bo to może troche potrwać , i boję się je wyziębić ;(
No i jestem w kropce , bo chciałam odrzucić puste jajka , i w to miejsce włożyć jajka przepiórek . W ciemnych jajkach nic nie widać .
Co teraz zrobić ?Zrezygnować z dokładania jajek ?

tragopan - 2010-01-01, 22:12

BIANKA1, a czemu się boisz prześwietlać jajka. Jajka powinny być nawet chłodzone przez około 30 minut dziennie.
Jajka przepiórek z ciemnymi skorupkami ciężko prześwietlić. Trzeba czekać aż się wylęgną.

BIANKA1 - 2010-01-02, 08:36

tragopan napisał/a:
BIANKA1, a czemu się boisz prześwietlać jajka. Jajka powinny być nawet chłodzone przez około 30 minut dziennie.
Jajka przepiórek z ciemnymi skorupkami ciężko prześwietlić. Trzeba czekać aż się wylęgną.
Prześwietliłam wczoraj wieczorem . Trochę to trwało , bo już nie widziałam pajączka , tylko jakąs ciemną substancję w około połowie jajka . Poczytałam na ten temat na forum , obejrzałam filmik , i wydaje mi sie , że jest dobrze .
9 jajek było pustych , głównie od maleńkich kurek :( Nie wiem dlaczego akurat od nich .
Po rozbiciu wyglądały jak świeże jajka .
W wolne miejsce włożyłam 8 jajek przepiórek , powinny być 3 dni po wylęgu kurcząt , a więc będą miały spokój w leżeniu na koniec inkubacji . Więcej nie dawałam , bo mam przepiórki z wcześniejszego wylęgu , tyle że na 20 malców większość to kogutki .
6 jajek maransów nie dało się prześwietlić .
One są trochę chłodzone , bo 2 razy dziennie je obracam , i to trwa chwilkę .
Bardzo jestem ciekawa , co mi się wylęgnie . Mam nadzieję , że będzie choć kilka maluchów .

Olshi - 2010-01-10, 11:27

jeżeli to jest ciemna substancja ale regularnie ułożona to jest wszystko ok z kurczaczkami:) pod koniec okresu inkubacji już nic nie widac w jajku podczas przeświatlania jeśli jest wszystko ok, jedynie komore powietrzną przy spłaszczonej części jajka;) Udanych lęgów :!: :D 8-)
BIANKA1 - 2010-01-10, 12:07

Wczoraj drugi raz prześwietliłam jajka . Tak jak pisze Olshi , już dokładnie nie widać co jest w środku . Ale widać , jak zawartość pulsuje :d Odrzuciłam 3 jajka , które były z zamarłymi zarodkami . Jedno z krwawym płynem , jedno z ciemną zawartością , ale tylko w 1/3 jajka i jedno ze śmierdzacym żółtkiem . Pozostałe jaka są pełne i z komora powietrzną .

Jak mam obliczyć termin lęgu ?
Jajka włożyłam 25 grudnia o godz 11 w południe . Policzyłam , że maja się lęgnąć 15 stycznia po południu .
One maja się zacząć lęgnąc po 21 dniu , czy 21 dnia ?Bo co czytam , to inaczej pisze . Raz , ze od 20 dnia , a raz , że 21 dnia . Mam policzyć ten 21 dzień ?
Nie chodzi mi o brak cierpliwości , tylko ile dni , a konkretnie do kiedy , dać czas spóżnialskim jajkom ;) Przepiórki kluły mi się od 17 do 20 dnia . Miałam już wyrzucić jajka , ale po rozbiciu okazało sie , że był żywy maluszek , i żyje do dziś w dobrym zdrowiu :d

Olshi - 2010-01-10, 12:30

U kur inkubacja trwa 21 dni, czyli 21 dnia już zaczną się kluć młode. Termin wylęgu jednak dużo zalezy od temperatury podczas inkubacji. Jeśli była za niska bedą sie kluć z opóźnieniem, jeśli za wysoka moga sie kluć wczeniej, jednak najlepiej jeśli temperatura jest prawidłowa 37,8st. C. Wtedy klują się mniej więcej w 21 dniu:D to jeszcze zalezy od tego jaki masz inkubator, bo w niekturych jest tak że na obrzeżaj inkubatora temperatura jest nieznacznie niższa a w centrum (pod obiektem grzejnym) zazwyczaj jest wyższa i wcześniej sie klują te kurczaczki.
Reassumując, kurczaki zaczynają sie kluć już 21 dnia, ale pełne klucie następuje 22 dnia, zas opóźnialscy klują sie jeszcze czasem 23dnia:D (dane z mojego doświadczenia przy temperaturze 37,8st C)

BIANKA1 - 2010-01-10, 14:00

Inkubator mam z termoobiegiem . Badziewiasty jest , bo jak w pokoju jest chłodniej , to w środku temperatura też spada o jakieś 0,3 stopnia . Muszę dół okrywać kocykiem i tak utrzymywać temperaturę . Temperature ustawia się raz , i nie ma ona nic wspólnego z termometrem . :(
http://www.infermo.pl/i99...tor-MES-36.html

Producent zaleca 37,5 , i tak staram sie utrzymywać , choć zwykle jest 37,7. , nie spada poniżej 37,5 i nie jest wyższa jak 37,8 . Wilgotność 52% zwykle , czasem odrobinke mniej lub więcej .
Przyznaję ze wstydem , że dopiero jak zobaczyłam zdjęcie maleńkich zielononóżek , to dowiedziałam się , że kurczaczki nie zawsze wyglądaja po wylkuciu jak ze światecznej pocztówki . ;) Całe długie życie myślałam , że wszystkie kurczaki po wykluciu są żółte :hmm:

adrian_lasek - 2010-01-10, 14:04

BIANKA1 napisał/a:
Przyznaję ze wstydem , że dopiero jak zobaczyłam zdjęcie maleńkich zielononóżek , to dowiedziałam się , że kurczaczki nie zawsze wyglądaja po wylkuciu jak ze światecznej pocztówki . ;) Całe długie życie myślałam , że wszystkie kurczaki po wykluciu są żółte :hmm:


:D Do mnie kiedyś jak przyjechała znajoma i zobaczyła czarne kurczaki, to dopiero był szok! Z jakiej racji te kurczaki są takie czarne, jak powinny być żółte :?: No ale teraz już przynajmniej wie ;)

Olshi - 2010-01-10, 14:22

BIANKA1, najlepiej zawsze inkubowac jaja w tej temperaturze w jakiej zaleca producent ;) Bo każdy inkubator jest inaczej skonstruowany. :D
BIANKA1 - 2010-01-12, 10:04

Witam Wszystkich serdecznie , w ten piękny , zimowy dzień :d

Za godzinę mija 18 doba inkubacji . Rano jeszcze jajka obróciłam . Wieczorem już nie będę obracac . Staram się podnieść wilgotnośc , ale nie daje sie tego zrobić :( W komorze nie ma miejsca na ustawienie dodatkowego pojemnika na wodę . Do tego zamontowanego fabrycznie włożyłam płatki kosmetyczne ułożone w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni parowania , ale jest tylko 55%. Nie wiem co wymyślić :hmm:

Mam jeszcze takie głupie pytanie . Czy jak kurka kwoczy , to jest to tak ewidentne zachowanie , że będę to widzieć ? :ops: Mam kilka liliputek , ale nie mam bladego pojęcia jak wygląda kwoczka , znaczy sie , jak ona się zachowuje jak zaczyna kwoczeć .

Kajka - 2010-01-12, 11:05

BIANKA1 kwocząca kurka chodzi cała napuszona(ma takie jakby nastroszone pióra),ciągle kwocze,tak jak to wynika z nazwy kwocząca,czyli ''woła" ko ko ko,a przede wszystkim siedzi w gnieździe,nawet jak ją zgonisz to wraca uparcie z powrotem.
Hmm nie wiem czy nie namieszałam Ci w głowie swoim tłumaczeniem,nie umiem inaczej tego wytłumaczyć.Może ktoś to zrobi bardziej obrazowo niż ja.
Pozdrawiam. :)

BIANKA1 - 2010-01-12, 11:25

Kajka , dziękuje . Bedę obserwować kurki :d
Wiem , że to głupie , że nie wiem . Mam 55 lat , ale nigdy nie miałam kur . Nie byłam na wsi , nie mam rodziny ani znajomych na wsi . Owszem , mieszkając na przedmieściach widziałam kury u sąsiadów , ale nie chodziłam oglądać kwoczek . :( Tutaj , na wsi , pierwszy raz w życiu dotykałam cielaczka , i widziałam tygodniowe świnki :d Były cudne :serduszka: Zaprowadziłam też wnuczka , żeby pooglądał . Był zachwycony . Może uda mi się nasadzić kwoczkę . To taki wzruszający widok , kwoczka wodząca kurczaczki :d

Olshi - 2010-01-12, 16:28

Gdy jajeczek sie nie obraca przez ostatnie doby to wilgotnośc powinna się zwiększyć, zresztą przy pierwszym wyklutym kurczaczku wilgotność znacznie się podnosi gdyż jest większa powierzchnia parowania. ;) Jaja z twardą skorupką (w szczególności perlic), a także jaja ptaków wodnych (blaszkodziobe) (kaczki, gęsi) można bardzo delikatnie spryskać wodą o odpowiedniej temperaturze, zraszaczem, wtedy skorupka robi się miększa gdyż zwiększa się wilgotność powietrza w inkubatorze. :D :)

BIANKA1, Myśle jednak że kurczaczki powinny sie bez problemów wykluć, jak pierwszy się wykluje to i kolejne)

BIANKA1 - 2010-01-14, 09:07

Pierwsze jajko nakłute :jupi: Wiecie kto zaczął ? Najmniejsze jajko z lilipucich jajek :diabel::
Trzymajcie kciuki za maluszki :d

Kajka - 2010-01-14, 16:19

BIANKA1 pochwal się jak przebiega dalszy lęg,trzymam kciuki i życzę powodzenia :d
A i jeszcze chcę Ci powiedzieć,że to żaden wstyd nie wiedzieć i pytać,gorzej jak ktoś nie wie a udaje,że jest znawcą i popełnia błędy kosztem żywych istot.Ja też pytam tu o wiele rzeczy Tych,którzy posiadają naprawdę dużą wiedzę i czasem otwieram szeroko oczy ze zdumienia,bo zwykłe sprawy okazują się zupełnie zaskakujące.
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich :*

BIANKA1 - 2010-01-14, 19:02

Sprawozdanie :d
Wykluło się jedno lilipucie dziecię , takie przepiórkowate :co: i robi zadymę :diabel:: . Dwa jajka liliputków sa w drodze . Reszta jajek , w tym 2 jajka liliputków , jest bez zmian .
Siedzę i gapię się w inkubator :d Noc mam z głowy :diabel::

Matysanno - 2010-01-14, 21:32

a myslalem ze tylko ja mam taka manie ze jak kluja sie kurczaki to siedze przy inkubatorze<lol>
BIANKA1 - 2010-01-15, 07:22

Matysanno napisał/a:
a myslalem ze tylko ja mam taka manie ze jak kluja sie kurczaki to siedze przy inkubatorze<lol>

Bo to jest cudowne . Wsadzasz jajko , a wyjmujesz kurczaka :d
Są 2 liliputki . Są cudne .9 jajek jest solidnie nakłutych. Te 2 maluszki wyjęłam , bo jak duże będa się lęgły , to je zadepczą .

BIANKA1 - 2010-01-17, 18:09

Wykluło się 25 pisklaków . Miedzy innymi taki cudaczek :serduszka:



[IMG=http://img684.images...0501.jpg][/IMG]




Wszystkie maluszki są zdrowe i silne . 3 jajka maransów były " puste ' . 4 zarodki obumarły przed wykluciem . Jednego musiałam obierać , bo zaczął kuc od cieńszej strony jajka , i nie był w stanie sam wyjśc . Leżał dobę i przyschło mu skrzydełko do głowy :(
Po odmoczeniu i zdjęciu kapelusika sam sie wygramolił w reszty skorupki .Mam jeszcze w inkubatorze 8 jajek przepiórki . Termin klucia mają na jutro .

tp29 - 2010-01-17, 18:46

Śliczny cudaczek ;)
Czekam na zdjęcia reszty maluchów;)
A jakiej rasy ten maluch??

BIANKA1 - 2010-01-17, 19:34

tp29 napisał/a:
Śliczny cudaczek ;)
Czekam na zdjęcia reszty maluchów;)
A jakiej rasy ten maluch??


Ciężko robić zdjęcia takim szkrabkom :hmm:
Jeszcze są takie w 2 rozmiarach


i takie



3 maransiki pszeniczne i gromadka kundelków




Ten malec nie jest rasowy . Mamusią była chyba zielononóżka , a o ojcostwo podejrzewam kogutka araukany ogoniastej , bo widywałam go jak wpadał do drugiego kurnika na kawkę ;)





\

tp29 - 2010-01-17, 20:13

Fajne są takie maluchy :P
Pod koniec tygodnia - jak dobrze pójdzie - to i u mnie takie będą ;)
Tylko z tą różnicą, że od kwok ...

BIANKA1 - 2010-01-17, 23:01

tp29 napisał/a:
Fajne są takie maluchy :P
Pod koniec tygodnia - jak dobrze pójdzie - to i u mnie takie będą ;)
Tylko z tą różnicą, że od kwok ...

W styczniu od kwok ? 8)
A gdzie one będą je teraz wodzić ? Dla każdej trzeba mieć osobny kurnik , czy jak to jest zorganizowane ? Kiedy taka mamuśka wyprowadza maluszki na podwórko ?

tp29 - 2010-01-18, 05:23

W styczniu, styczniu - cóż zrobić, jak końcem grudnia zachciało im się kwoczeć ;)
To są silki - więc to nic dziwnego;)
Pierwszy raz mam tak szybko kwoki, ale z tego co wiem - to nie jest to takie aż dziwne - wiele osób z forum, też już ma (głównie Ci co mają silki)...
Co do warunków lokalowych, to będą na razie siedziały - razem z małymi oczywiście ;) - w pomieszczeniu, gdzie jest kotłownia - będą miały ciepło, jasno i dużo miejsca ;)

BIANKA1 - 2010-01-18, 08:25

tp29 napisał/a:
W styczniu, styczniu - cóż zrobić, jak końcem grudnia zachciało im się kwoczeć ;)
To są silki - więc to nic dziwnego;)
Pierwszy raz mam tak szybko kwoki, ale z tego co wiem - to nie jest to takie aż dziwne - wiele osób z forum, też już ma (głównie Ci co mają silki)...
Co do warunków lokalowych, to będą na razie siedziały - razem z małymi oczywiście ;) - w pomieszczeniu, gdzie jest kotłownia - będą miały ciepło, jasno i dużo miejsca ;)

Dobrze wiedzieć , to podczas budowy nowego kurnika weżmiemy pod uwagę zrobienie takiego pomieszczenia . Mam parkę silek . To jeszcze dzieci .Siedzą pod kwoką w pomieszczeniu gospodarczym razem ze ślepą Ko i kurką araukany która zdrowieje .

Pierwsza przepiórka zaczęła się kluć :d Tak wali , że aż jajko się kołysze :lol:

BIANKA1 - 2010-01-25, 11:48

Kurczaki kończą dzisiaj 10 dni .Ładnie się chowają . Są w 2 pudłach , żeby nie było im ciasno .





BIANKA1 - 2010-01-30, 18:00

Malcy skończyli 2 tygodnie . Zaczynają rozrabiać :d Biją się i dziobią mnie po ręce :diabel::
Czy jest coś , na co powinnam zwracać szczególną uwagę jeśli chodzi o ich zdrowie ?
Nie są szczepione , jedzą paszę dla kurcząt , troszkę śruty pszennej od 2 dni , no i czystą wodę do picia . Cały czas dawałam przegotowaną , a od wczoraj surową , odstaną . Woda u mnie nie jest chlorowana . Dostawały też do paszy troszkę zwykłej kawy zbożowej . Myślałam , czy mogę dać im połówkę jabłka ?





Czy fakt , że niektóre mają większe grzebyki świadczy o tym , że to kogutki ?



tp29 - 2010-02-06, 12:53

Fajna gromadka - widzę, że bardzo udane lęgi.
Gratuluję!
Moje maluchy z naturalnych lęgów, też się dobrze mają - mimo TAKIEJ zimy za oknem ;)
Pozdrawiam

BIANKA1 - 2010-02-14, 13:27

Witam . Maluchy kończą miesiąc . Są duże i śliczne . Od kilku dni już nie są w domu , tylko w pomieszczeniu gospodarczym w takim odchowalniku jak ten mniejszy , tylko dużym . Dalej je grzeję ,na bokach jest 20 stopni , pod lampami pewnie dużo więcej , ale nie mierzyłam dokładnie , bo termometr jest przybity do ścianki :hmm: Nadal jedzą paszę starter i trochę śruty z pszenicy , ale jutro kupię paszę dla starszaków . Dostaną ją za 2 tygodnie .
Jedzą bardzo dużo , takie pełne 2 -litrowe garnuszki dziennie , Oczywiście nie z garnuszka , bo by wszystko wysypały :d
Jednego malca podziobały do krwi , nie wiem dlaczego ;( Mały siedzi w kartonie w pokoju już od tygodnia , ale ma towarzystwo 3 malców , które wylęgły się 10 dni póżniej .
Jutro powinny mi się wylęgać kolejne maluchy . Ciekawe co za cudaczki wyjdą :D
Mam chyba ze 20 liliputków , ale żadna nie kwoka ,............. chyba :hmm: No i dobrze , bo aż sie boję tego kwokania :(

tp29 , a co z Twoimi maluszkami ?

kamillo1395 - 2010-02-14, 18:19

BIANKA1, daj zdjecia swoich maluchów...:D
ja 23 lutego tez chyba bede mial, jak wszystko pojdzie dobrze:)

tp29 - 2010-02-15, 18:54

BIANKA1 napisał/a:

tp29 , a co z Twoimi maluszkami ?


Witam.
Moje maluchy też kończą miesiąc, maja się bardzo dobrze - dalej z kwoką, jedzą na potęgę i na dodatek musiałem przyciąć im lotki. Siedzą w kotłowni, gdzie trzymamy kwiatki doniczkowe, które od wiosny do jesieni są na zewnątrz. Jak zaczęły podfruwać, to po różnych "schodkach" dorwały się do nich. Na szczęście na czas to zauważyliśmy;)
Chciałem napisać, że jedyny minus tak wczesnych lęgów - to wg mnie jest to, że te maluchy nie widzą zielonej trawy, nie wygrzewają się w słonku, itp....
Ale coś za coś...
Gratuluję Pani lęgów i faktycznie czekamy na fotki;)

BIANKA1 - 2010-02-21, 16:20

Witam
Moje maluszki z 15 stycznia




I maluchy z 15 lutego






Ja też żałuję , że jest tak zimno i mokro . Starszaki z powodzeniem mogły by juz byc za dnia na dworze , gdyby było cieplej .

tp29 , dobrze , że nie zjadły trujących kwiatków :| Takie maluchy są nieobliczalne . Moje też rozrabiaja . Chcą wyskoczyć z odchowalnika . Za duże są już na zamknięcie , ale nie mam innego , ogrzewanego miejsca .
Trochę trudno jest mieć pisklęta w styczniu , ale za to w maju będą jajeczka :d

kamillo1395 - 2010-02-23, 10:43

BIANKA1, super maluchy:D a zwlaszcza te dwa w misecce:D
no mi sie dzis lega maluchy 2 sie wykluły 10 naklutych i kilka jeszcze nie:D:D:D

BIANKA1 - 2010-02-23, 13:52

kamillo1395 napisał/a:
BIANKA1, super maluchy:D a zwlaszcza te dwa w misecce:D
no mi sie dzis lega maluchy 2 sie wykluły 10 naklutych i kilka jeszcze nie:D:D:D

Gratuluję i trzymam kciuki :d

kamillo1395 - 2010-02-23, 19:55

dzieki;D
w tej chwili jest 9 kurczat i kilka na klutych:)
juz mam swojego idola spośród nich, juz wiem jak urosnie starego sprzedaje a on rzadzi:D
no po prostu jest cudny:D

Niko - 2010-02-25, 19:11

Dzień dobry lub wieczór.
Jestem nowy . Mam pytanie . mam 3kurki Orpingtona , kture kwocią ale a niema jajek i nic nie niosą. O co tu chodzi? Proszę o podpowiedz.

Dariusz1970 - 2010-02-26, 16:44

A koguta masz, jeśli tak to musisz poczekać jak zacznom nieś lub załatwić sobie jaja od kogoś i podłożyć.
Niko - 2010-02-26, 20:16

Mam koguta . Nie mam co podłorzyć. Dwa tygodnie temu oni siedzieli na jajkach . Ja zabrałem bo nie byłe zapłodnione , albo przez zimno. Było juz po terminie . Ateraz kwocią i nic nie mogę zrozumieć. Pozdrawiam , Ruslan.
Niko - 2010-02-27, 18:01

W tej sprawie mam jeden pomysł. Czy morze być brak niesienia jajek przez to , że moje kurki pierzoszię ? Moje kurki mają rok i kogut też . Warunki w kurniku dobre i czas naświetlenia jest około 18 godzin , czysta woda i sucza pasza , wentylacia ( odchylone okno) brak wilgotnej ściułki . w kurniku od 15 do 20 stopni , pojemnik z witaminami i wapnem dla drobiu.Kurki kwocią ale nie niosą . Jak coś jest nie tak to prosze o pomoc.
Bardzo dziękuje i czekam.

Dariusz1970 - 2010-02-27, 18:17

Wiek niema wpływu,przyjży się czy kogut depce kury. Za długo świecisz światło wystarczy 14 godzin.Zwiększ poszę o większej zawartości białka to powinny zacząc się nieś tylko musisz trochę odczekać bo to nie będzi zdnia na dzień.
Niko - 2010-03-01, 16:39

Dziękuje bardzo za podpowiedz.
Kogut depcie kury ale nie tak jak przed tym. A pasza jest robiona na pszenice i kukurydze plus koncentrat dla broilerów , ogólnie jest 130 kilo zrobionej paszy w tym 25 koncentratu i po 50 kilo zbóż. Chyba że dołorzyć im mieszanke dla niosen. O to chodziło ? Pozdrawiam , Ruslan.

Dariusz1970 - 2010-03-01, 22:10

Lepiej jakbyś dał paszy do nioskek i pszenice,kukurydzea koncentrat do bolierów zabrał bo się nie nadaje dla niosek.
kamillo1395 - 2010-03-01, 22:31

jaka powinna byc temperatura w odchowalniku do kurczaczków i do kurcząt przepiórki..???
bo u mnie przy sciance obok zarowki tyle ze troszke wyzej bylo i jest 25-26C , ale pod zarówka było na poczatku zapewne ok. 35C
czy dobra maja temp.???
teraz im zrobilem zarówke ok 40cm od ziemi i bardzo sie dobrze maja spia z rozlozonymi skrzydelkami jak placki leza, he he;] i jedza bez umiaru w ciagu nocy jedza duzy podstawek mieszanki i słabiutka kawe zbozowa do picia ale jutro im wlacze czysta gotowana wode:D

BIANKA1 - 2010-03-10, 14:17

Lada chwila kurczaki skończą 2 miesiące :d

Dzisiaj tak wyglądają







A to jest nowa odmiana zielononóżki :diabel:: To to śliczne maleństwo , którego zdjęcie wkleiłam po wykluciu . ;)



Mariaf - 2010-03-15, 12:31
Temat postu: lęgi sztuczne
Witam mam problem dwa razy wkładałam jaja do inkubatora i nic się nie wylęgło. Pierwszy raz jaja po rozbiciu były takie jakie włożyłam,a drugi raz część miała zarotki inne były chyba czyste. Jaja były od cochinów olbrzymich są dwa koguty i dziewięć kurek nie wiem co jest powodem inkubator mam okrągły na 12szt jaja od dołu były zimne i zmieniłam na mocniejszą żarówkę już się zniechęciłam nie wiem co jest powodem może Wy mi pomożecie? Maria
BIANKA1 - 2010-03-15, 12:44
Temat postu: Re: lęgi sztuczne
Mariaf napisał/a:
Witam mam problem dwa razy wkładałam jaja do inkubatora i nic się nie wylęgło. Pierwszy raz jaja po rozbiciu były takie jakie włożyłam,a drugi raz część miała zarotki inne były chyba czyste. Jaja były od cochinów olbrzymich są dwa koguty i dziewięć kurek nie wiem co jest powodem inkubator mam okrągły na 12szt jaja od dołu były zimne i zmieniłam na mocniejszą żarówkę już się zniechęciłam nie wiem co jest powodem może Wy mi pomożecie? Maria

Nie mam pojęcia dlaczego się nie wylęgły .
Ja jak wkładam jajka od swoich kur , to mało które sie nie lęgnie . Jeśli kupuję z wysyłką , to lęgnie się 50-60%.
Ale są też wpadki . Kupiłam araukany i maransy po 20 szt od tej samej osoby . Araukany były czyste a z maransów wykluło się 9 szt .
Ostatnio kupiłam araukany silki , sebrytki i brahmy w sąsiedniej wsi . Sama je przywiozłam .Zalężone sa wyłacznie brahmy . Reszta czysta ;( Też tego nie rozumiem .

Mariaf - 2010-03-15, 14:29
Temat postu: lęgi sztuczne
Bianka tylko Ci pogratulować takiej gromadki może i mi się kiedyś uda może jak usiądą liliputy?zobaczymy
BIANKA1 - 2010-03-16, 16:46
Temat postu: Re: lęgi sztuczne
Mariaf napisał/a:
Bianka tylko Ci pogratulować takiej gromadki może i mi się kiedyś uda może jak usiądą liliputy?zobaczymy


Dziękuję :d

Oto moje maluchy




Agata B - 2010-06-01, 12:58

Bianko, twoja zielononoga araukana jest wspaniała :) idę o każdy zakład, że będzie niosła zielone jajka.
Ja jeszcze czekam na swoje pierwsze kurczaki, mija właśnie 11 dzień inkubacji. Mam 25 jaj araukan bezogoniastych, 30 zielononóżek, 3 sułtany i 2 lakenfeldery. Wszystkie jajka kupiłam na Allegro, wszystkie są zalężone, zobaczymy co się będzie działo dalej.
To moje pierwsze lęgi, trochę się denerwuję i oczywiście nie mogę się doczekać! Mam tylko nadzieję, że moje araukany będą tak samo pięknie brodate, jak twoja kurka :)

BIANKA1 - 2010-06-02, 14:29

Właśnie czekam niecierpliwie na pierwsze jajko :d Koleżanki z jej " rocznika " już się niosą .
Dzisiaj klują mi się liliputki z jajek od sąsiadki . i wylęgły się 3 bażanty diamentowe z jajek znajomej . Znajoma bażanciki zabiera . Ma już 3 złote pisklaki z zeszłego tygodnia .Pisklaki podkłada kwoczce , którą jej pożyczyłam . To malutka kwoczka , i odchowuje już znajomej 3 rzut piskląt z mojego inkubatora . Taka współpraca :diabel:: Ona daje mi co tydzień jakieś cenne jajka , ja je lęgne w inkubatorze , a kwoczka chowa :d Taką durną kwoczkę mam , ze przyjmuje każde pisklę . Jak już jej się znudzi , to wróci do mnie .
Teraz siedzi mi silka , i towarówka . Cały czas mam 6 kwok , choć 2 już wywiozłam . Mam nadzieje , że to już koniec kwoczenia , bo przez tą pogodę , kurczaki mam w każdym kącie .
Aż strach szafy otwierać :diabel::

Dorota71 - 2010-06-21, 18:58

I ja w końcu doczekałam się maleństw.
BIANKA1 - 2010-06-21, 21:19

Dorota71 , piękne maluszki :D
Ja mam 3 jajka pawia w inkubatorze . Dostałam w zamian za klucie bażantów . Nie wiem jakie to pawie . Jajka włożyłam 1 czerwca , więc chyba w tym tygodniu sie wyklują .
Mam tez 17 zielononóżek z kwoka , i 9 kurczaków silki i liliputki z kurką jedwabistą .' Czekam tez na lęg kaczek francuskich , które dostałam od sąsiadki , bo kaczka jej zeszła , z 14 jajek będzie 6 kaczątek . Reszta chyba była zaziębiona . W zamian dałam 6 gotowych perlicząt :d Teraz kluje mi się 1 bażancik srebrny , a wczoraj wykluło się 2 , ale nie wiem jakie . Z tych mniejszych jajek . Ale te są do zwrotu . No i mam jeszcze w inkubatorze jajka znajomej , już jej chyba ze 40 kurczaków wyklułam . Mam nadzieje , że to już ostatnia dostawa i będę mogła wyłączyć inkubator , który chodzi non stop od pół roku :diabel:: :

Dorota71 - 2010-07-12, 23:14

Kurcze, a ja mam problem.
Moje przepiórki w inkubatorze powinny się lęgnąć wczoraj, a tu jeszcze dzisiaj nic nie ma.
Nie mam pojęcia co robić. Wilgotność zwiększyłam.
Czy jest możliwe, że będą maluchy w jajkach żywe siedziały dłużej niż 17 dni?

BIANKA1 - 2010-07-13, 09:56

Dorota71 napisał/a:
Kurcze, a ja mam problem.
Moje przepiórki w inkubatorze powinny się lęgnąć wczoraj, a tu jeszcze dzisiaj nic nie ma.
Nie mam pojęcia co robić. Wilgotność zwiększyłam.
Czy jest możliwe, że będą maluchy w jajkach żywe siedziały dłużej niż 17 dni?

Mogą posiedzieć dłużej . U mnie ostatni wykluł się w 21 dniu .

Dorota71 - 2010-07-13, 10:14

Właśnie się klują. Jedne i drugie!!!
Bałam się o wilgotność, więc jajeczka spryskiwaczem popsikałam środkiem do odkażania. I zaczęły się kluć (19 dzień)
Jedno jajko jeszcze nie nadklute, ale lata po całym inkubatorze. Silny alec musi być.

Dorota71 - 2010-07-13, 10:39

Zdjęcia klujących się maluchów.
BIANKA1 - 2010-07-13, 22:21

O..............ile jajeczek :d :d Co tam jeszcze jest oprócz przepiórek ?
Dorota71 - 2010-07-13, 23:00

A są jeszcze dwa pawia, bo doniosła.
Kilka silek białych i kochinek. A i sebrytek.
Ale słabo się lęgną. Może to wina tego, że dałam paszę dla niosek? I kurki jajka składają na potęgę a kogucik nie nadąża? (7 kurek i kogucik)

BIANKA1 - 2010-07-14, 04:01

Mnie z jajek sebrytki z allegro wylęgło się 5 szt , ale 4 padły i mam jedną . Z 3 jajek pawia wylęgły się 2 . Jeden padł na drugi dzień , a drugi miał krzywe paluszki i darł się jaj był sam . Oddałam go znajomej której lęgłam bażanty i jajka były od niej . Oni mu jakoś ten paluszek umocowali i odpowiednio go karmią , bo chyba miał mało witamin . Potem kupiłam na allegro jaka pawia białego . Przyszły pocztą i okazało się , że facet sprzedał mi jajka po inkubacji . 3 były ze zbukami i jedno z martwym ptaszkiem przed kluciem . :( :( Obieca mi za to 2 półtora miesięczne pawie Maj je odebrać za miesiąc . W zeszłym tygodniu znowu kupiłam jajka pawia na allegro . Pojechałam po nie w sobotę . Inkubują się do niedzieli i jeszcze nie wiem co z nich będzie . A tak chciałam pawie i sebrytki :hmm: Nie chcę kupować dużych ptaków , bo chcę je od małego nauczyć chodzić luzem po podwórku . Czy to prawda że pawie we wrześniu mają drugi okres lęgowy ?
Dorota71 - 2010-07-14, 14:35

Kochana nie wiem czy we wrześniu. Moja od piątku znowu składa jajka. Dwa w inkubatorze i dwa wysłane znajomemu.

Ciężko się kupuje na allegro, bo są nieuczciwi sprzedawcy.

A u mnie nie wiem co jest grane. Jajka przepiorek zalężone z maluszkami i ... nieżywe. ;(
Aż płakałam, jak je otwierałam. Z 47 jajek mam 4 maluszki !!!!!! Masakra. A jajka moje, po moich przepiókach.
Z chińskich odratowałam cztery. Mam nadzieję, że przeżyją. Muszę koniecznie kupić wilgotnościometr !!!!

Bianka skąd dokładnie jesteś?

BIANKA1 - 2010-07-14, 17:14

Może jest zbyt duża wilgotność .Ja mam naklejony taki wilgotnościomierz za 14 zł . Jak maluchy się klują , to moczę płatek kosmetyczny i kładę go na bocznej ściance inkubatora . 1 płatek zwiększa mi wilgotnosć o 10 %.
Dorota71 , jaki masz inkubator ?

Ja od roku to dokładnie jestem na wsi pomiędzy Żmigrodem , Wąsoszem i Wołowem . Tak po około 10 km od każdego miasta . A wcześniej byłam z Wrocławia :d Mam kilometr do Baryczy przez pola . Straszy wygwizdów , nie ma nawet autobusu .Ale fajnie jest . Działka ma prawie hektar i nie mam blisko sąsiadów , więc nikomu nic nie przeszkadza :d

Dorota71 - 2010-07-14, 17:23

Inkubator mam z derawitu.
Nie ma tam wilgotnościomierza. Jutro kupię, bo zostało mi jeszcze jajek (kurzych)
Szkoda, bo we Wrocławiu jestem kilka razy w roku.

Dorota71 - 2010-08-08, 15:54

Już wiem, czemu mi kurczaki zamierały w jajku.
Niepotrzebnie otwierałam inkubator (ciekawość).
Ostatnim razem trzy dni przed wylęgiem wogóle go nie otwierałam i w czasie, jak się maluchy kluły również. Wszystko ładnie się wykluło !!!!!!!!!!!!! :D

Izma - 2010-08-14, 09:38

Pierwszy raz nastawiłam wylęgarkę , Dorota to jak jest z tym wietrzeniem , jak często otwierać i kiedy , teraz robię to często bo wilgotność mam za dużą , trzecia doba.
Dorota71 - 2010-08-16, 09:27

Wiesz co, jak masz za dużą wilgotność, to musisz pozbyć się trochę wody. Zbierzesz ją nawet wacikami do demakijażu. A wietrzenie - to wystarczy tyle, ile czasu jajka przekręcasz. Tylko postaraj sie przez trzy ostatnie dni szybko zamykać inkubator i jajek już nie obracaj.

Ale z innej beczki, to troszkę późno nałożyłaś jajka. Do zimy Ci nie urosną i będą tylko problemy.
U mnie w inkubatorze zostały już tylko jajka przepiórcze. I za dwa dni się będą lęgły.

Życzę sukcesów. I w razie pytań pisz, bo na forum są naprawdę super osoby, które mogą pomóc.

Dorota71 - 2010-08-19, 12:13

U mnie za dwa dni mają się kluć przepiórki w inkubatorze.
Teraz już jajek nie obracam. I staram się jak najmniej otwierać inkubator.
Zobaczymy jak będzie tym razem. Mam nadzieję, że lepiej !!!!

Izma - 2010-08-19, 15:09

Skoro już wykazaliśmy się z synekiem ignorancją i nastawiliśmy w sierpniu wylęgarkę , może podpowiecie jakie teraz zapewnić kurczaczkom warunki aby zrekompensować im hodowlę w zamknięty pomieszczeniu , bo rozumiem , że w tym jest problem , za zimno będzie , aby maluchy wypuszczać na dwór?
Dorota71 - 2010-08-19, 19:10

Wypuszczać na trochę w cieplejsze dni. Szybciej będą rosły i będą zdrowsze.

Pasza dla kurcząt 0.
Woda z Anatolem.
A po kilku dniach możesz zacząć podawać pokarm jajeczny.

POWODZENIA

kurkazpodworka - 2010-09-10, 11:18

Przeczytalam dziewczyny Wasze relacje i juz sie nie moge doczekac swoich wiosennych maluchow :) Narazie musze zaczac od kupna inkubatora :) BIANKA jaki masz inkubator ?
Dorota71 - 2010-09-10, 11:23

A ja myślałam, że to już koniec sezonu lęgowego, a okazało się, że w rogu wolierki usiadła na jajkach przepiórka japońska. Nawet jej nie zauważyłam.

No i gniazdko uwiła i składa jajeczka przepiórka chińska. Pomieszało im się, czy co?

A ja mam inkubator z Derawitu i jestem bardzo zadowolona.

kurkazpodworka - 2010-09-10, 11:55

Dorota71 napisał/a:
A ja myślałam, że to już koniec sezonu lęgowego, a okazało się, że w rogu wolierki usiadła na jajkach przepiórka japońska. Nawet jej nie zauważyłam.

No i gniazdko uwiła i składa jajeczka przepiórka chińska. Pomieszało im się, czy co?

A ja mam inkubator z Derawitu i jestem bardzo zadowolona.


Dzięki :) Przez ta pogode to i ptakom sie miesza ;)

Dorota71 - 2010-09-10, 12:35

Oj chyba tak.
Tylko boję się, że jest już zimmno i przepiórka nie ogrzeje młodych.

BIANKA1 - 2010-09-10, 17:36

Przepiórka siadła ? :d Gratuluję :d
Dorota71 - 2010-09-13, 11:31

A dziękuję Bianka. :d

Tylko boję się, że już zimno. Najwyżej przeniosę ją z maluchami do domu.

Dorota71 - 2011-01-20, 20:58

No to się doczekałam i w końcu włączyłam inkubator. Jest pełen !!!!
Teraz tylko czekać zostało na maluchy. ;)

Więc rozpoczynam nowy sezon lęgowy !!!!!!!
Wiosna !!!! ( chociaż troszkę)

ShowGirl - 2011-01-21, 02:56

:D ja mój 3 dni temu, po małej poprawce, zobaczymy jak się będzie sprawował. Kura tez siedzi, więc jak się wyklują pójdą pod naturalny odchowalnik;) Nie wiem tylko czy nie będzie za zimno.. ale w razie czego mogę je razem z matka przenieść do cieplejszego pomieszczenia.

Dorota, a co klujesz?:)

rafal hoł - 2011-01-23, 16:45

Witam czy może wiecie jak podkręcić termoregulator RT-2.Skala jest do 36 stopni ,czy przy takiej temperaturze kurczaki się wylęgną .Jak ktos cos wie proszę o porade?
lolek9898 - 2011-01-23, 16:58

rafał hol,niestety ten termoregulator się nie nadaje ponieważ w 36 stopniach kurczaki ci się nie wyklują.Jeśli masz nowy ten termoregulator to go sprzedaj i kup RT-2C -ten termoregulator ma tepmerature chyba do 40 ale dokładnie niewiem,ja go mam i sprawuje mi się wyśmienicie!

pozdrawiam i życzę powodzenia ;)

albertoo - 2011-01-23, 17:46

Wylęgnąć się wylęgną, tylko inkubacja będzie trwała dłużej. Temperaturę podniesiesz umieszczając czujnik kilka centymetrów ponad jajkami, chyba że masz termoobieg to może to nic nie dać.
rafal hoł - 2011-01-23, 19:36

Dzieki Albertoo ile bedzie trwała inkubacja?
czArny - 2011-01-23, 19:43

Ja jak miałem termoregulator RT-2 to kolega który się interesuje elektroniką rozkręcił go i coś podkręcił w środku , po tym hmm "zabiegu" temperatura do jakiej nagrzewał wynosiła 38 stopni lecz stał się mało dokładny i były duże wahania temperatury i tylko 30% kurczaków się wyległo.
albertoo - 2011-01-23, 19:58

Jak się nie ma wiatraczka w inkubatorze to można śmiało czujnikiem termoregulatora pooperować bez rozkręcania. Wylęg w niższej temp. może się chyba opóźnić nawet o kilka dni.
Dorota71 - 2011-01-23, 20:25

Wysłany: 2011-01-21, 02:56


--------------------------------------------------------------------------------

ja mój 3 dni temu, po małej poprawce, zobaczymy jak się będzie sprawował. Kura tez siedzi, więc jak się wyklują pójdą pod naturalny odchowalnik;) Nie wiem tylko czy nie będzie za zimno.. ale w razie czego mogę je razem z matka przenieść do cieplejszego pomieszczenia.

Dorota, a co klujesz?:)

Kaczusie od Bianki. :D
Silki i jakieś mixy - będą na rosołek. (muszę się nauczyć, że hoduje, żeby zjeść, te mixy oczywiście).

ShowGirl - 2011-01-23, 23:39

Ech tez bym chciała kaczki, może za jakiś czas. Lęgi rosołówek planuję na początek wiosny, w końcu trzeba to będzie przećwiczyć, bo kupowanie kurczaków ze sklepu robi się trochę bez sensu.. I tak dużo nie zużywamy, więc tylko co sami wyhodujemy powinno wystarczyć.

Dziś miałam pad prądu i przez parę godzin temperatura w inkubatorze zleciała do 16 stopni:/ Aż 2 jaja się w nim grzeją, mam nadzieję, że im to nie zaszkodziło zbytnio :/

mswola - 2011-01-24, 00:07

rafal hoł sprawdź najpierw do jakiej temperatury będzie Ci dogrzewał ten RT-2. Ta skala jest tylko orientacyjna i nigdy nie należy nią się sugerować. Jeśli temperatura będzie zbyt niska to w środku powinna być pr-ka (chyba 1,5kom) do ustawiania zakresu pracy i nią możesz podnieść temperaturę.
Dorota71 - 2011-01-24, 09:29

ShowGirl - raczej nic im nie będzie.
A jakie jajka masz w inkubatorze? Nie szkoda Ci prądu? A potem i tak będziesz musiała dogrzewać, więc więcej mogłaś czegoś wsadzić chyba że masz jakieś konkretne plany. :D
I co z tą broszurką dla mnie o indykach? :>

ShowGirl - 2011-01-24, 10:53

Mój inkubator jest malutki i super-oszczędny, poprawiłam go i teraz ciągnie tylko 15w a i to i tak nie bez przerwy bo grzałka co jakiś czas się załącza. Jak się wyklują zamierzam je dać pod kwokę bo siedzi.. Nie wiem tylko czy tego co na nim siedzi spod niej nie wyjąć bo się mróz zaczął, ale siedzi jak przymurowana:/ Jajka są ogółem 2 bardzo różnej wielkości, duże, małe i maleńkie. Na maleńkim siedzi kwoka. Duże robiło za tymczasowe bo nie miałam plastików [bardzo się przydają! żałuję że tak mało wzięłam], było włożone tydzień wcześniej i żal mi go wywalić, a nie dam wszystkich pod nia bo się boję że duże zgniecie małe. No i to klucie w odstępie tygodnia.. Swiecę tez tylko żarówką 50w podczerwoną, nigdy mocniejszą, miałam tak na jesieni i kurczaki i przepiórki sie ładnie odchowały mimo, że w pomieszczeniu było chłodno. Nawet powiedziałabym ta żarówka jest trochę mocna, bo nigdy nie siedziały bezpośrednio pod nią.
Jakoś trzeba przetestować inkubator po poprawce, wolę na 2 jajkach jakich popadnie niz na całej partii takich co bym chciała, żeby na 100% się wykluły:)

BIANKA1 - 2011-01-24, 12:20

Mnie się zarówka czerwona za 34 zł spaliła po jednym dniu . Maluchy siedza pod białymi kwokami , które mam ponad rok , i nic się nie dzieje .Mój inkubator jest kupiony . Mieści 36 jajek kurzych , ale mam w nim mieszanke różnych jajek . Jak się wylegną , to kończę inkubacje sztuczna , i może sporadycznie pozwolę siedzieć kurom . Mam już tego wszystkiego za dużo .
ShowGirl - 2011-01-24, 12:30

Moje żarówki były takie najtańsze po 15 zl, polskiej firmy. Czerwona świeciło pół roku bez zarzutu aż ją stłukłam .. Teraz kupiłam zapas w tym samym miejscu, światło mają białe i czerwone ale oba rodzaje mają podczerwień, zależało mi żeby mało prądu jadło i dało się zamontować w lampkę taką na biurko :) Ja bardzo mało wykluwam, inkubator miał być awaryjny jakby co.. W mój jakbym się uparła ze 20 jajek by weszło, więcej mi nie trzeba. Ale skoro zaczęły siadać kurki, wolałabym lęgnąć naturalnie.
JulianG - 2011-01-24, 12:36

Pawie żyjące na wolnym wybiegu potrafią znosić jaja w różnych dziwnych miejscach.Gdyby okazało się,że w tym roku zniosą np.za ogrodzeniem będę musiał inkubować sztucznie.Dlatego postanowiłem zbudować inkubator.Szafkę od biurka mam,RT2c też.żarówki z odbłyśnikiem w bańce kupię.Czyli mam właściwie wszystko.Obracanie jaj na zasadzie przechyłu.
Jedyny problem to sens zastosowania automatyki.Dlatego proszę o odpowiedź ludzi biegłych w temacie.Czy konieczne jest schładzanie jaj podczas inkubacji??Jeżeli jest konieczne to do jakiej temeratury.

ShowGirl - 2011-01-24, 12:42

Nie jest konieczne schładzanie z tego co wiem.
Dorota71 - 2011-01-24, 13:08

Bianka tylko teraz tak myślisz. Zmienisz zdanie wiosną. :diabel::
JulianG - 2011-01-24, 15:01

ShowGirl...dziękuję bardzo.Poczytałem trochę i jak na razie wszystko wskazuje na to,że masz racje w odniesieniu do jaj kurzych.
Natomiast,......."W przypadku inkubacji jaj kaczych czy gęsich, inkubator powinien być otwierany każdego dnia zaczynając od dziewiątego dnia inkubacji i jaja powinny się schładzać przez 15-20 minut. Przed ponownym zamknięciem inkubatora jaja należy nawilżyć letnią wodą przy pomocy zraszacza lub gąbki. Tych czynności należy zaprzestać na trzy ostatnie dni poprzedzające klucie."
Jeżeli chodzi o pawie to....."Zalecane jest wietrzenie jaj, tzn. raz dziennie otwiera się inkubator na około 10-15 minut."

kujawski6 - 2011-02-02, 21:37

Witam Wszystkich, jestem tu nowy ale muszę się pochwalić , pierwsze lęgi i dzisiaj na 31 jajek przepiórki 29 maluchów :D
Dorota71 - 2011-02-03, 10:29

Kujawski - to teraz czekamy na zdjęcia. :D
Dorota71 - 2011-02-12, 16:46

U mnie właśnie koniec pierwszego w tym roku lęgu z inkubatora.
Nałożyłam 72 jajka. (inkubator na 70 jaj) Po tygodniu prześwietliłam i 17 okazało się pustych, może za wcześnie zbierałam jajka i koguty wiosny nie poczuły jeszcze?
Wykluło się 35 maluchów. Reszta zamarła w jajkach. Były już takie akurat do wylęgu i ... ech.
Może to dlatego, że dotąd nie wkładałam tak dużo jajek. A przy tej ilości w ostatnim tygodniu inkubowania temperatura zaczęła mi skakać do nawet 39 stopni. :oczy: Może właśnie przez to tyle zarodków zamarło.

Teraz muszę umyć i zdezynfekować inkubator i lepiej pilnować temperatury przy następnych lęgach.

BIANKA1 - 2011-02-13, 08:11

Dorota71 , gratuluję . 35 szt , to cała armia :d U mnie teraz co tydzień kluje się po kilka brahm . To dlatego , że mam tylko parkę dorosłych , i jak kurka w tydzień zniesie 3-4 jajka , to je wkładam do inkubatora . Mam już kilka sztuk i jeszcze 12 jajek do wylęgu i 3 jajka do włożenia . Zobaczę co mi za brahmy wyjdą , bo matka czarna , a kogut żółty .Jak do tej pory wszystkie kurczaki sa czarne . Czekam też na lęg kochinek od Ciebie , i araukan :d
Dorota71 - 2011-02-13, 10:21

A długo jeszcze do wylęgu?
U mnie już trzy ostatnie maluchy w pudełku. Znaczy dwa maluchy i jajko. Dwa kurczaki musiałam obierać ze skorupek, bo trzecia doba była i nie mogły się wydostać. I jeszcze jedno piszczące jajko mam. Żyje, nie wiem, czy pomagać, na razie zostawiłam.
Kurczaczki można zobaczyć u mnie na wątku. :D

tp29 - 2011-02-13, 10:32

Szalejecie, oj szalejecie z tymi lęgami ;)
Tak trzymajcie, tylko wstawiajcie więcej zdjęć ;)
Ja niestety na razie nie mam lęgów - moje jedwabiste zastrajkowały na razie :(
Ale może to i lepiej, będę chciał rozpocząć lęgi w marcu....
Do tego czasu wystarczą mi zdjęcia Waszych lęgów ;)
Gratuluję wszystkim.

BIANKA1 - 2011-02-14, 11:10

Dorota71 napisał/a:
A długo jeszcze do wylęgu?
:D

Termin mają na środę . Jeszcze kilka jajek jest na póżniej , i 4 do włożenia . Chce na maksa wykorzystać jajka brahm , bo mam tylko parkę , a kura w zeszłym roku kwoczyła 3 razy . Jak sie wyniesie , to pewnie znowu siądzie , ale jako nasiadka jest za ciężka . W zeszłym roku zgniotła wszystkie 10 jajek jakie miała :( Ale za to jak jej dałam kurczaki z inkubatora , i to takie tygodniowe , bo innych nie miałam , to cudnie je wodziła . :d No ale co ona winna , ze jest jak szafa z lustrem :diabel::

Dorota71 - 2011-02-14, 11:42

To ja w środę będę kciuki trzymała.
A co do brahmy, to dobrze, że można jej podłożyć kurczaki.
A może kaczych by nie pogniotła? Tylko na co Ci więcej kaczek?....

BIANKA1 - 2011-02-14, 12:30

Dorota71 napisał/a:
To ja w środę będę kciuki trzymała.
A co do brahmy, to dobrze, że można jej podłożyć kurczaki.
A może kaczych by nie pogniotła? Tylko na co Ci więcej kaczek?....

Kaczych chyba by nie pogniotła , choć kto ją wie . Ona jest znacznie cięższa od kaczki . Siedzi wytrwale , tylko nie pozwala sobie na przełozenie gniazda . Jak sobie zrobiła w stodole , to nie było siły ją dac do pomieszczenia . Wracała na puste gniazdo i siedziała . Aż dziwne , że nic jej nie zjadło .Myślałam o jajkach perliczych , ale nie wiem czy je dojrzy po wylęgu :diabel:: Pod taką szafe , to by 40 jajek perliczki weszło . Kaczek już nie chcę . Jak zakwoczy , a będzie coś wylęgniete , to mogę jej podłożyć . Jako mama jest delikatna , ostrożna i wzbudza respekt u innych ptaków . Taka puchata , ciepła big-mama :d

FrankJScott - 2024-01-07, 01:00
Temat postu: Awesome Product Info
Please try Google before asking about Top Product Tips b44572a
FrankJScott - 2024-01-07, 01:34
Temat postu: Top Rated Product Guide
Please try Google before asking about Great Product Website d515dc0
FrankJScott - 2024-01-07, 02:33
Temat postu: High Rated Product Info
Please try Google before asking about Updated Product Site 5dc0a22
FrankJScott - 2024-01-07, 16:55
Temat postu: Great Merino Wool Site
In response to the man inquiring about coldpruf merino wool, icebreaker thermal top, first lite merino base layer, hh lifa merino set, womens smartwool 250 base layer, merino 400 base layer, 100 percent merino wool long underwear, best merino wool base layer for hiking, merino thermals sale, kari traa merino wool base layer, coldpruf classic merino wool, paradox merino wool base layer, merino wool long underwear women's, smartwool 250, smartwool women's merino 150 base layer long sleeve, sweaty betty merino base layer, smartwool nts mid 250 crew top, mens thermal underwear merino wool, smartwool intraknit 200, filson merino wool base layer, I suggest this a replacement for meriwool reddit, smart wool base layer sale, woolx glacier, heavy wool long underwear, smartwool 250 long sleeve, best merino wool base layer for hiking, buy merino thermals, smartwool 200 base layer, merino base layer for running, merino wool v neck base layer, merino wool base layer mens tall, merino long sleeve base layer cycling, merino wool thermal base layer, warmest smartwool base layer, merino under layer, washing smartwool base layer, icebreaker 150 base layer, icebreaker long johns, pearl izumi merino long sleeve baselayer, icebreaker women's oasis leggings, also. See More Cool Merino Wool Site c2db6ef
FrankJScott - 2024-01-07, 17:04
Temat postu: Awesome Merino Wool Site
To the people inquiring about best women's wool base layer, chapeau merino base layer, mens merino thermals, woolx merino leggings, merino wool shirt big and tall, men's merino 200 oasis thermal leggings, smartwool intraknit merino 250, mens merino base layer sale, best 100 merino wool base layer, smart wool baselayers, merino wool base layer 400g, smartwool women's 250 crew, woolen thermals for women, smartwool base layer sale, womens base layer wool, wool sleeveless base layer, icebreaker long underwear mens, thin merino wool base layer, merino wool midweight base layer, smartwool base layer hoodie, I suggest this a knockout post on merino wool base layers for 400g merino wool base layer, merino wool roll neck base layer, best cheap merino wool base layer, 100 merino wool base layer mens, women's merino 260 tech thermal leggings, merino wool one piece base layer, smartwool merino thermals, janus merino wool base layer, eizniz, merino base layer t shirt, pearl izumi merino wool base layer, merino 365 merino longsleeve baselayer, mens merino 250 base layer, merino wool ninja suit, best merino wool base layer cycling, smart wool merino 250, mens thermal underwear merino wool, smartwool men's 250 crew, smartwool merino 150 shirt, engel base layers, also. See More Useful Merino Wool Guide 25_02fb
FrankJScott - 2024-01-09, 00:09
Temat postu: Cool UK Female Escort Site
For the lady inquiring about video livu, account video, live video c, mp3 from vimeo, dlive dashboard, escort website, live models webcam, video for women, live o live, video all video, video video of, I highly recommend this continued on my local escorts forum or watch now stream, video young, dashboard video, search webcam, in live video, live at live, live to live video, female elegance, live video contact, se live video, video my, not to mention this see page on best escorts in UK advice and don't forget videos of women with women, sex escorts, chat streams, breathtaking videos, vidiq toolbar, live video on, live video chat site, livesoccer online, video video live, cam xvid, thlive account, on top of this high rated best escorts forum which is also great. Also, have a look at this homepage about local escorts url not to mention my videos, escort agency, video live, live4 videos, live webcam, lights go on again, flert video, cam xvid, chat live video, my account video, escorts services, as well as this homepage on escort tips with televised today, video all video, i live video, twitch stream on, twitch streaming tv, watch why women, clips of videos, live all, searchable video, earthcam webcams, live4 videos, for good measure. Check more @ New Czechoslovakia Gold Medals Site 85aeab8
FrankJScott - 2024-01-09, 16:40
Temat postu: Updated Best Areas To Stay In Bangkok Website
To the lady asking about luxury boutique hotel bangkok, top inn bangkok, where should you stay in bangkok, top resorts in bangkok, tripadvisor bangkok hotel ranking, best location hotels in bangkok, conde nast traveler bangkok, oriental bangkok best hotel in the world, best diplomats bangkok, best area of bangkok to stay in, best place to book hotel in bangkok, bangkok full service spa, bangkok where to stay reddit, cheap boutique hotel in bangkok, top rated hotels in bangkok, I suggest this click this link about best areas to stay in Bangkok for best western premier hotel bangkok, best locality to stay in bangkok, best hotel for solo travellers in bangkok, where to stay in bangkok for honeymoon, 5 star hotels in pratunam bangkok, cheap luxury hotels bangkok, highest rooftop pool bangkok, best hilton bangkok, best river view hotel bangkok, best bangkok hotel 2022, bangkok 5 star luxury hotels, best guest friendly hotels in bangkok, surestay plus hotel by best western bangkok, best western bangkok sukhumvit soi 20, area to stay bangkok, also. See More Updated Czechoslovakia Gold Coins Guide 2d885ae

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group