Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Indyki / Perlice - Indyk dziki.

maciej - 2006-08-26, 21:40
Temat postu: Indyk dziki.
Indyk dziki w stanie dzikim żyje w lasach, na południu Stanów Zjednoczonych i w Meksyku. Hoduje się go właściwie na całym świecie. Europejczycy nauczyli się hodowli od Indian. W porze godów samce przygotowują się do walk i jedne przed drugimi stroszą pióra, by wypaść bardziej okazale. W miarę narastania podniecenia, korale indyka stają się jaskrawo czerwone, a czubek głowy zmienia kolor na niebieski. Oznacza to, że indyk jest gotów stawić czoła swym rywalom. Zwycięzca pojedynku popisuje się rozkładając ogon w wachlarz i wybiera sobie samice. Indyk, gdy utworzy swój liczny harem, określa terytorium i broni należących do niego samic przed innymi samcami.

Klasyfikacja:
Rząd: kuraki; rodzina: bażantowate

Rozmiary:
Od 90 do 110 cm długości
Na wolności waży 5-8 kg w hodowli do 20 kg

Długość życia
Około 12 lat

Rozmnażanie:
Okres godowy: wiosna
Gniazdo: na ziemi, w zagłębieniu wyścielonym liśćmi indyczka składa 8-15 jaj które wysiaduje przez 28 dni

Mutacje:
Standardowa
Czarna
Biała
Czerwona
Żółta
Niebieska
oraz szeki

wanted - 2006-08-27, 01:01

Indyki,a w szczególności samce są ptakami które wręcz można oswoić. Potrafią przychodzic do opiekuna na zawołanie.Moja koleżanka tak ma.
Bażancia matula - 2006-11-14, 17:36

tak ale można je również , jakby to ująć (?) nauczyć ,,,interpretacji,,, lub złości i nerwów tak jak mój kolega nie lubił ich czasami bił , gonił no to one się znerwicowały i zaczęły go gonić dziubać a gdy już było krytycznie bo jeden samiec go bardzo zranił w noge no i on wytępił je i już nie hoduje ich ale można także tak jak zauważył wanted oswoić je, nauczyć np. mówiąc stop siadania albo można je nauczyć biegania szybkiego a kiedy staniesz i on stania także troche wysiłku ale z efektami .

mam uwagę ni ewiem czy poprawna ale Macieju napisałeś że gniazdo wyścielone liściami musi być , ale u mnie wysiadywały w słomie, zresztą gdzie im się umyśli zrobią jajko taka prawda ale też nie zrobią go w piasku no nie?? !!! więc musze miec warunki jakie będą według ich najlepsze gdzie będzie dobrze według nich tam zrobią ;-) pięknie napisane i pięknie ujęte




KOMENTZRZ Bażanciej Matuli :-D

Rocki - 2006-11-15, 16:07

Bażancia matula, ale maciej opisuje dzikie indyki, a nie takie zwykłe hodowlane. Skąd taki dziki indyk weźmie słomę czy siano?? ;-)
Bażancia matula - 2006-11-15, 18:06

aha chodzi o dzikie ten opis z początku mi przypominał zwykłego :-P o jej jaka gafa :oops: przepraszam maciej
Greg - 2008-04-17, 11:50

Dzikie indyki zyja nie tylko w stanach poludniowych.Mieszkalem kilka lat w Illinois i widywalem te ptaki w stanie dzikim.W nieduzym miasteczku Wonder Lake (gdzie mieszkalem jakies 2 lata) indyczka wodzila okolo 10 podrosnietych pisklat- w bialy dzien pod kosciolem w centrum miasta.Wiem,ze zyja tez w Wisconsin i innych polnocnych stanach.Sa ptakami lownymi i poluje sie na nie za pomoca broni palnej,lukow i kusz.Swoja droga nie wiem co to za satysfakcja strzelac do zwierzecia,ktore rownie latwo moznaby zabic kijem czy kamieniem... Widzialem mysliwych w panterkach,ubranych niczym komandosi,z pomalowanymi twarzami...conajmniej jakby mieli polowac na jaguary w dzungli...
Secza - 2008-11-16, 18:38

Ja widziałem dużo filmików w internecie jak te dzikie indyki w USA biorą się za ludzi śmieszne to ale z drugiej strony tragiczne w ogóle w USA dzikie zwierzęta staja się coiraz bardziej śmiałe na ALASCE renifery przychodzą ludzia pod dom i wszystko łopatami wywracają
wojtas_p - 2009-07-15, 18:00

Mam 10 indyków - pięć w wieku 3-4 miesiące i 5 1,5 miesięcznych. Z tych starszych 3 indyki już się puszą a z młodych (6 tyg!) jeden. Wczoraj te starsze "zagulgały" po raz pierwszy. Proszę mi powiedzieć, czy te, które się puszą to na pewno samce, czy samicom też się zdarza za młodu "powygłupiać" ?
Secza - 2009-07-15, 20:53

Nie jak już się puszą to już raczej będą indory :d a masz może foto???tych indyków to bym ci powiedział
Hiszpan1806 - 2011-07-13, 20:11

U mnie zostawiłem sobie indyki bo się puszyły i miały być na pewno indory a jak dorosły okazały się indyki ;)

Więc jedynym sposobem rozpoznania płci są korale.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group