Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Warszawska Giełda Ptaków

18marcinnn - 2008-06-21, 00:17
Temat postu: Warszawska Giełda Ptaków
Kto z Was odwiedza warszawską giełdę ptactwa ozdobnego i innych zwierząt??? w mojej okolicy jest to jedyne miejsce gdzie moge nabyć nowe gatunki, rasy :d jestem ciekaw kto z tego portalu tam bywa??
dyziek - 2008-06-22, 12:18

Często bywam na tej giełdzie ale tylko po pokarm dla mojego ptactwa ponieważ nie ma tam nic konkretnego do kupienia. Bywają tam tylko stali handlarze i nie mogą zaoferować nic nowego.
Rocki - 2008-06-22, 15:04

Hmmm, a gdzie się odbywa ta giełda? Można tam kupić coś ciekawego?
dyziek - 2008-06-22, 19:19

Na giełdzie samochodowej na żeraniu w karzą sobotę od rana.Jeśli chodzi o drób to ja nie spotkałem tam nic ciekawego, raczej powielają to samo ci sami ludzie. Gołębi jest całe mnóstwo. Niema to jak była giełda na Falenicy.
18marcinnn - 2008-06-22, 20:06

Rocki zależy co dla Ciebie ciekawe?? ;) co Cię interesuje??? :d
markus383 - 2008-06-26, 16:21

Czy ktoś wie czy na tej giełdzie(lub sklepach) w Wa-wie można kupić Zeberki, Amadyny diamentowe, Amadyny wspaniałe, Papugi faliste, Nimfy?? Jakie mogą być ceny??
Mieszkam blisko Wa-wy, ale samochód jest u mechanika, więc narazie nie mogę podjechać.

Z góry dziękuję za pomoc!! :)

18marcinnn - 2008-06-30, 00:31

Na giełdzie są zeberki, papużki faliste i nimfy, zeberki po 20zł/szt, reszta to niewiem... a w sklepach w W-wie też są. :d ale w niektórych drogo, szczególnie w slepach w dużych centrach handlowych.
Arek-miłośnik - 2008-06-30, 09:34

A gdzie ten Żerań się konkretnie znajduje.?Nie znam za bardzo wawy.Jakieś kury rasowe są,czy bażanty?
dyziek - 2008-06-30, 15:59

Jest to na giełdzie samochodowej tam gdzie w niedziele sprzedają samochody. Na ulicy Płochocińskiej
dyziek - 2008-07-01, 22:36

Nie spotkałem tam nic z papug poza nierozłączkami,nimfami i falistymi.
dosiajapko - 2008-07-03, 11:58

Aha, dziękuję za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie czy zna ktoś może miejsce w warszawie i okolicach, gdzie można kupić tanio i z pewnego źródła ręcznie wykarmioną, oswojoną papugę egzotyczną taką jak np. żako, lorysa górska ?
18marcinnn - 2008-07-03, 20:11

Arek-miłośnik, są kury rasowe, są też bażanty, czasami bardzo mało, a czasem większy wybór różnie bywa :D
Payuta - 2008-07-22, 23:47

Witam,
giełdy zoologicznej w Warszawie nie ma, od czasu zlikwidowania tej w Falenicy!
To co się odbywa na Żeraniu, to namiastka tego co było w Falenicy i w żaden sposób nie przypomina to giełdy... Jeżeli ktoś ma nadzieję na nabycie tam jakiegoś wyszukanego ptaka egzotycznego, to niech sobie daruje. SZKODA CZASU. Jedynie poszukiwacze gołębi, kur podwórkowych mogą na coś liczyć. Natomiast ktoś kto chciałby kupić papużkę falistą, nimfę lub kanarka, to przy odrobinie szczęścia kupi ptaszka, pod warunkiem że akurat na miejscu będzie pan Janek (szacunek i ukłony) - jedyny sprzedawca tych ptaków !!!!! O innych gatunkach na tym placu nie ma mowy. Warszawa - po prostu wstyd !!!!!

18marcinnn - 2008-07-29, 11:57

Może powinno sie to jakos nagłośnic na większa skalę, żeby każdy wiedział że taka giełda wogule istnieje!!! ja to porostu się dowiedziałem przypadkiem jak tamtedy przejeżdżałem... o falenicy każdy wiedział, dlatego wszystkiego tam był taki ogromny wybur... szkoda że tu tak nie jest :/
tomes32 - 2010-07-17, 15:38

czy bywają kury lub kurczaki marans, australorp, arakuana na tej giełdzie ?
18marcinnn - 2010-12-12, 23:37

Byłem wczoraj na giełdzie, pustki straszne, tylko trochę gołębi i pojednycze sztuki drobiu, już chyba nigdy się tam nic nie rozkręci, a szkoda bo to jedyna giełda z ptactwem w Warszawie a hodowców brak :/
I ponawiam pierwsze pytanie w tym temacie czy ktoś tam bywa z forum jeszcze opruczdyziek, ?

ali70 - 2010-12-13, 09:06

18marcinnn, Ja też byłem w sobotę na giełdzie i też zauważyłem,że jest mało ludzi ale weź pod uwagę jaka była pogoda.Byłem tam w listopadzie i było naprawdę sporo zwierząt.
18marcinnn - 2010-12-13, 12:33

ali70, no tak wiadomo że zimą jest mało osób ale mi chodzi o to że nawet jak jest wielka giełda co zwykle ma miejsce wiosną i jesienią po zakończonych lęgach to nie ma różnorodności ptactwa, czasem tylko coś ciekawego się trafi
mon1a - 2011-08-28, 12:35

Witam,
czy giełda dalej odbywa się w każdą sobotę? w jakich godzinach?
I co można tam kupić?:)
Szukam parki ryżowców ale w żadnym sklepie zoologicznym nie udało mi się ich kupić.
Chciałabym kupić w miarę możliwości jak najmłodszą parkę i z pewnego źródła. (Warszawa najlepiej)
I zastanawiam się czy na giełdzie się uda.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group