Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Drapieżniki - Kuna

marcylrex - 2009-03-01, 20:18
Temat postu: Kuna
Witam,

Właśnie oczekuję na przyjazd zielononóżek a coś mi się zdaje, że w budynku gdzie one mają mieszkać zamieszkała kuna. Co mam zrobić?? Czy ona będzie się nimi interesować, jako przekąską czy też pójdzie do sąsiada?? Lub jak ją wyeksmitować. Proszę o radę.
Pozdrawiam

sajga - 2009-03-01, 20:29

Przed zasiedleniem kurami , musisz zlikwidować kunę. Prawdopodobnie jest to kamionka , czyli jest pod ochroną gatunkową, dlatego w grę wchodzi tylko żywołapka i wywiezienie daleko od kurnika.
kowal - 2009-03-01, 20:30

O chłopie, masz problem. Masz kunę, nie masz kurczaków. :!:
Jedynie żywołapka i wyeksmitować szkodnika.

sajga - 2009-03-01, 20:36

albo kup odstraszacz: oto przykład:
http://www.odstraszacze.c...category_id=197

kowal - 2009-03-01, 20:48

mały off, ale mam pytanie odnośnie odstraszaczów. Co zrobić żeby pies sąsiadów przestał szczekać całą noc?
marcylrex - 2009-03-01, 22:07

Właśnie, oglądałem odstraszacze, ale tak sobie myślę, co z moimi psami??? Pewnie, też pouciekają lub zwariują jak pies sąsiada kolegi kowala. Po urlopie wracam do pracy i wrzucę temat myśliwym niech coś wymyślą, oni zajmują się "ochroną" zwierzyny ;)
radzio.12 - 2009-03-02, 20:46

W moich stronach mówią, że kuna nigdy nie zabiera kur u gospodarza u którego mieszka, ale nie wiem z doświadczenia jak to jest w praktyce...
kgrzelinski - 2009-03-11, 12:13

kuna poluje tam, gdzie da radę, zwłaszcza, gdy ma młode.Pół biedy, gdy jet to kuna leśna, bo jest bardzo płochliwa, boi się psa, światła, hałasu. Kuna domowa potrafi wybrać gołębie z pomieszczenia zbudowanego nad kojcem psa lub kury z oświetlonego kurnika.Wszelkiego rodzaju reklamowane w necie odstraszacze doprowadzą do szału psy w najbliższej okolicy, jednak na szczury i kuny w ogóle nie działają, chyba,żeby taki odstraszacz wsadzić do klatki z kuną.Pozostaje jedynie żywołapka a na przyszłość solidne zabezpieczenie pomieszczenia. U mnie na razie rewelacyjnie działa pastuch elektryczny. Wszelkie futrzaki z kotami i psami włącznie omijają linkę pastucha szerokim łukiem.[/list]
P@blo - 2009-03-18, 20:34

Cóż, kuna to istny morderca, podobnie jak inne łasicowate. Zabija nie po to, żeby się pożywić tylko dla samego zabijania. Najskuteczniejszym sposobem jest oczywiście solidne zabezpieczenie wszelkich otworów kurnika. Francuzi używają kulek na mole jako odstraszacz. Może warto pomyśleć o pastuchu? W desperackich sytuacjach podobno pomaga obsikanie wejścia do kurnika 8) ...Kuny nie nawiedzą tego zapachu.
inspektor - 2009-03-18, 21:58

Radzio.12 napisał, „że kuna nigdy nie zabiera kur u gospodarza, u którego mieszka" i to jest prawda, u mnie na strychu nad kurnikiem mieszka sobie kuna już od kilku lat, wyłapuje myszy, w okolicy nie ma szczurów, ale jeszcze nigdy nie złapała nawet najmniejszego kurczaczka. Znajomy myśliwy mówił mi, że ona jeszcze pilnuje obejścia przed innymi drapieżnikami. Mnie ona nie przeszkadza, sąsiedzi drobiu nie mają, więc niech sobie mieszka.
kgrzelinski - 2009-03-19, 10:37

Podobno dotyczy to wszystkich drapieżników. wiele lat temu miałem na działce łasicę. wybijała myszy i szczury ale domowym zwierzętom i ptakom nie szkodziła. Tak było do czasu, aż zaczęła prowadzać młode. Widocznie wytrzebiła wszystkie małe gryzonie w okolicy a młodym musiała zapewnić pożywienie. Najbliżej były stawaki mojego młodszego brata więc dobrała się do nich.Kuna, podobnie jak inne łasicowate postępuje w ten sposób. Nie szkoduje tam, gdzie przebywa dopóki ma pod dostatkiem pożywienia. Gdy jest głodna, zapoluje tam, gdzie jest szansa coś zabić i zjeść.
jakub - 2009-03-19, 14:33

Przecież kuna do mieszkańców swego kurnika nie stanowi zagrożenia. Popytajcie się starszych gospodarzy. U mnie też mieskzął i nigdy nie chapła nic z kurnika, zasada jest taka jeżeli kuna mieskza w jakimś kurniku to jego innych mieszkańców nie atakuje tylko idzie gdzie indzej na łowy. U mnie mieszkała około 3 miesiecy ( moja mama myślała z daleka ,że to kot ) i nic nie zgineło.
ali - 2009-03-27, 23:22

miejsce kuny w klatce
jak chcecie mieć kury

inaczej zostaną wspomnienia po kurach

tom1234 - 2009-03-30, 21:59

Ja również jestem tego zdania, że kuna w końcu wyłapie i ze swojego kurnika u mnie też tak było, że przez jakiś czas nie dotykały kurnika, ale w końcu dopadły i moje kury..... ;( Nie wiem, od czego to zależy, że u was nie ruszają
Pozdrawiam

biały - 2009-04-18, 12:59

P@blo napisał/a:
Cóż, kuna to istny morderca, podobnie jak inne łasicowate. Zabija nie po to, żeby się pożywić tylko dla samego zabijania. Najskuteczniejszym sposobem jest oczywiście solidne zabezpieczenie wszelkich otworów kurnika. Francuzi używają kulek na mole jako odstraszacz. Może warto pomyśleć o pastuchu? W desperackich sytuacjach podobno pomaga obsikanie wejścia do kurnika 8) ...Kuny nie nawiedzą tego zapachu.

nieprawda że trzeba obsikać drzwi od kurnika u mnie tez była kuna i jak robili u mnie dom to zakarzdym razem robotnicy szli sikać pod kurnik a kuna i tak mi gołębie i kury wybrała

Karlos - 2009-04-18, 13:27

P@blo napisał/a:
Cóż, kuna to istny morderca, podobnie jak inne łasicowate. Zabija nie po to, żeby się pożywić tylko dla samego zabijania.


To jest stereotyp. Kuna jest drapieżnikiem i poluje na ptactwo by się pożywić. W końcu każda istota ma prawo do posiłku i do życia. Oczywiście nie traktujcie tego jako usprawiedliwienie. Polują częściej jak mają młode do wykarmienia i są najbardziej aktywne nocą.

Najlepiej jest jeżeli twój kurnik jest dobrze zabezpieczony. Upewnij się czy nie masz strzelin. Ja na przykład zamiast otworu w drzwiach zrobiłem kurom zasuwkę. Od tamtego czasu to jedyny mój problem to jastrzębie.

biosteron - 2010-07-07, 14:46

Najlepszym smakołykiem dla kuny jest jajko, sprawdzone prze zemnie osobiście, polecam włożyć do pułapki żywo łownej jajko i poczekać tydzień, tchórz wejdzie już pierwszej nocy po nastawianiu pułapki żywo łownej, a na kunę trzeba trochę poczekać, jest bardziej inteligentniejsza od tchórza, potrafi przejść obok pułapki i nie zainteresować się smakołykiem (widać to zimą na śniegu), być może chodzi tu o zapach człowieka.
wik18 - 2010-07-09, 21:17

Ja radzę na wszelki wypadek złapać kunę, bo jak już niektórzy pisali, gdy szczury i inne gyzonie się skończą, kuna weźmie się za Twoją hodowlę.
piotrek11 - 2010-07-12, 08:55

Masz pełną racje. ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group