Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Związki hodowców - Legalizacja hodowli ptaków egzotycznycz

rasmik - 2008-03-01, 21:24
Temat postu: Legalizacja hodowli ptaków egzotycznycz
Witam!
Czy ktoś, kto już legalizował swoją hodowlę ptaków i mógłby się podzielić wiedzą na temat gdzie trzeba iść, jakie warunki spełnić, itd., by zarejestrować swoje hoby?

AL - 2008-03-02, 09:30

rasmik, Wszystko zależy jakie masz ptaki,jeżeli wymagają rejestracji to musisz mieć dokument stwierdzający kupno ptaka od hodowcy
rasmik - 2008-03-02, 20:42

Konkretnie chodzi mi o przepiórki chińskie.

[ Dodano: 2008-03-02, 20:45 ]
Chodzi mi o przepiórki chińskie.

Rocki - 2008-03-02, 20:55

rasmik, hodowli przepiórek chińskich nie trzeba legalizować...
rasmik - 2008-03-02, 23:15

Bardzo dziękuję za informacjie! A co na przykład jak chciałbym sprzedać ptaszki na giełdzie lub do jakiegoś sklepu zoologicznego? Czy wtedy potrzebuję jakiś papierów, zezwoleń? A może muszę zapisać się do jakiegoś związku hodowców?
Rocki - 2008-03-03, 02:08

Jeśli chodzi o przepiórki to zero papierów i zapisów!! jedyne czego ludzie mogą wymagać to odrobaczenia ptaków... ;)
rasmik - 2008-03-03, 12:19

Dzięki za informacjie! pozdrawiam
Iva - 2009-05-17, 12:22

Mam pytanie skierowane do osób profesjonalnie zajmujących się hodowlą. Czy jest potrzeba za rejestrowania hodowli? I gdzie trzeba taką działalność zgłosic, jakie są tego koszty?

Chodzi o hodowle papug ( narazie nimfy, faliste, rozelle a w przyszłości pragniemy dołączyć aleksandretty obrożne i inne gatunki) oraz kur ozdobnych i bażantów

Monia - 2009-05-17, 16:40

Papugi rejestruje sie w starostwie w dziale ochrony srodowiska
koszt to 20zł za każdy gatunek niezaleznie od ilosci.
ptaków takich jak faliste,nimfy i aleksandretty nie rejestruje sie.Zapraszam do zapoznania sie z przepisami konwencji waszyngtonskiej tam jest podane co podlega rejestracji.
w dziale HYDE PARK -luzne rozmowy jest temat poswiecony temu zagadnieniu pt.przepisy prawne

Iva - 2009-05-17, 17:29

Monia napisał/a:
Zapraszam do zapoznania sie z przepisami konwencji waszyngtonskiej tam jest podane co podlega rejestracji.


Czytałam te prawa i znam je. Moje pytanie dotyczy hodowli nie papug. Zarejestrowanie działalności.

Jerzy Cwik - 2009-05-17, 20:33

Co to znaczy "profesjonalna hodowla"? Nie ma takiego pojęcia prawnego. Można załozyć firmę handlowo-hodowlaną lub gospodarstwo rolnicze.
Monia, opłaty aktualnie wynoszą 26 zł od... czego dokładnie, to nie wiadomo :| To zalezy od interpretacji konkretnego urzędu. Są takie co biorą 26 zł od każdej sztuki, są takie co biorą 26 zł od gatunku i są takie co biorą 26 zł od wszystkich zwierząt rejestrowanych na jednym dokumencie, czyli wszystkich zwierzat rejestrowanych w danym dniu.

Iva - 2009-05-17, 21:12

Jerzy Cwik napisał/a:
Co to znaczy "profesjonalna hodowla"? Nie ma takiego pojęcia prawnego. Można załozyć firmę handlowo-hodowlaną lub gospodarstwo rolnicze.


Gospodarstwo rolne posiadamy, jednak pragnę się dowiedzieć czy jeżeli chcemy założyć hodowle musimy taką działalność gdzieś za legalizować.

Przez profesjonalnie miałam na myśli kilka najlepszych par z jednego lub kilku gatunków, a nie posiadanie parki w klatce z budką.

Jerzy Cwik - 2009-05-18, 09:31

W gospodarstwie rolnym są określone przepisy weterynaryjne które nalezy spełnić zajmując się hodowlą zwierzat. Mozna też uzyskac dopłaty unijne na ich hodowlę. Jeden z moich znajomych takie otrzymał, a hoduje popularne papugi, zeberki i kury podwórzowe :d .
Są jeszcze przepisy wynikające z Ustawy o ochronie przyrody, niestety niezbyt zgodne z rozporządzeniami WE.

Iva - 2009-05-18, 09:41

Dziękuje za odpowiedź :) ) :taniec:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group