Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Ba瘸nty / Pawie / G逝szce - Ba瘸nt 鄴速o-z這cisty(bananowy)

mati_deco - 2009-06-30, 12:38
Temat postu: Ba瘸nt 鄴速o-z這cisty(bananowy)
Ba瘸nt z這cisty 鄴速y < lutnio, bananowy, cytrynowy, z這to鄴速y> Chrysolophus pictus luteus

O tak ubarwionych ba瘸ntach z這cistych wspominano ju pod koniec IX wieku, jednak na tym si sko鎍zy這, prawdopodobnie tamte osobniki lub ca豉 populacja zanik豉.
Jednak w latach 50. w Niemczech pojawi這 si jedno piskl o jasnym puchu, by to kogut. Do roku 1957 odchowano z niego oko這 40 takich osobnik闚. Ze wzgl璠u na nietypowe ubarwienie 鄴速e ba瘸nty zdoby造 wielu zwolennik闚 i tak jest do dzisiejszych czas闚.

.
Budowa cia豉 powinnam by taka sama jak u standardowych ba瘸nt闚 z這cistych. Czub koguta z這cisto鄴速y, d逝gi. Twarz be穎wa, ja郾iejsza ni u koguta standardowego, pier i szyja intensywnie cytrynowo鄴速a. Ko軟ierz tak jak u standard闚 pomara鎍zowy z pod逝積ymi, czarnymi pasami. Ogon jasnoszary z be穎wym kropkowaniem, pi鏎a, na g鏎nej cz窷ci grzbietu,zielone z czarnymi oblam闚kami. Dolna cze嗆 grzbietu i plecy jaskrawo鄴速e, pokrywy skrzyde ciemnobe穎we z granatowym po造skiem, sierp闚ki bia貫 lub jasnobe穎we. Ca貫 upierzenie powinno po造skiwa

Kurka ja郾iejsza od dzikiej formy. jej barwy s takie same jak na ogonie samca tej odmiany. Jest szara z be穎wymi i bia造mi pr捫kami. Ogon Szary z jasnym rysunkiem.
Nogi i dzi鏏 u koguta oraz kury s 鄴速a.

砰wi si tak samo jak standardowe ba瘸nty z這ciste. Ch皻nie jedz ziarna, p璠y, jagody, owoce, larwy, owady, zielone cz窷ci ro郵in, zio豉 i kwiaty. W okresie l璕owym kurom niezb璠ne s minera造 i wap, w razie nie doboru b璠 zjada造 w豉sne jaja i pi鏎a. Kury niekiedy znosz wi璚ej jaj ni normalne samice.Kury ch皻nie same wysiaduj jaja, kt鏎e s ja郾iejsze ni jaja formy dzikiej. M這de piskl皻a s 鄴速e z jasnoszarymi pr璕ami. 砰wimy je granulatami przeznaczonymi dla piskl徠 ba瘸ncich, indyczych lub kurzych, bu趾 tart, nasionami zi馧 i chwast闚, twarogiem i jajkiem gotowanym na twardo.
Do鈍iadczonemu hodowcy z 豉two軼i przyjdzie odr騜ni kilku tygodniow samic od samca. M這da samica jest nieco ciemniej ubarwiona, z wi瘯sza ilo軼i pr捫k闚, a jej t璚z闚ka jest ciemno br您owa, t璚z闚ka samca jest jasno鄴速a.

M這dy kogut z mojej hodowli

W naszym kraju trudno jest dobra osobniki czysto gatunkowe.
Nie sprawiaj problem闚 w hodowli, polecam je ka盥emu pocz徠kuj帷emu hodowcy, 豉two si oswajaj..
Mo積a je krzy穎wa z form standardow. Z takich krzy鄴wek otrzymamy 50% 鄴速ych i 50% standardowych.[/img][img][/img]

FOTOGRAFIE S MOJEGO AUTORSTWA< MAM DO NICH PEΛE PRAWA!
TEKST PISAΒM SAMODZIELNIE BEZ POMOCY NAUKOWYCH ETC.

Dorota71 - 2011-06-07, 10:26

M鎩 nowy nabytek. Parka (zesz這roczna) ba瘸nt闚 bananowych. :D
Dorota71 - 2011-07-04, 18:36

Zdaje si, 瞠 jest bananowy. :D
Artur622 - 2011-08-17, 22:45

Witam, m鏬 by mi ktro pom鏂 w rozpoznaniu p販i moich ba瘸nt闚?
Kupi貫m je jako pare ale jestem przekonany, 瞠 to jednak nie para:)

Eddie_Bwoy - 2011-08-18, 23:08

Istotnie, wygl康aj na dwie kurki. Kogucik powinien mie wyra幡ie 鄴速e t璚z闚ki oczu, podczas gdy kurki maj ciemnobr您owe oczy. Teraz musia豚y dokupi samczyka, i b璠ziesz mia stadko ;)
Artur622 - 2011-08-19, 08:01

Mam ma貫go z這tego kogucika wi璚 najprawdopodobniej b璠 z nim je krzy穎wa:). chyba ze na wiosne uda mi si go zamieni na koguta bananowego...