Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Pozosta³e tematy - Wilki

robi11 - 2009-02-27, 13:33
Temat postu: Wilki
Jeszcze nie by³o takiego tematu o wilkach wiêc zak³adam.

Wczoraj w pewniej wsi ko³o Krynicy(niedaleko mnie 8) ) Watahy drapie¿ników zaatakowa³y i zagryz³y m³odego jelenia .Raczej to rzadki przypadek bo wilki atakuja w lesie .By³y napewno wyg³odnia³e i dlatego tak blisko podesz³y.

Co robiæ gdy sie spotka na swojej drodze wilka?? Mo¿e spotka³ ju¿ ktos?? Czesto chodze do lasu wiêc lepiej wiedzieæ jak sie zachowac jak by co.

Kamil Kowalski - 2009-02-27, 14:00

Ja wychodzê z za³o¿enia ¿e krzywdê cz³owiekowi mo¿e zrobiæ tylko cz³owiek - i to ludzi nale¿y siê baæ bardziej ni¿ zwierz±t.

odk±d ¿yje nie s³ysza³em o jakim¶ przypadku ¿eby wilk zabi³ cz³owieka ale za to codziennie s³yszê o morderstwach pope³nionych przez... ludzi...

Zdrowy rozs±dek uratuje ciê na pewno przed wilkami ;)

robi11 - 2009-02-27, 15:21

Kamil Kowalski napisa³/a:
Ja wychodzê z za³o¿enia ¿e krzywdê cz³owiekowi mo¿e zrobiæ tylko cz³owiek - i to ludzi nale¿y siê baæ bardziej ni¿ zwierz±t.


Ja wychodze z takiego samego za³o¿enia.Chodzi³o mi raczej o jakie¶ gesty czy zachowania,owczywi¶cie niezamierzone, które by mog³y sprowokowaæ wilka do ataku.

A tak przy okazji to populacja wilków w ci±gu ostatnich lat zminiejszy³a sie niewiarygodnie.Kusownicto i nielegalne odstrza³y przyczyni³y sie znacznie to tego a co najgorsze to nie ma jakiego¶ znacznego sprzeciwu spo³eczenstwa.Ci±gle jeszcze jest wiele przes±dów i b³êdnych opinii na jego temat.Ale cóz zrobic..

sajga - 2009-02-27, 20:25

U nas s± tak¿e wilki , oto przyk³ad:
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/
zapomnia³em dodaæ ¿e w wielkopolsce.

kowal - 2009-02-28, 11:54

Wilki s± bardzo p³ochliwe,wiêc nie stanowi± jako takiego zagro¿enia dla cz³owieka.Nie cierpi± te¿ z braku po¿ywienia wiêc na pewno nie bêd± atakowaæ ludzi.Jednak¿e my¶liwi powinni kontrolowaæ populacje wilków z tego wzglêdu ¿e wilki ,w czasie gdy rodz± siê m³ode,maj± nieograniczony dostêp do po¿ywienia w postaci cielaków,owiec,kóz.Tym samym prze¿ywa do¶æ du¿y procent szczeniaków i tym samym nastêpuje przyrost populacji w postêpie geometrycznym.
Wilki nie maj± naturalnych wrogów co nieuchronnie prowadzi do wzrostu populacji wilków i tym samym naturaln± selekcj± w okresie zimy.Niestety z g³odu nikt umieraæ nie lubi wiêc mo¿e doj¶æ do sytuacji kiedy wyg³odnia³y wilk podchodzi pod zabudowania w poszukiwaniu po¿ywienia.I tu mamy powtórkê z historii.

Powinni¶my raczej baæ siê watah zdzicza³ych psów,o których coraz wiêcej s³ychaæ w mediach.

@robi11.kup sobie pistolet hukowy.Wilki bardzo boj± siê huku.Niestety zdzicza³e psy nie :|

miciek13 - 2009-03-01, 12:50

Przyrost wilkow jest powolny i dobrze kontrolowany przes stado a w³a¶ciwie przez parê dominuj±c±.Aby wykarmiæ m³ode par ALFA musi pracowaæ ca³e stado to znaczy ich m³ode z poprzednich miotów i ¿adziej osobniki które zosta³y przyjête do stada.Para wilków potrzebuje oko³o 200 Km kwadratowych terenu na którym poluje. Ich ³upem padaj± zwierzêta przewa¿nie stare,chore lub nie zdolne do dalszej egzystencji.Wilki s± pod ¶cis³± ochron± i absolutnie nie s± zagro¿eniem dla cz³owieka.
jakub - 2009-08-02, 08:49

By³em w Stobnicy ( jest ona niedaleko mnie ) i wilki s± tam oswojone . Wed³ug mnie wilki mog± byæ ale niepowinno ich byæ za du¿o. Je¶li ich populacja jest ma³a to wtedy nie musz± podchodziæ pod obej¶cia ludzkie tylko ¿ywi± siê w lesie. Na postrach przed wilkami wspomne o francji gdzie by³o ich za du¿o ( pewnie s³yszeli¶cie o bestii z Gevaudan ). Jednak do dzi¶ nie wiadomo czy za tymi atakami sta³ wilk, du¿y pies czy jaka¶ krzy¿ówka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group