Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Klatki dla ptaków oraz woliery pokojowe - Klatka dla przepiórki.

Rocki - 2006-09-06, 15:43
Temat postu: Klatka dla przepiórki.
Jaka klatka najlepiej się nadaje do hodowli przepiórek chińskich?? lepiej kupić jakiś gotowy model czy samemu coś skleić? czy klatka dla królika lub papużki będzie dobra?
Krzysiek Prokop - 2006-09-06, 16:23

Powinna być dobra tylko zależy ile chcesz w sztuk w niej trzymać :-/
wanted - 2006-09-06, 16:31

Krzysiek Prokop, przepiórki chińskie-choć takie małe,są względem siebie agresywne (szczególnie samce) i może się to skończyć przykrą niespodzianka. Ptaki te powinny być trzymane parami a jeśli chce się ich trzymać więcej to lepiej w kilku klatkach lub wolierkach wewnętrznych. Wspólnie gdybyśmy jednak chcieli je chować, to na jedną parkę musi przypadać ok.1.5m2 i w dodatkuy musi być kilka zakamarków gdzie będa mogły się schować wrazie napastowania.
Rocki - 2006-09-06, 16:42

czyli duża klatka dla królika z domkiem w środku była by dobra?? a jak wygląda sprawa z żerdkami, czy te ptaszki korzystają z nich?? I czy musza mieć jakąś ściółkę w której mogły by grzebać?
wanted - 2006-09-06, 16:57

Rocki, żerki dla tych ptaków do siedzenia są nie potrzebne. Raczej małe kłody się nadadzą,kamienie,gałązki-jako urozmaicenie podłoża. A jako podsypkę na podłożu,najlepiej nadaje się do tego celu ziemia leśna z liśćmi.Ptaki te wręcz uwielbiają przeczesywać je w poszukiwaniu karmy (małe robaczki),a także piasek.Jako miejsce gniazdowe posłuży im kepa trawy w rogu wolierki (klatki) zamaskowana chrustem,gałązkami.


Kiedyś opiszę wam te ptaki. ;-)

mirass - 2006-09-06, 16:57

żerdek im nie trzeba.....ściółki mogą byc różne - może byc piasek, troty, sieczka, suche liście itd.
Kamil Kowalski - 2007-01-23, 22:54

Ja przygotowałem dla nich taka klateczke:


przerobiłem insektarium na motyle na Klatke dla przepiorek :mrgreen:

Wymiary 50 cm x 50 cm -wysokosc 150cm


Tak właśnie wyglądało to insektarium.






na wszelki wypadek zamocowana jest świetlówka UV







Dodatkowo ta UV jak by potrzeba wydłużyć dzień :mrgreen:

wanted - 2007-01-23, 22:58

Kamil, troszkę mała powierzchnia spodu. Postaraj się ją lekko zwiększyć wkładając do środka kilka kamieni płaskich, tak by mogły po nich chodzić. Do tej klatki nadają się też z nimi tylko małe ptaszki wielkości zeberek.
Kamil Kowalski - 2007-01-23, 23:04

myślałem o takiej ściolce tam

(Granulat dla gryzoni, sprasowane trociny w "czopki") pochłaniające wilgoć.




a jakieś Patyczki , rośliny itp?

można by było zastosować to że ta "klatka" jest wysoka... moze jakieś pułki, kryjówkę?

wanted - 2007-01-23, 23:09

Raczej piasek. Ptaki te uwielbiają się w nim kąpać a jak to robią, to znaczy że są zdrowe. Kępa trawy (długie witki) w rogu z kamieniami, tak by powstało miejsce na gniazdo. Wzbogać wnętrze jakimś mniejszym konarkiem, wrzuć kilka liści całych z drzewa (klon, dąb) pod nimi będą szukać robaczków które możesz im podawać. Masz tego sporo, lubią mączniki.
Woda w małym poidełku w rogu z przodu. Jakieś witaminki lub mieszanka mikro i makro elementów.

Kamil Kowalski - 2007-01-23, 23:24

Zaczyna mi sie to podobać klataka "jak mini terrarium" dla przepiorek


A trawy z jakiego rodzaju masz konkretny gar na myśli?

te trawy wymienione tu: mam http://www.allegro.pl/sea...g=trawy+ozdobne
oprucz Pampasowych bo je wymroziło...

Piasek wulkaniczny? taki jak dla szynszyli czy piasek do terrariów?

wanted - 2007-01-24, 00:07

Kamil Kowalski, zwykły piasek, tylko czysty i kępa trawy z ogrodu/sadu, z tym że taka wyrośnięta (20 cm)
mirass - 2007-01-24, 14:40

Jak ja zaczynałem hodowle przepiórek to gonzo powiedział mi tak: "Do klatki możesz włożyc wszystko, byle nie kota". Wiec mozesz dac rózne kamienie, szyszki, patyczki (żerdzi nie potrzebne - tylko na spodzie), korę, jako ściółke: piasek, trociny, sieczke, liście (suche).
wanted napisał/a:
Raczej piasek. Ptaki te uwielbiają się w nim kąpać

U mnie się kąpałym więc mam nadzieje, że u ciebie też.
U mnie zaczęły się nieśc w jednym z rogów, który obłożyłem gałązkami z jodły - tam samiec z siana uwił gniazdo, samica zniosła jaja ale nie siadła. Przepiórki strasznie lubią darń, tzn. wyrwaną trawę z ziemią.
No to do tej klatki wrzuc jeszcze kilka roślinek i raj dla drobnej egzotyki :mrgreen:

Kamil Kowalski - 2007-01-24, 17:34

W piatek jade do www.gadygady.pl to kupie egzotycznych drobiazgów ;)
Kamil Kowalski - 2007-01-29, 18:17

i kupiłem te drobiazgi :)

zmieszałem piasek z drobna korą (wielkości sypkiej herbaty)

i kupiłem naturalny, wydrążony pień korkowy.

wanted - 2007-01-29, 18:39

Kamil Kowalski, fajnie. Teraz tylko dodaj jakieś gałązki sosnowe albo wetknij gdzieś jakieś witki wiechów trzciny lub jakieś trawy ozdobne (wierzchołki). Zasadz też w donicy jakąś kępę trawy obok korzenia, stwórz im miejsce na gniazdo. Kamienie też się przydadzą.
karolkobiela - 2007-02-06, 14:45

Witam, żeby nie zakładać nowego wątku napiszę tutaj :cfaniak: . Czy przepiurki chińskie można trzymać w dużym płaskim akwarium które okryte byłoby drobną siateczką? Nie mam odpowiedniej klatki dla tych ptaszków dlatego chcę coś zrobić sam :-D :-D .

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdr, Karol

Kamil Kowalski - 2007-02-13, 21:56

Nowe foto wystroju u przepiórek

http://www.forum.woliera....php?pic_id=1201

http://www.forum.woliera....php?pic_id=1200

wanted - 2007-02-13, 23:20

Kamil Kowalski, teraz to po prostu jest bajera. Dodaj tylko jeśli masz gdzie i możesz, trzcinę (te witki zwisające na łodygach), daje piękny wygląd.
Kamil Kowalski - 2007-02-17, 23:50

Będe zmieniał to troszke - juz nie będzie w Pionie a w poziomi i podnosze o jedną kondygnacje Teraz będzie miało wymiary - 50 x 150 cm wysokość: 100cm

wtedy będą miały raj... :mrgreen:

mirass - 2007-02-18, 10:27

To świetnie. Moze sie rozmnożą 8-) Ja właśnie sie zastanawiam czy by do nich nie wrócic, bo teraz by miały świetne warunki, ale poczekamy zobaczymy.
karolkobiela - 2007-02-21, 11:16

No Kamil udało ci się :-D . Przekonałeś mnie żeby kupić klatkę ;-) . Teraz powiedzcie mi jaką klatkę mam kupić i jak ją wystroić. Myślałem o klatce dla krulika. Czy taka będzie dobra? Chciał bym ustroić ją podobnie jak Kamil bo jego klatka jest cudna :shock: . Ile przepiórek mogę chodować w takiej klatce ??

Pozdr, Karol ;-)

Rocki - 2007-02-21, 16:25

Klatka dla królika, pod względem powierzchni będzie odpowiednia, gorzej z kratkami, które mogą mieć za dużą odległość... Musisz pamiętać o tym, żeby kratki były w dość małym odstępie.
W jednej klatce powinna być jedna para przepiórek chińskich jeśli chcesz je rozmnażać, przepiórek japońskich może być więcej...

karolkobiela - 2007-02-21, 17:20

No to extra Racki :mrgreen: , wybiorę taką klatkę która ma najmniejszy rozstęp drucików. Zamontuję na górze klatki styropian żeby spłoszone przepiórki się nie rozbijały. Chcę im też zamontować małą żaróweczkę żeby zimą przedłużyć im dzień. Jak myślicie lepsza będzie 15 Watowa czy 25 Watowa żarówka ?? Z góry dziękuję za odpowiedzi, ;-) .

Pozdrawiam, Karol

mirass - 2007-02-21, 17:24

Żarówka 15 wystarczy. Lepsza od styropianu będzie gąbka.
karolkobiela - 2007-02-22, 20:38

Mam problem, nie znalazłem nigdzie takiej klatki dla królika(niskiej ale długiej) która miała by mniejszy odstęp drucików niż 2,5 cm :-( :-( . Jak myślicie czy w ostateczności taki odstęp drucików uszedł by dla przepiórek chińskich??

Pozdrawiam, Karol

Kamil Kowalski - 2007-02-22, 23:24

karolkobiela, Leprzy by był mniejszy (ale w ostateczności...)

Ja jutro jade po Płyty OSB i tą moją "klatke przerabiam - już nie będzie klatka tylko woliera pokojowa :-P

Kamil Kowalski - 2007-03-07, 17:44

Jescze nie dokończona ale juz prawie...
wymiary 150cm dł. x 70 czm szer. x 140 cm wys.

:D :D:D













wanted - 2007-03-07, 17:52

Kamil Kowalski, klateczka super, ale gdzie są samiczki ?
Kamil Kowalski - 2007-03-07, 18:01

jeszce nic tam na stałe nie wpuszczam, zobacz brakuje jednej kraty :(

http://www.forum.woliera.com/download.php?id=1670

2 szt wpusciłem na chwile tylko do robienia fotek

teraz biduśki gniotą się w małej klatce po papugach :-/

Musze załatwić kawałek siatki jeszcze - i zamieszkaja w nowym domku :mrgreen:

Rocki - 2007-03-07, 18:46

Na początku myślałem ze tam nie ma specjalnie kraty tylko jest wstawiona szyba... :mrgreen:
adam amator - 2007-03-10, 13:46

bardzo ładnie to zrobiłeś Kamil
Jak bądę miał trochę czasu też taką zrobię .
Możesz mi podać adres od kogo kupiłeś te przepiurki chińskie.

mirass - 2007-03-31, 07:44

Kamil, może powiesz nam co tam u twoich przepiórek, ile już ich masz? Jak z jajkami? A może jakaś samiczka nawet siadła? :P
Kamil Kowalski - 2007-03-31, 08:48

mirass, - Klatkę skończyłem, składają mnóstwo jajek :D ale jest jeden mały tyci tyci problem :( nie siadają na nich 8)
Rocki - 2007-03-31, 11:42

może powinieneś się zabezpieczyć w jakiś mały inkubator...
Kamil Kowalski - 2007-03-31, 11:47

inkubator niebawem bede brał na raty :D [przez 3 lata go zpłące]
Rocki - 2007-03-31, 11:49

Hmmm a może lepiej by kupić jakąś naprawdę małą kurę ;) , przynajmniej nie trzeba jej spłacać na raty...
Krzysiek Prokop - 2007-03-31, 11:57

Kamil to widzę, że profesjonalny inkubator se kupujesz :P Rocki na kwoki to ja bym za bardzo nie liczył, bo zazwyczaj jak są jajka to nie mam kwok, a jak nie mam jajek to nagle wszystkie kwoczą-przynajmniej tak u mnie jest. Dlatego kupiłem se taki mały, nie drogi inkubator, zobaczy się za 2 tygodnie jak się sprawuje :D
Rocki - 2007-03-31, 12:01

Jak Kamil chce to dam mu jedna z moich kwok liliputa :P teraz każda chce wszędzie usiąść na każdym jajku, ale ja teraz nie mam głowy do kurcząt i nie popieram ich zdania.... ;)

Moje liliputy maja to do siebie, że zawsze chcą siedzieć...

Kamil Kowalski - 2007-04-18, 20:37

Gotowe :]

Reszta Fotek jest w Albumie.

(kliknij na foto aby powiększyć)

Gulda - 2007-05-17, 12:24
Temat postu: Mój kącik dla przepiórek chińskich
oto mój kacik dla przepiórek chińskich ciekawe co o nim myślicie bedą dzielic klatke z aleksandrettami śliwogłowymi.
majawn - 2007-05-17, 12:49

Kącik wyglada pieknie!!!
maja

Bażancia matula - 2007-05-17, 15:07

świetne , jesli byłabym tymi przepiórkami byłabym chyba najszczęśliwszą przepiórką na świeciwe , jak bym tam mieszkała , świetne! BRAWO :D


z wyrazami podziwu :D Kasia

karei - 2007-05-18, 07:23

swietne twoje przepiorki beda mialy prawie jak w naturalnych warunakach
Klauudiusz - 2007-07-03, 10:33
Temat postu: Klatka dla przepiórki
witam... Mam zamiar kupić sobie 4 młode przepiórki. Bardzo mi się spodobały i na początku chciałbym je trzymać w takiej klatce, którą mam od dawna po fretce:

http://allegro.pl/item208...nszyl_70cm.html

Czy taka klatka wystarczy dla 4 sztuk? Za wszystkie odpowiedzi z góry wielkie dzięki!
[/b]

mirass - 2007-07-03, 10:51

Klauudiusz, czy chodzi Ci o przepiórki chińskie czy japońskie, czy jeszcze jakieś inne?
Ja trzymałem w takiej klatce tylko troszke dłuższej a niższej 4 przepiórki chińskie i nie było między nimi zwad, jednak myślę, że to nie są wystarczające warunki dla nich, osobiście postarałbym się o większą klatkę, aby ptaszki dobrze się czuły.

Klauudiusz - 2007-07-03, 10:56

hmm... Mieszkam na wsi i mam ogródek w ktorym chcę zrobić taką dużą wolierę... Poprosu po bokach ogrodzę siatką i u góry zeby nie uciekły... wys. 150cm. dł. 4 m. szer. 3m. wystarczy??
Rocki - 2007-07-03, 11:39

Nie wiem czy klatka po fretce nie ma przypadkiem za dużych odstępów między prętami dla przepiórek... Jeśli pręty będą za duże ptaki mogą się wyślizgnąć lub wsadzić między nie głowę i się udusić...
Klauudiusz - 2007-07-03, 20:00

Będą to przepiórki Japońskie.
Między pręcikami jest 17mm odstępu... Może być?
Czy te ptaki potrzebują jakiegoś oświetlenia tzw. (kwoki) ??

http://allegro.pl/item209...nszyl_60cm.html

Wyjąłem z tej klatki jedną górną deseczke i zastąpiłem gałązką na którą mogły będą siadać...
Co można dać na ściułkę??
Co jest ich przysmakiem??
[EDIT KAMIL KOWALSKI: odnośnie przysmaków to zobacz tu: http://www.forum.woliera.com/viewforum.php?f=64 ]
Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuje!
Pozdrawiam...

mirass - 2007-07-03, 20:10

One nie potrzebują żerdek do siedzenia.
Rocki - 2007-07-04, 18:21

17 mm to trochę dużo, najlepsze by były 10-12 mm, ale i takie mogą być, zawsze u podstawy można jakoś osłonić kratki, żeby ptaki nie wsadzały głowy...
Jeśli to będą dorosłe ptaki to nie wymagają dodatkowego ogrzewania jeśli będą trzymane w domu lub innym ogrzewanym pomieszczeniu.
Tak jak było wyżej już napisane przepiórki nie potrzebują żadnych żerdzi, ponieważ przeważnie przebywają na ziemi.
Natomiast jako ściółkę należy użyć jakiegoś materiału w którym ptaki będą mogły grzebać np. trochę torfu (do grzebania) i trocin wymieszanych z sianem (posłużą jako legowisko). Jednak jeśli chcesz je trzymać w takiej klatce, to musisz się pogodzić z tym, że wokół klatki będzie rozsypywana ściółka i jedzenie... Również powinno się umieścić w klatce jakieś schronienie w którym przepiórki mogły by sie ukryć (najlepiej jakiś domek/szałas).

Klauudiusz - 2007-07-04, 18:25

hmm... ok!
A gdybym zrobił taką dużą wolierę w ogródku to czy przepiórki będą żyły w zgodzie np. z gołębiami Kingami lub małymi kurkami ozdobnymi...??

Rocki - 2007-07-04, 18:28

Z kurami odpada, z gołębiami mogły by się dogadać, ale nie poleca się wspólnego trzymania tych ptaków ponieważ gołębie bardzo brudzą dno woliery na którym przebywają przepiórki...
Ale ogólnie woliera ogrodowa to świetny pomysł, tylko należy zabierać przepiórki na zimę do pomieszczenia...

Hodowca drobiu - 2008-10-03, 08:59

zapraszam was na moją stronę o hodowli drobiu ozdobnego www.klubprzepiorki.tnb.pl możecie tam pisać o różnych ptakach nie tylko o przepiorkach :) nie piszcie www.klubprzepiórki.tnb.pl bo z ó nie wejdzie. :diabel::
bażant - 2009-01-21, 17:10

Hodowla przepiórek jest bardzo prosta, ja mam 2 klatki typowo na jajka w zasadzie to tylko sie im daje jeść i pić. Ogólnie to bardzo polecam, jest łatwo i przyjemnie w porównaniu np do bażantów. A jajeczka pycha.
Farfocel - 2009-05-10, 19:26
Temat postu: przepiórkarium : )
Zainspirowana pomysłami Kamila odświeżam temat:
zaplanowałam pokojową klatkę dla parki przepiórek chińskich – czy przewidziałam wszystko, co trzeba(jutro jadę po materiały)?
- skrzynia z płyt OSB (8 mm) 90 x 70 cm (x 35 wysokości);
- cała góra i przednia ściana z drobnej siatki, z przodu na dole listwa z OSB do wysokości ok. 12 cm – myślę, że tyle siatki zapewni dobrą cyrkulację powietrza? JAKA SIATKA?
- podłoga wyłożona wraz z bokami do wys. 10 cm mocną folią do basenów (może czymś innym?), którą przy całkowitym sprzątaniu można wyjąć i umyć;
- na ¼ podłogi piasek do kąpieli, reszta: darń, ziemia, patyki, kora itp., ze dwie duże kępy trawy i zakamary z większych płatów kory;
- poidło – czy nada się takie jak dla gadów?
Co jeszcze uprzyjemni przepiórkom życie? O czym zapomniałam, co zmienić? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady : )

piotrek11 - 2010-07-04, 12:01

Rocki napisał/a:
17 mm to trochę dużo, najlepsze by były 10-12 mm, ale i takie mogą być, zawsze u podstawy można jakoś osłonić kratki, żeby ptaki nie wsadzały głowy...
Jeśli to będą dorosłe ptaki to nie wymagają dodatkowego ogrzewania jeśli będą trzymane w domu lub innym ogrzewanym pomieszczeniu.
Tak jak było wyżej już napisane przepiórki nie potrzebują żadnych żerdzi, ponieważ przeważnie przebywają na ziemi.
Natomiast jako ściółkę należy użyć jakiegoś materiału w którym ptaki będą mogły grzebać np. trochę torfu (do grzebania) i trocin wymieszanych z sianem (posłużą jako legowisko). Jednak jeśli chcesz je trzymać w takiej klatce, to musisz się pogodzić z tym, że wokół klatki będzie rozsypywana ściółka i jedzenie... Również powinno się umieścić w klatce jakieś schronienie w którym przepiórki mogły by sie ukryć (najlepiej jakiś domek/szałas).


a czy może być taki domek dla chomików ale z większymi otworami

wik18 - 2010-07-15, 21:16

Tak, ale zależy jaki jest rozmiar tego domku.
piotrek11 - 2010-07-19, 11:14

Witam czy wystarczy klatka która ma.

1 m długości

58 cm szerokości

31 cm wysokości

i na ile może mieścić przepiórek chińskich lub japońskich.

AL - 2010-07-19, 17:33

piotrek11, Ciągle zdajesz te same pytania o przepiórkach chińskich przeczytaj na http://ptakiegzotyczne.net/przepiorka.php
Dorota71 - 2011-01-27, 12:19

No to się naczytalam.
Obejrzalam zdjęcia i teraz zrobię raj moim dwóm parkom przepiórek.
Na razie zimują w domku w klatkach po papugach.
a wiosnę szykuję już im śliczne wolierki.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group