Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Hyde Park - luźne rozmowy - POZNAJMY SIĘ!

mirass - 2006-08-03, 21:14
Temat postu: POZNAJMY SIĘ!
no to ja tak:

zespoły: Lordi, Green day, In Flames, Queen, Fort Minor itp.
zwierzęta: głównie ptaki
ulubione zajęcie: obserwowanie ptaków
ptaki hoduje: od 5 roku życia
ulubiony kolor: pomarańczowy
ulubiona zupa: potrawka
ulubione danie głowne: naleśniki z borówkami
moja hodowla: kanarki, przepiórki chińskie, za jakiś czas uszaki siwe
inne zainteresowania: informatyka

mirass - 2006-08-03, 21:30

nie typu ,uzyki nie zmienie.....nie chce nikogo urazic ale jak dla mnie hip-hop jest badziewny ale może ktoś ma inne zdanie, więc nie weźcie tego do siebie - szczerze mówiąc wkórza mnie jak gościu ubierze bluze z kapturem i zamiast śpiewac gada
Rocki - 2006-08-03, 21:40

popieram mirassa hip-hop jest kiepski zwłaszcza ten krajowy... Zdecydowanie wole Punk i Rock...
mirass - 2006-08-03, 21:46

no wiesz ja lubie takie a ty lubisz inne - nie chciałem cie tym obrazic
Maze - 2006-08-03, 21:46

muzyka: metal (Moonspell, Tiamat, Dimmu Borgir)
zwierzeta: konie (jestem instruktorką jazdy), kury
rosliny: wszystkie zjedliwe:) wszystkie łąkowe bo łaki sa piękne, no i leśne drzewa
ulubona zupa: barszczyk czerwony z uszkami, pomidorna, grochówka
ulubione danie gł: naleśniki meksykańskie, domowa pizza, leczo, cukinia i bakłażan na wszekie sposoby:) i inne wege-danka
inne zainteresowania: zielarstwo, magia, pogaństwo, wicca (tak, możecie już podpalać stos :mrgreen: )
ulubiony kolor: błekit, lazur, liliowy
inne zaintaresowania: rowery, długie trasy przez pola i lasy :-) uwielbiam

Kamikazi - 2006-08-03, 22:03

No to i ja się uzewnętrznię :)

Muzyka: Pink Floyd, Boston, Anathema, Deep Purple i inne tego typu "Dziadki" ;)
Zwierzęta: wszystkie ale z naciskiem na ptaki europy
Rośliny: jadalne LOL Ale popatrzeć też lubię. Passiflora caerulea jest piękna!
Ulubiona zupa: pomidorowa (prowadzę ranking zupy pomidorowej w Polsce), a ostatnio też zupa gulaszowa po węgiersku (musi być ostro)
Ulubione danie główne: jeśli zawiera pomidory to może stać się ulubionym. Kuchnia polska i śródziemnomorska.
Inne zainteresowania: grafika komputerowa, malarstwo, fotografia, podróże...
Ulubione kolory: niebieski, zielony, pomarańczowy...

Rocki - 2006-08-03, 22:04

muzyka: Punk i Rock (Blink 182, Good Charlotte, Linkin Park, Hoobastank, Fall out Boy, Placebo)
zwierzęta: wszystkie (głównie papugi ;-) )
ulubiona potrawa: cannelloni
inne zainteresowania: podróże, fotografowanie
ulubiony kolor: zielony

Rocki - 2006-08-03, 22:30

mm musisz mieć fajna rodzinke ;-) :-D
Krzysiek Prokop - 2006-08-03, 23:06

Zespołu ulubionego to nie mam, ale jako wokalistke cenię Kelly Clarkson
Oprócz ptaków interesuje się muzyką: gram na gitarze, śpiewam w zespole.
Uwielbiam techno i muzykę klasyczną.
Ulubiona zupa-pomidorowa.
Ulubione danie-filety z kurczaka ( strach się przyznawać, bo tu chyba sporo wegetarian) :-?
A mój ulubiony kolor to niebieski :-P

mateusz20 - 2006-08-03, 23:17

To teraz ja coś o sobie powiem:
Muzyka: wszystko co wpada w ucho
Zwierzęta: wszystkie a zwłaszcza ptaki(kury)
Ulubiona zupa:pomiddorowa(zwłaszcza z żółtych pomidorów- jak ktoś niewie to są takie odmiany jak złoty ożarowski poprostu pycha)
Ulubione danie: spagetti oraz wszelka zielenina, sery, ryby,broń Panie Boże kiełbasa ostaknio tak mi obżydła że nietkne chyba jej do końca życia.
Inne zainteresowania:Robienie błędów, Ogrud kwiatowy i warzywny, łowiectwo oraz zbieranie grzybów i wętkarstwo.
Ulubione kolory:niebieski, zielony i wszystkie kolory słońca

Wiem nie musicie muwić tak jestem dziwny troche :-)

mirass - 2006-08-04, 07:39

czemu jesteś dziwny :?: .....w tym co robisz nie ma nic dziwnego
ja jeszcze kocham zbierac grzyby 8-)

wanted - 2006-08-04, 11:08

Moje zainteresowania ...?
Muzyka-rock i metal. Nie byle stukanie tylko coś z sensem.Mam tu kilka ulubionych zespołów.
Uwielbiam obcować z przyrodą,kocham w szczególności ptaki,ale zwierzętami też nie gardzę.Uwielbiam wycieczki do Zoo.
Lubię szybką jezdę samochodem-w granicach rozsądku!
Potraw nie wymienie-lubię wszystko co mi żona zrobi,bo wie co lubię!
Jako sport-to piłka nożna.Obecnie grywam z synem,kiedyś grałem w kilku klubach 2-3 ligi.
Były też i z niższych klas jak zaczynałem.

mirass - 2006-08-04, 12:02

wanted, a jakie zespoły lubisz :?: powiedz bo jestem ciekawy
wanted - 2006-08-04, 15:30

Piłka nożna-Liverpool, Barcelona,Mediolan-oba kluby.
Klub reprezentacji-Włochy,nasi dopiero są dalej-nie umieją jeszcze grać a ja nie lubię się denerwować.Może teraz się to zmieni jak mamy innego trenera-bez układów.
Muzyka-spokojniejsze to Linkin bitz,Bon Jovi,Aerosmith,i kilka innych.
Ostrzejsze-1-mce Metallica,Nickelback,i cała reszta w tym rodzaju.Lubię też i polską muzykę w tych wydaniach.Czasem słucham tez i czegoś zupełnie innego. 8-)

majawn - 2006-08-04, 18:38

Ja się interesuje fotografią, rasami psów i kotów. Tez bardzo lubie zbierac grzyby.

Muzyke lubię bardzo różną. Z klasycznej to lubię muzyke baletową. Z tego powodu lubie muzyke filmową, bo jest z wielu względow podobna. Z bardziej popularnej muzyki to Lubie Dire Straits oraz jazz taki zawyczajny. Rap to zalezy jaki, np. zarówno teksty jak i muzyka Willa Smitha są świetne. No i z racji, ze mieszkam na wsi to lubie muzyke country ;-) .

Bardzo lubie różnego rodzaju pizze, dobre piwo i lody.

Maja

anna czarnota - 2006-08-04, 22:12

Ja głównie interesuję się konmi, a to częściowo z racji zawodu bo jestem instruktorem jazdy konnej, uczę jeździć ludzi którzy do mnie przyjeźdżają. Uwielbiam dobrze zjeść, zawsze sama wszystko gotuje, lubię pracaować w ogródku przy moich kwiatkach (najgorzej jak kozy mi uciekną i połowę stratują...), muzykę lubię spokojną najlepiej starego polskiego rocka, chociaż niektóre nowe kawałki też idzie posłuchać.
Kamikazi - 2006-08-04, 22:29

Radzyń Chełmiński? Ten z ruinami zamku? :-D
majawn - 2006-08-05, 08:35

Anna:
ja kiedys tez bardzo lubiłam jeździc konno, ale teraz nie mam gdzie. Moja ciocia i moj wujek byli w takim zespole kaskaderów. Tez zespół rozwiązaly nasze władze z powodu stanu wojennego. Oni nauczyli mnie dobrze jeździc. nadal marzę, ze może sobie kupie konika, bo tu gdzie mieszkam to sa piekne tereny jeździeckie.

anna czarnota - 2006-08-05, 12:30

Ten Radzyń z zamkiem, do samego zamku mamy niecałe 2km. a tereny do jazdy są fajne, tylko nie ma lasów, dużo polnych ścieżek... zapraszam wszystkich do siebie
Kamikazi - 2006-08-05, 12:43

anna czarnota napisał/a:
Ten Radzyń z zamkiem, do samego zamku mamy niecałe 2km. a tereny do jazdy są fajne, tylko nie ma lasów, dużo polnych ścieżek... zapraszam wszystkich do siebie


Potwierdzam, piękne tereny :) A zamek bardzo malowniczy. To co z niego zostało. ;) Lubię takie miejsca.

Tiplerek - 2006-08-05, 15:57

Ja sie tam interesuje od zawsze Golebiami nie zaraz, jak wyjde to patrze na Niebo czy jakis nie leci, nie raz jest tak ze zerkne odruchowo i leci jakis (cudzy). Wlasnie robie Golebnik w Budynku na Strychu zostala Mi jedna sciana i Woliera dla Nich, a mianowicje dla Golebi Pocztowych. Poniewaz zaczne Je Hodowca beda latac na Pola itp.... Zaczoles Je lubic i bede Je Hodowal. Pozdrawiam Hodowcow Golebi Pocztowych ;-)
Kamikazi - 2006-08-10, 20:16

Kidyś chciałam być paleontologiem, do dziś mam szufladę pełną różnych skamieniałości. Druga szuflada to sterta kamieni :mrgreen: Ale jakże piękna to sterta! Wielki kawał halitu w kształcie Polski, fioletowy ametyst, szcześcienny piryt i wiele innych zaspokajających próżność błyskotek. :mrgreen:
Pawi Król - 2006-08-11, 20:32

Ja interesuję się także i posiadam rybki akwariowe. Lubię także robić zdjęcia. Jak znajdę trochę czasu to je zamieszcze na forum.
majawn - 2006-08-11, 21:22

Cytat:
Jak znajdę trochę czasu to je zamieszcze na forum.

No to czekamy :-)

mirass - 2006-08-12, 10:05

ja dodam że interesuje sie papugami ale jakoś to tak wychodzi że nie moge ich miec z różnych przyczyc - mam nadzieje że albo jeszcze na wakacjach albo dopiero na wiosne je załatwie 8-)
mirass - 2006-08-14, 12:51

mam taką nadzieje ale zobaczymy za jakis czas :roll:
Kamil Kowalski - 2006-08-17, 17:54

Bartku. Genialny temat (co prawda przeniosłem go do HYDE PARKU")

Przerabiam temat bo ładnie się rozwinął na "Wasze zainteresowania i upodobania oraz CIUT CIUT O NAS SAMYCH..."

mirass - 2006-08-18, 19:38

no to ja jeszcze coś powiem - poza kanarkami i przepiórkami chińskimi od dziś posiadam także uszaki siwe -------------> wygrałem
Kamil Kowalski - 2006-08-18, 20:05

łoł jak wygrałeś ? Konkurs jakiś czy co?
wanted - 2006-08-18, 20:29

Kamil , tak! Na Polskim Kurniku mieliśmy konkurs na pewne rzeczy i 6 osób miało sznse coś wygrać. Mirass był jedną z nich.
Nagrody były wartościowe i do wyboru przez wygranych-zależnie też od miejsca.

Kamil Kowalski - 2006-08-18, 20:35

łoł. To Gralulejszyn Mirass! ;-)
mirass - 2006-08-18, 20:44

no troche to też dzięki Wantedowi wygrałem
wanted - 2006-08-18, 20:50

No można tak powiedzieć, bo gdybym cię nie poganiał to ....? Sam dobrze wiesz! :mrgreen:
mirass - 2006-08-18, 20:51

teraz to jak bede słyszał o jakimś konkursie to bede brał klawiature w rede i pisał bo warto 8-)
Kamil Kowalski - 2006-08-18, 22:13

To teraz ja.

O mnie:

1. Kocham Magd, przyrodę później całą resztę…
2. Muzyka każdego rodzaju: Techn., Trans, Pop, Metal, Dance, Biesiade… itp
3. Mam Bzika na punkcie zbierania czegokolwiek… kolekcjonuje wszystko… Dosłownie wszystko, zawsze coś może się przydać …
4. Uwielbiam Spać…
5. Nienawidzę bałaganu!
6. Niestety Pale…
7. Nie pije… bardzooo rzadko piwo, częściej martini – drinki to naparstek alkoholu i 0,25 l Coli
8. Nienawidzę nie tolerancji!
9. Kiedyś byłem „Sk8” i metalem – Ale Maryja jestem już normalny.
10. Kiedyś miałem włosy do ramion…
11. Uwielbiam mieć zawsze jakieś zainteresowania: Przyroda, ptaki, owady, gady, rośliny, ekologia, archeologia, Egipt, Grecja, mitologia, Sumerowie, Dinozaury, koleje, polityka, religia, parapsychologia, magia, grafika, informatyka, programowanie, fantazy, RPG i sporo innych.
12. Książka: „Achaja” A.Ziemiańskiego
13. Czytam generalnie same przewodniki, encyklopedie, poradniki i magazyny hobbystyczne.
14. Mam ok. 50 gat. Owadów, Dobermana, Kota, Raka, Kury, żółwia, ślimaki…
15. Hodowałem: ryby, żółwie, papugi, kanarki, żaby, króliki, świnki morskie, szynszyle, psy, koty, jaszczurki, węże …. I mase innych…
16. Boje się jedynie Ludzi i śmierci…
17. Nie lubię swojego brzucha …
18. Uwielbiam kolor czarny i niebieski.
19. Nienawidzę Dresów, skinów i LPR!
20. Mam lęk wysokości!
21. Kocham zwiedzać!
22. Zawsze lubię wiedzieć…
23. Wierze w UFO i inne dziwne zjawiska…
24. Marzy mi się dobra praca, nieziemska wiedza i szczęście…


Zajmuję się:

Wszystkim czym tylko mogę i co potrafię….

Pracuje w Sklepie u Rodziców, Pomagam „Wolierze”, prowadzę serwis www.owadziarnia.org



POZA TYM BĘDĘ PILNOWAŁ TU PORZĄDKU!!!

mirass - 2006-08-19, 09:24

Kamil Kowalski, no masz troche zainteresowań.....codziennie inne próbujesz wymyślac czy samo ci tak przychodzi :?:
wanted - 2006-08-19, 09:50

Ja w swoim nie napisałem wszystkich szczególowo, bo byście troszkę za dużo wiedzieli :!: A mam tego sporo bo jestem człowiekiem, który lubi się obracać w tłoku-a z drugiej strony uwielbiam spokój i ciszę. :evil:
sroszkowski - 2006-08-19, 09:52

Każdy z nas żyje tyle razy ile ma pasji...
majawn - 2006-08-19, 10:29

No, ja tez nie wszystko napisałam, np. że kiedyś z pasją przypalałam obiady :oops: , bo nie byłam przyzwyczajona, że na podwórko to nie mozna wyjśc "na moment".
Maja

wanted - 2006-08-19, 10:34

Ha ha ha :mrgreen: dobre. Ale twój mąż musiał być zadowolony ? No wkońcu lepszy taki niż niedogotowany ze surową wodą :lol: Hi hi hi :-D
sroszkowski - 2006-08-19, 10:42

Ale się fajna atmosfera zrobiła, co mnie bardzo, bardzo cieszy.
Kamil Kowalski - 2006-08-19, 13:43

Bartek: obyś nigdy nie zaczynał i obyś się nie dowiedział jak to jest...

A zainteresowania tak wychodzą same... od małego...

Pewnie jak byliście mali to chcieliście być pilotami albo coś.. wtedy czytaliście mase o tym ... i tak zainteresowania się rozrastało .... i z wszystkich takich "wątków" jesteście dobrzy... a przynajmniej coś o tym wiecie....
I właśnie to jest Piękne :)

Naprzykład ja ... moge polemizować o obecności ufo i wadach w piśmie świętym.

Ale dzięki bogu to forum nie jest od tego.

Kamikazi - 2006-08-19, 14:34

Kamil Kowalski napisał/a:
wadach w piśmie świętym
zaciekawiłeś mnie :D Więc mówisz, że zajmuje Cię hermeneutyka i egzegeza? Ale jakoś określenie "wady" brzmi tu według mnie niestosownie. Można się spotkać z nieścisłościami czy złą interpetacją tekstu (bądź złym tłumaczeniem) ale "wady"? :D

Może odpisz mi na PW skoro nie chcesz na Forum o tym pisać. :)

Kamil Kowalski - 2006-08-19, 14:44

Nom źle to napisałem ... Dokładniej:
może wydać sie to śmieszne... ale:

Ewolucja była do jakiegoś tam stopnia... i przylecieli (oni)( fachowo nazywa sie to Anunaki) prowadząc badania genetyczne ich faceci zapładniali "nasze" kobiety i zwierzęta... (POCZYTAJCJE "poemat Gilgamesza" i serie badań Pana DENIKENA)
(oni) byli gigantami (biblia/pismo święte udowadnia ta tylko trzeba sie wczytać dokładnie w stary testamęt)...
- po za tym czy wiecie że w 1/3 wysokości piramid zachodzi pewien nie wyjasniony proces "miliononowego rozkładu ciała, tak że żywe komórki da sie odzyskać"?
- inna sprawa Płaskowyrz Nasca też radze się zagłębić w nie wyjaśnione „pasy startowe” i „ścięte góry” (może znajdziecie na necie jak nie to pozostaje Wam Denicen).
Te "wady" to dokładniej udawadnianie że w PŚ pisze o "nich".
Dodatkowo miliony kopalni na ziemi (kopalni złota) pochodzących z czasów gdy ludzie byli "małpiszonami" ... do czego im mogło być potrzebne złoto? A no do tego - czy wiecie że jeśli sproszkuje się złoto i połączy z czymś tam to można czyścić atmosfere? i łatać dzióre ozonową?



Jak będziecie chcieli i będziecie na spotkaniu czubatkowym to możemy pogadać ;-)

(To forum nie jest o tym[STATUT FORUM])

majawn - 2006-08-19, 18:43

Kamil:
Zeby było fair w stosunku do Maze, to zapraszam Cie do przestrzegania statutu.
Maja

Kamil Kowalski - 2006-08-19, 18:45

No tak prawda, dlatego nie rozpisywałem się... Zapomniałem się :-/
majawn - 2006-08-19, 20:33

Bartek:
Nie widzisz mojego postu?
Maja
Dzięki Bartku.

fasola1980 - 2006-08-22, 22:52

Jak tu wszyscy obecni napisze cos o sobie:

Muzyka: wszystko co wleci do ucha i prócz muzyki powaznej :(
Zainteresowania: papugi oraz inne zwierzaki, dobre fury, wedkarstwo
Danie: preferuje i uwielbiam chinska kuchnie niestety jest kosztowna ale warto!!!

Zwierzaki jakie mam to mala hodowla papug nimf (w przyszlosci Rozell Bialolicych no i moze jeszcze czegos) ponadto w domku mam perska kotke

To by bylo na tyle jak ktos bedzie cos chcial wiecej o mnie wiedziec niech da znac :)

Acha jestem Zonaty i na matrymonialne oglaszenia nie odpowiadam :) )))

fasola1980 - 2006-08-28, 19:45

Mam 26 lat jak by co :) dlaczego chcesz wiedziec?? :lol:
majawn - 2006-08-28, 21:15

Fajny T-shirt pod kolor do samochodziku :-)
Maja

fasola1980 - 2006-08-28, 21:47

heh ,dziekuje, koszulka fajna tylko ja jestem tam wczorajszy ,ale dzienx
Kamil Kowalski - 2006-09-15, 20:53

Haaaa znalazłem mój wpis z ok 3 lat temu opisujący moje początki (boże jak fajnie jest wspominać) yyhyhyhyh teraz to się moge śmiać z tego ;-)


Może na początek ciut o sobie. Nazywam się Kamil Kowalski, mieszkam (powiedzmy ze od niedawna) w malej wsi Kłaj oddalonej od Krakowa ok 30 km od 4 lat hoduje czubatki... A zaczęło się to tak... Jeżeli miałem mieszkać na wsi to nie chciałem za bardzo sie wyróżniać od reszty ludzi, wiec wymyśliłem sobie ze kupie sobie jakieś kury albo kaczki mandarynki (one odpadły już na starcie - co tu gadać to był by wtedy nie lada wydatek jak na 14sto latka), wiec pozostałem przy kurach. Zacząłem pytać kolegów czy przypadkiem nie maja odsprzedać kilku kurek (niestety albo stetyyy zawsze bylo: NIE! ZWARJOWALES! NA GOWN* CI KURY! JESTES Z MIASTA CO TY BEDZIESZ ROBIL ZA WIESNIAKA?!). Aż w końcu jeden znajomy powiedział ze niedaleko jego jacyś starsi państwo maja fajne, niewielkie kuraki... No to wio! Pojechałem zbadać potencjalnych pupili. Gdy je zobaczyłem to... oniemiałem - KURY KTORE MIALY AFRO NA GLOWIE! SZOK! A że jestem w takich sprawach dość otwartym człowiekiem od razu musiałem poznać i wypytać o wszystko ów państwo. Powiedzieli ze sprowadzili je z Niemczech, ze sie nazywają czubatki... Po miesiącu miąłem przyjechać i odebrać "Kuraki z Afrem".
Przygotowania, niewysokie ogrodzenie (1m), na 2 szerokie a na 5m długie a w środku kurnik (przynajmniej ja to tak nazywałem, kilka desek jedna strona zrobiona tylko ze styropianu bo drewna mi zabrakło ale co najważniejsze - to cos miało dach, co prawda tylko z papy ale miało. Do jego budowy nie użyłem ani jednego gwoździa tylko małe kawałki drutu). Biedne kuraki 2 lata w tym się musiały gnieść. W tamtym roku wszystko Ewoluowało. -Kurnik taki (jak dla mnie) MEGA a do tego wygląda jak ładny kurnik albo mały domek, Ogrodzenie tez zmieniłem, może to teraz bardziej jak woliera... Miedzy czasie przestudiowałem kilka książek o drobiu ozdobnym, sporo sie nauczyłem. Ale co tu więcej mówić teraz mam Dwa Bialoczuby Czarne (+ 4 młode) i trzy Czubatki tego typu, takie rozczochrane http://www.czubatkapolska...e/zdjecie-1.jpg (+do tego 3 młode).
Podsumowanie- Nie znam podobnego wariata w moim wieku (Hehe ostatnio wlazłem do ich domku z piwkiem i zacząłem oblewać tam udany sezon)...
się hodowla rozwija...

majawn - 2006-09-15, 21:17

Kamil,
Ale super post. Ja 7 lat temu przeprowadzilam sie do wsi, w ktora w PRL-u byla skazana na wyludnienie. Przez 50 lat nie dawano pozwolen na budowe. Chata z bali, ktora kupilisny ma ponad 60 lat. Bardzo duzo fajnych ludzi tu jest, i jak sie wprowadzilismy to sasiadka mowila, "Maja, kup sobie kur." Ja jej na to "Todzia, gdzie ja mam te kury trzymac?" Ale tak mnie meczyla, ze w koncu kupilam jedna kure na targu. Nazwalam ja "African Queen" bo byla czarna prawie cala. Ale Afrykanska Krolowa mieszkala z kurami sasiadki, bo ja nie mialam kurnika. Taki byl wiec moj początek z kurami.
Maja

sroszkowski - 2006-09-15, 21:46

To po tyTm wpisie na stronie www.czubatkapolska.pl zwróciłem uwagę na
Kamila. Od razu zauważyłem jego swoiste poczucie humoru i wdzięk.
Tak się odkrywa t a l e n t y.
Są jeszcze inne wpisy na tym forum. Poczytacie sobie jak Kamil skończy forum czubatkowe.

Bażancia matula - 2006-09-22, 19:57

Witam wszystkich użytkowników , a zwłaszcza witam milutko Pana Admina hmmm, więc krótko o sobie : hoduje bażanty od 5 lat , mam pawie , kurczaki , kury, kaczuszki , kaczki, i myśle onimfie .... mam 2 psy no i bardzo lubię oglądać zwierzęta .. jestem przyrodnikiem i często wychodzę na dalekie , piękne tereny , lubię sarny , a co do saern to jak miałam hoooo 8 lat??? - to mnie sarna potrąciła i złamała mi nogę :mrgreen: bhi hehe ale już się wszystko wygoiło (naszczęście :-D ) pozdrawiam :-* - ten całus dla wszystkich użydkowników , którzy to przeczytają ;-) a ten uścisk dla wspaniałego admina :uscisk:
Kamil Kowalski - 2006-09-22, 20:08

:oops: :oops: :oops: Ooojojojjj :oops: :oops: Bardzo dziękuje za Miłe i ciepłe słowa :oops:

i Witamy Serdelkowo na Forum ;-)

Miło poznać ;-)

;-)

majawn - 2006-09-22, 20:10

Bażancia matulo,
Witamy Cie serdecznie na forum. W dziale "wiedza" jest duzo dobrych artykułów, jesli potrzebujesz jakichs informacji, albo jesli chcesz sie podzielic swoja wiedzą. Tak czy inaczej zapraszamy :-D :-D
Maja

Bażancia matula - 2006-09-22, 20:17

ojejku słodziudcy jesteście, mi również miło chciałam się pochwalić że 2 lata temu moje forum wygrało w konkursie na najlepsze forum roku 2004 zajęłam 3 miejsce :oops: bardzo się cieszę że są tu przemili i mądrzy ludzie , dziękuję wszystkim :idea: całusek dla Pana Admina :-D
sroszkowski - 2006-09-22, 20:31

A jakie to forum wygrało? Pochwal się!
Gdybym miał przyznawać nagrody za najlepsze pseudonimy (nik to się chyba nazywa) to "Bażancia matula" wygrałaby u mnie bezpelacyjnie.

Rocki - 2006-09-22, 23:07

Bażancia matula, napisz dokładniej jakie gatunki bażantów i kaczek masz w swojej hodowli ;-) moze możesz wstawić jakieś fotki swoich ptaków!!?? :-D
Bażancia matula - 2006-09-23, 11:31
Temat postu: :) ok :)
nie ma sprawy zamieszczę pare fotek, najpierw je zrobię :hahaha: :-D , mam bażanty złote i normalne tzn. dzikie , mam bociana który jest do nas bardzo przywiązany chdzi po placu i wcale nie boi się ludzi , mam kaczki krzyżówki i zwykłe mam około 60 kur niosek mam perliczki i indyki nie mam krów , tylko ja i ojciec uwielbiamy zwierzęta i mamy hodowle , pawi mam parkę z 3 młodymi :mrgreen: i to chyba wszystko ;-)
majawn - 2006-09-23, 16:30

Bażancia matula, masz bardzo fajny inwentarz.
Ja dodaje jescze zdjęcie mojej owieczki kameruńskiej.

Bażancia matula - 2006-09-23, 16:31

super Maju śliczną masz owieczkę :mrgreen: piękną
Bażancia matula - 2006-09-23, 16:44

zazdroszczę , wogóle to niewiele wiem o Was i chciałabym wiedzieć czym wy suię interesujecie i co robiecie proszę i proponuje żebyście tu zamieszczali swoje zdjęcia a o Was ma być krótko i na temat :mrgreen: pozdrawiam :-D
fasola1980 - 2006-09-23, 17:25

przesledz kilka stron wstecz to sie czegos o nas dowiesz:))))))))))))))))))))))
Bażancia matula - 2006-09-23, 17:34

aha dzięki :-D ale mi chdziło : krótko i na temat :mrgreen:
Kamil Kowalski - 2006-09-23, 19:41

Bażancia matula (Kasiu)
Zobacz sobie tu galerie: http://www.forum.woliera.com/viewforum.php?f=69


A tu masz fotki jak wyglądamy http://www.forum.woliera....c.php?p=771#771


;-) ;-) ;-)

Bażancia matula - 2006-09-24, 13:12

aha dziękuję Kamil ;-) ja tu swoich w życiu nie wstawię.... Przepraszam wszystkich , jestem brzydka :-( pozdrawiam , proszę dalej się udzielać w tym wątku ;-) :-> :* całuski wszystkim pozdrówka
sroszkowski - 2006-09-24, 13:20

Zachęcam do przypomnienia sobie słów pewnej piosenki "brzydka ona, brzydki on, a jaka piękna miłość".
A może ty, Bażańcia matulu, robisz nam tu jakąś podpuchę?

Bażancia matula - 2006-09-24, 13:38

nie wiem nawed co to jest ;-) nie jestem głupia , nie robię ,,podpuchy ,, ale wiem że tu niepasuję
wanted - 2006-09-24, 15:31

Ale masz ostrą samokrytykę. Może to jaka jesteś powinni powiedzieć ci inni a nie ty sama.Może jesteś całkiem całkiem-super.
Bażancia matula - 2006-09-24, 18:35

:-| napewno nie , nie mam za dużo kumpli ... niektórzy krytykują mnie :-|
wanted - 2006-09-24, 20:19

To jak widać sa egoistami. Człowieka nie poznaje się po opakowaniu tylko po zawartości i wielkim sercu.
Bażancia matula - 2006-09-25, 16:54

mądre słowa , dziękuję za pocieszenie :oops: pozdrawiam , udzielajcie się dalej , ja bym prosiła o rozmowy na temat czym się interesujemy , co myślicie o tym???
Rocki - 2006-09-25, 17:11

Bażancia matula, ale ten temat jest o tym czym się interesujemy...
Bażancia matula - 2006-09-25, 19:14

ale ja Chce krótko , jakie macie zwirzęta , czy podoba się wam pomysł zamieszcznia tutaj naszych ulubieńców na fotach , psy , koty , chomiki , poprostu nasze pupilki a co o tym myślicie?
fasola1980 - 2006-09-26, 00:49

Witam wszystkich informuje ze troche mniej tu bede zagladal poniewaz zlamalem nozke :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
wanted - 2006-09-26, 07:22

No to jak mniej ?Gdybyś złamał rękę to się rozumie (cięrzko pisać), a noga-jak się doczłapiesz do komputera to cięrzko ci będzie odejść i czasu spędzisz więcej :evil:


Powrotu do zdrowia.

sroszkowski - 2006-09-26, 09:54

Nie chciałbym być złośliwy w takiej przykrej sytuacji ale to właśnie teraz będziesz miał wiecej czasu dla naszego forum. Najlepiej byłoby jednak, gdyyś nie łamał nóg i dużo pisał.
Powrotu do zdrowia. Trzymaj się

fasola1980 - 2006-09-26, 12:20

heheh rozumiem was jestescie bardzo mili tylko e jak siedze przy kompie z noga w dol to strasznie boli musze miec te noge wyzej niz pozostala no i lezec trzeba a bezprzewodowej klawiatury oraz reszty sprzetu nie mam :( ((((
Adrian14 - 2006-09-26, 15:55

To noge na monitor i będzie dobrze ;-)
A jeśli można wiedzie-Co się stało że złamałeś noge??

Kamil Kowalski - 2006-09-26, 16:27

fasola1980, to Coś Ty zrobił bidoku? Jak ją złamałeś? spadłeś z czegoś?
Bażancia matula - 2006-09-26, 19:27

ooooo, Fasola jak mi przykro... szkoda mi Ciebie ... no właśnie powiedz jak złamałeś ?? :-| :* całuski dla Ciebie i adminka ;-) trzym się
wanted - 2006-09-26, 19:47

No jak to złamał ? Proste-przecierz to fasola, a na nią przyszedł czas i wkońcu dojrzała. A jak dojrzała to spadła z krzaczka-no i tu miał pecha bo spadł na nogi, tylko skąd fasolki mają nogi ? Mutant jakiś czy co ? :evil:
fasola1980 - 2006-09-27, 11:04

ha ha ha wasze wypowiedzi sa naprawde komiczne :) Ale ja gralem w pilke i tak to sie konczy jak ktos zamiast pilki kopie w murawe :) do tej pory sie zastanawiam jak to zrobilem :) )))))))))
Bażancia matula - 2006-09-27, 19:40

to całkiem jak ja :) pocieszenie ... ja złamałam noę jak miałam 8 lat i też w meczu , ja biłam karnego , kopnęłam zamiest w piłkę w kolegę , on mi oddał , i skończyło się szpitalem :evil: fasola Ty chyba jesteś mutantem fasoli , widocznie masz wysoki krzak i spadłeś z dużej wysokości na suchą glebe :mrgreen: nie dziwie Ci się że złamałeś nogę , ja jak bym była taką fasolą to bym złamała 2 nigi , 2 ręce i jaszcze by mi się nasionka potrzaskały :evil: .... dość tych żartów , szybkiego powrotu do zdrowia
102 gorących nocy :mrgreen:
1002 pocałunków :mrgreen:
100 delmatańczyków :mrgreen:
i wszystkich napotkanych lasek :-| ;-) :-P :mrgreen: bhahahahhaah pozdrowienia fasolko , pozdrowienia... :mrgreen:

Szymon Woźniak - 2006-09-27, 20:11

to może ja troche się przedstawię;
najbardzej lubię czubatki polskie ze wszystkich moich zainteresowań
lubię muzykę reggeae i grać na różniastych instrumentach:keyboard,gitara elektryczna,saksofon,kongo i chyba tyle...
aha bardzo lubie zupkę pomidorową
ja jescze nic sobie nie złamałem ale jak budowałem kurnik to całkiem często spadały na mnie albo deski albo ja z desek spadałem :-P

mateusz20 - 2006-09-27, 20:17

No to witaj w klubie. Tu większość lubi Pomidorówkę, więc chyba otworzymy nową sekcje pod opieką KCP tp. „Klub Pomidorówko Żerców”

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Kamil Kowalski - 2006-09-27, 20:20

To ja jestem wyjątkiem bo niejadam zup a jak jem to ojj raz na 100 lat :-P
majawn - 2006-09-27, 20:45

Smakoszy i nie-smnakoszy pomidorów namawiam na posadzenie "koralików" Sa to male pomidorki, ktore mozna w całosci do buzi, sa słodkie, odporne na choroby, a po pierwszym roku beda rosły same na ochotnika w róznych zaskakujacych miejscach :-D .
Maja

Kamikazi - 2006-09-27, 21:41

Szymon Woźniak, jeśli masz w mp3, to czy możesz mi przesłać swój ulubiony utwór reggae na maila?

Właśnie! Porponuję powymieniać się muzyką! Już wiele razy robiłam tak z nowopoznanymi osobami i odkryłam sporo ciekawych kawałków. Nie wszystkie ulubione utwory mam na mp3 ale jak ktoś chce poeksperymentować to mogę przesłać próbkę :) Podawajcie maila na PW.

mateusz20 - 2006-09-27, 22:18

Maju jak chodzi o pomidory to jest mój 3 konik po kurakach i strzelbie. Z karłowatych odmian czerwonych polecam pomidorki Czereśniowe i odmianę o nazwie Maskotka (może rosnąć w korytku na balkonie), z żółtych miniatur polecam Złoty deszcz i czeskie Gruszkowe (idealne na przecier do picia – super w smaku). Z dużych odmian (czerwonych) to najlepsze są izraelskie Daniele, Galicja. Z różowych to Malinowe, Bawole serca, różowy Orzarowski. Z żółtych odmian gruntowych to polecam taką średnią odmianę o nazwie Ola. Ale i tak wszystkie te odmiany bije na głowę odmiana o nazwie ZŁOTY ORZAROWSKI – jest po prostu genialny w smaku, nadaje się do spożycia na surowo jak i w formie wszelkich przetworów. Owoce swoim kształtem przypominają duże pomarańczo lub owoc khaki
fasola1980 - 2006-09-27, 22:52

moja tesciowa tez ma takie male koraliki pomidorki sa super i zjadam ich ogromne ilosci ale za pomidorowka nie przepadam bleeeee
mirass - 2006-09-28, 17:21

Szymon Woźniak ja tez gram na congo i zaczynam nauke na gitarze klasycznej.....na keyboardzie gram od dziecka ale jakos mnie to nie fascynuje
Bażancia matula - 2006-09-28, 18:11

powiem wam jeszcze troszeczkę o mnie :
Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: Uwielbiam pomidorówkę :mrgreen: kocham pomodorówkę (i ogórkową), mam mp4 , mp3 :mrgreen: uwielbiam piosenkę Holly Doly , Dolly Song (www.muzyka.interia.pl polecam ;-) )
kocham wszystkie psy , kocham nawed myszki , kocham wszystkie zwierzaczki , gram na skrzypcach , kocham tańczyć , uwielbiam dyskoteki , lubię wydawać po 300 zł na ciuchy :mrgreen: i ... to chyba wszystko .... pozdrawiam Pomidorowych fanów , moja mamcia również choduje koraliki ;-) są pyszne ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) mniam ... pozdrawiam wszystkich , kocham Was ... :* :idea:

wanted - 2006-09-28, 20:23

Ale Ty kochasz te pomidory, ciekawe ile ton ich u Ciebie rośnie ? :evil:
Piszesz że grasz na skrzypcach- tak jak Wanessa Mae ?

majawn - 2006-09-28, 21:14

Czesc Pomidoromaniaki!
Mateusz, dzieki za informacje, przydadza sie na wiosnę.
Znikam. Bawcie sie dobrze.
maja

Bażancia matula - 2006-09-29, 18:55

moja mamcia je choduje , a ja tylko podjadam ... jutro pójdę na pole to urwe sobie , tak , gram na skrzypcach , ale profesjonalistką nie jestem ale mam dyplomy , medale i 8 pucharów :mrgreen: ale ja skromna jestem :-P pozdrawiam....
Kamikazi - 2006-09-29, 21:27

Żaby nie było tylko o zwierzątkach. Lubię fotografować różne tematy :D
Dziś na Rajdzie Warszawskim...

wanted - 2006-09-29, 21:30

Piękne fotki, a z pierwszego zdjęcia widać że są robione dobrą ręką oraz sprzętem. :mrgreen:
Kamikazi - 2006-09-30, 12:01

Dziękuję ;)

Fajny sprzęt to widać na zdjęciach! Oj pojeździło by się takim... :D

Bażancia matula - 2006-09-30, 20:21

ooo.. to chyba tylko marzenia Kassiu ;-) piękne fotki , fajne masz zainteesowania , chciałam się pochwalić że właśnie mój brat w tamtym roku kupił kawasaki a dtugi brat subaru impreza :-D bardzo fajna bryka , no i proszę op więcej fotek :-D
majawn - 2006-09-30, 22:01

A ja bym chciala miec quada..., ale narazie nie mam na to kasy. Maz ciagle wszystko wydaje na akcesoria do traktora, ale terazi on chce quada, bo do jedego pola mamy daleko.
Maja

mateusz20 - 2006-09-30, 22:05

Kład to moje wielkie marzenie, ale nie taki malutki tylko taki durzy żebym mógł nim szaleć po żwirowni
Bażancia matula - 2006-10-01, 15:15

duży przez ,,ż,, muszę poprawiać :-D mam 5 z polskiego :mrgreen:
Rocki - 2006-10-01, 21:42

Kamikazi, ja chętnie moge sie z tobą po wymieniać ulubionymi mp3 :-P
Kamikazi - 2006-10-02, 16:54

Ok, podeślę Ci mojego maila na PW :) A Ty mi daj swojego.
Kamikazi - 2006-10-02, 21:04

I co Rocki? Ciekawe i kształcące doświadczenie?

Super muzyczka! Dziekuję :) "lubię świeżą krew" :evil:

Rocki - 2006-10-02, 21:13

Kamikazi, fakt, bardzo fajny utworek mi przesłałaś :-D bardzo fajne doświadczenie, polecam innym wspólną wymiane mp3 :-P
mateusz20 - 2006-10-03, 19:20

Wiecie, co zdradzę wam jeszcze jedno z moich zainteresowań. O tym, że moim hobby jest ogrodnictwo (pomidory) to się chyba domyśliliście, ale że mam fioła na punkcie drzew to niesiecie, normalnie uwielbiam przy nich robić pielęgnować podlewać i przycinać. A zwłaszcza uwielbiam wierzby – nie wiem to jest jakieś takie zboczenie. Jest ich tyle gatunków i odmian, że głowa mała a pyzatym przybierają bardzo ładne kształty i formy. Mam siebie ładna wierzbę Mandzyrską, Japońską i jedna zwykłą (tak dla jaj), miałem Iwe, ale uschła nie wiem, czemu. A dzisiaj nabyłem wierzbę Babilońską – normalnie bomba wygląda jak by na gałązkach były loczki jak po trwałej ondulacji.
Kamikazi - 2006-10-03, 19:35

mateusz20, piękna pasja! Dobrze mieć swojego bzika ;) Pokażesz zdjęcia?
Bażancia matula - 2006-10-03, 19:35

no to super skoro tak zdradzacie tajemnice to ja Wam zdradzę że ja mam fioła na punkcie kaktusów , mam 2 szklarnie kaktusowe , mam przeróżne odmiany , maxykańskie , mam takiego co się nazywa ,kwiat jednej nocy,, to również kaktus on kwitnie co 7 LAT :!: :shock: szok uwieżcie kwiat jednej nocy ponieważ gdy już kwitnie to kwiat kwitnie w nocy , jak miałam pod domem tgo kaktusa to na całym 3 piętrowym naszym domu był zapach , a rano , kwiat uschną i tak co 7 lat , już za 5 lat kolejne kwitnięcie porobie foty i zamieszcze obiecuje :mrgreen: ja też lubie ale krzewy , to jest moje prawdziwe hobby normalnie mam wielki ogród , ***** ogromny plac i wszystko jest w zieleni i aż jak jadę ze szkoły to pachnie na drodze z naszego ogrodu kwiatami , mam ma kwiaciarnie pomagam jej po lekcjach i zarabiam sobie , ooo ale dłużego posta napisałam :shock: przepraszam Was :-P :-D pozdrawia BM ;-) lub VW :mrgreen: :-D ;-)
mateusz20 - 2006-10-03, 21:41

Jak narobie fotek to wam sie pochwale moimi okazami.
mateusz20 - 2006-10-04, 18:39

No to się troszkę wyrobiłem i wstawię wam tu kilka fotek moich drzewek.
Kamikazi - 2006-10-04, 18:45

Ojejku! Wierzba babilońska ma niesamowite liście! Ale ciekawy gatunek!
Dzieki za zdjęcia :)

Bażancia matula - 2006-10-05, 18:55

piękne zdjęcia dziękujemy , poprostu dziękujemy śliczne , piękne krzaczki
Szymon Woźniak - 2006-10-07, 20:32

Kamikazi podaj mi e-mail to Ci wyslę muzyczkę.ahh pomidorówka.moge umieścić zdjęcie swojego domku :mrgreen: i wielgachną magnolię(naprawdę wielgachna jak na magnolię)aha mam jeszce jabłonkę w doniczce i ....kaktusa który usechł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie wiem jaki cudem kaktusy wody dużo nie potrzebują był podlewany a usechł dziadek jeden.ale nie ma to tamto
POMIDORÓWKA I REGGAE SĄ THE BEST
KURY I WY TEŻ :mrgreen:

Szymon Woźniak - 2006-10-07, 20:35

a te koraliki to można sobie trzymać w doniczce na oknie?
mateusz20 - 2006-10-07, 20:43

Szymon jest taka odmiana o nazwie MASKOTKA, która sie do tago idealnie nadaje
Szymon Woźniak - 2006-10-08, 10:59

dzięki wielkie.polece do ogrodniczego i poszukam może znajdę :D
fasola1980 - 2006-10-09, 14:14

Zapomnialem wam powiedziec ze uwielbiam grac w sieci w Call Of Duty 2 ta gra pochlania mnostwo mojego czasu :) Ku chwale Ojczyzny :)
Bażancia matula - 2006-10-10, 19:21

moja ulubiona gra , to gra w piłkę nożną , z kolegami na podwórku , ta gra pochłania sporo mojego czasu , gram , fauluje lecz jeszcze często jestem sędzią :-D to tyle
Szymon Woźniak - 2006-10-10, 21:40

ja lubię grać w Diablo 2.lubię też koszykówkę i....oczywiście dziewczyny :D
ale kurki...mmm to zabiera większość mojego czasu w ciągu dnia...

Bażancia matula - 2006-10-12, 15:56

moją pasją jest hodowla cedru libańskiego i drzewa oliwnego poprostu mam tego mnósto w pokoju w domu w szkolarniach , w ogrodzie... to moja pasja

to cudowne drzewa a zwłaszcza cedr libański

czy chociaż ktoś kiedyś to widział??? już mi wykiełkowało następne 20 oliwek HURRRA


notka od majawn : Zredukowałam Twoje ostatnie trzy posty do jednego. BM, proszę, nie nabijaj postów. Jesli chcesz cos dodać to nacisnij "edytuj" w prawym górnym rogu. Dbajmy o poziom merytoryczny forum.

domosław - 2006-11-15, 21:47

Moją fascynacją sa ptaki śpiewające i hodowla ich,historia i religia słowian,antropologia,etnologia,lingwistyka,muzyka ekstremalna, od wszytkich ciężkich odmian metalu do Słowiańskiego folka,także muzyka poważna inspirowana muzyką ludową.
Oczywiście lubie też swoia pracę,lubie się dłubac w drewnie,odnawiac stare meble, ołtarze itp

Kamikazi - 2006-11-16, 11:22

domosław, muszę przyznać że mnie zaintrygowałeś swoimi zainteresowaniami i rysuje się tu bardzo barwna postać ;)

Zaprezentujesz w dziale o kolekcjach swoje telarze z wizerunkami ptaków? A może coś co wyszło spod Twojej ręki?

domosław - 2006-11-16, 13:53

Witam,najpierw muszę popracowac nad wklejaniem zdjęc,bo się jeszcze nie naumiałem :-/
sroszkowski - 2006-11-16, 17:16

Jak to jest, że nasi forumowi kilkunastolatkowie wiedzą od razu jak wklejać zdjęcia i robią setki innych rzeczy związanych z interentem bez nauki, a my musimy się tego uczyć?
Kamikazi - 2006-11-16, 17:48

Oni są wychowani w skomputeryzowanym środowisku i przychodzi to niejako... naturalnie. Ot co ;)
mirass - 2006-11-16, 19:06

tak to już jest 8-)
karpik - 2006-11-16, 20:14

Moją główną pasją jest uprawa roślin ozdobnych. W ogrodzie mogę przesiedzieć godziny co chwilę coś "poprawiać", "grzebać", plewić a najbardziej lubię podziwiać. Chociaż i tak mi mało, uważam że mógłby być ładniejszy chociaż i tak mnie chwalą że mam bardzo ładny ogród, to wiem że tak nie jest bo wielu ludzi ma ładniejszy. I co z tego!!?? Jeżeli te ogrody są zaprojektowane przez grono specjalistów . A ja, ja mam swój własny urządzony przeze mnie. Według mojego gustu nie kopiowany(niepowtarzalny). Na drugim miejscu są dopiero ptaszki. W tym roku zacząłem od shamo :) . Na razie nie ma tego zbyt wiele bo parka ale z czasem kto wie?? No w końcu trzeba od czegoś zacząć. Czują się dobrze. Mam tylko nadzieję że przetrwają zimę a potem to już tylko z górki ;o)
majawn - 2006-11-16, 20:43

Karpik, a dałbyś jakąś fotkę twojego ogródka?
Maja

karpik - 2006-11-16, 22:00

Oj niestety nie posiadam z obecnego sezonu dopiero niedawno kupiłem cyfrówkę :) .
Ale mogę Ci go opisać. Zresztą w tym roku było bardzo sucho i pogoda nie sprzyjała. Mam nadzieję że następny sezon będzie o wiele lepszy. Musiałem wybierać woda do użytku codziennego lub do ogrodu byłem w kropce. Nawet jak by były zdjęcia to nie byłoby się za bardzo czym chwalić przede wszystkim moje canny nie zakwitły i były po kolana a pamiętam jak 2 lub 3 lata temu miały ponad 1,5 metra . Wyobraź sobie że wchodzisz przez zieloną bramkę po lewej stronie znajduje się rządka różnorodnych kwiatów sezonowych: canny z czerwonymi liśćmi żółtymi i pomarańczowymi kwiatami, zielone liście czerwone kwiaty miałem też z żółtymi ale niestety nie przetrwały zimy:(, aksamitki, ostróżki, goździki, bajecznie kolorowe cynie i ozdobne słoneczniki w paletach barw od żółtego po ciemno miedziany kolor:). Następnie jest skalniaczek , juki karolińskie przepiękne biało-kremowe czasami z oliwkowym nalotem na kwiatach dzbanuszki cudownie pachnące zwłaszcza wieczorem zawieszone na dużych rozgałęzionych łodygach dochodzących do 2 metrów, wyglądają niczym drzewa obsypane kwiatami między szablastymi liśćmi. Na środku ogrodu znajduje się kilka iglaków, powojników, hortensji . Wzdłuż płotu biegną dwa rodzaje żywopłotu po lewej stronie są delikatne hibiskusy syryjskie podobne do chińskiej róży a po stronie przeciwnej zasadziliśmy z tatą żywopłot z tuj . Idąc dalej od juk chodnikiem zbliżając się ku domowi ciągnie się rządek bylin : rudbekii- przepiękne słoneczne kwiatuszki i słodko pachnące floksy a pomiędzy nimi kilka krzewów róży i piwonii które zasadziłem w tym roku. Opisałem Ci mój ogród jak najlepiej umiałem inaczej nie potrafię. pozdrawiam

majawn - 2006-11-17, 08:25

karpik,
dziekuje za taki zywy opis. Masz piekny ogród i wszystkie moje ulubione kwiaty :-D .
maja

LWlodarczyk - 2007-01-06, 22:08
Temat postu: Muzyka Zabawy Imprezy - kto co lubi
Napiszcie coś o sobie jakiej muzyki lubicie słuchać, czy macie jakiś idoli, i przede wszystkim czy lubicie tańczyć bawić się Bo ja to kocham dla mnie weekend bez dobrego towarzystwa, muzyki jest zmarnowany. Uwielbiam tańczyć do białego rana, i budzić się z bólem nóg. Moją specjalnością są tańce na stołach he he…Ja osobiście wolę muzyke taneczną pop dance house techn. Zresztą wszystko przy czym da się tańczyć
sylwia2401 - 2007-01-06, 22:19

Dobrze , że weekend trwa ,tylko dwa dni.
LWlodarczyk - 2007-01-06, 23:42

Dwa dni to zdecydowanie za krótko, ostatnio zeszedłem na psy nie bawię się już tak często jak wcześniej, bida zajrzała do portfela, brak funduszy
sylwia2401 - 2007-01-07, 00:00

Czyżby ,za takie występy na stołach ,nic nie płacili. :hahaha: :hahaha: :hahaha:
LWlodarczyk - 2007-01-07, 00:05

He he he ….ej Sylwia2401 nie łap mnie za słówka :-P , robię to z przyjemności a nie dla kasy :mrgreen: . Ale mi pojechałaś po piętach jaaaaaaaa.... :oops: :oops: :oops:
sylwia2401 - 2007-01-07, 01:25

LWlodarczyk to jednak wolałbym coś spokojniejszego np. poleżeć na kanapie chociasz zaoszczędziłbym na obuwiu.
LWlodarczyk - 2007-01-07, 22:15

Leżenia na kanapie to nie dla mnie, może jak będę na emeryturze i będzie mnie łupać w kręgosłupie :mrgreen:

NIe tak wyobrażam sobie przeżyć młodość

adam amator - 2007-01-28, 16:43

moje zainteresowania ( poza baż.)
:arrow: motoryzacja
:arrow: komputery
......i to chyba wsiooo!!!
noi muza oczywista rzecz
:arrow: polski hip-hop
:arrow: remix club

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:42

Witaj Kamilu! Żadko się zdarza że taki młody człowiek ma takie hobby,rozwijaj je dalej ,uwierz że można mieć dużo satysfakcji z hodowli zwierząt.Mam kilkunastoletnią praktykę w pracy z młodymi hodowcami,niektórym na początek nawet dawałem zwierzęta za darmo aby tylko chcieli się nimi opiekować. Różnie się to kończyło, jedni jak zwierzę urosło zjadali je i kończyła się ich przygoda z zwierzętami ,inni porzucali swoje hobby na rzecz dziewczyn.Ale byli (są)wytrwali i do dzisiaj hodują i zdobywają laury na wystawach. Jeden orzenił się dopiero mając 35 lat bo nie mógł znależć dziewczyny o bardzo dużym sercu w którym zmieścił by się on oraz jego gołegie i króliki.Kamil uszy do góry ,odezwij się na forum jak będziesz potrzebował rady, myślę że starsi hodowcy pomogą.
Pozdrawiam Kotyczka

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:43

Dzięki bogu moja dziewczyna akcetuje mnie takiego (wariata) jakim jestem. Da sie wszystko ze soba pogodzic- praca, szkola,zabawy, dziewczyny/ne i hobby ale trzeba miec tylko checi... no chyba ze znajdzie sie ta "2-ga czesc" i ona nie zaakceptuje tego ze sie hoduje kury, ktorych NIE WOLNO zjesc.
KK

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:43

Witaj Kamilu!
Twoja deklaracja członkowska dotarła do redakcji. W najbliższym czasie skontaktuję się z Tobą osobiście. Myślę, że warto pomyśleć o specjalnej dla Ciebie promocji.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:44

Witaj Kamilu!Fajnie ,że dopisuje Ci poczucie humoru.Myślę ,że jesteś niepoprawny podkreślając swój młody wiek (również-jako hodowcy)ja mam na karku prawie pięćdziesiątkę i też mam się za młodzieńca(niestety tylko w hodowli).Tak się zastanawiałem kiedy zaczęła się moja przygoda z przyrodą -bo ogólnie to chyba o to chodzi.I tak sobie myślę ,że mając w domostwie od 12-tu lat psa , którego niestety dni dobiegają końca to kontakt z nim rozwijał we mnie pasje "zwierzęce".To ziarno padło na podatny grunt -bo kolega namówił mnie na budowę woliery.I tak się zaczęło Bażanty-złociste banany diamenty.I przez rok dojrzałem do uszaków, tragopanów a wreszcie czubatek.Może dziwne porównanie?Ale trzeba wziąć pod uwagę ,że mieszkam prawie w centrum 75-cio tysięcznego miasta.Myślę jednak ,że warunki sprzyjają kierunkowi hodowli na jakość.
Czas pokaże co z tego wyjdzie.Pozdrawiam! W.Boroch

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:44

Witam cię Kamilu. Ja od paru dni znalazłem tę stronkę w internecie , chociaż hoduję drób ozdobny od trzech lat. I trochę żałuje że nie znalazłem jej szybciej bo to naprawdę fajna interesująca stronka. Obecnie hoduję trzy rasy kur : kury jedwabiste , cochin min. , wąsacz antwerpski. Od paru dni myślę poważnie zacząć hodowlę czubatek polskich. Przyznam że mogłem je chodować wcześniej bo to naprawdę ładne interesujące kurki , ale lepiej póżno niż wcale. Życzę tobie Kamilu i pozostałym hodowcą wytrwania w dążeniu do celu oraz "pomyślnych lęgów".
Pozdrawiam August-Piotr.

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:46

Mam jeszcze kilka pytanek:
-Czy istnieją czubatki jedwabiste?
-Czy istnieją czubatki białe z czarnymi czubami takie czarnoczuby?
-Wstyd się przyznać i głupio mi o coś takiego pytać, najwyżej narobię sobie obciachu na całego. Czy powinno się obrączkować kury, kiedy to robić? Co znaczą numerki na obrączkach? No dobra wale prosto z mostu -nie mam pojęcia o obrączkowaniu... Czy ktoś miał by czas, chęci i mógł by mi to opisać, wytłumaczyć? :-[
-czy wszyscy klubowicze mają woliery (takie profesjonalne), czy też po prostu kilkanaście metrów wolnego terenu ogrodzonego siatka? Czy te rozczochrańce można trzymać na takim wybiegu?


Może kiedyś będzie ze mnie profesjonalny hodowca :-]

KK

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:46

A teraz pytanko:
Czy istnieja czubatki jedwabiste?

Co by sie stalo jak by zrobic krzyzowke Czubatki i Onagadori? Albo w jakis sposob wszczepic czubatce gen Gt ktory to powoduje ze piora w siodle i ogonie nie wypadaja, tylko stale rosna do imponujacych dlugosci.
Czy ktos kiedys o tym myslal?
KK

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:49

Kamilu - nie wiem czy ktoś się zajmie taką krzyżówką bo zaburzyła by ona
całą harmonię budowy czubatki. Może pozostańmy przy nowych odmianach barwnych, korzystając z ras o podobnej budowie.
Pozdrowienia dla wszystkich z zimowego Nałęczowa.
Jarosław A. Wartacz

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:49

To właśnie z takich przypadkowych, a często świadomie zaplanowanych eksperymentów wychodziło wiele nowych nie tylko odmian barwnych ale i ras kur i gołębi. Natura sama radziła sobie z tym na przestrzeni milionów lat, człowiek ma możliwość ten proces przyśpieszyć.
Białoczuby czerwone które udało mi się w ubiegłym sezonie zdobyć mają w czubie bardzo dużo ciemnych piór i zamiast grzebienia rogi. To znaczy, że powstały z krzyżówki jakichś białoczubów (najprawdopodobniej białych) i innej rasy o barwie piór dawnego polskiego karmazyna. Jakiej? Obecna sebrytka to efekt kilkudziesięcioletniego przekrzyżowywania (!!!!) polskiej srebrnej i czerwonej czubatki z bantamką.
Sam poświęciłem obecny rok na zabawy genetyczne. Kojarzę żółte i czerwone białoczuby i pręgowanymi, czerwone czubatki z pręgowanymi, białe białoczuby z czerwonymi (te ostatnie aby właśnie poprawić czuby). W ubiegłym roku kojarzyłem żółte białoczuby z czarnymi (efekty są w działe nasze fantazje). W tym roku natomiast krzyżuję ze sobą rodzeństwo oraz kurki z ojcem i matki z synami. Dodatkowo wrzucam efekty ubiegłorocznej krzyżówki (kurki) do czystych białoczubów czarnych i na odwrót - mieszane kogutki do czystych kurek białoczubów czarnych i białych.
Prowadzona jest skrupulatna dokumentacja, tym bardziej, zę w oparciu o tę pracę hodowlaną powstaną na SGGW prace magisterskie, a możę nawet w przyszłości doktorskie. Patronat nad tymi pracami objęła sama pani prof. Świerczewska.
Kilkadziesiąt klatek, kilkadziesiąt przegródek w klujniku, stosy dokumentacji. Co z tego wyjdzie? Nie wiem. W każdym razie już wykluło się 500 kurczaków jako efekt z tych eksperymentów. Może wybiorę z tego do dalszej pracy kilkanaście sztuk, może więcej. A co z resztą? Takie są niestety koszty pracy hodowlanej, ale te koszty są niezbędne jeżeli chce się wyhodować nową odmianę barwną.
Z doświadczeń ubiegłorocznych wiem co z czym można krzyżować, a czego nie. Można kojarzyć wszystkie czubatki biało i czarno obrzeżone ze sobą. Czarne, niebieskie i białe czubatki. Fatalne efekty dały mi krzyżówki w pierwszym pokoleniu czubatek czarnych ze srebrnymi i czerwonymi. Natomiast z powtórnej krzyżówki mieszanej srebrno-czarnej kurki z czysto czarnym kogutem ojcem wyszedł mi kogut, który został championem w Greitz o pięknym i długim siodle - jego zdjęcie jest w ostatnimm biuletynie.
A powracając do Twojego pomysłu Kamilu. Kto wie? Jeżeli udałoby Ci się połączyć czub czubatkowy z ogonem onagadorii w jednym to taka nowa rasa byłaby z całą pewnością ozdobą największych wystaw.
Kiedy ty, Kamil, w końcu do mnie przyjedziesz, abyśmy mogli pogadać.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:54

Po przeczytaniu histori Kamila,postanowiłem, napisać jak zaczeła się moja historia z czubatkami. Jako że urodziłem się na wsi, od zawszea miałem kontakt ze zwierzętami. Moją pasje do drobiu zapoczątkowal muj przdziadek, ktury przywiuzł mi z podruży do krakowa koguta likiputa niezwykłej urody. Jako że jestem zaradny po kilku dniach skombinowałem mu partnerke i tak to się zaczeło.Co chwile w mojej hodowli pojawialy się nowe okazy aż somsiedzi zaczeli wolać na mnie Noe. pewnego razu dostałem od znajomej kilka kurczaków kturych ojcem był miniaturowy białoczub czarny, ten epizod w mojej hodowli trwał krutko gdyż wszystki padły ofiarom lisa i psa somsiada. Na lisa znalazłem sposub zapisałem się do koła łowieckiego, a na somsiada niema mocnych jak psa nie uwiązał tak jest do dziś,jeszcze się wypar że to niejego pies tylko bezpański. W 2005 na targach ferma świń i drobiu w Poznańiu ujżałem czystorasowe czubatki polskie, wyjechałem z tych targów pełen nacdziei i zapału, nawiązałen w maju tego samego roku kontakt z panem Roszkowskim Stanisławem i nabyłem od niego srebnego koguta i złotą kokosze. Tak parka moich kurakuw,przetrwała do tego roku,kura zniosła jajka, w międzyczasie nabyłem od pana Stasia przepiękną srebną kurke, małymi kroczkami udalo mi sie uzyskać 3 urczaki (z 10 jajek znikneło pewnej nocy 7, pozostały 3, nie pośadam inkubatora i jajka podkładam pod liliputki.) Mam jeszcze kilka jajek i zamieżam je podlożć pod silke, mam nadzieje że albo Penelopa albo Tośka usiądom na jajkach bo nato się zanosi. CDN

PS. Prosze wszystkich o podzieleni się swoimi historiami dotyczącymi czubatych kuraków.

Mateusz 20

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:55

To może coś o mojej skromnej osobie...
Witam,
Nazywam się Adrian Magierowski i pochodze z Bydgoszczy, konkretnie z miejscowosci pod Bydgoszczą.Mam 14 lat i chodzę(chodziłem)do klasy 2 gimnazjum(teraz do trzeciej,profil matematyczno-informatyczny).

Moja przygoda z zwierzętami zaczeła się już od najmłodszych lat.
W wieku ok.7-8lat hodowałem juz gołębie ozdobne wspólnie z tatą gołębie są do dzisiaj.Dużą moją pasją była akwarystyka, ale wyrosłem z tego.następną pasją są króliki...(olbrzymy belgijskie), które mam do dziś.
I oczywisćie ostatnim hobby są czubatki.Dawno już myślałem o jakiś kurach,bażantach...Słyszałem o tym "klubie" już dosyć długo ale nie przywiązywałem większej uwagi do tego co robi..
Dopiero na początku bieżącego roku zacząłem regularnie wchodzić w strone czubatki i forum.
W połowie marca otrzymałem od pana Stanisława Roszkowskiego(napisałem nazwisko choc i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi )
po uprzednich rozmowach stadko niebieskich czubatek za co bardzo dziękuje jeszcze raz panu Roszkowskiemu.Obecnie z tych czubatek mam 23 kurczaki i wykluwwające się małe czubatki na których siedzi kurka czubatki...

Moją pasją są jeszcze motocykle i różnego rodzaju sporty..

Adrian 14

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:56

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Jedna sprawa w tym momencie jest do omówienia. A mianowicie wiele osób się dziwi - dlaczego tak dużo rozdajesz tych czubatek. I tak tego nikt nie doceni. Są tacy, co dostają gratisy, a potem handlują nimi na bazarach. Wiem, są też i tacy. Ale większość jednak tak jak Adrian (Adrian trochę mnie kiedyś denerwował bo zadawał bardzo niewygodne i dociekliwe pytania, na przykład kiedy w końcu ukaże się jakaś książka?) potrafi z podarunku zrobić właściwy użytek, a poza tym cieszy się tym co robi. I to jest wspaniałe.
Generalnie wyznaję jednak zasadę, że dobre słowo czy uczynek prędzej czy później zwróci się wielokrotnie. Byłem wczoraj na przepięknym duńskim filmie, bardzo kameralnym, niszowym - Jabłka Adama. Polecam. Jeżeli ktoś z Was oglądał ten film to będzie wiedział o co chodzi. Polecam też polski o podobnej tematyce - Jaśminum Jana Jakuba Kolskiego.
Cieszę się, że wielu z Was w tej chwili też wiele daje od siebie, dzieląc się choćby swoimi doświadczeniami na tym forum. Niby nic, a jednak zaczyna się tworzyć coś w rodzaju fajnej czubatkowej rodzinki. To jest też naprawdę wspaniałe. Mam nadzieję, że w miarę rozwoju Waszych hodowli, podzielicie się też swoim materiałem zarodowym z innymi początkującymi chętnymi.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

www.CzubatkaPolska.pl - 2007-02-17, 21:57

pierwsze czubatki chodowałem około 5 lat temu jednak nie wiedziałem ze to jest jakas rasowa kura, ostatecznie dowiedziałem sie ze tak nie jest z programu telewizyjnego o owych ptakach. w tym roku znalazłem nr pana Stanisława i otrzymałem od niego jaja tych kur z ktorych wyległy sie 2 kurczaki, postanowiłem nie zaprzestawac na tym i zdobyc jeszcze kilka w celu rozmnazania czystych rasowo kur. obecnie rowniez jestem w kontakcie z panem Stanisławem i mozliwe ze cos sie zdobedzie z kurek.
goraco wszystkich pozdrawiam a w szczegolnosci p. Roszkowskiego
przemek

Joanna - 2007-02-20, 11:15

To może i ja powinnam coś o sobie powiedziec...

Z ptakami zaczynałam 20 lat temu, od zeberek. Najdłużej żyjąca zeberka była u mnie troszkę ponad 10 lat. Jak już została sama to postanowiłam kupić papugę. Ostatecznie stanęło na nimfie. Mam ją do dzisiaj, teraz już ponad 11 lat.

Prowadzę strony i forum o papugach, a także publikuje.

Poza nimfami najbardziej interesuję się mutacjami i chorobami papug oraz ochroną dzikich papug.

Wiele z Was na pewno zna mnie z artykułow w Wolierze, których napisałam już kilkadziesiąt :) Niektórzy może nawet mają moją ksiązkę...

Wiecej o mnie na stronie o mnie (link niżej).

Aha, miało być też o innych zainteresowaniach... No cóż, mam takie, choć czasu coraz mniej :( Poza papugami interesuję sie histroią i archeologią. Uwielbiam decoupage i fotografowanie oraz podróżowanie.

PS
I czepiam się wszystkiego co mi się nie podoba w czyichś wypowiedziach na temat papug :p

Pozdrawiam,
Joanna

mirass - 2007-02-20, 11:23

To ja może uzupełnie dawną moją wypowiedź:
- moją największa pasją jest drobne egzotyka - miec wiele ciekawych gatunków z drobnej egzotyki, to mój cel, nie moge go zbyt szybko zrealizowac, ale po trochu się staram.
- poza drobną egzotyka interesują mnie wszystkie ptaki po trochu,
- często wychodze w teren na obserwacje,
- znacie mnie moze też z innych for,

mirass - 2007-03-05, 15:33

A takze od jakiegoś czasu (2 miesiące) chodze na kurs tańca.
Bażancia matula - 2007-03-05, 16:27

A ja tez chodzę na kurs tańca, i do szkolenego teatru sztuki , chodzę na kółko plastyczne i ostatnio nayczyłam sie robić ex-librys , dla ciekawych i ciekawskich wytłumacze na pw co to jest . :mrgreen:
Rocki - 2007-03-05, 20:49

Ja też chodziłem na kurs tańca towarzyskiego, ale już wszystko tak opanowałem, ze nie mam sie już czego uczyć... :-P
strus - 2007-03-05, 20:58

U mnie zainteresowania to oczywiscie drob, wedkarstwo i motocykle sportowe tzw.scigacze.
Kamikazi - 2007-03-05, 20:59

Rocki napisał/a:
Ja też chodziłem na kurs tańca towarzyskiego, ale już wszystko tak opanowałem, ze nie mam sie już czego uczyć...
Grunt to być skormnym :evil: Haha ;)

Też chodziłam na taniec, ale zespołowy. Czasami zastanawiam się czy by się nie zapisać... Zawsze chcaiłam zatańczyć Rock'n'Rolla :D

Kamil Kowalski - 2007-03-05, 21:12

tez chodziłem na tańce jak miałem 6 lat - ale jakoś partnerka mnie nie pociągała iii.. musiałem zrezygnować :-P
karpik - 2007-03-06, 18:34

A ja byłem u Kiszki hehehe ;P ale zrezygnowałem bo było tyle ludu że nie było gdzie tańczyć niestety nasza remizka jest zamała. I nie nauczyłem się zbyt wiele oprucz tago jak co chwile na kogos "wchodzić" odbijać się od drugiej pary, jednym słowem była masakra.
Krzysiek Prokop - 2007-03-06, 18:58

A ja teraz uczę się tańczyć walca :-D
Również ukończyłem kurs tańca towarzyskiego 1-szego stopnia :-P

majawn - 2007-03-08, 10:30

krzysiek, powodzenia w nauce walca, to piękny taniec.
maja

Krzysiek Prokop - 2007-03-08, 21:04

Dzięki :-) Piękny, ale trudny, zaczynam się denerwować, że nie zdążę się nauczyć...
kacpisułtan - 2007-03-19, 15:06

Moiom największą życiową pasią są ptaki :!: :!: :!: W przyszłości chce skańczyć weterynarie i stworzyć sklep z ptakami połączony z kliniką. Marzy mi się skompletować do mojej hodowli wszystkir rasy kur czubatych.

Muzyka-jazz
Kolor-cyerwonz
Sport-narciarstwo, lekkoatletzka(trenuje skok wywz i jestem mistryem polski w kategori modyik, aktualnie prbuje ydobz minimum na mistryostwa đwiata juniorw modsyzch)

jakub - 2007-03-23, 15:51

Moja pasją sa zwirzeta a zwlaszcza ptaki(kury-szczegolnie czubatki i bojowce) oraz pajaki ptaszniki i modliszki.Ulubiona zupa warzywna, pomidorowa z ryzem.Ulubiona potrawa pizza, spageti.Ograniczam jedzenie miesa do minimum w 2006 roku zjadlem tylko 3,5kg.Lubie zbierac grzyby.
Oto kilka zdan jak o mnie myski rodzina, przyjaciele ,koledzy:
-w kazdej dyskusji chce miec ostatnie zdanie
-potrafi ostro walczuc o swoje, robi przy tym tyle halasu i zamieszania ze ludzie czesto ustepuja mu do swietego spokoju
-Jest niezwykle uparty i konfliktowy
-doprowadzony do ostatecznosci mimo młodego wieku moze być bardszo niebezpieczny :evil:
A a to co napewno się zgadza:
-kiedy się do czegoś zapale nie czuję zmeczenia
-zeby mnie sprowokować wystarczy urazić moją ambicje
-rywalizacja dziala na mnie juak ostroga
-wielkie znaczenie mają do mnie zwierzeta

Tiplerek - 2007-03-25, 07:22

Witam!
Moje Hobby to oczywiscie wszelkiego rodzaju Golebie ;-) , spedzam przy tym duzo czasu.

Natomiast oprocz Ich interesuje sie Radiami Internetowymi, i oczywiscie Informatyka co chce ciagnac w dalsza przyszlosc. Pozdrawiam ;-) .

Ernest - 2007-03-26, 17:55

Jestem człowiekiem (nie robotem) :)
Mam tyle lat co mam :hahaha:
Interesuję się zwierzętami (moim marzeniem jest pracować w tym kierunku)
Trochę interesuję się botaniką
Zapędy mam dot. kompa
Lubię popisać z ludzmi poprzez komunikatory, pocztę, pw. itd.
Jestem szalony (w pozytywnym znaceniu :P )
Czyli po prostu cieszę się życiem!!!
Nie zawsze mi to na dobre wychodzi, ale jesli coś naprawdę mnie drażni to mówięco myślę (poza tym tez, ale gdy administracja się owala to wyrażam swoje niezadowloenie; oczywiście to nie jest sugestja do administracji tego forum bo jestem za krótko by to ocenić),a tak że gdy staram się zawsze i zazyczaj ,,walę prosto sz mostu"
A i mam 4 chomiki kanarka, samicę ( z tego względu tu się zarejestrowałem :) )
Od kilku dni mam psa!

majawn - 2007-03-26, 18:12

Ernest,
Witam serdecznie i zycze miłego pisania,
maja

Bażancia matula - 2007-03-26, 19:00

witamy serdecznei na naszym forum woliera. żeczymy szybkiego rozkręcenia się i miłego pisania. Miło nam że mamy co raz większą ilość nowych użytkowników. Bardzo sie tym cieszymy. Dziękujemy za raejestracje .



:przytul: Serdecznie pozdrawiam. :D

Madziola - 2007-03-26, 19:25

Moje zainteresowania - to podobie jak większości z Was zwierzęta i przyroda. Mieszkam od 7 lat na wsi więc teraz mogę trzymać więcej zwierząt i częściej obcować z przyrodą. Poza tym od 18 lat jeżdźę konno w SKJ. Hippika to taki mój konik...
majawn - 2007-03-26, 19:56

Cytat:
Hippika to taki mój konik...

:hahaha: :hahaha: .
pozdrowienia i miłego postowania
Maja

Kamil Kowalski - 2007-04-02, 09:45

Ja tylko chce sie pochwalić - NIE PALE OD 23.03.2007 :taniec:
Ale manie ciągnie jak fix :pomocy:

Kamikazi - 2007-04-02, 11:44

Kamil, trzymam kciuki za wytrwałość! Pokaż, że jesteś Panem swego losu i masz silną wolę ;)
Kamil Kowalski - 2007-04-02, 11:55

Musze dać rade! Jakieś fajkę nie będą rządzić! :D wiecie jaki z siebie jestem dumny :D nie wiedziałem ze nie palenie może być takie fajne:D
Ernest - 2007-04-02, 15:04

Oby tak dalej!!!
Trzymaj się!!!
:skok:
Nie tylko Ty rzuczasz palenie (co prawda ja nie palę i się cieszę, ale wiemy jak jest)!
Dla silnych świat należy

kacpisułtan - 2007-04-07, 22:04

A jacy są wasi ulubieni pisarze i ich dzieła :?: Mi strasznie podobają się książki niestety nieżyjącego już Ryszarda Kapuścińskiego :!:
Powiem jeszcze że bardzo lubie czytać arykuły i blog pana Stanisława Roszkowskiego :!: :!: I kiedy je czytam utwiedzam się w przekonaniu że musz go poznać :!:

Bażancia matula - 2007-04-08, 11:32

Ja lubie czytać książki pana Andrzeja Kruszewicza :D ,,Ptaki Polski ,, z CD to jego wspaniałe dzieło , polecam , czasem lubie poczytać jakies wiersze :D
Rocki - 2007-04-08, 12:26

Bażancia matula, Andrzej Kruszewicz nie jest pisarzem i kacpisułtan, zapewne nie o takie książki chodziło...
mirass - 2007-04-08, 12:31

Ale troche książek napisał
Bażancia matula - 2007-04-08, 17:27

8) 8) rocki no co ty ! W pewnej części jest pisarzem bo PISZE KSIĄŻKI !!! i to jakie... ehh... no przeciez sporo napisał , i można chyba go uznac za pisarza ....
kacpisułtan - 2007-04-08, 17:32

Bażancia matula, pan Kruszewicz jest z zawodu Wterynarzem a nie pisarzem.
Fakt napisał kilka wspaniałych książek i brdzo go za to cenie :!: Są to wspaniałe dzieła :!:

karpik - 2007-04-09, 00:42

Aha zapomniałem dodać że również piekę placki :D . Może ozdabianie nie jest moją mocną stroną ale są smaczne, musicie wierzyć na słowo. A moim ulubionym zajęciem jest ich zjadanie :P .
kacpisułtan - 2007-04-09, 10:51

karpik, no co ty ładnie wyglądją :P
mateusz20 - 2007-04-09, 11:23

Pewnie tak jak ładnie wyglądają to też smakują :]
kacpisułtan - 2007-04-09, 12:34

Szegulnie ten na drugiej focie :!: Musi być wyśmienity :!: Ja uwielbiam galaretke :!:
Krzysiek Prokop - 2007-04-09, 16:44

Ja ostatnio 3 bit-a robiłem i sernik na zimno...to chyba moje ulubione ciasta :P
karpik - 2007-04-09, 18:31

Uff... ulżyło mi, już myślałem że mnie nikt nie pochwali :hihihi: .
Krzysiu 3bit'a?? Mogę prosić przepis na Pw czy to słodka tajemnica :P ??

Krzysiek Prokop - 2007-04-10, 11:42

Napiszę w temacie, to może ktoś się jeszcze skusi.

3 BIT (podaję od razu sposób przyrządzenia razem ze składnikami)
puszkę mleka słodzonego, skondensowanego-trzeba gotować(ok 2h), by się zrobił z niego karmel, chyba że kupi się już gotowe, bo widziałem już takie
8 paczek herbatników
dużą śmietanę 18-stkę należy ubić z 2 bitymi śmietanami
2 budynie śmietankowe bez cukru
2 szkl mleka należy ugotować dodając 1 łyżkę cukru i ugotować budyń, do którego po wystudzeniu trzeba dodać margarynę kasię

Następnie gdy wszystko przygotujemy układamy warstwy na blaszce w takiej kolejności:
herbatniki
krem budyniowy
herbatniki
mleko z puszki
herbatniki
bita śmietana
posypka, np płatki migdałowe

ŻYCZĘ SMACZNEGO !!!

MagdaR - 2007-04-10, 17:27

yhyhyh Kamil śpi to moge sobie pozwolić :)

Nazywam się Magda, będę pilnowała czy Kamil jest tu "grzeczny".

mirass - 2007-04-10, 17:39

MagdaR, witamy, witamy, Kamil jest ostatnio bardzo niegrzeczną Kamil-ką :D
MagdaR - 2007-04-10, 17:54

Jak to jest Kamil jest Kamil-ką ? 8) Zaczynam mieć dziwne myśli.
Bażancia matula - 2007-04-10, 18:16

MagdaR, no co ty , Kamil jest wpożądku nie mozec miec wątpliwoście, chociaz czasami ..... nie nic tylko ,,żartowałam ,, miło poznac , przedstaw sie nam :D
Kamikazi - 2007-04-10, 20:33

Witaj Magda! Miło Cię poznać, Kamil często o Tobie wspomina :)
ReVeS - 2007-04-11, 06:15

MagdaR, miło poznać, miłą Panią :) Hehe... Witamy wśród wariatów. :diabel::
Kamil Kowalski - 2007-04-11, 08:58

ReVeS napisał/a:
Witamy wśród wariatów.

Hehehe Ona jest z wariatem od 3 lat :D

anna czarnota - 2007-04-11, 10:20

Każdy kto ma jakieś hobby jest wariatem, ale dla innych...
Krzysiek Prokop - 2007-04-11, 18:49

Ooo Magda, wiele o Tobie słyszelśmy :D Czyżbyś polubiła ptaszki?? ;)
Kamil Kowalski - 2007-04-11, 18:56

Nie ma jej już dzisiaj u mnie - jutro wieczorkiem bedzie ;)
ReVeS - 2007-04-11, 19:01

Kamil Kowalski, to jak będzie to Ty idź spać, a puść ją na kompa :) Pośpij sobie z 2h a on sobie tutaj z nami porozmawia :)
Szymon Woźniak - 2007-04-15, 21:53

Witam Magdo!! Kamil tylko potem sie lepiej nie budz bo jak sobie Madzia o Tobie poczyta.... oczywiście to żarcik :D . jeszcze raz witam
Szymon Woźniak - 2007-04-15, 21:56

a tak zapytam poza nawiasem ktoś z forum lubi sobie poszaleć na gitarce lub perkusji??
Krzysiek Prokop - 2007-04-15, 22:00

Ja gram na gitarze akustycznej, co prawda ostatnio nie mam za bardzo czasu, ale ogólnie lubię se pobrzdąkać ;)
kacpisułtan - 2007-04-16, 15:52

Ja ucze się grać na saksofonie tenorowym :P
mirass - 2007-04-16, 15:54

kacpisułtan napisał/a:
Ja ucze się grać na saksofonie tenorowym

Wow, ja też miałem plany co do saksofonu, ale nie wypaliło :hmm:
Aktualnie ucze się na gitarze klasycznej (troche nie wychodzi :P ) i dosyc dobrze gram na bębnach typu djembe, congo czy bongosy. Jak się uda to może coś pomyśle z perkusjom.

kacpisułtan - 2007-04-16, 18:23

Właściwie to juz umiem garć na saksofonie. Ale człowiek całe życie się uczy :!: :D
Szymon Woźniak - 2007-04-16, 22:26

ja tez na saksie gram ale na altowym :) . tenorowy jest dla mnie za duzy :D
kacpisułtan - 2007-04-17, 12:10

Szymon Woźniak, a intetresujesz się jazzem :?:
Szymon Woźniak - 2007-04-18, 22:05

hmm jazzem ...... bardziej wole elektruczną gitare i punk ale jazzu moja siostra słucha no i ja czasami tez tam coś posłucham :) .gram w orkiestrze parafialnej ale bierzemy utwory rozrywkowe wbrew pozorom :) .jezeli masz jakies nutki na saksa to daj mi linka
kacpisułtan - 2007-04-26, 19:38

A propos jazzu to byłem przedwczoraj na koncerciku
http://www.jazz.pl/era2/index.php/concerts/01

To była ostatnia szansa aby zobaczyć tego wielkiego i legandarnego jazzmena ponieważ to jest jego ostania trasa koncertowa po świcie. Potem kończy kariere.

Koncercik był dość krótki ale bardzo symatyczny. Niebył to klasycznu jazz tylko modern jazz czyli jazz nowoczesny. Niekażdemu on odpowiada. Ja tam naprzykład go lubie. :D


A czy są wśród was jacyś sportowcy :?: :D

Szymon Woźniak - 2007-05-06, 21:37

sportowcy??a czy jogging tez moge zaliczyc?? :D . jeszce lubie grac w tenisa
kacpisułtan - 2007-05-06, 23:14

Tz. mi chodzi o takich sportowców kturzy naleza do klubu i jezdza na zawody.
Szymon Woźniak, oczewiscie jogging to tez sport :D

Szymon Woźniak - 2007-05-07, 21:19

hehe no to takim sportowcą z klubu nie jestm ;) ale lubie dużo sie ruszac. jeszce do wsojego "sportu" moge zaliczyć smiganie z kosiarką :P :D
kinga21 - 2007-05-20, 14:06

Mam na imie Kinga.Na forum jestem od niedawna.Lubie muzyke poważna.Jedzenie:
-ulubiona zupa rosół
-Ulubione danie kotlet z kurczaka

majawn - 2007-05-20, 17:36

Kinga,
Bardzo sie cieszymy z twojej obecnosci na forum i zyczymy miłego postowania. :przytul:
maja

Bażancia matula - 2007-05-20, 17:42

kinga21, Bardzo cieszymy sie z twojej obecności na forum , jak i z obecności i udzielania sie wsyztskich użytkowników. Życzymy miłego postowania , i nawiązywania nowych przyjaźni :D



Serdecznie pozdrawiam. :D
Kasia

ZYZIO - 2007-05-21, 13:42

Jestem Piotrek mam 18 lat od niedawna jestem na forum.
Moje zainteresowania to:
Aktualnie: Bażanty, ptactwo
Wcześniej: -wędkarstwo
-akwarystyka
-króliki rasowe
-kaktusy
kiedyś byłem częstym bywalcem na targu falenica (w epoce królików)
teraz to sporadycznie na Żeraniu.
Muzyka: ogólnie alternatywna ,rock, metal, małe ilości (reege,punk) radio Biss
Ciasteczko: Cappuccino, szarlotka królewska, tofi
Lubię ogniska w wakacje organizujemy co tydzień, a czasami częściej!!!
W tym roku skoczyłem 3 letnie liceum profilowane, zdawałem na maturze wos.
Obecny stan hodowli: inkubator steropianowy
-młoda parka olśniaków
-dorosła parka uszaków siwych
-dorosła parka złotych
-kurka królewska a kogut zwiał
-dwie parki gołębi pocztowych
-trzy przepiórki mandżurskie
- i dwa psy kundelki , co pilnują wszystkiego....

ali - 2007-05-22, 01:26

witam wszystkich i pozdrawiam


tancorów,
byłem młody i nie umiałem zawracać w głowie nogami to parę lat potrenowałem
i przydało się, radzę aby wszyscy też się uczyli a jak powiadają to i słonia można nauczyć tańczyć
hodowców
oj czego się to nie chowło jak zarcie było na kartki
też się przydało i trochę się nauczyło
kolege z Korsz
ale tam sie od 54 nic się nie zmieniło tylko jest ładniej i drogi są dobre

no i reszte ześwirowanych hodowców

trafiłem do was przez przypadek
szukając info
a więc krótka historia
odwiedziłem niedawno po 6 latach znajomego szukając czubatek, który kiedyś pasjonował się hodowlą ptaków i miał tego całe mnustwo
jak sie okazało - zrezygnował została mu jedna para kur, piękne ptaki. kogut ma prawie 3 metrowy ogon, więc nie mogłem tej okazji zmarnować
wycyganiłem od niego 5 jaj i szukałem info co to za kury
z tej strony wiem że są to japońskie OHIKO
poczytałem też o polskich czubatkach do których się przymierzałem , bo moja hodowlę liliputów szlag trafił po nalocie tchórzy, no i czas by był coś nowego poprubować
a propo czubatek
szukałem w okolicy zdrowych jaj i trafiłem na hodowle gdzie chyba od wieków tradycyjnie kury się hodowało z własnego wylęgu i czubatki się zachowały ,więc tej okazji też nie przepuszcze

na razie to nie będę dalej zanudzał
zobaczymy co się wykluje
może będzie się czym później pochwalić
pewnie będę tu częściej zaglądał
pozdrawiam

Kamikazi - 2007-05-23, 10:52

Witam nowoprzybyłych! :)
ZYZIO - 2007-05-23, 11:53

Witam tubylców :D
strus - 2007-05-24, 01:54

Witam wszystkich a zwlaszcza kinge21, a to z powadu takiego samego menu jak ja :D Fakt nie ma jak to rosoli a na drogie kotlet z piersi z kurczaczka i mlode ziemniaczki: mniam :d
Luśka - 2007-06-03, 12:20

Witam wszystkich serdecznie :d

Od jakiegoś czasu czytałam forum, szukając informacji, a kilka dni temu zdecydowałam się zarejestrować, z powodu śmiesznych kurek, które łażą po moim podwórku ;)

Na imię mam Magda, lat mam ... wystarczająco dużo, żeby mieć męża i dzieci, a wystarczająco mało, żeby cieszyć się życiem :D

Zaczynam przygodę z kurkami ozdobnymi, a poza nimi mam duuuużo innych zwierzaków :jupi:

Interesuję się wieloma rzeczami, począwszy od szeroko pojjętej przyrody, przez socjologię, psychologię, pedagogikę i problemy osób niepełnosprawnych.
Z zawodu jestem hipoterapeutą i instruktorem jazdy konnej.

Pozdrawiam serdecznie

Magda

kacpisułtan - 2007-06-03, 12:44

Luśka, witam cie berdzo serdecznie :!: ;) Opowiedz nam jakie masz jeszcze zwierzatka :?:
Luśka - 2007-06-03, 15:25

Kacpisułtan, częściowo przedstawiłam mój zwierzyniec w innych działach :d

Teraz wszystko razem :

Pięć psów- prawie sześcioletnia buldożka francuska , dziewięciomiesięczny mastif angielski, czteromiesięczny dog niemiecki i dwa schroniskowe kundelki, około roczne.
Niestety w październiku ubiegłego roku otruto mi ukochaną dożycę :( :( :(

Trzy koty- zwykłe dachowce, dwa bure i czarny. Do niedawna była z nami jeszcze jedna czarna kicia, niestety padła ofiarą psa :(

Mam trzy konie: dwie klacze fiordzkie Angie i Vivę i wrednego kucyka Kubusia :D , który z powodu morderczych zapędów wobec moich klaczy i absolutnie niegentlemańskiego zachowania, mieszka u mojego kolegi :cisza:

Do tego trzy świnki wietnamskie, trzy dorosłe kurki jedwabiste, dwie czubatki olbrzymie srebrzyste, jedną złocistą miniaturkę i trzy czubate mieszańce ;) :d
Psy, konie i świnki są szkolone do pracy z niepełnosprawnymi. reszta zwierzyńca to nasi pupilkowie i atrakcja dla gości ;)

W stawie pływa osiem karpi koi 8-)

Do tego dodajmy trznadle, rudziki, świstunki, pokrzewki i drozdy gnieżdżące się w moich zaroślach ;) oraz codziennych gości jak żurawie trąbiące pod oknem o 4 rano :diabel:: , zające, sarny, lisy , które pasjami obgryzają nasze drzewka i zrywają ogrodzenie i ... można uznać, że jestem zazwierzęcona na amen :taniec:

kacpisułtan - 2007-06-03, 15:31

Pozazdroscic takiego stada przyjaciół ;)
ZYZIO - 2007-06-03, 16:21

Sporo tego wszystkiego :d jak znajdujesz na to czas????
Luśka - 2007-06-03, 17:19

Doba powinna być dwa razy dłuższa, ale taka praca to czysta radość i przyjemność :d
Musiałam popracować nad organizacją i jakoś to idzie ;) Oczywiście zaangażowana jest cala rodzina ;)

Łukasz23 - 2007-06-03, 18:10

Luśka czy znajdzie się jeszcze jakieś wolne miejsce dla jakiegoś nowego Przyjaciela :D :ops: :?:

ochotnik numer 1 ;)

Luśka - 2007-06-03, 20:52

Łukasz 23, czy mam Cię zaadoptować? :serduszka: :D
A poważnie - ze zwierzątek planuję jeszcze kilka kurek i jestem na etapie poszukiwań złocistej czubatki olbrzymiej, srebrzystego kogucika miniaturki i lokowanej wielbłądziej, pary :D Na razie stawiam kolejne dwie woliery , a kiedy je zaludnię ( bądź zakurzę :P ) powiem dość ! ;) :D

ZYZIO - 2007-06-04, 12:10

A myślałem że to ja mam mało czasu..... zobaczyłem że mam jeszcze mnustwo!!!! :)
Krzysiek Prokop - 2007-06-04, 16:24

No faktycznie, sporo przy tym chodzenia. A mnie zainteresowała twoja pomoc niepełnosprawnym, prowadzisz jakiś ośrodek?? Wiem, że jest to ciężka, żmudna, ale jednak warta poświęcenia praca, dlatego podziwiam takich ludzi.
Luśka - 2007-06-04, 16:29

Krzysiek, to nie praca, to powołanie ;) :lol: Tak, jest to ciężka robota, ale dająca niesamowitą radość i satysfakcję, jak żadna inna :)

Otwieram własny ośrodek, wreszcie ... po latach spełniłam swoje marzenie i z wielkiego miasta uciekłam w wiejsko - leśną głuszę :d

Marzenia są po to, żeby je spełniać ;)

Krzysiek Prokop - 2007-06-04, 16:35

To gratulacje!!!! Masz bardzo szlachetne marzenia i fajnie, że ci się spełniają.
Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy chcą bezinteresownie pomagać innym ;)

anna czarnota - 2007-06-04, 17:57

No Madziu to mamy ze sobą bardzo dużo wspólnego, ja też jestem instruktorem jazdy konnej i mam troszkę zwierzaków u siebie, tylko świnek wietnamskich jeszcze nie mam...
kacpisułtan - 2007-06-04, 21:12

Magde jaestem dla ciebie pełen podziwu :!: To co robisz jest naprawde bardzo szlachetne :!: Bardzo fajnie ze mamy taka osobne na forum ;)
Luśka - 2007-06-04, 22:21

Krzysiek, to nigdy nie jest bezinteresownie ;) Po prostu lączę przyjemne z pożytecznym i cieszę się każdym dniem :jupi: :D

Aniu właśnie wypatrzyłam, że masz koniki i oglądałam zdjęcia Twoich pięknych klaczek :d Wspaniała sprawa .. marzyłam o koniach ze spędów, ale ... niestety do hipoterapii muszę mieć konie przewidywalne w 100% i jeszcze odpowiednio zbudowane. Stąd mój wybór padł na fiordingi.
Moje świnki to połączenie poprawiaczy humoru z wiecznym utrapieniem , ale ... nie będę psuła niespodzianki :lol: ;)

Kacper, nie wiem czy szlachetne :d Naprawdę kocham to co robię, w najmniejszym stopniu nie czuję się męczennicą ;) :d
Każde z nas może skończyć na wózku, niestety, a wtedy perspektywa się odwraca ;)
Nie dzielę ludzi na chorych i zdrowych - wszyscy należymy do jednego gatunku i co naturalne, różnimy się między sobą :d Również poziomem intelektu, sprawnością fizyczną, czy otwartością na ludzi ;) :d

Bardzo Wam dziękuję za tak miłe powitanie :d

MichałR - 2007-06-10, 23:02

Witam.
Wczoraj zarejestrowałem się na forum i chciałbym się przedstawić zacnemu gronu.
Mam na imię Michał. Mieszkam w wielkim, dusznym i szarym mieście czyli w Warszawie.
Obecnie studiuję zootechnikę na SGGW. Wybór kierunku nie był trudny bo od dziecka interesuję się otaczającą nas przyrodą, w szczególności ptakami.
Od lat swoją uwagę zwracam na gołębie rasowe. Zafascynowała mnie mnogość form i barw występujących u gołębi. Niestety nie mogę rozwijać swojej pasji ponieważ nie posiadam terenu na którym mógłbym postawić gołębnik. Jest to dla mnie największy problem...
Mimo tego mam parkę gołębi, które mieszkają na balkonie w wolierze. Nie przebywają tam jednak stale. Są na tyle oswojone, że czasami latają sobie po mieszkaniu lub podróżują na moim ramieniu.
Pod moją opieką jest również: czarno-biały kot, żółw stepowy i dwa akwaria z rybkami.
Od lat śledzę poczynania Woliery, której jestem fanem od "zerowego numeru". Mam wszystkie numery, które zajmują honorowe miejsce w mojej kolekcji literatury dotyczącej hodowli ptaków. Ostatnio zacząłem pracę jako wolontariusz w warszawskim Azylu dla Ptaków. Dzięki temu spełniam swoje marzenie bliskiego kontaktu z dzikimi ptakami oraz to że mogę im pomagać w powrocie do zdrowia.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Kamil Kowalski - 2007-06-11, 08:55

MichałR, Witamy kolege :) I miło Poznać ;)
Kamikazi - 2007-06-11, 10:18

Witaj Michale!

Pozdrawiam,
Kasia - była wolontariuszka Azylu :)

MichałR - 2007-06-11, 23:14

Witam.
Dzisiaj był kolejny pracowity dzień w Azylu. Jestem w nim codziennie po ok. 10 godzin.
Jest to na tyle satysfakcjonująca praca, że nie czuje jakoś zmęczenia. Może również dlatego że jest tyle dziobów do wykarmienia ;)

Kamikazi - 2007-06-12, 10:18

Michał, świetnie, że nie męczy Cię ta praca. :) Zwłaszcza w sezonie lęgowym każda para odpowiedzialnych rąk się przyda.

Powodzenia!
Napisz nam czasami co słychać w Azylu,

Kituś - 2007-06-13, 12:46

Cześć wszystkim jestem tu nowy i chciałbym o sobie coś powiedzieć. Mam na imię Kamil jestem mieszkańcem Małopolski a konkretnie Ropicy Polskiej . Moje zainteresowania to ogrodnictwo i drobiarstwo moim ulubionym zwierzątkiem jet kot.
Kamikazi - 2007-06-13, 16:29

Witaj Kamil! :)
kacpisułtan - 2007-06-13, 19:01

MichałR, a jak długo bedziesz jeszcze pracował w azylu :?: Bo ja własnie zaczyna wolontariat na poczatku lipca i napewno zostane tam miesiac a moze jeszcze dłuzej :D
MichałR - 2007-06-13, 21:23

Witam.
Jak dobrze pójdzie to będę w azylu do końca wakacji.
Akurat trafisz na "jerzykowy okres" czyli dziesiątki małych jerzyków do wykarmienia.
A i tak teraz mamy stadko pisklaków muchołówek, wróbli i szpaków.
Karmienie mniej więcej co dwie godziny.

Bażancia matula - 2007-06-14, 11:20

Witajcie ! :D

Kochani bardzo cieszymy sie że jest co raz więcej użytkowników , dla nas to bardzo miła wiadomość , ponieważ lubimy gdy nas sie przedstawiacie i opisujecie wasze historie , ukazujecie swoje hodowle i plany hodowlane , wstawiacie nowe zdjęcia , które z radością oglądamy . Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy .


Kasia ;)

djuszes - 2007-06-14, 12:17

no i pzyszedł czas na mnie :d
jestem zarejestrowany od jakiegoś czasu, ale nigdy niestarczało czasu, żeb się przedstawić!
Mam naimię Artur i właśnie kończę poznańską zootechnikę.....
Pracuje jako zootechnik w gospodarstwie: 550 krów dojnych i ok. 2500 szt. bydła mięsnego(charolais, limousin i mieszańce mięsne)
W domu mam chabo czarne biało nakrapiane: właśnie czekam na przychówek :jupi: foty wstawie w najbliższym czasie w temacie o chabo....
mam jeszcze nimfy....
koty... syjam i 2 dachowce
gołębie: motyle warszawskie, winerki, dolnośląskie łapciate, mewki polskie, pawiki....
jest i świnka morska rozetka...
no i jest moja największa miłość czyli psy!!!
bassety 2 szt.
charty polskie - obecnie 11 szt.- foty dostępne na stronie... http://www.arcturus-pl.com/
i 1 west.... suczka szczenna!
a i jeszcze 1 whippet- chart angielski
a psy w wiekzości nie moje tylko mieszkam nimi i je przygotowuje do wystaw i wystawiam:)

na i są jeszcze 2 wewiórki, które urotowaliśmy przed śmiercią i zostaną niedługo ypuszczone a wolność!!!
a teraz trochę fot.... ocywiście mojego autorstwa
[/URL


[URL=www.fotosik.pl]


foty różne







Bażancia matula - 2007-06-14, 15:53

ja niemoge ale gospodarstwo , jeszcze nigdy o tym nie słyszałam , opowiedz coś więcej o tym ! :D bardzo miło cie poznać


Kasia

djuszes - 2007-06-14, 16:42

mi też bardzo miło!!!

gospodarstwo nie jest moje .... jestem tam tylko zootechnikiem :D
bydła jest wszystkiego razem około 3000 szt.
wydajność roczna od krów mlecznych około 10 000 litrów
gospodarstwo oprócz produkcji zwierzęcej, prowadzi take produkcje roślnną na około 3000 ha

Bażancia matula - 2007-06-14, 17:09

8) ciekawe , fajnie to musi wyglądać :P
mateusz20 - 2007-06-14, 19:16

djuszes, czy my się aby nie poznaliśmy na Polagrze? Byłem na stoisku Woliery, przy czubatkach.
Cavvy - 2007-06-14, 19:46

Sie przedstawie :D Ania miło mi :D

Ptaki to przede wszystkim mój obiekt do fotografii - wdzięczny obiekt :)

No a tak na codzień wielki miłośnik psów 8-)

Kamil Kowalski - 2007-06-14, 19:52

Cavvy, miło gościć :uscisk: oby jak najczęściej. Boskie fotografie ;)

A oprócz fotografii czym się zajmujesz, interesujesz?

Cavvy - 2007-06-14, 20:52

Web design - od prawie 3 lat projektuje strony prywatne oraz layouty dla portali o tematyce zwierzecej. Jak nadmieniłam kynologia która dyktuje reszte pasji jak fotografia i web design. Czasami w wolnych chwilach rysunki ołówkiem. No i muzyka bez której nie rozpoczynam dobrze dnia ;-) ( trance, house, progressive )
djuszes - 2007-06-14, 20:55

mateusz20 napisał/a:
djuszes, czy my się aby nie poznaliśmy na Polagrze? Byłem na stoisku Woliery, przy czubatkach.

tak poznaliśmy się na Polagrze! :d

Kamil Kowalski - 2007-06-14, 21:09

Cavvy, i Ty masz 16 lat? :> 8) w takim wieku takie zainteresowania, takie efekty pracy 8) ojj ogromny szacunek.
Cavvy - 2007-06-14, 21:13

No w sierpniu 17 :D

No tak efekty moglyby byc nieco lepsze ale wiadomo...szkoła..

A no i zapomniałam ze jeszcze informatyka :D I takze w tym kierunku sie kształce ( technikum informatyczne )

Kamikazi - 2007-06-14, 21:33

Witam serdecznie nowoprzybyłych :)
mateusz20 - 2007-06-14, 21:46

djuszes, Mi się zdawało kiedyś, że widziałem cię w pociągu, ale trochę onieśmielony nie odważyłem się zagadać.
Kamil Kowalski - 2007-06-14, 22:13

ideał kobiety :)
djuszes - 2007-06-14, 23:00

mateusz20 napisał/a:
djuszes, Mi się zdawało kiedyś, że widziałem cię w pociągu, ale trochę onieśmielony nie odważyłem się zagadać.

oj pociągami to ja często podróżuje.... tylko teraz w przeciwnym kierunku co Ty! :P

Bażancia matula - 2007-06-15, 14:17

Kamil Kowalski,

nie zapominaj że masz Madzię , jak tego posta zobaczy to ci spierze pupe :diabel:: :P


Cavvy miło poznać :D

Kasia

Kamil Kowalski - 2007-06-15, 14:22

Bażancia matula, Ciiiiiiiii ;)

Bo Magdza mnie zabije.

Bażancia matula - 2007-06-15, 14:25

Haha to teraz mam na ciebie haczyk cwaniaczku jak będziesz grzeczny to jej nie powiem :P


Zobaczysz dopadnie cię , opiórkuje :P

Kasia

Kamil Kowalski - 2007-06-15, 14:30

Bażancia matula, A chciała byś żeby wasz kochany Kamilek nie miał zębów i miał podbite oczy? :P
Bażancia matula - 2007-06-15, 14:32

Hehe Kamil przesadzasz ... nie będzie tak źle :D


Kasia

Kamil Kowalski - 2007-06-15, 14:43

Bażancia matula, a tak wogole co tam u ciebie? nigdy nam o swojej szkole nic nie napisałaś?
Cavvy - 2007-06-15, 14:47

Chyba prędzej ja bym miała kłopoty :D 8-)

btw. Do ideału dalekoo ;)

Bażancia matula - 2007-06-15, 14:52

Ok.


Chodze do czwartej klasy niewielkiej szkoły liczącej 60 osób . Jest nas niewiele . Mam ulubioną przyjaciółkę Madzię D. , kótra zawsze mi pomaga , obydwie jestesmy stuknięte , gdy jestesmy razem -odbija nam . Czasem jeździmy na wycieczki , mamy niewielki plac zabaw , boisko do piłki nożne , boisko do siatkówki , polankę gdzie sie możemy bawić w co chcemy , w skzole zimą gramy w ping ponaga lub wspinamy sie po drabinkach i zjeżdżamy na szkolnej zjeżdżalni , lubimy w-f i mamy wpożątku nauczycieli , i o chyba wszystko :D


Kasia

Kamil Kowalski - 2007-06-15, 15:07

Bażancia matula, łooo to fajną masz szkołe - malutka,zgrabna nie tak jak kolosy w Krakowie po 1200 uczniów.

:przytul:

Rocki - 2007-06-15, 15:13

60 uczniów to jak u mnie w liceum 2 klasy... A jest ich 18 ;)
Bażancia matula - 2007-06-15, 15:13

hihihi dzięki , no własnie podoba mi sie ona też , jest fajnie ale gimnazjum jest 10 km dalej az sie krztusze jak mysle co będzie z dojazdem .../


:(


Kasia

Cavvy - 2007-06-15, 15:31

10 km to nie jest tak źle :) Optymistyczne podejscie ze zawsze mogło być gorzej :D
Bażancia matula - 2007-06-16, 09:57

Cavvy, tak tylko zimą 5km piechotką chyba a później kolejne 5 km autobusem :P


Kasia

Rocki - 2007-06-16, 10:30

10 km to nic... mój brat jeździł 15 km do szkoły, a i znam ludzi, którzy jeżdżą po 30 km...
Ja mam takie szczęście że do szkoły mam chwilkę... :d

Bażancia matula - 2007-06-16, 10:34

Rocki, fajnie masz , ja zawsze marzyłam żeby do szkoły mieć 10 metrów .....



Kasia

mirass - 2007-06-16, 10:39

Bażancia matula napisał/a:
żeby do szkoły mieć 10 metrów .....

Ja jakbym widzial szkołe codziennie patrząc przez okno to bym się chyba skończył, ja mam dobrze, bo tylko 4km do szkoły i rano zawsze jeżdże autobusem (mamy własny - szkolny), tylko po południu 3 razy w tygodniu chodze na nogach.
Jeszcze ten rok, a potem będę musiał codziennie dojeżdżac ponad 20km.

Cavvy - 2007-06-16, 10:45

Poczekajcie skonczycie szkoły i jeszcze bedziecie za nimi tesknic :diabel::
Kamikazi - 2007-06-16, 10:55

Ja nie tęsknie :diabel::
Bażancia matula - 2007-06-16, 10:59

mój brat nie tęskni :) :diabel::
Krzysiek Prokop - 2007-06-17, 08:44

Ja do szkoły będę miał 84 km :hmm: ( 1 h pociągiem się jedzie :| )
jakub - 2007-06-17, 14:02

kja do szkoły mam 15 minut z buta szybkim krokiem
Cavvy - 2007-06-17, 21:47

Ludzie wakacje idą 8-) :D a My o szkole :D
Kamil Kowalski - 2007-06-17, 22:17

Ja tęsknie za szkoła - ale taką normalną - gdzie codziennie się chodzi ;( ehh były piękne czasy, piękne lata.. :oczy:
mateusz20 - 2007-06-17, 23:35

A ja chce do mojego technikum. :( To były czasy, fajni ludzie ten klimat, uczelnia wysiada przy niej tam wszyscy się znali, wszyscy byli życzliwi. Teraz to jak nie będziesz szedł po trupach to zginiesz. :?
djuszes - 2007-06-17, 23:58

mateusz20 napisał/a:
A ja chce do mojego technikum. :( To były czasy, fajni ludzie ten klimat, uczelnia wysiada przy niej tam wszyscy się znali, wszyscy byli życzliwi. Teraz to jak nie będziesz szedł po trupach to zginiesz. :?

ja nie szedłem po trupach i jakoś przetrwałem .... a to ta sama uczelnia :D

Bażancia matula - 2007-06-18, 13:46

Cavvy,

Cavvy napisał/a:
Ludzie wakacje idą 8-) :D a My o szkole


Niektórzy ludzie lubią szkolę , nie tylko kujoni
Ja na przykład czasem lubię szkołę , gdy byłam mała nie lubiłam wakacji , teraz to dla mnie frajda , ale ja wolałam chodzić tam , być z przyjaciółmi , obecnie z przyjaciółmi jestem co dziennie , w wakacje i rok szkolny, nasza banda składa sie ze mnie , Magdy , Dominika , Damiana , Marka . Ogromnie sie lubimy i powiem szczerze że lubimy teraz szkołę bo spotykamy sie tam , gadamy ..... choć dopiero po skzole spotykamy sie i robimy co chcemy - szkoła nie wadzi naszej przyjaźni ....
Myśle że większośc dzieci i młodzieży tez lubi skzołę z tego powodu - kumpli a takze miłych nauczycieli , fajnych lecji - chociaż niektórych :D


Kasia

Krzysiek Prokop - 2007-06-18, 14:45

No ja kończę swoje gim i mi trochę szkoda, bo można powiedzieć, że to był mój drugi dom, gdyż tyle czasu tam przebywałem, tylu znajomych się opuszcza i w ogóle...
majawn - 2007-06-18, 14:56

Cytat:
Teraz to jak nie będziesz szedł po trupach to zginiesz. :?


Ja nie pamiętam żadnych trupów, ale była przyjacielska rywalizacja, tzn. tak, to sobie bardzo pomagaliśmy, ale każdy chciał być pierwszy oczywiście, bo stypendium było ważne, bo z kasa to było cienko. Pamiętam, ze głównie jadłam makaron i zupki "z papierka".

Maja

mateusz20 - 2007-06-18, 15:33

A u mnie jest inaczej obecnie są obozy oboziki, jak z kimś zagadasz to zaraz ktoś inny się obrazi. Można tak powiedziecie, że robię za takiego łącznika, miedzy tymi grupkami. U mnie na roku niema takiej życzliwej atmosfery jak była w technikum.
Na moim roku jest straszny zlepek ludzi, każdy pochodzi z innej czesi kraju z innego środowiska, jedni z miasta (nie mają w ogóle pojęcia, po co tam poszli) i ludzie ze wsi, którzy prą do przodu, aby polepszyć swoje mniemanie o sobie, że człowiek z biednej wioski potrafi cos osiągnąć. Są ludzie zamożni i ludzie, biedni, i dlatego jest taka atmosfera, jaka jest. Od momentu, kiedy zacząłem kształcić się w AR, przez to ciągłe zabieganie, przez różne nierzadko dziwne pomysły wykładowców, zaczęło mi na głowie przybywać siwych włosów

Bażancia matula - 2007-06-18, 15:40

mateusz20 napisał/a:
U mnie na roku niema takiej życzliwej atmosfery



więc nie macie tam kontaktów między sobą?

mateusz20 napisał/a:
Są ludzie zamożni i ludzie, biedni, i dlatego jest taka atmosfera, jaka jest


tzn. ludzie ze wsi nie lubią ludzi z miasta i przeciwnie?


mateusz20 napisał/a:
przez różne nierzadko dziwne pomysły wykładowców, zaczęło mi na głowie przybywać siwych włosów



za młody jesteś :diabel::



Kasia

Kamil Kowalski - 2007-06-18, 17:54

mialem maly wypadek dziś rowerem - na czołowe ze samochodem (ale żyje :D )
noga, nadgarstek, troche buzi poobijane, prawa ręka rozcięta od łokcia do dłoni. samochód cały , rower w częściach :P

Bażancia matula - 2007-06-18, 19:03

Kamil Kowalski, to oc ty pijany byłeś ? :diabel:: :P :D


Tak na serio , wazne że nic ci nie jest .
Życze szybkiego powrotu do zdrówka :D

Kasia

Krzysiek Prokop - 2007-06-18, 19:57

Uuuu... to miałeś fuksa, że tak naprawdę "nic" ci się nie stało ;) A to z twojej, czy kierowcy samochodu winy ??
Kamil Kowalski - 2007-06-18, 20:23

z mojej winy - nogawka spodni weszła mi w łańcuch, i przewróciłem się akurat na przedni bok jadącego samochodu, dobrze ze jechał pomału. Auto ani nie zadrapane :P
Trzeba się umieć przewracać :P :D

Bażancia matula - 2007-06-19, 13:48

Kamil to poćwicz troche na placu :D


Kasia

Kamil Kowalski - 2007-06-20, 13:09

Nie wiem gdzie to napisać ale na stronie orange możecie bezpłatnie dostać karty startowe http://www.orange.pl/port...requestid=33548
Łukasz23 - 2007-06-20, 16:01

Kamil słyszałeś o czymś takim jak ABS :?: koniecznie kup sobie rower z takim czymś, na mnie kiedyś też wjechał samochód :D na dodatek na pasach i zielonym świetle :? a kierowca miał jeszcze czelność otworzyć okno i drzeć kufę "naucz się jeździć ofermo"

Myślę że o Twoją rekonwalescencję nie musimy się martwić jesteś pod dobrą opieką (siostry Magdy ;) ) szybkiego powrotu do zerówka życzę :!:

for - 2007-08-30, 14:52

witam - mam na imie pawel. na forum woliera zaprosil mnie kamil kowalski.
jestem lesnikiem i zajmuje sie zawodowo ochrona przyrody w ZJPK
www.parkijurajskie.internetdsl.pl
moje zainteresowania to ornitologia, teriologia oraz botanika
inne hobby to : sonia i moja zona :) , góry oraz wypady i wyprawy przyrodnicze
z forum woliera znam osobiscie pare osob a w szczegolnosci Kamikazi, kmila oraz Kaline i BeaJolkę.
mam nadzieje ze znajde i tutaj swoje miejsce.
na forach internetowch bywam na forum przyroda i bocian gdzie tez jestem moderatorem :]

Luśka - 2007-08-30, 15:07

Cześć Paweł , miło Cię poznać chociaż wirtualnie ;) :d
Do leśników mam wyjątkowy sentyment... zwłaszcza, że kilku Przyjaciół pracuje w tym zawodzie, a moja teściowa przez wiele lat również pracowała jako podleśniczy ;)

Pozdrawiam serdecznie z lasu :D

Bażancia matula - 2007-08-30, 15:16

Bardzo miło nam Cię poznać Pawle ;)

Pracujesz w moich okolicach : Jura Krakowsko-Częstochowska a więc naprawdę bardzo fajnie wiedzieć że znasz te okolice ;)


Na pewno znajdziesz tu swoje miejsce , i życzymy ci tego serdecznie ;)
Udzielaj sie , bądź aktywny - to bardzo dobre cechy :d


Pozdrawiam,

Kasia

Kamikazi - 2007-08-30, 16:11

for, miło Cię widzieć przyjacielu ;)
mirass - 2007-08-30, 19:33

for, czyżbym nie znał tego PotForka z przyrody :diabel::
mati_deco - 2007-09-13, 19:12

Cześć
imie moje to mateusz

Aktualny stan mojej hodowli ;)
Bażanty :
Bażanty złociste
Bażanty złociste lutino ( bananowe )
Uszak siwy ( na sprzedaż samiec )
Pawie indyjskie

Kury:
Czubatka polska standardowa wielbłądzia
Czubatka polska miniaturowa złota niebieskołuskowana
Czubatka polska miniaturowa złota czarnołuskowana
Czubatka polska miniaturowa srebrna
Czubatka miniaturowa jastrzębiata
Czubatka polska białoczuba czekoladowa
Czubatka polska białoczuba żółta
Czubatka polska białoczuba czarna
Brahma srebrna
Brodacz watermalski
Cochin olbrzymi żółty
Feniks miniaturowy kuropatwainy
Kury jedwabiste bezbrode białe

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Rocki - 2007-09-13, 19:24

mati_deco, stan swojej hodowli i posiadane gatunki powinieneś umieścić w spisie hodowców! http://www.forum.woliera.com/viewforum.php?f=94
W tym temacie piszemy raczej coś o sobie i swoich pasjach... ;)

Iro_mak - 2007-12-08, 10:56

Witam na imię mam Irek
na forum jestem od niecałych dwóch miesięcy, przepraszam że dopiero teraz pisze coś o sobie.
Większość moich znajomych woła na mnie Iro od tego mój nick.
Hodowlą gołębi w mojej rodzinie zajmował się dziadek i tak już to przeszło chyba na mnie.
Własną hodowlę prowadzę od około 10 lat
Pierwszymi ptakami jakie zacząłem hodować był bażant żółto-złocisty i gołębie rasy mewka polska i krymka.
Od 6 lat hoduję garłacze pomorskie i w tej rasie chcę się wyspecjalizować.
Drób zacząłem hodować 4 lata temu.
Więcej o mnie.
Od 7 lat mieszkam w małej wiosce Maków (około 500 ludzi)
i z tego druga część moje niku (mak) ---(Iro_mak)
Od urodzenia też mieszkałem w małej wiosce dlatego z wolną przestrzenią nie miałem problemów zwykłe towarowe kury towarzyszyły nam zawsze no i te gołębie dziadka.
Ulubionej muzyki nie mam słucham tego co tam akurat w radiu grają.
Od 5 lat jestem zrzeszony w lokalnym kole miłośników drobnego inwentarza,
gdzie uczestnicze w wystawach i prezentuje swój dorobek hodowlany.

Luśka - 2007-12-08, 11:04

Witaj Irek, miło Cię powitać oficjalnie ;) :d
Bardzo proszę o jakieś fotki Twojego zwierzyńca :d

500 osób to mała wioska? 8) W mojej mieszka 25 osób :D

Iro_mak - 2007-12-08, 11:08

witaj Luśka moje fotki znajdziesz w spisie hodowców Iro_mak
wanted - 2007-12-08, 13:58

Luśka napisał/a:

500 osób to mała wioska? 8) W mojej mieszka 25 osób :D


Luśka, macie spoore i wielkie wioski, u mnie mieszka tylko jakieś po ostatnich expansjach jakieś 5-6 ale tysięcy :hahaha: :diabel:: :hahaha:
Wcześniej była o wiele mniejsza 2-3 tysiące kilka lat w stecz, al epobliże miasta i ładn eotoczenie sprawiło prawdziwy najazd ludzi z miasta i dalekich okolic. Ostatnio sporo ludzi się przeprowadza z 3-miasta do nas.

mirass - 2007-12-08, 14:22

U nas jakieś 3 tys. Ale za jakiś czas kto wie :D
Rocki - 2007-12-08, 14:24

A u mnie jest ponad 40 tysięcy mieszkańców, a kiedyś to byłą taka wieś... :P
Luśka - 2007-12-08, 14:25

Wanted, wiałam z Warszawy w głuszę i takie miejsce, żeby nigdy, a przynajmniej przez najbliższe 200 lat, nie zamieszkały tu dzikie stada ludzi :diabel::
dadzio - 2007-12-08, 16:27

Ja postanowiłem wpisać się według wzoru mirassa:
zespoły: brak
zwierzęta: kury, kaczki, psy,krowy,rybki, nauczyciele
ulubione zajęcie: spanie, pisania na forum z osobami lubiącymu ptaki tak jak ja i zajmowanie się ptakami
ptaki hoduje: od 7 roku życia tak około, bo dokładnie nie pamiętam. Wcześniej pomagałem babci przy jej kurach
ulubiony kolor: zielony
ulubiona zupa: pomidorowa ze śmietanką 36%
ulubione danie głowne:króliczyna i dziczyzna z ziemniakami
moja hodowla: kury rowarowe,silki, kaczki piżmowe, kogut zielononóżka i bantamka
inne zainteresowania: biologia (chcę być weterynarzem), historia
A teraz coś od siebie:
imię:Dawid
pochodzenie nicku:moja ciocia mówi na mnie Dadzio
miasto czy wieś: średnia wioska (ponad 2000 ludzi uprawnionych do głosowania)
pierwsze ptaki : kurki cwergi (mieszańce liliputów)
Chcecie wiedzieć o mnie więcej? Pytajcie. Odpowim w miare swoich możliwości.

Kamil Kowalski - 2008-01-10, 00:17

Tak patrze i przeglądam i jest sporo nowych "twarzy"
Może napiszecie coś o sobie?

adrian_lasek - 2008-01-10, 00:35

uczę się jeszcze w liceum... a pozniej studia: biologia, chemia albo medycyna :)
Kamil Kowalski - 2008-01-10, 00:39

adrian_lasek, łooo ambitne plany 8)

a co cię tak wzieło na
adrian_lasek napisał/a:
biologia, chemia albo medycyna

???

PS: Dobry podpis.

adrian_lasek - 2008-01-10, 00:42

a wiesz... trzeba trochę w życiu zaszaleć hehe :diabel::
dadzio - 2008-01-10, 17:30

A jeśli chodzi o naukę i pracę to uczę się w podstawówce w 6 klasie. Po podtawówce ide do gimnazjum. Potem kilku letnia przerwa w hodowli ptaków. Wyjeżdżam do miasta do technikum i otem do Warszawy albo Krakowa na studia. Wtedy kur hodować nie będę mógł. Potem zostanę w Polsce, lub wyprowadzę się do niemiec. Zapomniałem o najważniejszym. Zostanę weterynarzem. Mam zamiar osiąfnąć tytół Proesor Doktor Habilitowany wterynarii.
nyszka - 2008-01-10, 22:02

Witam jestem Agnieszka wolierę odwiedzam od pewnego czasu, ale dopiero wczoraj zdecydowałam sie aby założyć konto. Pochodzę ze Śląska i od tego mój nick - nyszka :) w naszej gwarze oznacza moje imię.
Trafiłam do Was poprzez portal Polski Kurnik i widzę,że jest Tu kilku jego bywalców :d .
Nie mogę jeszcze nazwać siebie hodowcą, ponieważ dopiero w tym roku rozpoczęła się moja pasja kurkami, w szczególności pokochałam czubatki i w tej chwili posiadam; złote, srebrne i białoczuby. Mąż hoduje bażanty, olśniaki, tyminki,przepiórki i góropatwy w czym staram się mu pomagać. W naszym domu znalazły swoje miejsce amadynki wspaniałe, kanarki i nimfy. Mieszkają z nami też dwa psy; owczarek niemiecki i kundelek.
Jestem mamą dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat, lubię ostrą muzykę i sport.

Kamil Kowalski - 2008-01-10, 22:13

nyszka, Miło poznać
nyszka napisał/a:
lubię ostrą muzykę

Metal?

:skok:

nyszka - 2008-01-10, 22:20

Metal, rock, blues; mocne uderzenie :diabel:: :diabel:: :diabel:: ,najlepiej na żywo :d
butchi chabo - 2008-01-10, 22:25

nyszka, Witam moją koleżankę z PK.Proszę pozdrów męża ,od swego imiennika.
Rysiek

nyszka - 2008-01-10, 22:29

Cześć butchi chabo, jak fajnie znów Cię "widzieć" :d
Józek - 2008-01-10, 22:39

witaj,, nyszka,, :diabel::
butchi chabo - 2008-01-10, 22:43

minizoo, Józek ,a co ty myslisz ,że wczesniej nie byłeś przeze mnie "rozkminiony? :D
Wrzuć w podpis link do Twojej stronki.
Łatwiej będzie Cie "poszpiegować" :diabel::

Józek - 2008-01-10, 22:58

butchi chabo, jest w profilu ling do strony a myślę że wszyscy wiedzą że to ja :D :diabel::
butchi chabo - 2008-01-10, 23:05

minizoo, Józek ale co się rzuca w oczy to podnieca ciekawość , a wchodzenie w profil , to juz lekkie "szpieg 8) ostwo.":D
Luśka - 2008-01-11, 00:17

nyszka napisał/a:
Witam jestem Agnieszka wolierę odwiedzam od pewnego czasu, ale dopiero wczoraj zdecydowałam sie aby założyć konto. Pochodzę ze Śląska i od tego mój nick - nyszka :) w naszej gwarze oznacza moje imię.
Trafiłam do Was poprzez portal Polski Kurnik i widzę,że jest Tu kilku jego bywalców :d .
Nie mogę jeszcze nazwać siebie hodowcą, ponieważ dopiero w tym roku rozpoczęła się moja pasja kurkami, w szczególności pokochałam czubatki i w tej chwili posiadam; złote, srebrne i białoczuby. Mąż hoduje bażanty, olśniaki, tyminki,przepiórki i góropatwy w czym staram się mu pomagać. W naszym domu znalazły swoje miejsce amadynki wspaniałe, kanarki i nimfy. Mieszkają z nami też dwa psy; owczarek niemiecki i kundelek.
Jestem mamą dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat, lubię ostrą muzykę i sport.



Cześc nyszka :d

Raffy - 2008-01-11, 10:29

No to chyba czas się przedstawic :) Mam na imię Rafał, pochodzę z Gdańska i tutaj się urodziłem. Rocznik 1990, mam 17lat.

Trzymam papugi faliste i nimfy, w tej chwili stadko liczy 18sztuk i to wszystko w 3pokojowym mieszkaniu w bloku. Oprócz nich pasjonuje mnie bardzo natura i wszystko co związane z wodą, zwłaszcza botanika wodna i akwarystyka :) Prowadzę akwaria holenderskie i zajmuję się hodowlą ryb pochodzących z azji - dania, brzanki, bocje, labiryny, slizy, razbory, microrasbory, grubowargi i wszystko w ogóle z azji, kocham ten biotop a ryby pochodzące tam są niesamowite - jedyne, charakterne no i piękne (zobaczcie microrasbory galaxy albo brzanki denisona, albo bocje siatkowane (mowie na nie zeberki :D ). No dobra, moze dosyc o akwarystyce juz bo to ptasie forum ;) Wrócę do papug, moje stadko jest z róznych zródeł - są kaleki, znajdy, ptaki po przejściach, odratowane. Niektóre przezyły, inne niestety nie, ale przynajmniej zaznały szczescie pod koniec swojego zycia.

I dalej idę w tym kierunku, w przyszłosci moze hodowla falistych ale tylko o ciekawym umaszczeniu.Mam w planie 2 wolierki, jedno z inwalidkami, druga z zdrowymi.

Mam też nimfy, parkę. Edzię Wysokolotną i Maksymiliana Śpiewaka :D Edzia została schwytana na ulicy ze tak powiem, komus uciekła. Ale niełatwo było ją schwytać, wredota trzymała się wysoko nad ziemią, a oswojona była. Żywioł Edzi to tylko fruwanie, uwielbia długo, szybko i szybciej latać po mieszkaniu :D Są chwile, zwłaszcza wieczorami i Edzia staje się papuzim kotkiem ;) Przymila się, daje sie głaskać i siedzi cały czas na ramieniu. A Maksiu został dokupiony dla Edzi, bo Edzia była sama - a jak wiadomo, człowiek nie zastąpi drugiej papugi. No i Maxia 'kupiłem' w nietypowy sposób :D oddałem dorosłego samca zbrojnika (jak kto woli - glonojada) za niego, hodowca tez był akwarystą :D No i Maxia dostałem młodziutkiego, był cały szarutki jak samiczka, i te sliczne prązki na ogonku .. ach :) Teraz juz dawno wydoroslał, ma zolty łeb i stał się erotomanem :D spiewa i spiewa, nasladuje dzwięki, dzwonki, cmokanie i co tam się go nauczy.

Chodzę do 2 liceum o profilu ekonomiczym, ale w szkole interesuję się tylko spaniem na lekcjach i cochwilowym odpowiadaniem na pytania nauczycieli : NIE WIEM :D

To chyba juz wszystko, raczej nie musze podawać jeszcze nr buta, wzrostu, koloru oczu i rozmiaru majtek :D

Pozdrawiam ;)

Luśka - 2008-01-11, 11:22

Raffy , miło Cię "poznać" wreszcie oficjalnie :D
butchi chabo - 2008-01-11, 11:37

Raffy, [quote]To chyba juz wszystko, raczej nie musze podawać jeszcze nr buta, wzrostu, koloru oczu i rozmiaru majtek :D
[/quote
A czemu nie, to tez interesujące. Wyobrazić można sobie, czy jesteś "kawał" chłopa. :D

Luśka - 2008-01-11, 12:11

Tak ... kolor majtek i rozmiar oczu poprosze koniecznie :wink: :D
Raffy - 2008-01-11, 13:11

Luśka napisał/a:
Tak ... kolor majtek i rozmiar oczu poprosze koniecznie :wink: :D


Rozmiar oczu? A co, ja sowa? 8) :lol:

Majtki wolę niebieskie albo białe :D

Kamil Kowalski - 2008-01-11, 13:24

Cytat ze "Shreka" : POwiedział pinokio: - Stringiiii :D

Fajny temat: kto w jakich majtkach chodzi :D

Ciekawe co powiedzą dziewczyny :wink:

adrian_lasek - 2008-01-11, 13:54

Kamil Kowalski napisał/a:
Ciekawe co powiedzą dziewczyny :wink:

będą strasznie ciekawe koloru, a jeszcze bardziej jak któryś ich nie będzie posiadał :diabel:: :diabel::

Luśka - 2008-01-11, 16:25

Raffy napisał/a:
Luśka napisał/a:
Tak ... kolor majtek i rozmiar oczu poprosze koniecznie :wink: :D


Rozmiar oczu? A co, ja sowa? 8) :lol:

Majtki wolę niebieskie albo białe :D




No dobrze, może być kolor nosa i rozmiar biustonosza, mmia tam obojętnie, byle jakis był :D

Jeżeli chodzi o majtki to noszę wyłącznie barchanowe, do kolan i w kolorze świńskiego różu ... i z falbanką ! Zapomniałam o falbance !!! :>


adrian_lasek napisał/a:
Kamil Kowalski napisał/a:
Ciekawe co powiedzą dziewczyny :wink:

będą strasznie ciekawe koloru, a jeszcze bardziej jak któryś ich nie będzie posiadał :diabel:: :diabel::



Oj Adrian ... czyżbyś coś sugerował ???
To chyba mam pomysł na nagrodę w wystawie ptaków :D

adrian_lasek - 2008-01-11, 17:16

Luśka, aż się boję spytać jaką...
Raffy - 2008-01-11, 17:28

domyslam się, meskie gacie z falbankami XD
Luśka - 2008-01-11, 17:28

adrian_lasek napisał/a:
Luśka, aż się boję spytać jaką...



:wink:

Raffy , wolałbyś stringi ? :serduszka:

Raffy - 2008-01-11, 17:32

rozowe w zielone kropki :D
Luśka - 2008-01-11, 17:36

Z koronki i z puszkiem ?? :>
adrian_lasek - 2008-01-11, 17:37

ja wole :D kajdanki z różowym puszkiem jak coś
Luśka - 2008-01-11, 17:43

adrian_lasek napisał/a:
ja wole :D kajdanki z różowym puszkiem jak coś


Ok, będą do kompletu :D

Teraz tylko dwa warunki - wygraj coś na wystawie i zobowiąż się do zamieszczenia na tym forum swoich zdjęć w wygranych stringach i kajdankach, a osobiście ufunduję nagrodę :hahaha:

adrian_lasek - 2008-01-11, 17:45

jak chcesz to mogę nawet w nich do Ciebie pojechać!!! :D :D :D
Luśka - 2008-01-11, 17:47

adrian_lasek napisał/a:
jak chcesz to mogę nawet w nich do Ciebie pojechać!!! :D :D :D



Super !!! Już widzę jak się mój Jacek ucieszy :jupi:

:hihihi: :lol: :lol: :lol:

przez Was znów mam mega głupawkę :>

adrian_lasek - 2008-01-11, 17:55

Jacek cieszyc się nie musi, ważne żebyś Ty się cieszyła :P
Luśka - 2008-01-11, 18:18

My się zawsze razem cieszymy 8-) :D :D :D
sroszkowski - 2008-01-11, 18:20

Ale fajne motto: co cię nie zabije - to cię wzmocni.
Mogę Ci je podkraść i gdzieś wykorzystać?

adrian_lasek - 2008-01-11, 18:22

a kradnij :P
Luśka - 2008-01-11, 18:28

To również molje ulubione motto i często je sobie powtarzam :D

Zwłaszcza jak się zaplączę w te barchany :wink:

mati_deco - 2008-01-15, 12:31

Imię : Mateusz
Nazwisko: Dec
Wiek: 31 maja 14 lat skończę :D
Ojczyzna: Polska
Rasa: Słowiańska
Miejsce zamieszkania : Niedrzwica Kościelna woj. lubelskie
Wzrost: 167cm
Waga: 61 kg
Kolor oczu: czysto niebieskie
Kolor włosów: blond
Tzw. druga ojczyzna ( ulubiony kraj ) : Holandia
Ulubione miasto : Amsterdam, Breda, Lublin, Wrocław, Kraków
Ulubiony kolor: pomarańczowy, zielony i niebieski
Ulubiona rasa kur: Czubatka polska
Ulubione zwierzątko domowe; Koty perskie
Hobby: Muzyka, Film, Ptaki, Rysowanie.
Ulubiona muzyka: Wszystkie po za Hip hop
Nauka języków: angielski i niemiecki
Ulubione danie: Gołąbki, Kuchnia orientalna, polski żurek
Ulubiona książka : brak :D :P
Ulubiona odmiana barwna u kur : obrzeżane ( złote, srebrne, chamois ), jastrzębiate i żółte.
Kraje które chciałem zwiedzić: Indie, Norwegia, Szwecja, Szwajcaria.

Ice - 2008-01-16, 11:34

mati_deco napisał/a:
Rasa: Słowiańska

mati_deco Rasa chyba biała ?

Ana11 - 2008-02-20, 20:40

Witam wszystkich użytkowników woliery.
Oto parę informacji o mnie :
Imię: Anna
Znak zodiaku: Wodnik
Oczy: piwne
Zainteresowania: Fotografia w szczególności fotki ptaków i przyrody.
Moja hodowla: Kanarki kolorowe i trochę drobnej egzotyki.
W domu regał hodowlany, a na działce wolierka.
Ptaki hoduję wraz z mężem od zawsze stąd różnorodność i ilość moich fotek
Moje plany na rok 2008 to podróż do Vogelparku w Niemczech ( Walsrode )
TAM DOPIERO NAROBIĘ FOTEK ;)
POZDRAWIAM :)

Luśka - 2008-02-20, 20:42

Witaj Ana11 :d Podziwiałam twoje zdjęcia w albumie i czekam z niecierpliwością na kolejną porcję ;) :d
Ana11 - 2008-02-20, 20:49

Dzięki. Postaram się w miarę czasu urozmaicać galerię WOLIERY :) :)
Rocki - 2008-02-20, 22:29

Ana11, twoje zdjęcia są genialne, jak i same ptaki na nich też...!! ;) gratuluję oka i witam na forum :)
Ana11 - 2008-02-20, 22:31

To zasługa ptaszków, że są takie piękne :)
Adrian14 - 2008-02-21, 17:06

Ana11, umieść listę i fotki Twojej hodowli w spisie hodowców.
Ptaszki jak i zdjęcia- cudowne... :D

Agori - 2008-02-22, 22:30

Witam wszystkich! :)

Udało mi się popełnić już kilka postów, zatem najwyższa pora, by się przedstawić.
Częściowo według wzorca forumowego:

MUZYKA
Życie byłoby nieznośne, gdyby nie muzyka (Nietzsche)
Słucham: Prawie wszystkiego, ale… głównie greckich wykonawców (Despoina Vandi, Anna Vissi, Elena Paparizou, Haris Aleksiou i in.);
Gram: Jedynie na czyichś nerwach – jeśli chodzi o "instrumenty" :P :diabel:: ;
Prowadzę audycje w radiach internetowych, chociaż obecnie nie jestem związany na stałe z żadnym, gram czasami tylko gościnnie;
Marne próby komponowania i miksowania na kompie :ops: .
ŻYCIE
Jestem osobą tzw. niepełnosprawną fizycznie (Luśka, czy mogę prosić o kontakt prywatny?).
Co około 10 lat zmieniam miejsce zamieszkania i nadchodzi pora na kolejną taką zmianę. ;) Obecnie jest to miasto.
ZWIERZAKI
Przeszłość: kury, moja miłość (czubatki staropolskie – bardzo zamierzchła przeszłość, niemiecka zagrodowa, liliput, a ogólnie stadko użytkowych rozmnażanych z wyboru naturalnie i zabawa w utrwalanie pewnych cech); indyki, pekiny i piżmówki, perlice; świnki morskie, króliki.
Teraźniejszość: ukochana kota rasy europejskiej, czyli zwykły "dachowiec", faliste, nimfy.
SZCZEGÓŁY
Nick: Agori (nowogrecki = chłopak, po prostu; również jest to mój pseudonim radiowy);
Imię: Marek;
Region: Wielkopolska;
Wiek: Hmmm, powiedzmy, że nie pamiętam daty urodzenia :D ;
Zodiak: Waga
Gabaryty: Wielki człowiek :diabel:: ;
Bzik: Grecja, Grecja, Grecja… no i zwierzaki, głównie te pierzaste; kiedyś jeszcze były to rośliny głównie ozdobne;
Ulubiony autor: Gerald Durrell;
Książki: Popularnonaukowe;
Ulubiony kolor: Niebieski (ogólnie, w tym najbardziej tzw. cyan), w przypadku ptaśków, zwierzaczków, kwiatuszków – wszystko to, co nietypowe i rzadko spotykane;
Zainteresowania:
• Muzyka, kultura i język Grecji współczesnej;
• Etologia, zoopsychologia, psychologia, psychologia ewolucyjna, ewolucja, antropologia i im podobne;
• Ogrodnictwo (ozdobne);
• I trochę pomniejszych...


Iris, Hebe i Hermes.

Luśka - 2008-02-22, 23:33

Agori, już Cię lubię :serduszka: Gerard Durrel i jego zwariowane opowieści to moja ukochana lektura od czasów prehistorycznych, a słówka typu "Dziękabogu", czy "klapdupek" sa nieodłączną częścią mojego słownika :D

Witam Cię bardzo serdecznie na forum i przesyłam dla Stadka mizianko, albo to , co lubia najbardziej :skok: :d

Agori - 2008-02-23, 01:19

Dziękuję za kontakt. :)

Mam chyba całą kolekcję tego autora. :D
Ale tak jak Gerry lubił wracać wspomnieniami na Korfu, tak ja lubię przede wszystkim do pierwszej trylogii (Moja rodzina i inne zwierzęta, Moje ptaki, zwierzaki i krewni oraz Ogród bogów).
No i chyba Gerald zaraził mnie tym ogromnym sentymentem do kraju, w którym nigdy nie byłem ;) i raczej nie będę...

Rihiter - 2008-05-05, 23:33

Witam! Na imię mam Patryk. Mieszkam w centrum Poznania (Niestety) nieopodal jeziora Maltańskiego - Jednym słowem bród, smród i zamach przeciw przyrodzie. Ze zwierzętami mam do czynienia od urodzenia; To pies, to kot, Tata miał hodowlę królików. Gdy miałem 4latka postanowiłem zostać leśniczym i trwałem w tym przekonaniu do 30 marca 2003roku kiedy to zostałem potrącony na chodniku przez samochód pędzący 120km/h i zostałem osobą niepełnosprawną(połamane obie nogi, ręka, wstrząs mózgu i krwiak, obrażenia wewnętrzne i do dziś problemy z błędnikiem i ostatnio z sercem - od leków) Przez długotrwałe leczenie opuściłem się w nauce i niestety na zootechnikę także się nie dostałem (leśnictwo wymaga pełnej sprawności fizycznej) Moje zainteresowania to zoologia: po pierwsze ornitologia, behawioryzm, akwarystyka, herpetologia, wędkarstwo, manga i anime oraz gry rpg, łucznictwo oraz broń biała. W moim obecnym posiadaniu znajduje się 15letnia suczka kundelka po tatusiu whipecie ^^ (Nadal nie może jej dogonić żaden pies w okolicy<dumny>), Para gekonów lamparcich, krewetki ozdobne odmiany red cherry, 4 gat. kirysów, zbrojniki, i gupiki rasy dzikiej - poecilia reticulata. Z ptaków obecnie mam kilka kaleków, a mianowicie: 3 kanarki 2:1 i 1:0 astrylda trzcinowego oraz stadko hodowlane amadyn wspaniałych (także odmian barwnych) na których się skupiłem z braku miejsca i funduszy (mieszkam z rodzicami na 26metrach). Jestem też na osiedlu znany jako "Pierwsza pomoc w sprawie zwierząt, a w szczególności ptaków" Odchowywałem już samodzielnie Jerzyki, Oknówki, Szczygły, Czyże, Dzwońce, bażanty, wróble, kopciuszki, rudziki, wole oczka, i pewnie coś jeszcze o czym nie pamiętam. Z innych ciekawych stworzonek odratowałem ryjówkę (młodziutak, musiałem ją karmić co 0,5h żeby nie padła z głodu - masakra i tak przez 1,5 tygodnia zanim przeszła na robaczki /przeżyjesz to, to nawet najgorsza teściowa cię nie położy). A tak pozatym jak zacytuję mojego kolegę "Patryk przecież Ty się nadajesz tylko do opieki nad zwierzętami". Na co drugi kolega odpowiedział "No co ty!? Jak na to wpadłeś" Inny cytat: Kolega 1 "Miałeś nakarmić zwierzaki a nie było Cię pół godziny! Co Ty, zoo masz w chacie?" Kolega 2 "A nie?" Kolega 1 "No w sumie taaa..." Pozdrawiam! (Jeżeli chodzi o drobną egzotykę to uczyłem się od najepszych! /Jak ktoś coś nie wie to pytać!/
Kamil Kowalski - 2008-05-07, 13:14

Witaj Patryku, miło poznać.
Rihiter - 2008-05-07, 23:08

Witam serdecznie! Już myślałem że ten temat już martwy ^^ Pozdrawiam!

[ Dodano: 2008-05-08, 11:06 ]
Zapomniałem napisać takich podstaw w sumie.
1,80m 77kg ulubiny kolor zielony danie: z zup POMIDOROWA Z PYRAMI! <mniam> z dań głównych: Kebab, schabowy i spagetti po bolońsku. Pozdrawiam!

gege - 2008-05-09, 20:21

muzyka:HIP-HOP
ptaki i inne jakie hoduje(oczywiscei moje) hoduje: Przepiorki,kaczki,gesi garbonose,golebie,kroliki,kury

Kamil Kowalski - 2008-10-22, 01:22

A to ja: http://pl.youtube.com/watch?v=p-jZ26uIWyM

wspomnienia z tegorocznych wakacji :D

[Filmik bardzo wolno sie ładuje]

witekpl - 2008-11-10, 10:19
Temat postu: Witam!!!
:uscisk:

Mam na imię Witek
Urodziłem się na wsi i mam nadzieję że tu umrę.
Kiedy miałem kilka lat stwierdzono że jest coś ze mną nie tak ponieważ zamiast tak jak moi rówieśnicy bawić się samochodzikami i kopać gałę ja kazałem kupować sobie plastikowe zwierzaki i tworzyłem własne z nimi albumy, wycinając je z różnych gazet i książek.
I tak mi zostało. Motoryzacja i sport są poza moimi zainteresowaniami.
Niestety los tak pokierował moim życiem że nie za bardzo miałem czas i warunki by moje zainteresowania rozwijać.
Właściwie poza psami i adoptowanym czerwonolicym żółwiem żadnych zwierząt nie miałem.
Braki kontaktu z żywymi zwierzętami nadrabiałem kupując wszelkie możliwe "ozwierzęce" czasopisma i oczywiście mnóstwo książek.
I właśnie kiedy zacząłem kupować magazyn "Woliera" postanowiłem że w przyszłości będę trzymał ptaki. I tak też się stało.
Na początek chciałem mieć kurki których parkę dostał mój teść ale mimo prób nie udało się od nich uzyskać przychówku. Kupiłem więc okazyjnie na rynku 3 pisklaki jedwabistych. Nie są to może kurki wzorcowe ale zawsze jakiś ptak. W maju tego roku ktoś niespodziewanie obdarował mnie czterema pięciodniowymi gąskami. A potem dorzucił jeszcze parę i teraz mam 7. I myślę że na razie to wystarczy. Z gęsi planuję zostawić tylko parę. A w miejsce tych pozostałych kupię jakieś inne ptactwo ale jeszcze nie wiem jakie.
Z muzy słucham Helloween, Accept (U.D.O.), Running Wild, Metallica, Iron Maiden, i inne takie :diabel::
Obecnie nie pracuję, siedzę na rencie i w internecie.
Wcześniej pracowałem w Lasach Państwowych, remontówce i ochronie.
Nie cierpię kłamstwa i skrajności.
Boli mnie złe traktowanie zwierząt a ludzi nad nimi się pastwiących traktował bym tak jak oni traktują ich. Nie jestem jednak przeciwny ubojowi w celach konsumpcyjnych byle był przeprowadzony z maksymalnym ograniczeniem cierpienia takiego zwierzaka.
To by było na tyle (tyle jak na razie przychodzi mi do głowy).
Pozdrawiam

jelonkowa21 - 2008-11-13, 19:55

Witam witam:D
Sylwia, mieszkam w okolicach Krakowa
interesuje sie najbardziej fotografia moja stronka :D www.sylviafoto.yoyo.pl
czasami jezdze na KJS/Superoes ("wyscigi samochodowe") od 2009 roku bede pilotem znaczy pilotka wlasnie w KJS :diabel::

(mamy duzo kur ozdobnych, czasami zamawiamy je przez internet lub od znajomych )
kury rządzą! ;)
pozdrawiam

blood.luna - 2008-11-16, 15:16

ulubione zespoły: http://lastfm.pl/user/blood-luna

ulubione zwierzęta: ptaki przede wszystkim. dogi niemieckie. czarne koty. ślimaki. i różne takie.

ulubione zajęcie: dawanie z siebie, ile tylko mogę, dla innych istot. właściwie tylko to sprawia mi prawdziwą radość w życiu. reszta jest jakaś taka... hmm... 'nie do końca'.

ptaki hoduję od 8. roku życia. bo 90-letni dziadek mnie zaraził tą swoją odwieczną fascynacją.

ulubiony kolor: szmaragdowy.

ulubiona zupa: pomidorowa z makaronem.

ulubione danie główne: chyba kaczka na gorącym półmisku po wietnamsku. ale to bardzo rzadko "u Chińczyka" mam okazję zjeść.

moja hodowla: aktualnie dwie przepiórki chińskie.

inne zainteresowania: 'kulturalne sprawy' [kino,teatr,muzyka,literatura], fotografia artystyczna, legendy i wzmianki o wampirach na świecie, tybetologia i buddyzm tybetański, fascynuję się też wszelkimi językami obcymi.

pozdrawiam wszystkich! :)

Rihiter - 2008-11-16, 20:03

Nie ma takiego koloru jak szmaragdowy... szmaragd to kamień szlachetny, a nie kolor... :p
blood.luna - 2008-11-17, 12:50

my tworzymy świat, więc istnieje, co tylko zechcemy. poza tym, akurat tu się mylisz. :)

szmaragdowy -#50C878 - intensywny odcień zielonego
źródło: http://pl.wikipedia.org/w...%99zyku_polskim

Rihiter - 2008-11-17, 17:44

Czyli zielony... :diabel:: Po co utrudniać sobie życie... :P
Hodowca drobiu - 2008-11-17, 18:36

jest barwa szmaragdu.jest to odcień mieszanki barw:zielony,turkusowy,błękitny,jasnofioletowy i żółty.mam 6 z plastyki już drugi rok.znam się na tym.tworzę wiele obrazów,ale nie mam chęci do sprzedawania,chyba że na zamówienie.
Rihiter - 2008-11-18, 11:39

Czyli zielony... http://www.complex.com.pl/~rodzynek/n-manif.htm
Hodowca drobiu - 2008-11-18, 17:06

Rihiter co to ma być za strona?manifest mężczyzn i riposta kobiet?
Rihiter - 2008-11-20, 12:00

Osz... Moja najmilejsza mi psikusa zrobiła >_<'
Pleszka - 2009-01-05, 18:37

Witajcie! To chyba już czwarte forum o przyrodzie do którego się przyłączyłam ale jak dotąd w każdym z nich czegoś nowego się dowiedziałam.
Moje zainteresowania? Przyroda, muzyka i pewnie coś jeszcze by się znalazło. Jeśli chodzi o przyrodę to od dawna lubię ją obserwować, a konkretnie tę opierzoną, która pojawia się w moim ogrodzie. Jeśli chodzi o muzykę to lubię bardzo różną. Najbardziej muzykę rockową - Pearl Jam, Hey, Kult, Ira i takie inne różne, poza tym lubię też Grzegorza Turnaua, grupę Pod Budą, Kasię Kowalską i wiele innych.
Ostatnio zaczęłam się uczyć hiszpańskiego. Studiuję stosunki międzynarodowe. Nie pracuję jeszcze ale pracy szukam. I to chyba było by na tyle.

Anni - 2009-01-09, 14:33

Witam wszystkich :)
Pare slow o mnie - mam 27 lat i wlasnie odkurzam moje doswiadczenie z hodowla papug.
Wczesniej prowadzilam woliere z falistymi, lakowkami, barrabandami i jeszcze kilkoma gatunkami drobnej egzotyki.

Obecnie po ladnych paaaru latach przerwy - juz na duzo mniejsza skale sprawilam sobie do towarzystwa 4 mlode nierozlaczki. 2 fishery i 2 personata kobaltowe. Najwyrazniej trafilam 2 pary, w dodatku z poważnym zacięciem do lęgów, więc chyba w krótkim czasie doczekam się od nich potomstwa :D

Z innych danych o mnie - zbieram kamienie, zajmuje sie grafika, uprawiam storczyki i tak w sumie jestem mocno proekologiczna.

Iro_mak - 2009-01-10, 16:19

witam wszystkich nowych jak i tych trochę już tu będących a teraz przedstawiających się mam nadzieję że znajdziecie na tym forum wszystkie informacje was interesujące, jak również podzielicie się z innymi własną wiedzą i doświadczeniami.
daw - 2009-04-23, 08:17

Witam
Potrzebne mi takie forum. Czytam Was kilka dni i jestem.
Na starcie mam 10 kuraków - 9 Pań i jednego kawalera.
Czeka mnie jeszcze budowa kurnika :) narazie mają prowizoryczną skrzynię, ale i tak w nocy siedzą na krzewach. :d

Michał Prokopowicz - 2009-04-25, 09:11

:D Ja też choć jestem na forum jakiś czas jeszcze się ze wszystkimi nie przywitałem więc
DZIEŃ DOBRY WSZYSTKIM :!: WITAJCIE :!:
:d :d :d

biały - 2009-04-25, 15:21

witam wszystkich użytkowników tego forum. A więc trochę słów o mnie no więc mam 13 lat ptakami można by powiedzieć ,że interesowałem się od zawsze ponieważ mój dziadek jest hodowca gołębi rasowych i mięsnych :D a powracając do mnie to ja hoduje gołębie, bażanty, kury , przepiórki, cukrówki, gołąbki diamentowe, papużki faliste , zeberki ,kanarki i jakoś na jesień planuje kupić pawie( już woliera do nich czeka ;) ). A poza ptakami mam jeszcze kucyka i posokowca bawarskiego. Interesuje się skuterami tylko i wyłącznie markowymi no i jeszcze sportami zimowymi :d
Andzia_Gwiazda - 2009-04-28, 00:38

Witajcie

Parę słów o mnie:

wiek:14 za miesiąc :glupek:
ksywka:Andzia
Muzyka: Alternatywny Rock
zespół:the rasmus
Kolor:niebieski, czarny
Ulubione danie:lasagne
Ulubione zwierzaki: zwierzaki mojej hodowli ;)
Zajmuję się: nauką, nauką, nauką...
Poglądy na świat:Żiemia jest okrągła i ma 2 bieguny :diabel::
ale na serio to dobija mnie lans w szkole :P

Jeszcze raz witam wszystkich ;)

vertige - 2009-05-02, 21:08
Temat postu: No to wypada się przedstawić!
Imię: Robert

Xyva: vertige

Wiek: 36. Już????????

Muzyka: thrash metal

Zajęcie: bycie człowiekiem Renesansu

Hobby: Kolarstwo szosowe, fotografia, spotting (fotografia lotnicza i ogólnie lotnictwo), hodowla Mewek Japońskich, gotowanie.

Potrawa: wszystkie, które sam robię, zwłaszcza zupy.

Cel w życiu: rozwijać się! Poznawać nowe horyzonty i przesuwać granice.

Oczekiwania od Forum: że nie będę sam w swych pierwszych krokach w hodowli!

Najbardziej przereklamowana rzecz na świecie: miłość.

Największa wada: ufność wobec ludzi.

Ulubiony kolor: nieba na Bałtykiem.

Główna cecha charakteru: bezkompromisowość.

Witam i pozdrawiam wszystkich.

malpacz - 2009-05-05, 15:50

Cześć jestem Mikołaj. Hoduje przepiórki od 1 miesiąca jak na razie mam 3 przepiórki 4 tygodniowe.
adik2810 - 2009-07-09, 10:27

Siemka ! Jestem Adi , słucham techno, hoduje średnie papugi !!! Witam wszystkich !!! :)
motyla - 2009-07-16, 12:53

Hej ! Nazywam się Klaudia . hoduję papugi od 1,5 roku.
Secza - 2009-07-16, 13:27

Jestem na tym forum przeszło 1,5 roku i się nie przedstawiłem :?: :?: :?: Ehhhhh ale ze mnie forumowicz :/ :P a więc tak:

Nazywam się Sebastian Kuchar.mam 16 lat teraz idę do salezjańskiego liceum ogólnokształcącego w Lubinie(miasto powiatowe) na profil humanistyczny z nachyleniem artystycznym.A jeśli chodzi o moje hobby to jest nim oczywiście drób wszelaki,zwierzęta świata głównie ptaki uwielbiam też rysować i coś tworzyć nie zależnie jak mi to wychodzi.Interesuje mnie dawna polska wieś i starowiejska architektura oraz wzornictwo ludowe i folklor.moja ulubiona muzyka to ABBA i przede wszystkim wielkie gwiazdy polskiej estrady takie jak : śwp. Anna Jantar, Eleni, Krzysztof Krawczyk, Alicja Majewska, Seweryn Krajewski, Edyta Geppert, Irena Santor, Irena Jarocka, Alibabki, Skaldowie, Urszula, Urszula Sipińska, Krystyna Giżowska, Maryla Rodowicz.....i to chyba koniec a i jeszcze Krystyna Prońko i tyle o sobie mogę powiedzieć a moje marzenia zachowam dla siebie :P

Haall - 2009-07-20, 16:32

Imię: Maciej

Wiek: 38

Muzyka: tak naprawdę, to każda od Mikołaja Hertla do Sabaton'u

Zajęcie: praca, dom, przyjemności i tak w kółko...

Hobby: motocykle, fotografia, komputery, podróże, zwierzęta

Potrawa: każda przygotowana przez moją Koleżankę-Małżonkę

Cel w życiu: nie stać w miejscu

Najbardziej przereklamowana rzecz na świecie: amerykańskie filmy

Największa wada: wolę zwierzęta od ludzi

Ulubiony kolor: czarno-biały

Witam wszystkich i pozdrawiam.

MICHAŁ12 - 2009-10-25, 18:50

Imię:Michał

Wiek:12

Muzyka: polski hip-hop a najbardziej Tede , OSTR

Hobby: zwierzęta głównie ptaki choć czworonogi też lubię , modelarstwo

Potrawa: pierogi z jagodami i białym serem

Ulubiony kolor: niebieski , pomarańczowy i czarny

przemek511 - 2009-10-25, 19:19

Mam na imię Przemek, lat 18 ;)
Moje zainteresowania: muzyka, śpiew, taniec, podróże, film(horrory i nie tylko ;) ), książki Margit Sandemo i oczywiście zwierzęta wszystkie ;) .
Lubię: poznawać nowych ludzi, dobrą zabawę, język hiszpański, którego uczę się teraz na własną rękę w czasie wolnym.
Nie lubię: fałszywych ludzi, widoku krwi, szkoły do której chodzę ;D
Dążę do :śmierci...
Ulubiony kolor: łososiowy,różowy, fioletowy i czarny.
Moim marzeniem jest poznać osobę z którą spędzę reszte życia i która odwzajemni moje uczucia oczywiście :) , uciec z tego okropnego kraju do Hiszpanii;).

tancerz2005 - 2009-10-25, 19:29

Tez sie dopisze:

Muzyka: głównie latynoska, pozatym kazda ktora wpadnie w ucho.

Zainteresowania: Taniec Towarzyski (zawodowo od wielu lat), Jazda konna(jestem trenerem koni oraz instruktorem jazdy konnej), fotografia, fryzjerstwo, sesje zdjeciowe, gotowanie, zwierzeta, weterynaria.

Na codzien pracuje jako fryzjer stylista przy sesjach zdjeciowych do gazet, pokazach mody itd.

Ulubione zwierzeta to ptaki oraz konie.
Potrawa: Calzone.
Ulubiony kolor: Zielony, Żółty, Bialy.

Pozdrawiam.

jacor889 - 2009-10-25, 20:29

Imię:Jacek

Wiek:13

Muzyka: hip-hop( Peja , Firma )

Hobby: zwierzęta ( Ptaki )

Potrawa: wszystko co dobre :D

Ulubiony kolor: Zielony

adam_gnatek - 2009-10-25, 20:39

Też się dopisze
Mam na imię: Adam
Mieszkam w: Malborku
Zainteresowania: dobra książka- najlepiej kryminał, saga Zmierzchu, pamiętnik Vampira, również lubie dobre kino, filmy Almodovara, uwielbiam horrory w szczególności Azjatyckie. No i muzyka, rok gotycki, jpop, ogólnie wszystko poza hip-hop'em i rapem, oczywiście również zwierzęta
Ulubione kolory: czarny, czerwony, fioletowy, biały
Marzenie: kupno starego zamku ala nawiedzony dom z amerykańskich horrorów, bądź dworku z dużym parkiem i ogrodem,

petrus12 - 2009-10-25, 22:22

Ja tez się wpiszę.
Mam na imię Piotr.
Interesuję się zwierzętami wszelkimi, przede wszystkim ptakami i psami, ale lubię też konie i owce oraz króliki.
Bardzo lubię słuchać Mozarta, Straussa i różnych oper. A z muzyki rozrywkowej to lubię muzykę lat 80-tych zarówno polską jak i zagraniczną, cierpnę gdy słyszę hip-hop, rap itp.
Interesuję się historią, uwielbiam genealogię. Lubię czytać wszystko zwłaszcza o zwierzętach, ale inne rzeczy też mnie ciekawią, bardzo lubię Margit Sandemo "Sagę" przeczytałem całą i polecam każdemu. Mam niechlubną zdolność do robienia błędów i przestawiania szyku zdań.
Interesuję się roślinami, przede wszystkim tymi użytecznymi, znam się trochę na ziołach i bardzo lubię uprawiać warzywa, pielęgnować drzewa i mieć z tego owoce.
Nie znoszę obłudy, zarozumialstwa i wewnętrznej brzydoty. Lubię ludzi spokojnych, niekoniecznie inteligentnych ale mądrych, cenię rozsądek, którego sam nie posiadam
Lubię jeść wszystko i w dużych ilościach, ale najbardziej lubię kuchnie polską i włoską. Pochłaniam wszelkiego rodzaju makarony i kluski, które uwielbiam oraz zapiekankę ziemniaczaną mojej siostry prawdziwy rarytas. Lubię też zieleninę.
Nie znam się na nowinkach technicznych, nie umiem jeździć samochodem, nie piję alkoholu, nie palę i ogólnie jestem nudny.
Niestety nie jestem też szczególnie sympatyczny, a poza tym jestem raczej starodawny, a to nie przysparza mi rzeszy znajomych.

przemek511 - 2009-10-26, 19:09

petrus12, jesteś nudny i nie sympatyczny ?? to chyba powinien kto inny ocenić ;P.Tak jak ty lubię książki margit sandemo i oczywiście polecam je wszystkim, też nie lubię rapu ani hip-hopu szczególnie polskiego.
"Nie znam się na nowinkach technicznych, nie umiem jeździć samochodem, nie piję alkoholu, nie palę" ja również. Oczywiście też lubię zajmować się roślinami i zwierzętami, staromodny też zresztą jestem a i w sprawie kuchni mamy też dużo wspólnego, ale to nas różni "Lubię jeść wszystko i w dużych ilościach" ja jem bardzo mało i wybrzydzam ;P hehehhe.

zajac - 2009-10-27, 20:35

To i ja się przedstawię. Na imię mam Mariusz
Interesuję się zwierzętami, przyrodą ,uprawą warzyw ,starymi rzemiosłami ludowymi, zwłaszcza związanymi z drewnem, rzeźbą ,stolarstwem i ogólnie budownictwem. Pasjonuje mnie dawna sztuka ciesielska, architektura i wzornictwo ludowe. Po za tym lubię zbierać grzyby, ziemniaki pieczone w ognisku, szwędać się po polach i lasach, polską wieś z wierzbami głowiastymi i stogami siana, a nie lubię wszystkiego co jest trendy i cool. Bardzo lubię psy, kury, kaczki i marzę o tym żeby kupić konia, mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować kiedyś.
Z muzyki lubię Czesława Niemena, Nalepę, muzykę klasyczną, starego polskiego punk rocka, Kult / Kazik.
Lubię czytać książki, zwłaszcza powieści historyczne, Szekspira, Sienkiewicza, Reymonta a ostatnio wszystko o hodowli zwierząt.
Szkoda, że nie ma czasu na wszystko ale lubiłem kiedyś robić gobeliny i haftować serwetki ale już dawno się tym nie zajmuję. No i jeszcze mnie bardzo kręci archeologia eksperymentalna ale to na razie w sferze "może kiedyś". I jeszcze bardzo lubię fora o hodowli ptaków. Pozdrawiam wszystkich

przemek511 - 2009-10-27, 21:24

zajac, marzysz o kupnie konia??? Daj boże aby znalazł się kupiec na 2 klacze ;P bo juz siły do nich niema ;P
pustul3 - 2009-10-29, 19:41

Krzysztof.Miłośnik drapoli,sokolnik ,pracownik ośrodka rehabilitacji ptaków drap.,członek KOO.Ulubiony ptrak- Pustułka(stąd nick) Kocham sokoły.
zajac - 2009-10-30, 19:32

pustul3, bardzo ciekawe hobby, wychowywałem kiedyś pustułkę, która wypadła z gniazda, niestety padła, bo ktoś ją wypuścił z klatki a ona była strasznie dzika i płochliwa i się rozbiła o ścianę. Ale drapieżniki są przepiękne, marzy mi się kiedyś jakiś w hodowli ale chyba sobie to niestety odpuszczę.
pustul3 - 2009-11-02, 16:18

Dzięki, co do tego drapola to nie taka prosta sprawa trzeba mieć zezwolenia,cites a przedewszystkim to nie jest papuga-taki ptak potrafi zrobic krzywdę i ma specjalne wymagania środowiskowe i nie trzyma się go w domu ale są wspaniałe to fakt a to filmik z uwolnienia przez nas Bielika: http://www.youtube.com/watch?v=m-qiSSWeWIc i filmik z Ośrodka: http://www.youtube.com/watch?v=tEQuYyUsEww
ancyk - 2009-11-19, 22:05

pustul3, coś pięknego oglądam ten filmik juz chyba 4 raz i nie mogę się napatrzeć ;) masz szczęście ze możesz być tak blisko nich :ops:
A zapomniałam ze tu pasowałoby się przedstawić :ops: ancy to porostu anka :ops:

petrus12 - 2009-11-19, 22:19

przemek511 To jesteśmy do siebie bardzo podobni. Ja jem dużo ale nigdy za dużo, ale bardzo lubię jeść smacznie, ale kiedy jeść smacznie nie mogę to zadowolę się wszystkim co dobrze doprawione. A inni mnie tak właśnie oceniali więc to nie tylko moje zdanie.
pustul3 - 2009-11-22, 22:22

ancyk taka praca daje dużo satysfakcji,ale jest niełatwa,kiedyś Jastrząb przybił mi "piątke"(a właściwie czwórkę) to goiło się długo ale...wszystko dla naszych tasi ptasi :P
ancyk - 2009-11-23, 09:04

pustul3, jezeli chodzo o mnie to moze przybic nawet 10-tke :D byleby zobaczyc ptaszysko w realu :ops: a nie zza krat np, w zoo :D a jesli moge byc nachalna to czy mozna cie prosic o jakies foty lub link z fotami :ops: ;)
pustul3 - 2009-11-23, 14:58

ancyk prosić możesz zawsze,tyle,że ja nie mam możliwości wstawić zdjęć,bo mam zwykłe papierowe i nie mam skanera ani nawet internetu-pisze od kolegi ;( tak czy owak jeżeli chcesz zobaczyć ptaki to w kraju organizowane są pokazy sokolnicze ,wystarczy się dowiedzieć gdzie i kiedy i gotowe :d Jeżeli interesują Cię "drapole" to zapraszam na www.sokolnictwo.pl lub http://klubciconia.ptaki....fcbd6c514fe2800 tam można b. dużo dowiedzieć się o ptakach :>
WiktoriaT - 2009-11-23, 17:30
Temat postu: Odpowiedź.
Ja za bardzo nie lubię jeść... Gołębiami interesuje się od 5 roku życia , hoduję od 7 . Najbardziej lubię wesołe i ozdobne rasy , później wysokolotne lub lotne . Nie wymagające zbyt dużo poświęcenia . Lubię też kurki , też ozdobne . I ptaki egzotyczne . Kolorowe... Papużki , gołębie, kurki . Lubię zwierzęta i od któregoś roku życia interesuje się nimi . Inne dzieci mówią że gołębie są głupie . Dzieci... W przeciwieństwie do innych lubię ptaki a najbardziej gołębie, a nie lubię psów i kotów . Gdyby dobrze poznać latające istoty można zobaczyć że są na prawdę ciekawe, niekóre zabawne . Jestem wesoła i czasem aż głupia . A czasami ponura i nie mogę wręcz wytrzymać z przyjaciółmi . Często tak jest kiedy się wkurzę .
witeg - 2010-08-18, 10:11

Witam. Jako że dopiero co się zarejestrowałem, chciałbym się przywitać, a chyba ten temat służy za powitalny. Mam na imię Witek, mieszkam pod Warszawą, kury w domu były zawsze głównie jako źródło jajek i jakoś nie bardzo wyobrażam sobie jedzenie jaj fermowych. Obecnie po podwórku biegają kury rhode island red, sussex, zielononóżka, trochę kurczaków tych samych ras + mieszańce rhode islandxsussex i na zasadzie niespodzianki trafiły się chyba kochiny.
007 - 2010-11-17, 16:02

siema jestem Błażej też jestem nowy chciałem jeszcze zapytać jakiej muzyki bo ja reggae 8-)
Viola z Warmii - 2011-01-02, 16:06

Witam, jestem Viola i mieszkam na Warmii w Olsztynie. Od 3 lat jestem miłośniczką i obeserwatorką ptaków dzikich. Oprócz tego do mych zamiłowań należy amatorskie ogrodnictwo i ekologiczne życie. Miło znaleźć się w Waszym grodnie :d
zajac - 2011-01-02, 16:39

Viola z Warmii, witamy na naszym forum, zapraszamy do częstego zaglądania. Masz zainteresowania kropka w kropkę jak ja, z tym, że dzikie ptaki były moją pasją dawniej a teraz trochę mniej na rzecz kur. A od niedawna ogrodnictwo i sadownictwo.
Viola z Warmii - 2011-01-02, 18:21

Dziękuję za miłe przyjęcie :d Będę tu chętnie zaglądać, bo jest dużo ciekawych wątków do czytania i dyskusji. Muszę się tylko nieco oswoić z tematami, bo jest ich tyle, że aż w głowie się kręci. I choć wykonuję zawód biurowy, z wykształcenia jestem technikiem technologii żywności o specjalności - drobiarstwo. Jednak oprócz praktyki zawodowej nie pracowałam nigdy w Indykpolu, nie umiem patrzeć na śmierć ptaków ani zwierząt. Pozdrawiam z Warmii :)
mirek_60 - 2011-01-02, 23:45

Viola z Warmii, Spędziłem w Olsztynie trzy lata i uważam,że ich nie zmarnowałem.Trzy lata w okolicach Kortowa ul.Saperska.W 2009 roku po 26 latach nieobecności odwiedziłem Olsztyn i muszę przyznać,że wciąż jest pięknym miastem.Pozdrawiam.
Viola z Warmii - 2011-01-03, 09:53

mirek_60 , Dzięki za pozdrowienia. Tak, Olsztyn jest nadal pięknym miastem, choć coraz bardziej dokucza nam motoryzacja :hmm: , ale za to okolice wokół Olsztyna stanowią coraz częściej miejsce wyciszenia dla rozbudowującego się miasta. Ja z kolei marzę o krótkim wypadzie w Bieszczady i w Beskidy - oprócz widoków - uwielbiam drewnianą architekturę. Pozdrawiam.
Viola z Warmii - 2011-01-03, 09:54

mirek_60 , Dzięki za pozdrowienia. Tak, Olsztyn jest nadal pięknym miastem, choć coraz bardziej dokucza nam motoryzacja :hmm: , ale za to okolice wokół Olsztyna stanowią coraz częściej miejsce wyciszenia dla rozbudowującego się miasta. Ja z koleji marzę o krótkim wypadzie w Bieszczady i w Beskidy - oprócz widoków - uwielbiam drewnianą architekturę. Pozdrawiam.
docia - 2011-04-29, 20:27

Witam,nareszcie znalazlam miejsce gdzie moge sie przywitac.Od kilku tygodni przegladam to forum.Jestem posiadaczka 7 kur+kogut i 6 kaczek+ kaczor.Nie mam doswiadczenia z chowem drobiu ale sie ucze.Dzieki Wam zaczelam bardziej przygladac sie moim ptakom.No i moje kaczki siedza na jajkach,zobaczymy co z tego bedzie...
mirek_60 - 2011-04-29, 20:48

docia, Witamy wśród nas.Ty też na chleb zarabiasz za granicą?
docia - 2011-04-29, 21:22

Na obczyznie od 5 lat.W PL mieszkalam w miescie,zawsze marzylo mi sie zycie na wsi,domek ogrod,zwierzeta.Teraz mam to wszystko,jestem szczesliwa
mirek_60 - 2011-04-29, 21:26

To dobrze kiedy ludzie wiedzą co chcą robić i dlaczego są szczęśliwi.Pozdrawiam jeszcze raz.
OstryKebab - 2023-05-24, 09:46

Cześć, jestem Jacek i interesuje się gołębiami!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group