Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Inne ptaki egzotyczne - Kanarki - dwa samce razem

Rocki - 2007-12-21, 15:41
Temat postu: Kanarki - dwa samce razem
Czy można trzymać dwa samce kanarka razem w wolierze?
Jeśli tak to lepiej, żeby razem z nimi nie było samicze, czy też lepiej, żeby były...?

Sam jak kiedyś hodowałem kanarki miałem problem nawet z łączeniem ich w pary bo czasami dochodziło do konfliktu z osobnikami różnej płci (chyba, ze były tej samej, a ja myślałem, ze to para ;) ) , ale to było w klatce...

mirass - 2007-12-21, 15:55

Rocki napisał/a:
Czy można trzymać dwa samce kanarka razem w wolierze?

Zależy od wielkości i urządzenia woliery.

Rocki - 2007-12-21, 17:16

Przykładowo 1m szer./2 m dług./2 m wys., typowa woliera z żerdziami i krzewami...
Frayer007 - 2007-12-21, 17:40

Jeśli masz dwa samce (najprawdopodobniej chodzi ci o śpiew) to najlepiej będzie gdy nie będą miały ze sobą kontaktu wzrokowego. Dwa samce w jednej klatce mogą przestać spiewać. Różne są metody hodowania kanarków. Ja trzymam każdą parę osobno. Można trzymać też w jednej klatce/wolierze jednego samca i dwie, trzy samice. Możesz również jednego samca używać do zapładniania kilku samic. Samice wtedy same będą wychowywać swoje młode. Sztuka hodowli kanarków jest bardzo trudna. Ja jestem praktycznie laikiem w tej dziedzinie. W pierwszym roku z mojej pierwszejpary śpuściłem tylko 4 młode a poimo mojego niezadowolenia kilku wieloletnich hodowców gratulowało mi początków.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group