Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Minerały i witaminy - Polfamix A+Z

wanted - 2009-03-15, 10:25
Temat postu: Polfamix A+Z
Polfamix A+Z

PRZEZNACZENIE:
Polfamix A+Z przeznaczony jest do stosowania po rozpuszczeniu w wodzie do picia dla kur niosek stad reprodukcyjnych i towarowych jak również dla innych grup drobiu (indyki, kaczki, perliczki). Zestaw witamin zastosowany w produkcie poprawia efekty produkcyjne niosek reprodukcyjnych, towarowych przy żywieniu paszami gospodarskimi; gorszej jakości, niezbilansowanych pod względem zawartości składników pokarmowych przy wystąpieniu niedoborów witamin praktyczne zastosowanie w formie rozpuszczalnej, jak również w odchowie kur niosek w złych warunkach zoohigienicznych. Korzystne działanie preparatu Polfamix® A+Z z udziałem witaminy C zaznacza się w warunkach stresowych np. wysokich temperaturach otoczenia.

DAWKOWANIE:
Polfamix® A+Z po rozpuszczeniu w wodzie do picia zaleca się stosować
w następujących ilościach:
nioska reprodukcyjna - 4-5 g na 1 litr wody.
nioska towarowa - 2 g na 5 litrów wody.
indyki, kaczki, perliczki-1-3 g na 5 litrów wody.

ptaśka - 2010-01-30, 14:47

Witam, mam pytanko: czy ten preparat można stosować non stop, czy zaleca się jakieś przerwy?
Poza tym jak się ma to do jajek konsumpcyjnych, jak by nie było są to jednak witaminy syntetyczne.

Józek - 2010-01-30, 15:00

Jest to zależne jakim kurom się podaje i jak są żywione, jakimi paszami czy ziarnem, kury typowe nioski karmione ziarnem 2-3 razy w tygodniu do wody,z przerwą na czas pierzenia.
Jaja można bez problemu spożywać czy inkubować

ptaśka - 2010-01-31, 09:05

Ja stawiam przede wszystkim na naturalną karmę: śruta zbożowa ( z owsa, jęczmienia, pszenżyta, pszenicy i kukurydzy), do tego raz na jakiś czas czerstwy chleb, makaron, resztki ze stołu, susz z drobnego siana ( jabłka i marchew zjadaja niechętnie), gotowane warzywa z rosołu, zwłaszcza por i cebula - uwielbiają. Mają dostęp do żwirku oraz całych ziaren zbóż, głównie pszenicy. Latem natomiast wolny wybieg, nieograniczony dostęp do łąk i pól oraz sadu ( jabłka, porzeczki, agrest, czarny bez, maliny itd. Teraz wprowadziłam po raz pierwszy polfamix a-z żeby uzupełnić ewentualne niedobory witamin.
mariuszmichala - 2010-02-01, 23:01

Również go stosuję tylko że wiosną i latem kiedy jest dostęp do zielonek sporadycznie i w bardzo obniżonych dawkach a zimą częściej ale ze względu na to że staram się urozmaicać karmę podaję tylko połowę dawek 3 razy w tygodniu.
mariuszjurczyk - 2010-12-04, 17:25

witam , a z gorącą wodą? zimą podaję gorącą wodę by tak szybko nie zamarzała, czy ten preparat traci swoje właściwiści w gorącej ( nie gotującej) wodzie?
Iro_mak - 2010-12-04, 21:29

mariuszjurczyk, prosze zapoznaj się z tym tematem, czy wiesz że niepodaje się ciepłej wody a co dopiero gorącej
http://www.forum.woliera....ighlight=#80551

Kewals - 2011-07-21, 08:54

Jak długo można przechowywać rozrobiony z wodą polfamix ?
mirek_60 - 2011-07-21, 16:44

Kewals, A w jakim celu?Napisany jest sposób przyrządzania i podawania a nie przechowywania.Podajesz --kury wypijają--- przygotowujesz i podajesz nastepną dawkę.Trzeba tak robić by nie było potrzeby przechowywania roztworu.
Kewals - 2011-07-21, 20:29

''indyki, kaczki, perliczki-1-3 g na 5 litrów wody'' to jest pół płaskiej łyżeczki od herbaty.Moje trzy kury i paw nie dadzą rady wypić 5l. wody na raz.
mirek_60 - 2011-07-21, 20:34

Kewals, Przez cały dzień nie wypiją 5litrów?To może 2,5l wypiją?Odpowiednio zmniejsz proporcje i już.Picie powinno być świeże.A szczególnie podczas lata i tych wszystkich upałów.Spróbuj tak jak mówiłem.Mniej a świeże.Pozdrawiam.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group