Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Przewóz ptaków przez granice. Prosze o pomoc.

tancerz2005 - 2009-09-11, 18:32
Temat postu: Przewóz ptaków przez granice. Prosze o pomoc.
Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu umiescilem temat. Mam pytanie. Planuje zakupic pare AR w Szkocji, i teraz moje pytanie. Czy wiecie jak wyglada sprawa z przewozem ptakow liniami lotniczymi?? Jakie dokumenty sa wymagane, ile mniej wiecej to kosztuje...??
Chcialbym takze dowiedziec sie jak wygladal by przewoz ptakow np samochodem ze szkocji do polski, takze jakie dokumenty itd?? Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Jerzy Cwik - 2009-09-11, 22:22

Prawo unijne wymaga 2 dokumentów: świadectwa weterynaryjnego oraz unijnego świadectwa pochodzenia lub świadectwa własności prywatnej (personal ownership certificate). Natomiast jeśli chodzi o transport lotniczy, to najlepiej zadzwonić do informacji lini którymi chcesz lecieć.
iwonek388 - 2011-03-21, 02:27

Witam serdecznie. Ja też nie wjem czy w dobrym miejscu piszę ale może mi wybaczycie jeżeli zabłądziłam.Mam taki problem-- chcę zawieżć na Ukrainę siostrzenicom 8 nimf i nie wiem jak to mogę zrobić. Czy potrzebne są jakieś dokumenty czy badania? Ja kupiłam 5 lat temu 2 papużki a resztę- 6 szt.sama wychodowałam. Proszę o pomoc)) Z góry dziękuję)))

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group