Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Inne ptaki egzotyczne - Ryżowce REJESTRACJA

noopS - 2009-02-28, 09:05
Temat postu: Ryżowce REJESTRACJA
Witam.
Mam takie pytanie czy ryżowce wymagają w Polsce rejestracji hodowli

AL - 2009-02-28, 10:16

noopS, Tak wymagają rejestracji.
noopS - 2009-03-01, 01:45

OK dziękuję za informację tym samym uznaję temat za zakończony
Panna Anna - 2009-11-07, 21:56

a ja mam takie pytanie... weszłam dziś na stronę pewnego hodowcy i wyczytałam że odmiana biała ryżowca nie wymaga rejestracji. I mocno mnie to zdziwiło, bo kupując ptaka (właśnie białego) w sklepie zoologicznym przekazano mi dokumenty i kazano mi go zarejestrować (co z resztą zrobiłam). Czyżby więc ktoś wprowadził mnie w błąd? Proszę mi wyjaśnić, jak to jest z rejestracją tych ptaków... bo już sama nie wiem co jest zgodne z literą prawa a co nie.
Gulda - 2009-11-08, 07:12

Panna Anna, Ryżowiec biały jest mutacją ryzowca siwego i czy ryżowiec śiwy będzie mutacji białej , srebrnej lub szekiem to również podlega rejestracji.
Najprościej mówiąc dany gatunek jak również jego mutacje barwne podlegają rejestracji w U.G i tutaj akurat nie ma kolor najmniejszego znaczenia że ptak nie jest barwy dzikiej bo dalej jest on Ryzowcem siwym , który to gatunek podlega rejestracji.

Panna Anna - 2009-11-08, 09:00

Bardzo dziękuję. Tak też właśnie myślałam. Czyli te wszystkie informacje że mutacje nie podlegają rejestracji, wypisywane np. na allegro czy na innych stronach, to jedna wielka bzdura!
Gulda - 2009-11-08, 09:31

Panna Anna napisał/a:
Czyli te wszystkie informacje że mutacje nie podlegają rejestracji, wypisywane np. na allegro czy na innych stronach, to jedna wielka bzdura!


Dokładnie tak , jeśli dany gatunek podlega rejestracji w U.G. to czy on jest ubarwiony jak forma dzika czy też jest mutacją danego gatunku nie ma to najmniejszego znaczenia i jako gatunek będzie podlegał rejestracji bez względu na kolor ubarwienia.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group