Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kurniki - okna w kurniku

kochin14 - 2009-12-06, 17:18
Temat postu: okna w kurniku
Witam mam takie pytanie czy potrzebne sa okna w kurniku?W dzień kura może trafi na gniazdo ale zima i jesienia jest wszystko doświetlane a po dworze będą mogły chodzic cały dzień od świtu do nocy jak sie będzie ściemniało to im będę zaświecał aby poszły na grzęde i niektóre na jajko a w dzień nie będą miały światła.Czy to dobre rozwiązanie?Okien nie mogę zrobić ponieważ somsiedzi mogą nie dać zgody na okna bo niema 4 m od miedzy.Czy to będzie miało jkis wpływ na niesnośc kur?
18marcinnn - 2009-12-07, 00:47

kochin14, na nieśność może niekoniecznie ale poleca się żeby słońca było jak najwięcej w kurniku bo zabija bakterie, w kurniku jest mniejsza wilgoć, nie rozwijają się tak jak w ciemnym wigotnym pomieszczeniu pleśnie i grzyby.
lew trocki - 2010-12-23, 19:09

Normy wielkości ogólnej powierzchni okien do powierzchni podłogi powinny wynosić 1:6-20.Sprawia to, że w ciągu dnia pomieszczenie jest dostateczne oświetlone a ptaki mogą bez przeszkód trafić do karmideł i poideł. A co do nieśniości jesienią oraz zimą należny konieczne jest uzupełnianie światła naturalnego sztucznym. Łączne oświetlenie kurnika powinno od 14 do 16 godzin na dobę. Dzięki doświetlaniu możliwe jest utrzymanie nieśności na dobrym poziomie.
Dorota71 - 2011-01-27, 10:38

Ja mam kurnik bez okien. Ale w dachu mam płyty przeźroczyste i jest widno i sporo słoneczka.
Niestety teraz zimą muszę zgarniać tam śnieg.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group