Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Pozostałe tematy - towarzystwo świnek wietnamek

saurania - 2009-02-28, 10:20
Temat postu: towarzystwo świnek wietnamek
Czy ktoś wie, czy można trzymać świnki wietnamki z królikami i ptactwem? Chodzi mi o to żeby razem łazęgowały itp.
sajga - 2009-02-28, 13:19

Świnia to świnia. Mimo że zabawna to jednak ... Świnki wietnamskie są bardzo sympatyczne, jednak jak każda świnka lubi buchtować [ryć] gdzie popadnie.Z tego też względu powinny być trzymane oddzielnie.
saurania - 2009-02-28, 16:46

Ale chodzi ci o to, że niszczą wybieg czy to, że atakują inne zwierzęta? Osobiście wiem, że ludzie trzymają je z końmi, kozami, owcami, psami a nawet w domu.
kgrzelinski - 2009-02-28, 18:14

Witam. Świnki wietnamskie hodujemy od kilku lat, mają swoje pomieszczenie, do którego mają otwarte wejście przez całą dobę, ale ponieważ nasze gospodarstwo jest położone wśród lasów a do najbliższego sąsiada mamy prawie kilometr, więc nie robiliśmy im specjalnego wybiegu, tylko chodzą na swobodzie po łące i lesie.Razem ze świnkami chodzą kury, kaczki i gęsi i nie zaobserwowaliśmy przejawów agresji z ich strony wobec ptaków, nie zaczepiają nawet małych kurcząt i kaczuszek.Nasze kozy przez cały rok korzystają z wybiegu ogrodzonego pastuchem elektrycznym i świnki przechodzą do nich pod linką pastucha ale także są nastawione do kóz pokojowo, a właściwie obojętnie.Co prawda, świnia to świnia, lubi ryć i mając trawnik należy się liczyć z jego zniszczeniem, nasze świnki z zamiłowaniem ryją w poszukiwaniu pędraków, zjadają także myszy i krety o ile uda im się je złapać.Ich wielkim przysmakiem są wszelkie orzechy, żołędzie, wszelkie owoce z pestkami( śliwki, wiśnie itp.) a nawet same pestki.No i uwielbiają jajka. Czasami jakaś kura lub perliczka zniesie w ich pomieszczeniu jajko i wtedy jedynie przypadkiem uda się je podnieść, przeważnie świnki są szybsze.Jako typowe zwierzęta stadne mają zachowania podobne jak u dzików, walcząc ustalają hierarchię w stadzie, gdy jedna jest zagrożone, całe stado rusza jej na pomoc,przestraszone lub zaatakowane mogą być grożne. Bez problemów potrafią obronić siebie i prosięta przed dużym psem,wobec obcych ludzi są nieufne a nawet agresywne.
sansey - 2009-04-03, 20:40

Mam do was prośbę jestem z lodzi czy orientujecie się czy są jakieś świnki w okolicy Łodzi bardzo mi na tym zależny.
Z góry dziękuje

Piotr_Wisienka - 2009-05-29, 05:33

Mam świnki wietnamskie, powiem tak są bardzo łakome. Jesli masz mały wybieg to nie radze ich trzymac razem. Zjedzą wszystko kurką, a dodatkowo spasiesz je naprawde mocno. Te świnki nie znają ograniczeń typu max jedzenia. Naje się , zaśnie w korycie, obudzi się i zje reszte. Na dowód zdjęcie mego obrzartucha. Ja odradzam Ci jeśli masz mały wybieg trzymania razem, ale świnki pokojowe bardzo pamietliwe. Opoiekuna rozpoznają po głosie, jesli dobrze je będziesz traktować pozwola zjeść z ręki, jesli zrobisz im krzywde ( u mnie kolega się bał i kopnoł ) naprawde będa wściekłe. Dodam tylko że świnki bardzo płodne, dojrzewają szybko i nie mają skrupułów do krycia sie nawet w wieku przedszkolnym. Polecam krzyżówkę z odyńcem dzika.

A wybiegu nie niszczą. czasem tylko przeryja w poszukiwaniu korzonków. Zawsze chodza stadnie, jedzą wszystko i wszędzie :) kochają zagryzać się sianem wydając przy tym piekne piski zagryzanych zębów :)

kochaja gałęzie, stare powalone drzewo, uwielbiaja takie kryjówki :) stary stóg siana, raj dla nich :)

Jeśli nie miałaś tych zwierzaków, to pokochasz je bezgranicznie a one ciebie. Żal ci będzie wydać, sprzedać czy zabić każdą sztuke, się tak przyzwyczajają że szok :D

Na foto młode witnamki :)

czyrak - 2011-08-11, 12:26

Mam od ponad miesiąca świnie wietnamską i knura...i jakoś się do tych stworzen nie przekonałem...choć niewątpliwą zaletą jest to, że nic im nie trzeba przygotowywać, gotować , wszystko jedza na surowo. Mam nadzieję, że mięso będzie smaczne. Kiedyś świnki z zagrody mi uciekły (inteligentne bestie, tak będą kombinowac, ze jak chcą to uciekną), ale moje gęsi stanęły na wysokości zadania i nie dały im się rozpierzchnąć po ogrodzie.
Wziołem świnki na próbę, ale po tym miesiącu widzę, że wolę ptactwo...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group