Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Konkursy/Gry/Zabawy/Zgadywanki - Comiesięczny Konkurs Fotograficzny!

Kamil Kowalski - 2006-10-02, 17:28
Temat postu: Comiesięczny Konkurs Fotograficzny!

REGULAMIN KONKURSU "FOTOGRAFIA MIESIĄCA"


1. Konkurs ZABAWA ma charakter otwarty – Mogą w nim brać udział wszyscy użytkownicy Forum Woliera.
2. W konkursie prezentować można wyłącznie fotografie własnego wykonania, ukazujące ptaki dzikie jak i hodowlane.
3. Konkurs jest organizowany przez Administracje Forum Woliera ORAZ WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH USERÓW.
4. Każdy Użytkownik Forum może zgłosić DOWOLNĄ LICZBE FOTOGRAFI! .
5. Wszystkie Prace należy umieszczać w odpowiedniej kategorii w ALBUMIE na Forum Woliera! -ALBUM – ODPOWIEDNIA KATEGORIA PRZYPADAJĄCA NA DANY MIESIĄC (np. FOTOGRAFIA MIESIĄCA -LISTOPAD 2008)

6. WSZYSTKIE FOTOGRAFIE NIE ZWIĄZANE Z PTACTWEM BĘDĄ WYKLUCZANE Z KONKURSÓW!
7. Fotografie Muszą być (jak największych rozmiarów) najlepiej 800x600 pixeli tym samym nie mogą przekraczać 1 megabajta.
8. Jury w składzie w pierwszym miesiącu rozpoczęcia konkursu jury będzie ADMINISTRACJA - w kolejnych miesiącach JURY BĘDZIE OSOBA KTÓRA ZAJĘŁA PIERWSZE MIEJSCA [w razie jej nie obecności JURY BEDZIE KOLEJNA WYGRANA OSOBA itp...]

JURY MA OBOWIĄZEK OGŁOŚIĆ NAGRODZONYCH W TYM TEMACIE!

9. Dla zwycięzców punkty:
1 Miejsce 30 p.
2 Miejsce 20 p.
3 Miejsce 10 p.


ZWYCIĘZCA MA SAM ZADBAĆ O UMIESZCZENIE ODPOWIEDNIEJ LICZBY PUNKTÓW [sumy punktów] w odpowiednim temacie - !!! PUNKTACJA !!! [na forum konkursy/gry/zabawy]
TU: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=169

10. Prace należy Dodawać do albumu (odpowiednia kategoria konkursowa) do OSTATNIEGO dnia każdego miesiąca. - Wyniki będą podawane PRZEZ OSOBĘ JURY
5 dnia każdego miesiąca.
11. Oceniane będą Jedynie Fotografie z opisem zdjęcia: DO NINIEJSZEJ FOTOGRAFII MAM PEŁNE PRAWA AUTORSKIE, JEST ONA MOJEGO AUTORSTWA. Wszystkie fotografie podlegające ocenia muszą spełniać wszystkie wymogi regulaminu.

FOTKA MA BYĆ W FORMACIE -JPG.
Jej wielkość musi zmieścić się w granicach 1024x768
i jej "masa" nie może być większa niz 1 MG (Megabajta).[/b]



Administracja nie bierze żadnej odpowiedzialnoci za łamanie przez użytkowników Forum praw autorskich osób trzecich*
*W razie stwierdzenia łamania praw autorskich proszę się kontaktować bezpośrednio z użytkownikiem dopuszczającym się tego czynu z jednoczesnym poinformowaniem o tym fakcie kogoś z administracji forum.

Rocki - 2006-10-02, 18:13

strasznie dużo punktów za to zdjęcie można dostać... :-P
Kamil Kowalski - 2006-10-12, 18:49

Nikt więcej nie daje fotek do konkursu? Dawać fotki może akurat Właśnie Ty wygrasz!
Bażancia matula - 2006-10-12, 18:50

ja nie daje fot... napewno nie wygram....
Kamil Kowalski - 2006-10-24, 21:54

Zbliża się koniec miesiąca - Zachęcam do dodawania zdjęci do konkursu.
-Może właśnie Ty wygrasz!

Kamil Kowalski - 2006-10-24, 22:50

Od Przyszłego miesiąca:

FOTKA MA BYĆ W FORMACIE -JPG.
Jej wielkość musi zmieścić się w granicach 1024x768
i jej "masa" nie może być większa niz 1 MG (Megabajta).


Przykład: http://www.forum.woliera.....php?pic_id=658

Bażancia matula - 2006-10-25, 18:08

nie wygram a może być piesek ????
mirass - 2006-10-25, 18:12

Kamil Kowalski napisał/a:
6. WSZYSTKIE FOTOGRAFIE NIE ZWIĄZANE Z PTACTWEM BĘDĄ WYKLUCZANE Z KONKURSÓW!

fasola1980 - 2006-10-25, 18:13

Przeczytaj regulamin zdjecia nie zwiazane z ptactwem beda usuwane!!!!!!!!!!

Mirass w tym samym momencie chyba to napisalismy :)

Kamil Kowalski - 2006-10-30, 22:41

Uwaga uwaga!


Już od 1 listopada rusza następna część konkursu na listopad!
Kto jest chętny być w Jury?

wanted - 2006-10-31, 09:59

No to dzisiaj wklejam swoje-przyznam że trudno mi wybrać tylko 5 fotek. :-(
Bażancia matula - 2006-10-31, 13:20

ja chce być jurą :-D
sroszkowski - 2006-10-31, 18:41

Finisz konkursu był dobry. Pojawiło się kilka naprawdę dobrych jakościowo zdjęć - głównie drobiu wodnego. Są to już fotografie nadające się do druku. Mnie osobiście podobało się też zdjęcie Ani Czarnoty przedstawiające mamuśkę z kurczaczkami widziane od dołu. Fajny pomysł. Ciekawe jest też zdjęcie araukany w kwiatach. Gdyby ich jakość była lepsza to również nadawałaby się do druku. Ogłoszenie wyników 5 listopada.
A może by tak w jury kolejnej edycji zasiadali zwycięzcy z poprzedniego miesiąca?
Co wy na to?

Pawi Król - 2006-10-31, 20:01

Ja jestem za może być tak z każdym razem że w skład jury będą wchodzić zwycięscy
wanted - 2006-10-31, 20:02

Panie Stanisławie, ja swoje fotki trzymałem na sam koniec i wiedziałem że się spodobają jak i te Piotrka oraz inne. Co do kurek Ani to też mi się strasznie spodobały.
Co do JURY na kolejny miesiąc także mi się ten pomysł podoba. :mrgreen:

Kamil Kowalski - 2006-11-01, 18:14

WYNIK KONKURSU "FOTOGRAFIA MIESIĄCA -Październik 2006"


Dla zwycięzców przewidziano nagrody:
1 Miejsce 50 p. (do programu partnerskiego)
2 Miejsce 40 p. (do programu partnerskiego)
3 Miejsce 30 p. (do programu partnerskiego)
- wyróżnienie (nagroda specjalna)





MIEJSCE 1 - Anna czarnota




MIEJSCE 2 - Augustyniak Piotr "egzekwo" Ice

Augustyniak Piotr za fotografie:



Ice za fotografie:




MIEJSCE 3 - Wanted




WYRÓŻNIENIE - Adrian14 egzekwo Bartek

Adrian14 za fotografie:




Bartek za fotografie:





WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ DO WGLĄDU: http://www.forum.woliera....t.php?cat_id=17




TYM SAMYM OTWIERAMY NOWY KONKURS "FOTOGRAFIA MIESIĄCA -Listopad 2006"
http://www.forum.woliera....t.php?cat_id=19

Ice - 2006-11-01, 22:40

Jestem mile zaskoczony :-P
Kamil Kowalski - 2006-11-02, 18:37

W Tym miesiący - LISTOPAD 2006 w JURY są:

Jakoś musicie się skontaktować i omówić jak oceniać będziecie - Niestety Jury nie może brać udziału w konkursie- ale z Jury można zrezygnować jeśli dana osoba chce brać udział w konkursie.

Anna czarnota, Augustyniak Piotr, Ice oraz Wanted i jak by było trzeba to Ja (KK)

wanted - 2006-11-02, 18:58

Teraz to już nikt nie wygra jak my będziemy oceniać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
anna czarnota - 2006-11-02, 20:37

No to wszyscy biorący udział będą mieli kłopoty, zgadzam się, że ciężko będzie wygrać, ale oby fotografi było dużo to będzie z czego wybierać.
wanted - 2006-11-02, 21:05

Kamil, a co z nami ? My też możemy teraz wysyłać czy już nie ? A jeśli tak to jak z oceną naszych fot?-ja swojej nie będe oceniał. :!:
Kamil Kowalski - 2006-11-02, 21:36

8. Jury w składzie Stanisław Roszkowski, Kamil Kowalski - lub inni - Jury nie bierze udziału w konkursie.



Cytat:
Jakoś musicie się skontaktować i omówić jak oceniać będziecie - Niestety Jury nie może brać udziału w konkursie- ale z Jury można zrezygnować jeśli dana osoba chce brać udział w konkursie.



Chodzi o to żeby Jury wzajemnie na siebie nie głosowało... wygrała by jakoś osoba z Jury to ludzie mogli by pwiedzieć że jury miedzy soba głosuje.


No chyba że jakoś wszyscy tu uzgodnicie to.

wanted - 2006-11-02, 21:43

To jest problem, bo ja i zapewne inni chcą wysyłac fotki-bo mam co pokazać.

To może Jury nie głosuje na swoje fotki ? Tylko Ty i p.Stanisław.
Hmmm-cięrzki orzech do zgryzienia.
Jakieś inne rozwiązanie ktoś ma ?

Kamil Kowalski - 2006-11-02, 21:49

Tzn Jury w danym miesiacu by nie brało udziału - bo w następnym by byli następnu zwyciescy w jury...
Ale tak też może być że jury nie może poprostu głosować na siebie - tzn dana osoba z jury na swoja fotografie - i tym samym Głosowanie będzie jawne i zostanie umieszczone też tu na forum.
Wchodze do jury, zobaczymy jak to bedzie.
- tak czy tak do końca miesiąca jest jescze troche czasu.

sroszkowski - 2006-11-02, 22:21

Faktycznie jest problem. Bo akurat po październiku do jury trafiłyby osoby, które potrafią zrobić dobre fotografie i dlaczego pozbawiać ich możliwości zabawy i zdobywania punktów? Z drugiej strony jeśli to forum ma być Wasze to nasza rola powinna ograniczać się jedynie do administrowania. Dlatego ja zrezygnowałem z funkcji administratora i moderatora. Moim marzeniem było, aby to forum było taką "mini rzeczpospolitą" samorządną rządzącą się swoimi prawami. I to, muszę przynać, zaczyna się udawać.
A może zrobić tak, że w jury zasiadały tylko zwyciężca kokursu i ktoś z obsługi - Kamil albo, na przykład, majawn albo nawet ja?
Sam nie wiem...

wanted - 2006-11-02, 22:27

No tak , ale chodzi tu o problem głosowania gdyby osoba z Jury chciała wysłac fotki do konkursu-i co wtedy ? Jak tu głosowac na swoje-to nie może tak być. A co inni z Jury-jak mają na to patrzeć i głosować :?: :?: :?:
sroszkowski - 2006-11-02, 22:35

Moim zdaniem członek jury nie powinien w ogóle wysyłać swoich prac. Tak jest przyjęte we wszystkich konkursach jakie znam. Jest jeszcze takie wyjście, że do zabawy włączają się wszyscy użytkownicy forum. Ale może w takim przypadku dojść do nadużyć. Kumpel do kumpla zadzwoni - zagłosuj na mnie. Zaczną się tworzyć frakcje, jakieś koła...
wanted - 2006-11-02, 22:41

To ja wyślę fotki tak tylko dla frajdy. Nie będą brały udziału w konkursie, ale niech immi popatrzą co na nich jest. Poszukam tylko co wysłac.
Kamil Kowalski - 2006-11-02, 22:41

Można by było zrobić tak - Bo mi tak czy tak jako (mi) głupio dawać prace i wydaje mi się to nie stosowne - moge Prosić Moją Magde, która jest na kierunku "Reklama" i ma tam fotografie ( Magda chce być fotografem) żeby jako osoba bezstrona pomogła oceniać.
Albo Mozna zostawić tak jak jest czyli ja i Pan Stanisław.
Albo Mozna by było wyłaniać osoby które sa często na forum a w aktualnym miesiącu nie brały udziału w konkursie by pomagały oceniać...

Sam juz nie wiem...

wanted - 2006-11-02, 22:57

Ale zagmatwałem to wszystko :!: :!: :!:
sroszkowski - 2006-11-02, 23:01

Właśnie. Inni też namieszali. Czasami demokracja wcale nie jest taka dobra bo prowadzi do pata. Muszę się z tym problemem przespać i jutro podejmiemy ostateczne decyzje.
Pawi Król - 2006-11-03, 19:46

No właśnie ja mam jeszcze kilka dobrych fotek-tak myślę , no i bym je bardzo chciał pokazać i jednocześnie wziąść udział w konkursie. Myślę czy nie można zrobić tak aby osoba będąca w jury poprostu miała na dany miesiąc zablokowane oceny ale tylko swoich zdjęć a jednocześnie mogła brać udział w konkursie.
wanted - 2006-11-03, 22:31

No Piotrek, ty to myślisz i podsówasz dobre rozwiązanie-chociaż uciążliwe.
Pawi Król - 2006-11-04, 14:34

Dlaczego uważasz że uciążliwe ? Przecież powinno być tak że nasze fotografie powinny być oceniane przez innych a nie przez nas samych . Chodzi mi głównie o konkursy.
wanted - 2006-11-04, 16:09

Augustyniak Piotr, jury to my i gdy są nasze foty -nie oceniamy swojej,ok.
Zapewne będą decydować dziesiąte punktów (przeciętna punktów) do ustalenia kto ma jakie miejsce. Przy nie oddaniu chociaż jednego głosu na jakąś fotkę-przeciętna ta jest inna (na korzyść lub nie), a co do kogoś innego z JURY oddającego głos na np.Twoje foto-mogą być póżniej jakieś dziwne przypuszczenia-dogadali się czy jakoś podobnie :?:
Sam widzisz.

sroszkowski - 2006-11-04, 17:29

Przy głosowaniu publiczności inne szanse na zwycięstwo będą miały zdjęcia wstawione na poczatku miesiaca a inne na końcu. Poza tym tym ktoś musiałby ustawiać w profilach blokowanie głosów jury na swoje zdjęcia. Kamil i tak ma co robić.
A decyzję trzeba podjąć.
Zrobimy tak: w listopadowym konkursie zasiądzie jedna osoba z obsługi (mogę być ja albo Kamil) oraz zwycięzca poprzedniej edycji (czyli Ania Czarnota). Przy czym prace członków jury nie powinny w ogóle brać udziału w konkursie. Równocześnie proponuję głosowanie publiczności - jest tam taka opcja "ocena".
Zobaczymy jak to "społeczne" rozwiazanie sprawdzi się w praktyce. Być możę zastosujemy go przy następnej edycji.
Koniec, kropka

wanted - 2006-11-04, 18:00

Tak, tylko trzeba ogłosić to lub ustawić jakoś-tak by wszystcy oddali głosy. żeby było wszystko widoczne jak jest naprawdę. Nie że ktoś zagłosuje tylko na 2 fotki a reszta go nie interesuje.
Kamil Kowalski - 2006-11-06, 16:45

Można też jescze inaczej - Jury wybiera np 10 najleprzych fotek a Wy Tu na forum głosujecie w postaci ankiety?
wanted - 2006-11-06, 17:16

Znalazłem rozwiązanie :!: :!: :!:
Kamil, ty napewno i p.Sranisław zasiadacie jako Jury i tu nie ma nic do dodania ani usunięcia. Z wygranych userów w danym miesiącu (obecnie 4)-ten kto nie chce brać udziału w konkursie "głosuje". A kto chce brać udział -proste "nie głosuje". I tak mamu rozwiązaną sprawę co do Jury.
Ja w tym miesiącu napewno nie będę głosował więc o jednego mniej. Można jeszcze na moje miejsce wybrać kogoś aktywnego z forum (tylko na to głosowanie, ale osoba nie może brać udziału w konkursie).
O decyzji podjętej względem co do brania lub nie brania udziału w konkursie w danym momencie-wygrani z danego miesiąca muszą się wypowiedzieć czy będa głosować czy nie.
No i załatwione. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sroszkowski - 2006-11-06, 17:25

Gdzie jest pies pogrzebany? System wyboru zdjęcia powinien być najprostszy z możliwych. My tu wszyscy pracujemy społecznie (łacznie ze mną wbrew pozorom) i dokładanie nowych obowiązków administratorom jest trochę nie fer. Pewnie, że można wymyśleć ileś tam wariantów głosowań tylko ktoś musi nad tym panować.
Nie wyobrażam też sobie abyśmy mogli zmusić kogoś do oddania głosu. A dwupietrowy system głosowania jest bez sensu. Mało masz jeszcze, Kamil, roboty? Niech w tym miesiącu zostanie tak jak zaproponowałem. Jeżeli wariant głosownia internetowego się sprawdzi to zastosujemy go przy następnycvh edycjach.

Kamil Kowalski - 2006-11-13, 22:07

zachęcam do dodawania fotografi do konkursu - album już powinien działać dobrze ;-)
wanted - 2006-11-13, 22:25

Ja już wyczerpałem limit na ten miesiąc, nie wiem jak inni :?:
Nie wiem też dlaczego prawie nikt nie ocenia fotek, po co jest tam ta opcja :?:

wanted - 2006-11-14, 19:38

Kamil i p.Stanisławie, po wstępnych ocenach na fotach konkursowych mogę już stwierdzić że ocenianie fotek nie wypali. Nie wiem jak co niektórzy patrzą na fotki i co jest wpływem oceniania ich. Moim zdaniem powinna się liczyć jakość fotki-przecierz mają być one na okładkę, poza ptaka,ostrość,pomysłowośc itp. Przedstawię przykład,akurat moja fotka bo pamiętam ocenę sprzed kilku godzin-była ocenione na 1 punkt jak i kilka innych,chyba ktoś mnie nie lubi :!: a fotka ta akurat jest dobrej jakości.Ktoś póżniej ocenił wyżej i średnia teraz jest większa.
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=777 ,nie wiem co tu komu nie pasuje i dał 1 punkt-to jest paranoja, rozumiał bym 4-5-6 ale nie 1 :!: Kolejne fotki moje po tej też miały 1 p.ale to już zrozumiałem gdyż akurat te 2 mniej ostre wystawiłem by były. Jeśli ma to tak wyglądać także mogę dawać po 1 p dla każdej fotki, nie że będę się starał oceniać naprawdę za całokształt i powyższe wymienione cechy.Lepiej będzie chyba wysyłac byle jakie fotki-rozmazane i bez ostrości, może ktoś zobaczy w nich to coś brzydkiego i oceni lepiej.
Teraz już napewno wiem że Jury to powinien być Pan i Kamil. :-(

Kamil Kowalski - 2006-11-14, 19:56

ja tam moge oceniać fotki mi to nie przeszkadza.
wanted - 2006-11-14, 20:15

Kamil Kowalski, wiem-tylko zwracam się o sprawiedliwość do pozostałych nie ubliżając tym sprawiedliwym, a jest ich tu zapewne większość.Sam nie oceniłem swoich fotek wogóle bo nie wypada, ale inne oceniam z rozsądkiem, czego ktoś nie robi jak widać.
Mi tam nie zależy na pierwszym miejscu czy 2-3 bo i tak na nic mi to, dla mnie liczą się moje ptaki a ich niestety za punkty nikt mi nie da, więc nie rozumię tu takiego postępowania.

Rocki - 2006-11-15, 16:51

Moim zdaniem powinno się wybrać jury, które będą wybierały najlepsze fotki. Dodatkowo można zrobić nagrodę "publiczności" którą będą przydzielali wszyscy.
Kamil Kowalski - 2006-11-21, 22:17

Ufff…. Przeglądałem fotki , każdą oceniłem i w każdej wtrąciłem swoje 3 grosze :-p
Patrząc na te fotki:
-Dbajcie o estetykę (kadr, ostrość, podpis, retusz)
-Większość fotek jest po prostu o tak pstryknięta w stylu „ popatrzcie jakie mam zwierzaki”

musimy się zastanowić co przy ocenie brać pod uwagę czy po prostu fotografie czy ptaki na niej- jeśli chcecie zrobić dobre zdjęcie (nie musicie mieć super aparatu) wystarczy pomysł i chwila cierpliwości
np. Karpik (bardzo przepraszam że Tak Cię wymieniam) widać że masz problemy z ustawieniem dobrej ostrości (napisz jaki masz aparat) -nie wiem jaki masz aparat ale w niektórych zwykłych cyfrach ostrość ustawia się przez dłuższe przytrzymanie „spustu” – wtedy aparat sam próbuje ja ustawić (migająca lampka/punkcik - ostrość nie ustawiona , Świecący punkcik lub lampka ostrość ustawiona – niestety tak jest nie we wszystkich modelach wiec lepiej sprawdzić i przeczytać dokładnie instrukcje obsługi – tam na pewno pisze o ostrości)

Nie wiem czy mogę tak ingerować w wasze fotki ale jeśli byście mieli jakiś problem to piszcie śmiało PW lub maila – nie jestem jakimś tam specjalista ale tyle ile mogę to pomogę –Jeśli byście też potrzebowali retuszu to też mogę pomóc - Byle żeby w opisie fotki było zaznaczone że Dana osoba wykonała retusz – żeby podczas oceny nie brało się tego pod uwagę - kmilek@tlen.pl

sroszkowski - 2006-11-21, 22:42

Jestem właśnie świeżo po obejrzeniu nadesłanych zdjęć na konkurs "Nasze Ptaki". Wielki sukces. Setki przepięknych zdjęć. Jury będzie miało trudno orzech zgryzienia. Z premedytacją zaprosiliśmy do oceny gości zagranicznych, min szefa Związku Belgijskich fotografów, bo może my jesteśmy skażeni naszą "polskością".
Dlaczego o tym piszę akurat w tym miejscu? Bo większość fotem z "Naszych Ptaków" ma to coś w sobie - jakąś atmosferę, odnośniki do uczuć etc. Nasze akurat zdjęcia są robione na zasadzie - tak jak to Kamil określił - patrzcie co mam. Jedną z niewielu, która ma to coś w sobie jest Ania Czarnota. Gdyby nie ta gałązka...powiadacie. Ale to właśnie ta gałązka jest czymś takim co każe się zastanowić - a dlaczego?
Wiele zdjęć jest coraz bardziej znakomita technicznie. Augustyniak Piotr, Ice, Majawn, a zwłaszcza Wanted potrafią zrobić znakomite fotki. A jednak poprzednio wygrało zdjęcie podłej jakości ale z tym "czymś".
Na pocieszenie powiem, że w życiu zrobiłem kilka tysięcy zdjęć ptaków, głównie kur. Ale żadne z nich nie miałoby szans na jakiekolwiek wyróżnienie w konkursie "Nasze Ptaki". To szalenie trudna robota - fotografowanie. Ale niezwykle pociągająca.
Zresztą czy zdjęcia robimy po to by brać udział w jakichś wyścigach? Ja z wiekiem dochodzę do przekonania, że warto cieszyć się każdą chwilą obcowania z ptakami. I to jest najważniejsze. A zdjęcie jest tylko rejestracją naszej pasji.

Kamil Kowalski - 2006-11-22, 00:10

No tak ale tak czy inaczej musimy ustalić czy oceniamy "Starania fotograficzne" czy "ptaki na fotkach" ? No chyba że bedziemy oceniać to co jury wpadnie w oko?
Konkursy zazwyczaj maja jakiś cel - musimy go obrać - albo Sypiemy serie fotek "pierwszych leprzych" albo ktoś musi usiąść i pomyśleć jak by tu zrobić ta fotke żeby miała "ręce i nogi" - Dobra Fotografia to nie jest tylko zwykłe pstryk i juz mam fotke - I dlatego musimy Wszyscy Demokratycznie wybrać co chcemy oceniać?
-Czy Fotke, estetyke, barwe,pomysł,kadr, efektywność
-czy ptaka na fotce

80% sukcesu to pomysł i cierpliwość a tylko 20% to sprzęt.

PS: Wypatrzyliśmy jedną z leprzych szkół fotograficznych w polsce a napewno w krakowie Magda wybiera się tam we wrześniu a ja po informatyce :)

sroszkowski - 2006-11-22, 08:09

Ocena jest zawsze odbiciem stanu ducha i gustów oceniających. Jednym podoba się atmosfera zdjęcia a innym informacja. Najlepiej pracuje się jury 3-osobowemu, bo wtedy atwo można dojść do kompromisu. Ja osobiście kiedy piszę wstępniaki staram się przekazać poprzez nie jakieś przesłanie. Tak samo zawsze oceniam zdjęcia. Mniej mnie interesują informacje tam zawarte.
Zaproponowałem aby w listopadowym wydaniu konkursu w jury zasiadł ktoś z administracji i zwycięzca poporzedniej edycji, Ania Czarnota. I tak niech zostanie. Równolegle niech sobie użytkownicy trochę poużywają na fotkach poprzez swoje głosowanie. Ale już teraz widzę jak "polityka" wchodzi z buciorami do zwykłego wydawać by się mogło konkursu.

karpik - 2006-11-22, 15:12

Witam Wszystkich :!:
No trochę mi się to nie spodobało że akurat mnie wymieniłeś Kamilu ale rozumiem i przyjmuje tą krytykę z godnością bo bezsensowne byłoby tu obrażanie się o takie coś. A niezbyt dobra jakość wynika przede wszystkim z tego że zdjęcia były robione z dużej odległości i największym możliwym zoom'em. Niestety moje zwierzątka nie dają się podejść tak blisko, a jak zdarzy się taka okazja to zaraz się poruszą, skutkiem czego jest brak np. głowy itp.

anna czarnota - 2006-11-23, 15:09

Coś mało tych zdjęć na ten miesiąc, może jeszcze ktoś coś by dodał?
wanted - 2006-11-23, 16:27

Ja bym wysłał z miłą chęcią, ale mam już ich 5 sztuk -a tyle można zgłosić w konkursie.
Kamil Kowalski - 2006-11-30, 17:35

Dobra Musimy się zabrać już za wybieranie FOTKI MIESIĄCA
Annia Czarnota wygrała tamtą edycje więc ona na 100% wybiera
i kto jeszcze - i to szybciutko mi mówić bo mamy mało czasy bo az do 5 grudnia! CZYLI TYLKO 5 DNI.

mateusz20 - 2006-11-30, 17:40

Ania, Don Stanisław i Ty. :evil: A od przyszłego miesiąca nowy zwycięzca, a o resztę będziemy się martwić za miesiąc. :roll: :evil: :mrgreen:
anna czarnota - 2006-12-06, 09:00

No i po burzliwych obradach ustaliliśmy kolejność
1 miejsce http://www.forum.woliera.....php/?pic_id=699 Majawn gęsi jesienne
2 miejsce http://www.forum.woliera.....php/?pic_id=808 Augustyniak Piotr
oraz http://www.forum.woliera.....php?pic_id=822 kanarki Mirasa
3 miejsce http://www.forum.woliera.....php/?pic_id=803 Ice
oraz http://www.forum.woliera.....php?pic_id=698 Mateusz20 kaczka na drzewie
Później dopiszę szczegóły narazie tyle.

majawn - 2006-12-06, 15:27

Ojej :oops: :oops: :oops: , bardzo sie cieszę. dziekuję.
Maja

mateusz20 - 2006-12-06, 19:15

Gratuluje i dziękuje
Kamil Kowalski - 2006-12-07, 17:08

WYNIKI KONKURSU LISTOPAD 2006



MIEJSCE 1:

MAJA za fotografie "Gęsi jesienne"
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=699

MIEJSCE 2:

AUGUSTYNIAK PIOTR za fotografie "Hawajskie"
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=808

EGZEKWO

MIRAS Za Fotografie "Samiec mozaika czerwona"
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=822


MIEJSCE 3:

ICE za fotografie "Cyraneczka czerwonoramienna"
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=803

EGZEKWO

MATEUSZ20 za fotografie "Krzyżówka na drzewie"
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=698




Za Miesiąc w jury będzie Maja. Brawa!



Osobiście mogę tylko powiedzieć, że wszystkie fotografie były świetne! I zasługują na pierwsze miejsca!
W tym konkursie (jak i w następnych) chcieliśmy dać jak największą swobodę Zwycięscy z miesiąca poprzedniego, czyli wygrana osoba miała (i mieć będzie) decydujące zdanie.

A oto inne fotografie (moim zdaniem, podkreślam moim zadaniem…), które są bardzo dobre pod względem tematycznym lub technicznym: http://www.forum.woliera....t.php?cat_id=19




















Kamil Kowalski - 2006-12-21, 00:00

Przypominam o konkursie na Grudzień

http://www.forum.woliera....t.php?cat_id=22

:!: :!: :!:

Ice - 2006-12-21, 22:25

Mam pytanie :

Czy moje zdjęcie wysłane dzisiaj jest aż takie słabe że jest ocenione na 1 . ?
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=918
Szczerze mówiąc odechciało mi się już uczestnictwa w konkursie jak widze że ktoś tak ocenia zdjęcie (może mam konkurenta jakiegoś czy co ?) :-?

Kamil Kowalski - 2006-12-21, 22:31

Ice, punktacja tam wogole sie nie przejmuj... kwestia punktacji tam juz była poruszana -"ona jest mało obiektywna". Fotografie wyłania JURY które nie bierze pod ówage tamtych punktacji - no chyba że wkoncu ZACZNIECIE WYSTAWIAĆ TAM OBIEKTYWNE OCENY!
ps: foto bardzo ładne ;-)

wanted - 2006-12-21, 23:19

Ja już swoich fot nie wysyłam, bo szkoda mi nerwów. Mimo tego co Kamil piszesz, w Jury też może się wkońcu znależć osoba która nie lubi danego usera.
Widzę słaby poziom oceniania fotek i niektóre dosłownie na złośc-więc po co się denerwować i dawać komuś zabawę z oceniania. Dla mnie ta błazenada już się skończyła i zapewne tracicie bo posiadam sporo pięknych fotek, które nawet na PK nie wyszły. Sporo też wyszło a do Was nie trafiło i nie trafi-bo po co, dla kpin-jak większość nieuczciie ocenia. Nie mówię tu o ogółu konkursu w tym momencie :!:
Powiem jeszcze tak, że kiepskie fotki jakie tu wstawiłem (kilka) pozycyjnie były lepsze niż te dobre- i co tu myślec o uczciwośći userów.
Chcecie to się bawcie, ja już skończyłem a myślałemże będzie fajnie. Widac łudziłem się :!: :!: :!:

Kamil Kowalski - 2006-12-21, 23:31

POwiem tylko tak:
Podoba się wam "Picasso" zapewne nie - a jego obrazy i inne jego "bajery" to dzieła sztuki... Widzicie osoba osobie nie równa - jednym się praca podoba innym nie...

Co do konkursu:
Ludzie graja w Totolotka - szansa że się wygra jest praktycznie nie realna a mimo wszystko ludzie grają nadal...

Wanted polecam www.digart.pl tam sa sami artysci daj tam kilka fotek ... Niech ocenią te fotki profesjonalisci... Jak dasz tam fotke to napisz mi prosze na PW jak oni Ci je tam ocenili... i co napisali... (mi juz usuneli tam a ok 30 prac a jakoś tym sie nie przejmuje i bawie się dalej...)

wanted - 2006-12-21, 23:45

Kamil Kowalski, na tej stronie to w większości trudnią się rysunkami i jak mają oceniać fotografie zwierząt ?
Coś konkretniejszego podaj.

Kamil Kowalski - 2006-12-21, 23:49

wanted, Spora część z tamtych osob to fotografowie przyrody - http://www.digart.pl/prze.../zwierzeta.html

Przeglądnij dokładnie tego digarta...

wanted - 2006-12-22, 00:10

Zobaczyłem.
Nie mówię ze są tam brzydkie fotki, ale przeciętnmości też są. Widać, spora część lubi konie i koty :mrgreen:

Kamil Kowalski - 2006-12-22, 00:14

wanted, poszukaj tam ptaków bo jest ich tam też cała masz...

wpisz tam ptaki lub słowa pokrewne...

wanted - 2006-12-22, 00:24

Kamil Kowalski, ok. i wielkie dzięki. Zalogowałem się i zobaczymy jak ocenią moje fotki. Teraz czekamtylko na potwierdzenie hasła i konta. ;-)
sroszkowski - 2006-12-22, 08:57

Wanted, obawiam się, że do tego wszystkiego zbyt poważnie i ambicjonalnie podchodzisz. Mnie się osobiście Twoje zdjęcia bardzo podobają, podobnie jak i kilku innych np. Ice. Dowód: wielokrotnie namawiałem Ciebie i innych współpracowników PK do publikacji zdjęć w Wolierze. Czy coś dotychczas nam dałeś i napisałeś na przykład o blaszkodziobych? Nie!!!. To samo z Lobo. Bardzo chętnie widziałby go jako autora na naszych łamach. I co? Traci energię na wojnę z Mateuszem.

Potraktujmy ten cały konkurs jak zabawę. Z ocenami userów jest po prostu tak, że jak ktoś wkleja jakąś swoją fotkę i widzi inną lepszą konkurenta, to temu konkurentowi daje małą ilość punktów, aby samemu mieć wyższe szanse. Gdyby w tym konkursie brało udział kilka tysięcy osób, to takie "społeczne" oceny byłyby bardziej miarodajne.

Miałem możliwość uczestniczyć jako juror w bardzo poważnym konkursie "Nasze Ptaki". Ujawnię Ci, że większość moich typów do nagród po prostu przepadła. Miałem też kompletnie inne preferencje co do Grand Prix. Do jury zaprosiliśmy dwie zagraniczne belgijskie sławy fotograficzne. Wskazali oni kompletnie inne fotografie niż Polacy. Dało mi to bardzo dużo do myślenia.

Podsumowując: trochę dystansu do tego co robimy.

majawn - 2006-12-22, 09:12

Wanted,
Przecież juz tyle razy jest powtarzane w kółko, ze oceny userów nie są brane pod uwagę.
Cytat:
Mimo tego co Kamil piszesz, w Jury też może się w końcu znależć osoba która nie lubi danego usera.

Ale z Ciebie miły facet :roll: .
Maja

Ice - 2006-12-22, 10:21

Wysłałem kolejne foto , ciekawi mnie jak będzie ocenione. http://www.forum.woliera.....php?pic_id=920
Mam pytanie sroszkowski, czy widział pan kiedyś taki kolor cochina? Pierwszy raz wyhodowałem taki taki kolor a i nigdzie takiego nie widziałem.
A co do fotek na plakat to jeszcze chyba nie zrobiłem takiej fotki gdyż pogoda jak dla mnie jest trochę nie taka. W wolierze jest mokro , ponuro a fotki nie będą takiej dobrej jakości jak w porze wiosennej i letniej . Może jakieś foto zamieszczone przez mnie się panu widzi na plakat itp. niektóre mam w dużej rozdzielczości?

majawn - 2006-12-22, 10:32

Ice,
Bardzo ładny ten cochinek :-) .
Maja

sroszkowski - 2006-12-22, 12:56

W kochiny jeszcze się mocniej nie wgryzałem. Muszę przejrzeć zdjęcia z Lipska, może tam znajdę wskazówkę, jaka to odmiana barwna. Stosując jednak analogię do odmian barwnych innych ras kur stawiłbym na mutację żółtego koloru ewentualnie krzyżówkę żółtego z czerwonym. Podobne umaszcenie wyszło mi na przykład przy krzyżówce czubatek polskich brodatych. Najlepiej aby w tej sprawie wypowiedział się spificer. To on jest tytaj aytorytetem.
el lobo - 2006-12-22, 14:57

Na pisanie po prostu nie mam czasu. Co innego napisać coś z doskoku na forum, a co innego napisać jakis wartościowy artykuł, któremu trzeba poświęcić kilka godzin, a nieraz, gdy nie ma pomysłu, kilka dni. Poza tym, oprócz tego, że jestem mściwy i złosliwy to jestem jeszcze leniwy :mrgreen:
Spicifer zaproponował bym rozwinął troche temat mutacji bażanta łowne. Znalazłem chwile i coś tam napisałem, teraz czekam na jego uwagi. Według mnie brakuje jeszcze wielu rzeczy by wygladało to przyzwoicie.
Dodałem 3 swoje fotki do konkursu, zapewne sie nie spodobaja :-P

Kamikazi - 2006-12-22, 21:40

Mam kilka wskazówek i przemysleń dotyczących fotografii. Dla kogoś kto nie zna się na ptakach a interesuje fotografią, nie będzie wywierało większego wrażenia nawet najostrzejsze zdjęcie ("z bardzo dobrze rozmytym tłem") jakiegoś rzadkiego gatunku. Ostre zdjęcia jakiegoś ptaka z boku wypełniającego cały kadr są fajnym zdjęciem dokumentacyjnym czy nadającym się do atlasu do do rozpoznawania gatunków. Dlatego uprzedzam przed rozczarowaniem na różnego typu konkursach. Takie zdjęcia też mają swoją wartość ale tylko jako dokument.

A na Digarcie nie spotkałam ani jednego z czołówki fotografów, a Ahrtystów to fakt... jest tam cała masa! ;)

http://www.digart.pl/prac...wedrowny_1.html


Pozdrawiam,
Kasia Nie Artystka

PS. Kamilu, Twoje foto z kanapką jest super! ;)

Kamil Kowalski - 2006-12-22, 22:05

:oops: :oops: :oops: :oops:

Kamikazi, Wiem że jesteś plastykiem i trudno Mi będzie Ci w czymkolwiek dorównać a tymbardziej z wiedzą...
Co do ostrości i tła (ostry obiekt i rozmyte tło) nie koniecznie się z Tobą zgodze, wez pod uwage że większość z nas ma zwykłe aparaty kompaktowe po 400zł i takim aparatem osiągnąc taki efekt to jest istny CUD! Przecież spora część fotografów właśnie specjalnie stara się o taki efekt dla uwypuklenia danego obiektu. (nie jest taka prawda?)
A z Digartem i z artystami tylko po części się zgodze - znam mase os które są po ASP i właśnie tam "się bawią", Sporo tam też jest znakomitych grafików Np to moj mistrz http://omen2501.digart.pl/ ! Kiedyś też tak będe umiał (Nadzieja matką głupich :-( )
Sporo tam jest też ludzi z agencji reklamowych - ale tez to fakt że jest tez mase laików jak np ja. :-(

A to moja kanapka: http://digart.img.digart....load/576636.jpg

wanted - 2006-12-22, 23:10

Kamil Kowalski, smacznego :evil: :evil: :evil:
mateusz20 - 2006-12-22, 23:29

Kamil nadzieja matka głupich, ale dobra matka kocha wszystkie swoje dzieci.
sroszkowski - 2006-12-22, 23:53

Ejże, znawcy tematu... Rozmyte tło jest efektem robienia zdjeć za pomocą teleobiektywu. Fotograf łapie punktwo obiekt i na niego nastawia ostrość, a pozostały plan jest rozmyty. Ostatnio poprosiłem Pawła Słomczyńskiego aby zrobił mi kilka zdjęć przy pomocy teleobiektywu, bo mój aparat o niewielkiej ogniskowej nie potrafił "zdjąć" szybko i daleko przemieszczających się obiektów w postaci czubatek staropolskich. Zdęcia te można obejrzeć w dziale "czubatka staroposka". Wiele takich zdjęć z rozmytym tłem można znaleźć w konkursie "Nasze Ptaki". Pozwolę sobie wkleić kilka z nich.
majawn - 2006-12-23, 11:02

Cytat:
Rozmyte tło jest efektem robienia zdjeć za pomocą teleobiektywu.

Ale chyba niekoniecznie, prawda? Rozmyte tło jest zwiazane z głębia ostrosci, którą mozna manipulowac poporzez ustawienie przesłony, ale tylko wtedy gdy ma sie lustrzanke z ustawieniem manualnym. Wiec tak jak mówi Kamil, w kompakcie chyba sie tego nie da zrobić.
Maja

Kamikazi - 2006-12-23, 11:54

Kamil Kowalski napisał/a:
Kamikazi, Wiem że jesteś plastykiem i trudno Mi będzie Ci w czymkolwiek dorównać a tymbardziej z wiedzą...


Nie jestem żadnym specem Kamilu i nie odbieraj tego co napisałam jako atak na Ciebie. Masz ogromny zapał i sporo pomysłów. Kanapka moim zdaniem jest świetna!

A co do ludzi po ASP. Naprawdę to nic jeszcze nie znaczy. Wiem, że brzmi to dumnie ale... Znam osoby, które są naprawdę świetne w tym co robią i w liceum miały stypendium a nie dostały się na ASP. Za to na ich miejce dostali się tam ludzie z gatunku słuchających hop siup, rysujących "tagi" na ścianach i palących "blanty".

Wracając do aparatów. Za 400zł można mieć naprawdę świetny aparat! Kiedyś jak zaczynałam się bawić fotografią to aparat za taką sumę był moim marzeniem! Fotografowałam starymi Zenitami i Prakticą. Polecam.

Oczywiście nie wszystko da się osiągnąć aparatem za rozsądną cenę. Np ciężko będzie zrobić takie zdjęcie... http://www.dickforsman.co.../limitstart,20/

Podkreślam jeszcze raz. Tylko uprzedzam przed rozczarowaniami bo ktoś kto ocenia wasze zdjęcie nie będzie raczej się kierował tym, jakim aparatem je robiliście i czy mieliście zooma 10x czy 2x.

wanted - 2006-12-23, 12:21

Jeśli chodzi o rozmyte tło w oddali, to takie fotki mi się podobają-ale jak pokazują dobrze szczegóły ptaka. Niektóre są z rozlanym tłem jeszcze przed ptakiem i te mi się nie widzą :!: Na pierwszym planie powinno być wszystko dobrze widoczne.
Ice - 2006-12-23, 12:38

A co powiecie o tej fotce którą pstrykałem kaczka Fota moja
mateusz20 - 2006-12-23, 14:04

Aja powiem szczeże że osobiście wole takie zdjęcia.
mirass - 2006-12-23, 14:12

A ja powiem szczerze, że ta ramka moim zdaniem jest troche za szeroka i brzydko to wygląda jak jej tak ucieło nogi i kawałek ogona.
majawn - 2006-12-23, 16:32

Kami :uscisk: :uscisk: :uscisk:
Dzieki, a ja myslałam, ze ja to dinozaur zupełny. Ja zaczynalam od Zenita TTL, potem dostałam Practicę, ale w końcu musiałam zmienic aparat, bo mi sie wzrok tak zepsuł, ze musialam sie przenieść na automatyczne nastawianie ostrosci. Ja pamietam nasze wycieczki w jak w drodze np stawalismy i bez aparatu mówilismy przy jakim ISO jaka przesłona moze być z jakim czasem naswietlania, a potem spawdzalismy kto mial racje. eh, to byly czasy beztroskie! :-)
Maja

mateusz20 - 2006-12-23, 17:21

Mirass czy ty wiesz jak trudno było go uchwycić w bezruchu, ciągle biegał.
A co do ramki to moim zdaniem jest akurat.

Kamil Kowalski - 2006-12-23, 17:37

mateusz20, mi ramka tez się podoba, ale co do kadru... troszke go scieło :-? ale poza tym mi się podoba...
mateusz20 - 2006-12-23, 18:04

No cóż nawet najlepszemu chirurgowi nie uda się jakaś operacja.

Tutaj takie trochę lepsze foto.

Kamikazi - 2006-12-23, 18:17

majawn napisał/a:
Dzieki, a ja myslałam, ze ja to dinozaur zupełny


Myślę, że jest nas o wiele więcej niz się wydaje ;) Dawne metody miały według mnie więcej hmmm... romantyzmu! A bawienie się odczynnikami i przesiadywanie w ciemni? To była dopiero zabawa! :) Ale pozostaję otwarta na nowości.

majawn - 2006-12-23, 19:27

Cytat:
A bawienie się odczynnikami i przesiadywanie w ciemni? To była dopiero zabawa! :)

Eh, Kami, ja zaraz sie rozkleję normalnie :cry: . Własnie niedawno mówiłam mężowi, ze taka jestem szczęśliwa, ze miałam okazje robić zdjęcia od pstrykniecia do przycięcia na gilotynce...
Cytat:
Ale pozostaję otwarta na nowości

...ale ze tak sie ciesze, ze jest fotografia cyfrowa, która nas zabiera w pewnym sensie do początków, kiedy całe studio mozna było miec w domciu :-D .
Maja

wanted - 2006-12-23, 19:35

A mi się strasznie podoba fotka Ice z kaczkami. Pokazuje piękno ptaków jak i otoczenia. Nie trzeba przy niej jakichkolwiek upiększeń, sama mówi za siebie. :shock:
anna czarnota - 2006-12-24, 11:43

to mogło być fajne zdjęcie gdybym nie obcięła gąsek
Kamikazi - 2006-12-24, 12:03

Tu nie obcięłaś i bardzo mi się to zdjęcie podoba. Uroczy zakątek! :)
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=916

Ice - 2006-12-24, 14:52

Mam pomysł co do oceny fotek. Ocene fotki każdy by wpisywał w komentarzu do niej i ewentualnie wzięło by sie średnia z tych komentarzy i by było wiadomo kto daje i jak to ma sie do reszty ocen (czy jest sprawiedliwa ) . Wszystko by było jawne i w ty momencie jury nie jest potrzebne ;-) I co wy na to ?
Rocki - 2006-12-25, 02:54

Ale wtedy jak by ktoś chciał ocenić jakąś fotkę to by musiał również ocenić inne, żeby było sprawiedliwie, a nie każdemu się chce, moim zdaniem to nie zdało by. Dobrze jest jak jest...
Ice - 2006-12-25, 10:52

Rocki napisał/a:
Ale wtedy jak by ktoś chciał ocenić jakąś fotkę to by musiał również ocenić inne, żeby było sprawiedliwie,

A teraz tak nie ma ? Może wiesz coś więcej niż ja

Rocki, a właśnie że lipa jest bo jeden da w ocenie np 1 a drugi 9 lub też 6. Ci ci oszukują by nie dawali nie sprawiedliwej oceny , mogli by jeszcze podać powód. Można też wyznaczyć np. 10 userów do oceny , tych co się najbardziej zaangażowali na forum . To takie moje małe sugestie rób ta co chceta . Ja tylko chcem dobrze dla waszego forum

majawn - 2006-12-25, 12:39

Cytat:
Rocki, a właśnie że lipa jest bo jeden da w ocenie np 1 a drugi 9 lub też 6.

oceny userów nie sa brane pod uwage przez jury.
oceny userów nie sa brane pod uwage przez jury.
oceny userów nie sa brane pod uwage przez jury.
Wiec jaka lipa i ile razy trzeba powtarzac, ze oceny userów nie sa brane pod uwage, zeby skonczyc czcze dyskusje na ten temat?
Cytat:
Można też wyznaczyć np. 10 userów do oceny , tych co się najbardziej zaangażowali na forum .

No a teraz jest trzech, nazywa to sie jury, które co miesiac ma nieco inny skład.
Sam pomysł oceniania w komentarzach jest bardzo dobry poza tym, co Rocki zauwazył, ze nie bylibysmy wstanie sprawic, aby kazdy oceniajacy user ocenił kazda fotkę.

Ice - 2006-12-25, 13:00

ok
wanted - 2006-12-25, 14:05

Mi się jednak wydaje i zapewne co niektórym też, mimo iż ocena fotek nie liczy się w ocenie odnośnie co do konkursu, powinno się uczciwie oceniać fotki wstawione do albumu (konkursowe też) i jeśli można to opisać komentarz (nie wszędzie jeśli nie jest to możliwe dla co niektórych). User wstawiający fotkę, wiedział by wtedy na czymzrobił błąd, co jestnie tak i czy fotka jest dobra lub zła. W obecnej chwili prowadzona jest nieuczciwa ocena fotek i powiem szczerze że też tak zrobiłem kilka razy jak moje foty ktoś wycenił na 1p.
Ludzie, na 1p. to musza być naprawdę złe fotki i są takie też (zła ostrość itp.), dążmy do normalnego zachowania i zdrowego oceniania fotek-mimo iż nie są one naszego autorstwa, a swoje oceniać (bo niektórzy oceniają i zawyżają swoje fotki) tylko na 5-6 p. lub wogóle.

Ktoś ma inne zdanie ?

karpik - 2006-12-25, 14:24

Ja mogę się przyznać z ręką na sercu że nie oceniłem nigdy!!! swojej foty :!: Jest to dla mnie przede wszystkim nie etyczne :!: A jeżeli ktoś tak robi aby podwyższyć swoje noty to już
sprawa jego i jego sumienia, jeśli je wogóle posiada :?: :!: Powiem że dla mnie takie zachowanie jest śmieszne może i nawet żałosne, bo jaki to ma cel(sens) :?:
Ps. Jednak to że punktacja userów nie jest brana pod uwagę to jakiś + chociażby z w/w powodu.

majawn - 2006-12-25, 15:50

Wanted,
Masz rację.

Moze więc w ogole, nie w zwiazku z konkursem, mozna by wykasować samą ocenę, tak jak mówił Ice, a "Komentarz" zamianić na "Ocena i Komentarz" gdzie ocene można wpisac recznie (Kamilu, czy jest to technicznie mozliwe?). Po co ciagle irytować autorów fotografii, którzy włozyli tyle pracy i zaangazowania, równiez emocjonalnego, w swoje dzieła?

Ale, drodzy Autorzy, musicie sie liczyc z tym, ze nawet w tym przypadku ktos moze dac niską note. Sama wiem, jak przykro jest jak ktos da niska ocene, ale nie ma co sie czyms takim przejmować, tylko dalej robic swoje i wyciagac korzysci z konstruktywnych ocen (np. takich jak Kamil daje).

Zyczę miłego pstrykania :-)
Maja

Kamil Kowalski - 2006-12-27, 17:34

Już patrze czy technicznie jest to wykonalne....

I specjalnie daje tu fotke dla BARTKA - rozjaśnioną i dla Wanteda Bo mówił że ciemna ;-)


Kamil Kowalski - 2006-12-27, 17:45

Iii tak:
Moge wyłączyć ocene
Moge wyłączyć koment.
Moge zmienić ilość przyznawanych punktów np z 10 na 5 lub inaczej...

Reszta pozostaje w Waszej uczciwości ....

wanted - 2006-12-27, 18:53

Kamil, fajnie że dla mnie rozjaśniłeś. Szkoda tylko że ostrość nie pozostała bo fotka mi się widzi.
Jeśli chodzi o pozostałe, to ja bym widział 5 punktową skalę oceny i przy ocenie obowiązkowy komentarz, ineczej ocena jest nieważna. To wszystko miało by służyć nie punktacji odnośnie co do konkursu a samej świadomości uczestnika, na jakim poziomie robi fotki i co w nich jest złego lub dobre.
Myślę że i pozostałym by się ten pomysł podobał.

sroszkowski - 2006-12-27, 21:06

Gdyby oceny były jawne - skończyłyby się próby matactw, bo każdemu jednak zależy na dobrym imieniu. A więc może jest to dobry krok.
Kamil Kowalski - 2006-12-27, 22:22

wanted, ostrość pozostała tylko ta fotka naprawde tak wygląda ( obstawiam ze robiona aparatem w kom lub na maxymalnym zoomie cyfrowym i dlatego jest jaka jest)


Co inni myślą na skale w ocenianiu fotek tylko do 5 ?

wanted - 2006-12-27, 22:57

Kamil Kowalski, ty tu rządzisz i rób jak uważasz, napewno wszystcy się podporządkują. Mi się to podoba i napewno będzie uczciwsze niż do tej pory.
Kamil Kowalski - 2006-12-27, 23:42

wanted napisał/a:
Kamil Kowalski, ty tu rządzisz

Nie nie nie - nie ja rządze ale wszyscy Tu rządzimy...

Ice - 2006-12-28, 10:16

ja proponuje tak jak w szkole skale oceny do 6 :mrgreen:
mateusz20 - 2007-01-03, 19:57

Czy była by możliwość zgłoszenia się na ochotnika do Jury?
Z chęcią przyjmę to brzemię na miesiąc Styczeń.

Kamil Kowalski - 2007-01-04, 16:59

mateusz20, To Czuj się zaszczycony - Będziesz w jury razem z Osobą wygraną z Grudnia.
majawn - 2007-01-05, 21:18

Załączam zwycięzców grudniowych razem z gratulacjami :uscisk: . Kamil na pewno coś fachowo dopisze w tym temacie ;-)

miejsce 1
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=926
mirass (kanareczek)

Miejsce 2
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=894
mateusz (olchowy labedz)

Miejsce 3
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=941
karpik (zdjecie rodzinne)

wanted - 2007-01-05, 21:19

Linki nie działają.
Kamil Kowalski - 2007-01-05, 21:26

Miejsce 1

Tytuł zdjęcia: kanareczek
Wysłał: mirass
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=926

Miejsce 2

Tytuł zdjęcia: Olchowy Łabędz
Wysłał: mateusz20
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=894


Miejsce 3

Tytuł zdjęcia: Portret rodzinny
Wysłał: karpik
http://www.forum.woliera.....php?pic_id=941



BRAWO!

majawn - 2007-01-05, 21:27

Zaraz naprawię.
Maja

P.S. ooo, Kamil juz naprawił :-D .

mirass - 2007-01-07, 15:06

No to czas i na mnie :-P
Kamil Kowalski - 2007-01-09, 17:22

Przypominam że Jest konkurs - http://www.forum.woliera....t.php?cat_id=23
mirass - 2007-01-13, 09:55

Co to się dzieje, że nikt nie zamieszcza zdjec. We innych miesiącach była już masa zdjec a w tym dopiero 6 :-/
Ice - 2007-01-30, 20:42

co tak mało zdjęć do oglądania w tym miesiącu , aparaty wam sie rozwaliły i macie je w serwisie czy co ?
majawn - 2007-01-30, 20:47

Wszyscy hibernują. ;-)
Maja

Kamil Kowalski - 2007-02-01, 21:15

Mateusz zadeklarowałeś sie do Jury więc wybieraj ;)
mateusz20 - 2007-02-01, 22:06

PROPOZYCJA NA STYCZEN!!!!

I Augustyniak Piotr za zdjęcie pt. młodzież

http://www.forum.woliera....php?pic_id=1055

II Anna Czarnota za zdjęcie pt. gąska

http://www.forum.woliera....php?pic_id=1108

III el lobo za fotografie pt. Łabędzie

http://www.forum.woliera....php?pic_id=1088

mirass - 2007-02-02, 08:14

Mam pytanko :?: Bo było mówione, że wybiera także ta osoba, która wygrała poprzedni konkurs - czy to jest nadal aktualne, bo mnie się raczej nikt o zdanie nie pytał :-/
wanted - 2007-02-02, 10:24

mirass, racja-racja. Ty powinieneś też mieć sporo do powiedzenia, a i zapewne coś innego Tobie może się podobać.
Ja nie jestem w Jurry , ale tu Mirass powinien ustalić z mateusze20 o wynikach tego konkursu.
Więc jak to rozwiążecie ?

Rocki - 2007-02-02, 13:11

mirass, może jak ci tak na tym zależało sam powinieneś się zgłosić, skoro nie dawałeś znaku ze jesteś chętny do brania udziału w jury, Mateusz mógł pomyśleć, ze cie to nie obchodzi? mógłbyś wykazać się trochę ze swojej strony... trochę za późno się z tym obudziłeś... ;-)
mirass - 2007-02-02, 13:15

Cytat:
mirass, może jak ci tak na tym zależało sam powinieneś się zgłosić, skoro nie dawałeś znaku ze jesteś chętny do brania udziału w jury, Mateusz mógł pomyśleć, ze cie to nie obchodzi? mógłbyś wykazać się trochę ze swojej strony... trochę za późno się z tym obudziłeś...

Tylko, że wyniki moga byc ogłoszone do 5 dnia miesiąca a zostały ogłoszone 1. Mateusz wiedział że jestem w jury bo z nim rozmawiałem i dogadaliśmy się.

Kamil Kowalski - 2007-02-02, 18:04

MATEUSZ20 napiszał:
Cytat:
Wysłany: 2007-01-03, 19:57

Czy była by możliwość zgłoszenia się na ochotnika do Jury?
Z chęcią przyjmę to brzemię na miesiąc Styczeń.



mirass, w takim razie bedziesz w jury w tym miesiącu razem z Augustyniak Piotr - ok?

No chyba ze Augustyniak Piotr nie chce byc.

mirass - 2007-02-02, 19:01

Kamil Kowalski napisał/a:
mirass, w takim razie bedziesz w jury w tym miesiącu razem z Augustyniak Piotr - ok?

Nie, to jest po prostu robienie se jajc z ludzi. Cały czas mówi się tu o przestrzeganiu regulaminu i o tych wszystkich sprawach a tutaj co. Czekano wczoraj na mnie 4 godziny. Ale nie każdy moze siedziec cały czas na kompie. Jest wyraźnie napisane że trzeba podac wyniki do 5 dnia miesiąca. Coś by się stało jakby wyniki były podane dziś a nie wczoraj :?:

majawn - 2007-02-02, 19:13

Mirass,
Bardzo mi przykro, że zaszła taka pomyłka. Wierzę, ze Ty, Kamil i Mateusz jakos sie dogadacie. Dzisiaj jest dopiero 2 lutego.
Maja

mirass - 2007-02-02, 19:14

majawn napisał/a:
Dzisiaj jest dopiero 2 lutego.

Ale wyniki już opublikowane

wanted - 2007-02-02, 19:24

Zawsze można wszystko cofnąć, tym bardziej że jest-pewnego rodzaju naruszenie, tak to można nazwać.
Tak na mój rozsądek, zapewne nikt się nie obrazi jeśli mirass wytypuje swoje typy na odpowiednie miejsca i w ostateczności porozumi się z mateusz20 oraz Kamilem. Wspulnie podejmą decyzję o wygranych.

Tylko nie typujcie mojej fotki :evil: :evil: :evil:

mirass - 2007-02-02, 19:28

Ja typy mam, jeśli tylko chcecie się dogadac to mozemy żebyście potem mnie nie szukali 4 godziny :mrgreen:
Kamil Kowalski - 2007-02-02, 20:04

No to porozumcie się z Mateuszem i dajcie swoje Typy Razem z godnie. Robie zeby tamte wyniki były propozycją.
majawn - 2007-02-02, 20:08

Kamil, super pomysł!!!! :jupi:
Mirass dawaj wyniki. :pisze: Problem mamy rozwiazany!!! :jupi:

Maja

mirass - 2007-02-02, 21:27

Tylko że nie ma miedzy nami zgody. Ale jakoś do tego dojdziemy
sroszkowski - 2007-02-02, 23:55

Proszę aby z tej drobnej sprawy nie wyszła jakaą draka. Ja sądzę, że jest to zwykłe niedopatrzenie. Po prostu co miesiąc całkiem nowe osoby trafiają do jury i coś mogło im umknąć. Tu nikt niekogo nie chce pognębić!!!
Pawi Król - 2007-02-03, 07:45

Napewno się chłopaki jakoś dogadają, aby się tylko nie pozabijali ustalając kolejnośc miejsc. :lol:
mirass - 2007-02-03, 19:34

Wreszcie doszlismy do porozumienia. Wyniki Konkursu Styczeń 2007

1 miejsce Augustyniak Piotr, za "kurka czubatki czerwonej"
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1054

2 miejsce el_lobo, za "łabędzie"
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1088

3 miejsce Anna Czarnota, za "gąska"
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1108

majawn - 2007-02-03, 20:08

Gratulacje dla uczestników i dla jury :-D :-D
Maja

Kamil Kowalski - 2007-02-04, 16:59

:) świetnie ze doszliście do porozumienia. Gratulacje wygranym.
Kamil Kowalski - 2007-02-15, 21:23

Od dziś w albumie (tak jak i w konkursach) Jest głosowanie w punktacji tylko do 6:

Łatwiej będzie się głosować, jeśli będzie tak jak w szkole
(w szkole mało kto dostaje 6! )

1 - BEZNADZIEJA
2 - Dopuszczające
3 - Dostateczne/średnie/takie sobie
4 - Dobre
5 - bardzo dobre
6 - GENIALNE

wanted - 2007-02-15, 22:21

I to jest lepsze rozwiązanie. A zatem, zasiadamy ponownie w ławeczkach :evil: :mrgreen: :evil:
Pawi Król - 2007-02-17, 16:01

Ja nie odrobiłem pracy domowej :lol:
wanted - 2007-02-17, 19:02

Pawi Król, ty mie musisz w tym miesiącu odrabiać pracy domowej. To Ty jesteś ten niedobry belfer, który będzie karcił wielu a zadowoli tylko 3-ech.
mirass - 2007-02-17, 19:03

Ale musze powiedziec, że w tym miesiącu sa chyba najlepsze zdjecia - Pawi Król, wybór nie będzie łatwy. :mrgreen:
Pawi Król - 2007-02-28, 19:50

Macie jeszcze kilka godzinek wysyłajcie fotki
mateusz20 - 2007-02-28, 19:54

My czekamy na werdykt
Pawi Król - 2007-02-28, 19:57

spoko spoko są już pierwsze typy z mojej strony
wanted - 2007-02-28, 19:59

A gdzie Wam tak śpieszno, jeszczenie wstawiłem swoich fotek a mam kilka godzin. Z tego co się orientuję, to termin konkursu ubiega o północy ?
Pawi Król - 2007-03-01, 17:09

Wyniki konkursu Luty 2007

1 miejsce Wanted za ''mandarynki w tańcu''
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1238

2 miejsce Ice za ''kogut czubatki srebrnej''
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1150

3 miejsce Mateusz20 za ''cwerki gnieźnieńskie''
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1171

mirass - 2007-03-15, 18:52

No coś się konkurs zastopował, dorzucajcie nowe fotki, na pewno coś macie :mrgreen:
wanted - 2007-03-15, 20:58

mirass, chyba ekipa nie lubi tu konkursów, a już myślałem że będzie fajnie. :-(
wanted - 2007-03-16, 20:55

Kamil, teraz ja oceniam konkurs i mam pytanko bo nie było chyba to poruszane.
Jak oceniać fotki userów jeśli jednego wykonawcy podobają mi się 2 fotki -taki przykład ?
Mi się wydaje że z pośród fotek jednego usera wybieram tę najlepszą, a resztę innych userów, czy jeden może mieć np. 2 lub 3 najwyżej ocenione fotki ?

mateusz20 - 2007-03-16, 20:59

Już Ci odpowiadam. Tylko jedno zdjęcie danego usera może być nagrodzone.
Kamil Kowalski - 2007-03-17, 13:22

Dokładnie 1 Fotografia 1 ustera.
wanted - 2007-04-01, 07:54

Troszkę to wszystko uprzedzę bo nie miałem zbyt wielkiego wyboru w fotkach. Chyba konkurs traci zainteresowanie. :|

Według mnie, poszczególne fotki zajęły następujące miejsca.

1. miejsce Mirass, za zeberki.
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1246
2.miejsce Rocki, za kogucika liliputa polskiego.
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1334
3.miejsce Ice, za kaczora czuprynki.
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1332




oraz Struś, za zdjęcie kiśćca srebrzystego.
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1250

A ogółem uważam, że najładniejszą fotką jest "trochę inna śmieszka wysłana przez Mateusza20........
http://www.forum.woliera....php?pic_id=1294
.....jednakże w Regulaminie Konkursu, punkt 2.mówi o: W konkursie prezentować można wyłącznie fotografie własnego wykonania, ukazujące ptaki dzikie jak i hodowlane. a szkoda, bo fotka piękna.

Kamil Kowalski - 2007-04-02, 08:24

Brawa dla zwycięzców!



Jest tak reklama... napoju gazowanego...

"Reguły zmieniają się na dobre..."



A oto nowy regulamin naszego
CO MIESIĘCZNEGO KONKURSU
http://www.forum.woliera....p?p=12679#12679





Póki co zamykam ten temat (może kiedyś się nam jeszcze przyda)

Wszystkie wypowiedzi i komenty tu: http://www.forum.woliera....p?p=12679#12679

:czytaj: :czytaj: :czytaj:

Kamil Kowalski - 2008-01-11, 14:20

Co powiecie aby aktywować zabawe? znowu.
Tylko na innych zasadach.

adrian_lasek - 2008-01-11, 14:34

Jestem jak najbardziej za :P
Kituś - 2008-01-11, 14:39

tak :d
Edward123 - 2008-01-11, 14:59

OK :d :d :d
Luśka - 2008-01-11, 17:00

Ja również :d
CDRolnik - 2008-01-11, 19:18

Super pomysł!!
karpik - 2008-01-13, 13:27

Yes :] of kors
Kamil Kowalski - 2008-01-15, 09:59

No to dobrze :] W takim razie od LUTEGO zaczynamy :]

To już lepiej zaczynajcie pstrykać fotki :]

Kamil Kowalski - 2008-01-17, 12:06

NA PIERWSZEJ STRONIE TEGO TEMATU TEZ JEST INSTRUKCJA!







REGULAMIN KONKURSU "FOTOGRAFIA MIESIĄCA"


1. Konkurs ZABAWA ma charakter otwarty – Mogą w nim brać udział wszyscy użytkownicy Forum Woliera.
2. W konkursie prezentować można wyłącznie fotografie własnego wykonania, ukazujące ptaki dzikie jak i hodowlane.
3. Konkurs jest organizowany przez Administracje Forum Woliera ORAZ WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH USERÓW.
4. Każdy Użytkownik Forum może zgłosić DOWOLNĄ LICZBE FOTOGRAFI! .
5. Wszystkie Prace należy umieszczać w odpowiedniej kategorii w ALBUMIE na Forum Woliera! -ALBUM – ODPOWIEDNIA KATEGORIA PRZYPADAJĄCA NA DANY MIESIĄC (np. FOTOGRAFIA MIESIĄCA -LISTOPAD 2008)

6. WSZYSTKIE FOTOGRAFIE NIE ZWIĄZANE Z PTACTWEM BĘDĄ WYKLUCZANE Z KONKURSÓW!
7. Fotografie Muszą być (jak największych rozmiarów) najlepiej 800x600 pixeli tym samym nie mogą przekraczać 1 megabajta.
8. Jury w składzie w pierwszym miesiącu rozpoczęcia konkursu jury będzie ADMINISTRACJA - w kolejnych miesiącach JURY BĘDZIE OSOBA KTÓRA ZAJĘŁA PIERWSZE MIEJSCA [w razie jej nie obecności JURY BEDZIE KOLEJNA WYGRANA OSOBA itp...]

JURY MA OBOWIĄZEK OGŁOŚIĆ NAGRODZONYCH W TYM TEMACIE!

9. Dla zwycięzców punkty:
1 Miejsce 30 p.
2 Miejsce 20 p.
3 Miejsce 10 p.


ZWYCIĘZCA MA SAM ZADBAĆ O UMIESZCZENIE ODPOWIEDNIEJ LICZBY PUNKTÓW [sumy punktów] w odpowiednim temacie - !!! PUNKTACJA !!! [na forum konkursy/gry/zabawy]
TU: http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=169

10. Prace należy Dodawać do albumu (odpowiednia kategoria konkursowa) do OSTATNIEGO dnia każdego miesiąca. - Wyniki będą podawane PRZEZ OSOBĘ JURY
5 dnia każdego miesiąca.
11. Oceniane będą Jedynie Fotografie z opisem zdjęcia: DO NINIEJSZEJ FOTOGRAFII MAM PEŁNE PRAWA AUTORSKIE, JEST ONA MOJEGO AUTORSTWA. Wszystkie fotografie podlegające ocenia muszą spełniać wszystkie wymogi regulaminu.

FOTKA MA BYĆ W FORMACIE -JPG.
Jej wielkość musi zmieścić się w granicach 1024x768
i jej "masa" nie może być większa niz 1 MG (Megabajta).[/b]



Administracja nie bierze żadnej odpowiedzialnoci za łamanie przez użytkowników Forum praw autorskich osób trzecich*
*W razie stwierdzenia łamania praw autorskich proszę się kontaktować bezpośrednio z użytkownikiem dopuszczającym się tego czynu z jednoczesnym poinformowaniem o tym fakcie kogoś z administracji forum.

Kamil Kowalski - 2008-01-18, 01:24

Można już dodawać fotografie :]

PS: NIK to inaczej nazwa usera.
User- to inaczej każda osoba zarejestrowana w serwisie.

karpik - 2008-01-18, 19:18

Chciałem oznajmić wszystkim, że zostałem dzisiejszego dnia mile zaskoczony :d 8) ponieważ otrzymałem nagrodę za konkurs fotograficzny. :jupi: :taniec:
Jest to piękna duża klateczka tylko teraz zastanawiam się co do niej wpuścić?? :co: :pomocy:
Ogranizatorom i sponsorom Serdecznie Dziękuję :]

Luśka - 2008-01-18, 20:07

Karpik, serdecznie gratuluję :d
Kamil Kowalski - 2008-01-18, 23:04

Nie ma Za co.... ;)
Kamil Kowalski - 2008-02-08, 20:09

PRZYPOMINAM O ZABAWIE ;)
Luśka - 2008-02-08, 21:23

Uprzejmie proszę o zamieszczenie oświadczenia, które napisałam jako komentarz, w miejscu opisu zdjęcia.
NIestety zagapiłam się, a nie mam uprawnień do edycji :ops:

Kamil Kowalski - 2008-02-08, 21:26

Luśka, Spoko byle żeby gdzieś było ;) a czy jako koment czy jako podpis do foto - to tam obojętne ;)
Luśka - 2008-02-08, 21:31

Ufff, co za ulga :D

dzięki Adminie :uscisk:

Kituś - 2008-03-05, 15:56

Kamilu czy konkurs fotograficzny za miesiąc luty ma laureata?
Kamil Kowalski - 2008-03-05, 16:20

LUTY 2008




Miejsce 1:

http://www.forum.woliera....php?pic_id=2688

Wysłał: zdrowamarchewka
Tytuł zdjęcia: Paw - szyld Paonu


Miejsce 2:

http://www.forum.woliera....php?pic_id=2661

Wysłał: mirass
Tytuł zdjęcia: Rysiu

miejsce 3:

http://www.forum.woliera....php?pic_id=2765

Wysłał: Ana11
Tytuł zdjęcia: gęsi

Patrz Zasady.

DOSTĘPNY KONKURS MARCOWY JUZ.

zdrowamarchewka - 2008-03-20, 20:39
Temat postu: Paw - szyld Paonu
Niniejszym przekazuję publicznie w prezencie zdjęcie Paw - szyld Paonu w jakości haj definyszyn do powiększenia 23x30 centymetrów.


http://rapidshare.com/fil...2-16_j.zip.html

To nie jest "CYFRA" tylko NRDowska Practica BX20S + NEGATYWowa błona filmowa.

Niech żyje Kraków ! i Wawa... pojechałbym do Kraka ale nie znam tam żadnego ptaka ;(

Kamil Kowalski - 2008-03-20, 21:38

Chciał bym podziękować Bardzo Bardzo w imieniu swoim oraz wszystkich użytkowników serwisu woliera jak i czytelników magazynu.

Dziękuje :)

zdrowamarchewka - 2008-03-21, 08:39
Temat postu: Paw - szyld Paonu
Autografy rozdaję tylko osobiście (a dokładniej pawia nogę odciskam na zdjęciu, bo to paw jest gwiazdą a nie ja) ;) mam jeszcze inne pawie w ogrodzie równie ostre ale mniej efektowne ;) jeszcze ptaki w parku miejskim mam ;)


Paw - szyld Paonu




Sfotografowałem jeszcze inne zwierzęta w Safari,
które mniej pasują do tego forum ;)


Kituś - 2008-04-09, 15:06

Gdzie jest rozwiązanie konkursu już 9 a rozwiązania w dalszym ciągu nie ma proszę zbierać jury i ogłaszać konkurs bo trzeba zacząć na kwiecień :D :P
Kamil Kowalski - 2008-04-09, 15:18

W tym miesiacu
powinni wybierać ci co wygrali w tamtym ;]

Zdrowamarchewka
Miras
Ana11

mirass - 2008-04-09, 17:08

Komu podac swój wybór? Kamilkowi na pw? ;)
zdrowamarchewka - 2008-04-12, 13:36
Temat postu: Benek <-- to człowiek, który robi piękne zdjęcia! naprawd
Kilka fotografii zasługuje na uwagę ale moge wybrać jedną najlepszą więc wybieram

Tytuł zdjęcia: Dzwońce
Wysłał: Benek <-- to człowiek, który robi piękne zdjęcia! naprawdę!

ponieważ niezwykle trudno zrobić takie zdjęcie w ruchu! wiem, że to są sekundy i tutaj trzeba byc nie tylko doskonałym fotografikiem przyrodniczym ale także posiadac refleks fotoreportera aby takie foto zrobić.

Autor powinien przy pomocy komputera usunąc paskudne kraty - nie będzie to przestępstwem.

I tutaj takie piękne ptaszki w necie google znalazło

Kamil Kowalski - 2008-04-14, 10:09

i mamy wygranego :)

Tytuł zdjęcia: Dzwońce
Wysłał: Benek
Wysłany: 2008-03-31,







Brawa dla zwycięscy :jupi:

Ana11 - 2008-04-14, 10:44

KONKURS MARZEC 2008

MIEJSCE 1

http://www.forum.woliera....php?pic_id=3006

WYSŁAŁ : Benek
TYTUŁ ZDJĘCIA: Dzwońce

MIEJSCE 2

http://www.forum.woliera....php?pic_id=2976

WYSŁAŁ: zdrowamarchewka
TYTUŁ ZDJĘCIA: Park Cytadela-2001

MIEJSCE 3

http://www.forum.woliera....php?pic_id=2987

WYSŁAŁ: Domyngus
TYTUŁ ZDJĘCIA: Czapla

PATRZ ZASADY
Dostępny konkurs kwietniowy zapraszam.

Kituś - 2008-04-21, 20:12

no dobrze to ja wrzucam pierwszą fotkę Chyba trzrba w końcu zacząć kwietniowy :P :D
zdrowamarchewka - 2008-04-22, 20:14

na razie sa dwie fotografie na cały kwiecień ?

wrzuciłem orła ;)

Benek - 2008-05-06, 04:31

Moje propozycje na kwiecień:
1 miejsce gąsior Arek1
2 miejsce Bażant Domynyq
3 miejsce młode 08 Ana11

Kamil Kowalski - 2008-05-07, 12:20

w takim razie gratulacje dla

Wysłał: Arek1
Tytuł zdjęcia: gąsior


Arek1 - 2008-05-08, 17:25

Dziękuje bardzo :d :d
To jest decyzja całego jury?

zdrowamarchewka - 2008-05-20, 20:44
Temat postu: Coś przysypiacie ;)
Coś przysypiacie ;)


Arek1 - 2008-06-09, 15:25

Ja proponuje na 1 miejsce- cudokaczka autor: mirass
Ana11 - 2008-06-18, 14:41

Witam,

Ja proponuję
1 miejsce mirass cudokaczka
2 miejsce zdrowamarchewka łabądek
3 miejsce anuleczka Bażant Łowny

Pozdrawiam

zdrowamarchewka - 2008-06-28, 09:13
Temat postu: Ugryzł mnie KLESZCZ i mam BORELIOZĘ ;)))
Ugryzł mnie KLESZCZ i mam BORELIOZĘ ;) ))


MikuNiusia - 2008-08-03, 10:09

I jak tam są już wyniki konkursu na sierpień?
zdrowamarchewka - 2008-08-03, 10:41

Konkurs podupada ;) )) admin śpi.... nie mam z kim do ZOO pojechać ;( ((
mateusz20 - 2009-02-15, 11:49

Troszkę temat co miesięcznego konkursu fotograficznego upadł wiec czas go reaktywować. W najbliższym czasie postaram się zorganizować komisje, która poda werdykty z minionych miesięcy. Poczynając od miesiąca sierpnia 2008
zdrowamarchewka - 2009-02-15, 16:36

Ładnego zwierza fallicznego sfotografowałem ?


mateusz20 - 2009-02-15, 18:08

Jak dobrze pamiętam to tematem konkursu są ptaki.
ania tal - 2009-02-21, 11:26

Te foty to gdzie wstawiać :?: bo się pogubiłam, do PTAKI DZIKIE-w moim przypadku, czy FOTOGRAFIA MIESIĄCA LUTY 2009r. :?: ja dałam je do tego drugiego, jeśli zrobiłam źle :ops: to proszę je przenieść w odpowiednie miejsce ;) pozdrawiam :)
Akaka - 2009-03-21, 23:59
Temat postu: Marec 09 Konkurs
Ostatnia słonina w tym roku..
Direct.pl - 2009-06-25, 21:24

To jak jest z konkursem? Jest czy go nie ma? Czy za I miejsce w miesiącu jest nagroda?
mateusz20 - 2009-06-27, 20:00

Konkurs obecnie jest zawieszony, a nagrodą jest wybieranie najlepszego zdjęcia w kolejnym miesiącu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group