Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kurniki - podłoga w kurniku

sebek133 - 2008-05-27, 18:21
Temat postu: podłoga w kurniku
z czego wykonać czy może to być kostka brukowa????????????????????? :pomocy:
Waldemar Waldun - 2008-05-28, 08:06

Może być i z kostki,ale czy będzie ci wygodnie czyścić w kurniku?
Jolek - 2008-12-27, 16:04

dla mnie najlepszy jest z linoleum-zawsze go mogę wyciągnąć i umyć ewentualnie zeskrobać szpachelką.
dadzio - 2008-12-28, 12:27

Najprostszym rozwiązaniem jest podłoga betonowa.
robi11 - 2008-12-28, 12:40

Zgadzam sie tutaj z dadzio, W moim kurniku tez jest podłoga betonowa.Bardzo dobrze sie czyści takie podłoże takze tez polecam
Hodowca drobiu - 2008-12-28, 14:33

U mnie także podłoga w kurniku jest betonowa.Ściółkę bardzo dobrze się sprząta,żaden drapieżnik się nie podkopie.ściółka wraz z odchodami tworzy warstwę która sprawdza się jako izolacja i wchłania wilgoć,przy czym w zime w kurniku jest ciepło.
stefan.sz - 2009-03-01, 11:30

Hodowca drobiu napisał/a:
U mnie także podłoga w kurniku jest betonowa.Ściółkę bardzo dobrze się sprząta,żaden drapieżnik się nie podkopie.ściółka wraz z odchodami tworzy warstwę która sprawdza się jako izolacja i wchłania wilgoć,przy czym w zime w kurniku jest ciepło.



A ja zrobiłem w swoim kurniku płytki nie wiem czy to dobrze ale juz zrobilem i tak musi zostac.

mariuszjurczyk - 2010-07-18, 21:59

a czy szara glina (mokra bardzo lepka i plastyczna, sucha twarda jak kamień) z wykopu może byc dobrym podłożem( ok. 30-40 cm grubości), bo słyszałem, że podczas silnych mrozów na betonowym podłożu częściej chorują na stawy, nie wiem czy to prawda- każda porada mile widziana
Tomek83 - 2010-07-18, 22:09

W kurniku podłoże jest dość wigotne, także klina nie utrzyma suchej i twardej konsystencji, raczej zrobi się błoto.
AL - 2010-07-19, 18:12

Ja mam kurniku od lat glinę i jestem z niej zdowolona, dlaczego w kurniku ma być wilgotno ? jezeli jest dobra wentylacja a na glinie jest zimą odp. ściólka to podłoże jest suche.Jest wyschnięta i twarda. Jedyny problem to ten, że co jakiś czas trzeba wypełniać dziury zrobione przez kury nową gliną. Na betonie bez podściólki zimą mogą ptakom przemarzać nogi
szuti - 2010-08-03, 20:36

Czym można ogrzewac kurnik zima jak są wieksze mrozy????
Mama dylemat bo zabieram sie do projektowania kurnika i własnie jestem na etapie ocieplania i ewentualnego ogrzewania. Może mi ktos powiedziec (tak z praktyki) czy zastosowanie ogrzewania podłogowego nie bedzie ujemnie wpływała na stężenie amoniaku. Bo przecież oprócz podłogi bedą podgrzewane odchody zalegające na niej?????
Jeżeli ktoś wykorzystywał kiedyś takie rozwiązanie to prosiłbym o podzielenie się wsoimi spostrzeżeniami

AL - 2010-08-04, 15:30

szuti, No wiesz :D trochę żyję na tym świecie ale o ogrzewaniu podłogowym w kurniku nie słyszalam. Chyba,że masz zamiar hodować egzotyczne, delikatne rasy kur.
Kury które hodujemy w Polsce bez problemu wytrzymują mrozy o ile mają dobry kurnik tzn. suchy, dobrze wentylowany, łatwy do sprzątania, zabezpieczony przed przeciągami.

szuti - 2010-08-04, 17:57

Dzięki AL. Też mi się wydaje że nasze rasy kur wytrzymają niskie temperatury ale naczytałem się wszędzie o ogrzewaniu kurników wiec żeby potem nie kąbinowac chciałem miec to już zaprojektowane i wykonac w trakcie budowy.
Co prawda widziałem na jakichs zdjęciach grzejniki w kurnikach i sie zastanawiałem co bedzie praktyczniejsze

tila - 2011-01-18, 16:24

Ja w kurniku mam posadzkę betonową posypaną trocinami.I tak zastanawiam się czy dobrze z tymi trocinami będzie.Co o tym sądzicie?
JulianG - 2011-01-18, 16:47

Ja w kurniku mam podłogę betonową,a na niej żółty piach.Nieczystości wygrabiam dwa razy w tygodniu.Oczywiście jest także grzęda.Na zimę do kurnika wkładam trzy belki słomy ale cieszą się umiarkowanym uznaniem ptaków które posiadam.:)
jerzy030349 - 2011-01-26, 14:48

Trociny z dzrzew iglastych są bardzo dobre. Uzasadnienie-te trociny mają odczyn kwaśny i w tym środowisku nie rozwijają się żadne bakterie chorobotwórcze OK.Dobrze by było jakbyś to posypał wapnem suchym gaszonym.
JulianG - 2011-01-26, 15:04

Jak wysypiesz wapnem zmienisz odczyn na zasadowy:)Więc........????
jerzy030349 - 2011-01-26, 16:03

Jak na cztery metry wysypiesz garść wapna to nie zmienisz odczynu. Powtarzam wapno to musi być gaszone suche . Takie nie poparzy drobiu.
Dorota71 - 2011-01-27, 10:31

jerzy030349 napisał/a:
Trociny z dzrzew iglastych są bardzo dobre. Uzasadnienie-te trociny mają odczyn kwaśny i w tym środowisku nie rozwijają się żadne bakterie chorobotwórcze OK.Dobrze by było jakbyś to posypał wapnem suchym gaszonym.


Kurcze ale ja czytałam, że trociny są niedobre, bo się pylą.
Ja mam masę trocin z drzew iglastych, ale teraz to już nie wiem, czy sypać czy nie. :?:

jerzy030349 - 2011-01-27, 15:53
Temat postu: Dorota1
Największym niebezpieczestwem w kurniku nie jest kurz a wilgoć i amoniak.Jak rozsypiesz worek trocin w czasie gdy są kury na wybiegu to się nic nie stanie . Kurz po chwili opadnie a kury w takim podłożu nie buszują bo tan nic nie ma.Jak nawet trochę kurzu jest to nic nie przeszkadza, układ oddechowy kury sobie z tym poradzi. Jest to kurz nietoksyczny.Najgorszym materiałem sciółkowym jest czrna słoma. Tu dopiero są "drożdże chorobotwórcze".Jeszcze muszę dodać że użyte trociny muszą być suche.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group