Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Niezbędne dodatki do pomieszczeń hodowlanych - rzeczy ułatwiające obsługę kurnika

majawn - 2006-08-24, 19:51
Temat postu: rzeczy ułatwiające obsługę kurnika
Czasem udaje się nam wpaść na proste i użyteczne rozwiązanie, które ułatwia obsługę kurnika. Zapraszam do dzielenia się odkryciami.

Ja np. odkryłam, że jeśli kura gdzieś zniesie jajko w trudno dostępnym miejscu, to jest narzędzie, które bardzo dobrze działa. Nazywa się "zdalny wybieracz jaj", i można go kupić w każdym supermarkecie choć tam, nie wiedzieć czemu ;-) nazywa się to łyżka do spaghetti, czy cos takiego ;-)

Maja

wanted - 2006-08-24, 20:05

No tak Maja,masz rację. Do codziennej lub okazyjnej obsługi kurnika nadają się przeróżne rzeczy-takie jak grabie,widły,łopaty,haczki oraz kilka innych ale też przydatnych drobiazgów. Do obsługi Kurnika -nadaje się też jego obsługa "moderatorzy i administratorzy" :evil: :mrgreen: :evil:

Administracja: to nie konkurs tu nie musi się ukrywać wypowiedzi.

majawn - 2006-08-25, 19:29

Dobra, dobra, Kryptoreklamosiu :lol: !!!
Maja

wanted - 2006-08-25, 20:55

majawn napisał/a:
Dobra, dobra, Kryptoreklamosiu :lol: !!!
Maja


No przecierz mówię że nie robię takich głupich podjazdów :evil: :evil: :evil: .
Pisałem szczerze. :-P

majawn - 2006-09-02, 11:48
Temat postu: Ciąg dalszy użytecznych rzeczy w kurnikach i na wybiegach
Ciąg dalszy użytecznych rzeczy w kurnikach i na wybiegach

Na poniższym zdjęciu są dwie rzeczy, które nie są normalnie wykorzystywane dla ptaków.

Pierwsza rzecz to rynna plastikowa. Osoby które kupowały takie rynny wiedza, ze trzeba kupić cały kawałek rynny (bodajże 4 m.), więc przy tego typu robotach budowlanych zawsze zostanie jakiś skrawek. A wtedy wystarczy dokupić dwie zaślepki i karmidło gotowe.

Drugi element na zdjęciu to wisząca doniczka na kwiatki, tylko, ze na tym zdjęciu jest w niej grysik z muszelek. Podwieszenie pojemnika zapobiega grzebaniu zawartości przez kury i jej marnowaniu.

Maja


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group