Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Zwi±zki hodowców - Pytanie w zwi±zku ze Zwi±zkiem.

el lobo - 2008-07-23, 21:31
Temat postu: Pytanie w zwi±zku ze Zwi±zkiem.
Czy ludzie w Polskim Zwi±zku Hodowców Go³êbi Rasowych i Drobnego Inwentarza maj± pojêcie o ornitologii? Przegl±daj±c stronê zwi±zkow±, dzia³ wzorce, odnoszê wra¿enie, ¿e nie.
http://www.pzhgridi.pl/wzorce_drob.html
Poddzia³ dzikie kaczki (ju¿ samo pisanie wzorców dla ptaków dzikich, jest dla mnie co najmniej dziwne, ale nie o tym) , a w nim kaczka hoteñska, kaczka georgijska szpiczasto ogoniasta, kaczka miedziano lustrzana, kaczka sinoliczka, tracz he³miasty. :co: :co: :co:

Iro_mak - 2008-07-24, 21:35

Wiele z tych ptaków jest w przydomowych hodowlach i chocia¿ jest to w dziale wzorce tak do koñca to nie jest wzorzec tylko dok³adny opis ich wygl±du. Dok³adniej! w wzorcach s± wypisane jakie maj± wady jakie budowy (typu szerokie piersi czy w±skie gard³a)czego nie powinny mieæ podczas oceny sêdziowskiej. Tak jak jest to w przypadku go³êbi czy kur tam jest ju¿ szczegó³owo opisane co jest ich mankamentem a co zalet±. Mo¿e niektóre nazwy s± trochê poprzekrêcane, to te¿ zale¿y od nazwy w danym regionie kraju, chocia¿ na takiej oficjalnej stronie to powinny byæ stosowane nazwy czysto Polskie, ale du¿o t³umaczeñ jest przekrêcanych w ró¿nych ksi±¿kach które s± t³umaczone z obcych jêzyków na Polski.
Takie jest wy³±cznie moje zdanie.

Tedek - 2008-09-29, 18:26

Zainspirowa³o mnie wyst±pienie Lobo " Pytanie w zwi±zku ze Zwi±zkiem". Bardzo przewrotnie, trochê na weso³o ale te¿ o jak¿e powa¿nej wymowie......Po naszych przej¶ciach z Zarz±dem G³ównym / przypomnê,¿e dwóch jego cz³onków by³o przeciw przyjêciu nas pod swoje skrzyd³a/ zastanawiam siê nad struktur± organizacyjn± naszych zwi±zków i stowarzyszeñ. Chodzi w szczególno¶ci o to czy hodowcy drobiu nie powinni mieæ swojego naczelnego Zwi±zku ?.Obserwuj±c zachowanie niektórych panów, choæby przyk³adowo tych dwóch w/w ,odnoszê wra¿enie, ¿e naprawdê nie zale¿y im na rozwoju hodowli drobiu.W g³owie trudno zmie¶ciæ bowiem takie zachowanie. Zachowanie , które daje wyra¿ny sygna³ co Ci Panowie my¶l± o o hodowcach i spo³ecznej dzia³alno¶ci na rzecz rozwijania np.hodowli kur ras polskich. W/g mnie powinni czym prêdzej podaæ siê do dymisji i zaj±æ innymi sprawami. Chyba,¿e by³y to powody, których nie znamy. Trzeba to definitywnie wyja¶niæ a nasi cz³onkowie i ich sympatycy powinni o tym siê dowiedzieæ. Chcia³bym zapytaæ , czy mo¿e kto¶ wie jak to wygl±da w innych krajach ?. Czy struktura organizacyjna jest podobna do naszej i zwi±zki hodowców go³êbi maj± wspólny Zarz±d G³ówny np. z hodowcami drobiu.
Tedek - 2008-09-29, 18:29

PS. nale¿ê do Stowarzyszenia Hodowców Drobiu Rasowego - Czubatka Polska.
pawlooo1705 - 2009-06-25, 21:44

zarz±d PZHGRiDI jak dolaczyc do tego zarzadu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group