Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Wysyłanie żywych zwierząt

Markus Kurspiot - 2007-11-27, 19:41
Temat postu: Wysyłanie żywych zwierząt
Jak wysłać żywą kurę pocztą?
wanted - 2007-11-27, 19:58

Kurczaczek, bardzo prosto. Wpierw nakarmionego i napojonego ptaka łapiesz, wkładasz do kartona wyścielonego słomą i grzejesz na Pocztę. Prosisz o nadanie przesyłki, płacisz za usługę i jadą. Gościu na miejscu odbiera i płaci.
Luśka - 2007-11-27, 20:18

Dodam jedynie, że pudełko powinieneś zaopatrzyć w otwory wentylacyjne i jeżeli karton nie jes wystarczająco sztywny, warto go wzmocnić ;)
Poza tym możesz dać ptakowi na drogę coś, co zapewni mu jedzenie i picie. Ja swoim dawałam przekrojonego wzdłuż ogórka, bądź kawałek arbuza :)

Potem, jak pisał wanted, idziesz na poczte i nadajesz paczkę na warunkach specjalnych :)

mirass - 2007-11-27, 20:22

Najlepiej, żeby paczka nie miała zbyt dużo reklam na sobie. Ostatnio wysyłałem paczkę (karton z mocniejszego trunku) to musiałem go okleić, ale to w takich "trudniejszych" sytuacjach się robi tak.
butchi chabo - 2007-11-27, 20:40

Wantednajlepiej jak kupujący zapłaci z góry to napewno ją odbierze,wiesz jak jest z pobraniówkami.
wanted - 2007-11-27, 21:40

butchi chabo, jeśli ktoś jest rozsądny i spełna rozumu to zamówione ptaki odbierze i zapłaci, gorzej z tym jak pzresyłka idzie sporo czasu.
CDRolnik - 2008-05-01, 21:49

W jakim wieku można wysyłać już kurczaki? Tzn. ile muszą mieć dni, tygodni, czy miesięcy, żeby przeżyły podróż???? :pomocy:
Jaro - 2008-08-19, 14:25

Ja jako najmłodsze wysyłałem pięcio- i sześciotygodniowe perliczki oraz pięciotygodniowe liliputy. Przesyłki były nadawane gdy temp. wynosiła pomiędzy 20-25*C. Ptaki dotarły całe i zdrowe.
Sirmaksiu - 2008-08-19, 14:37

Sam osobiście zakupiłem trzytygodniowe gąski, dotarły do mnie za pośrednictwem Poczty Polskiej całe i zdrowe w 24 godziny, choć odległość od sprzedającego była całkiem spora.
michal_93 - 2008-12-03, 17:32

chciałem spytac czy ktos mogłby mi przesłac fotek pudełka do transportu gołąbków diamentowych??
Iro_mak - 2008-12-03, 20:03

wszystko zależy ile tych gołąbków jest do wysłania, ja wysyłałem 4 szt. w pudełku po butach, oczywiście trzeba zrobić otwory w celu dopływu świeżego powietrza.
michal_93 - 2008-12-04, 19:11

nic z tego :( ,znowu zakaz wysyłania ptaków ,powiedzieli mi na poczcie ze doszła im znowu taka informacja,i niestety zakaz ;(
AL - 2008-12-05, 08:48

michal_93, Dziwne ja dziś dostalam paczkę z ptakami. Może chodzi o to że w czwartek paczek z ptakami nie przyjmują - obawa że nie zdąży dojść przed sobotą.Na stronach Poczty też nie znalazlam nic o zmianie - zakazie wysylania ptaków.
dyziek - 2008-12-05, 19:58

Nie ma oficjalnego zakazu wysłania żywych zwierząt w czwartki cz inny dzień tygodnia tylko hodowcy sami nie chcą wysyłać żeby paczki nie leżały przez niedziele bo w soboty urzędy pocztowe pracują.
mateusz3494 - 2008-12-06, 18:58

hmm nie boicie się w grudniu wysyłać ptaków???????? :?
adrian_lasek - 2008-12-06, 19:43

A czemu miałbym się bać wysyłki w grudniu? Robię to tak samo często jak w okresie letnim.
Secza - 2008-12-19, 21:36

ciekawe ile dni priorytetem by szła przesyłka z krańca Polski na dugi kraniec tak po przekątnej bo konkretnie chodzi mi o Dolny Śląsk i Białystok
Adrian14 - 2008-12-19, 21:45

Secza, teoretycznie powinna być na 2-gi dzień od wysyłki.
Praktycznie to nie wiadomo :P

Secza - 2008-12-19, 21:53

no nie wiem :/ bo do mojego taty taki ksiądz z okolic Częstochowy wysyłał pawiki i szły 3 dni priorytetem
Adrian14 - 2008-12-19, 22:01

Jak zawsze wysyłam, to wysyłam priorytetem na warunkach szczególnych- pani na poczcie zawsze się pyta czy na warunkach szczególnych- zawsze dochodziły na 2-gi dzień.
Secza, a pawiki przeżyły?

Secza - 2008-12-20, 07:09

Owszem przeżyły.ale ta wysyłka była bardzo ryzykowna ponieważ był wtedy dość upalny dzień nawet nasza listonoszka (bardzo miła pani) powiększyła dziury w pudełku
Liściec22 - 2009-04-10, 12:17
Temat postu: W jaki sposób wysłać pocztą zeberki?
Witam,mam do Was pytanie.W jaki sposób mam wysłąć zeberki?nigdy ptaków nie wysyłałem i nie mam o tym zielonego pojęcia,a teraz mam potrzebe to zrobić i nie wiem jak się do tego zabrać.Wiem tylko że ma to być wysyłka na szczególnych warunkach.
Proszę o jakieś konkretne porady z uwzględnieniem szczegułów:)
Pozdrawiam

Monia - 2009-04-10, 13:48

ten temat juz jest ale chetnie odpowiem
W zależności ile sztuk wysyłasz to musisz dobrac odpowiedni karton by nie był za mały ani za duży.Ja w bocznej ściance wycinam kwadrat i wszywam siatke drucianą drobną tak by ptaki nie uciekły.Do środka daje dużo jedzenia dla zeberek i kawałek jabłka.wcześniej najlepiej jak ptaki beda najedzone i napite.
Zazwyczaj wysyłam ptaki mozliwie pózno znaczy przed 15 bo do tej godziny przyjmuja na dany dzien paczke(tak jest u nas).Ptaki mniej czasu spedza w pudełku.Na pudełku musisz napisać ŻYWE PTAKI LUB ŻYWE ZWIERZETA.
Mówisz na poczcie że ptaki na warunkach szczegolnych,wypełniasz blankiet i w zależności od tego czy juz kase masz za ptaki czy za pobraniem to płacisz przy wysyłce 18zł lub za pobraniem z wpłata na konto 20.25zł jak na domowy adres to więcej.

Cavemann - 2009-08-03, 20:10
Temat postu: wysyłanie ptaków
witam chciałem wysłać bażanty dziś i na poczcie dowiedziałem się ze nie można już wysyłać ptaków w kartonach tylko w metalowych skrzyniach bądz opakowaniach, kartony przemakały i robił się bałagan niby.czy spotkał sie ktoś z czymś takim jutro bede dzwonił na poczte może ktoś mi powie coś więcej
Monia - 2009-08-03, 22:56

Ja dzisiaj wysyłałam zeberki i nikt nic nie mówił,że nie wolno w kartonie.może napisz maila do poczty głównej to wtedy bedziesz miał wszystko czarno na białym.
nyszka - 2009-08-03, 23:15

Dzisiaj wysyłałam bażanty i nie było żadnych utrudnień, nikt nic nawet nie wspomniał o takim zakazie.

Co do wysyłania ptaków, zawsze robię podwójne dno i prócz dodatkowego kawałku kartonu wysypuje dno słomom, wtedy wszystko jest przez nie wchłaniane :P

Cavemann - 2009-08-04, 16:15
Temat postu: dostałem taką odpowiedz
Informuję, iż za pośrednictwem Poczty Polskiej można nadać żywe zwierzęta
korzystając z usługi Paczka pocztowa przyjmowana na warunkach
szczególnych.
Paczki pocztowe przyjmowane na warunkach szczególnych to paczki:
1) o wymiarach nie większych niż 3000mm dla sumy długości i największego
obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość, przy czym największy wymiar
nie może przekroczyć 1500mm i nie mniejszych niż 150mmx200mm dla strony
adresowej przesyłki. oraz
2) których zawartość stanowią płyny, gazy, rzeczy łamliwe żywe rośliny i
zwierzęta - wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczenia i
doręczenia, jeżeli nie są to rzeczy niebezpieczne i nie stanowią
zagrożenia dla ludzi, mienia lub środowiska.
Zgodnie z Regulaminem świadczenia usługi pocztowej "Przesyłka pocztowa
przyjmowana na warunkach szczególnych" :
§ 6
Warunkiem przyjęcia do przemieszczenia i doręczenia paczki z zawartością
żywych zwierząt lub roślin oraz rzeczy, które mają krótki okres trwałości
jest nadanie jej jako priorytetowej oraz umieszczenie na opakowaniu
odpowiedniego napisu: ,,Żywe zwierzęta”, ,,Żywe rośliny”, „Rzecz o krótkim
okresie trwałości”.
§ 7
Gdy wymagają tego właściwości lub zawartość przesyłki pocztowej nadawanej
na warunkach szczególnych, opakowanie przesyłki powinno być odpowiednio
opisane, poprzez oznaczenie nalepką “Ostrożnie”. Możliwe jest również
dodatkowe oznakowanie - pisemne lub graficzne - np. “ostrożnie-szkło”,
“próbka do badań”, “góra/dół”, “nie przewracać”.
§ 9
1. Poczta Polska ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, jeśli nie spełnia
ona warunków określonych w niniejszym regulaminie.
2. Przed przyjęciem przesyłki do przemieszczenia Poczta Polska może zażądać
od nadawcy jej otwarcia w celu sprawdzenia, czy zawartość odpowiada
warunkom określonym w regulaminie.

Zgodnie z § 13 regulaminu usługi:
c) żywe zwierzęta należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub
skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być
obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie,
aby zwierzęta mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać
przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz.

Za prawidłowe opakowanie i oznaczenie paczki odpowiada nadawca.

adrian_lasek - 2009-08-05, 08:50

E-mail do Poczty Głównej nic nie da... oni rzadko odpisują lub wcale :?
Cavemann - 2009-08-05, 14:03

to co jest wyżej to jest fragment e-mailu od nich właśnie
kropa - 2009-08-13, 20:27

moje przepiórki japońskie szły 2dni bez wody i picia ja mieszkam na podkarpaciu a przepiórki przyjechały z zachodniopomorskiego :diabel::
nyszka - 2009-08-13, 23:23

kropa, a jak była wysyłana przesyłka?? Na warunkach szczególnych, czy normalną paczką?
Iro_mak - 2009-12-01, 19:34

dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, zamieszczam kilka fotek przygotowanej paczki do wysyłki.
wszystko szczegółowo jest już w tym temacie opisane, więc po raz kolejny nie będę opisywał. teraz pora na wizualne rozpatrzenie tej kwestii. 18 listopada wysyłałem z górnego śląska dwie paczki jedna do Szczecina czyli na drugi koniec Polski była w niecałe 24 godz. i druga do centralnej Polski niby bliżej a paczka wędrowała dwie doby. wszystko na warunkach szczególnych, ostrożnie i priorytetem.

wj1964 - 2009-12-01, 21:20

Jak ja wysyłałem w ubiegłym roku paczkę do jakiejś wsi jeszcze za Hajnówką to byłem przerażony, kiedy to może dotrzeć. Odbiorczyni, uspakajała mnie, że dostawała już przesyłki z żywymi ptakami i zawsze w terminie. No i tak było. Już po ósmej paczka była na miejscu.
Ja też dostawałem przesyłki z kurami i raz było dobrze bo około 11-stej już odbierałem, a ostatnio gdyby nie to że obdzwaniałem urzędy pocztowe w moim mieście i po moich telefonach odnalazłem wreszcie placówkę spedycyjną gdzie paczka utknęła. Odrobina awantury i na 18-stą dowieźli!
Tak więc to czy paczka dociera na czas czy nie, to jednak chyba przypadek kto na poczcie ją przyjmuje i co dalej z tym robi. Czyli zależy to od człowieka, a nie od odległości.

Pięknie "zrobione" pudełko Iro_mak na Twoich zdjęciach! Pogratulować!

qwert12 - 2010-01-27, 16:37

Witam mam take pytanie. Jak wy częściej wysyłacie ptaki przesyłką pobraniową, czy na warunkach szczególnych? Ja wysłałem pobraniową priorytetową z opcją ostrożnie (inaczej nie chceieli przyjąć) o wadze 2.6kg i wyszło 36 zł za samą przesyłkę!!! Nie wiem ile kosztyje przesyłka na warunkach szczególnych o takiej samej wadze i czy ma ona opcję przekazania pieniędzy za nią na dany adres?
Proszę o pomoc.
Liczę na was:-D

AL - 2010-01-27, 16:53

qwert12, Każda przesyłka z ptakiem czy z zwierzęciem jest przesyłką na szczególnych warunkach i z prorytetem.
Więc jest o wiele droższa od zwykłych, w dodatku przesyłka za pobraniem jest jeszcze droższa bo musz zapłacić za przekaz pocztowy. Przekaz ten wypisujesz sam i jest dołączony do paczki.

qwert12 - 2010-01-27, 17:19

No tak, ale o ile wiem to ptaki można wysyłać przesyłką pobraniową lub na warunkach szczególnych i że są to dwa odzielne rodzaje wysyłek i mam pytanie czym one się różnią i ile kosztuje przesyłka na warunkach szczególnych?
AL - 2010-01-27, 17:31

qwert12, Pisałam przesyłka pobraniowa nie ma nic wspólnego z ptakami - to przesyłka za którą płacisz przy odbiorze i poczta odbiera pieniądze i wysyla DO nadawcy. Może to być każda paczka z obojętnie czym,
Ptaki wysyłamy tylko na warunkach szczególnych i nie ma znaczenia czy za pobraniem czy należność za ptaka wpłaciłeś na konto nadawcy.

Monia - 2010-01-28, 10:47

Jeżeli wysyłasz za pobraniem doliczaja do chyba teraz jest 19zł koszty pobrania.A jak osoba kupujaca wplaci Ci pieniadze na konto oczywiście z kosztem przesyłki wtedy płacisz tylko te przykładowe 19zł i nic Cię nie interesuje bo pieniadze masz na koncie.
Ja zawsze taka opcje wybieram po staremu to płaciłam 15zł za przesyłke a jak za pobranie z wpłata na konto to płaciłam 22,50zł i czekałam 2 dni na przelew,lub tydzien na dostarczenie pieniedzy przez listonoszke:)
I tak jak napisała Al kazda paczka z żywym stworzenie jest nadawana jako priorytet i na warunkach szczególnych

tom1234 - 2010-01-30, 11:17

ja jak zamówiłem pierwszy raz kurki z przesyłką to wogóle nie wierzyłem ze paczka z drugiego końca Polski bedzie u mnie na drugi dzien i ze znajde tam zywe kurczaki. Ale ku mojemu zdziwieniu tak było po południu już miałem kureczki u siebie ;)
przemolll - 2010-01-30, 11:55

Jest jakieś ryzyko wysyłać ptaki(feniksy)w minusowych temperaturach,tzn takich jak teraz są??
Proszę o odpowiedz

BIANKA1 - 2010-01-30, 18:48

Ja nieopatrznie kupiłam jaja lęgowe , a tu nagle temperatura -25 stopni :( Jajka doszły priorytetem po 2 dniach :sciana: . Były dobrze opakowane , no ale ta temperatura :hmm:
Mimo wszystko włożyłam je do inkubatora , choć nie miałam wielkich nadziei . Dzisiaj je prześwietliłam . Na 20 szt po 3 dobach w 8 już widać "pajączki ". :d . Kurki tez kupowałam , ale jak nie było mrozu . Ostatnie silki doszły przeziębione .
To wszystko zależy , jak ktos będzie dbał w trasie o przesyłkę . Ludzie są różni . Jeden ciepnie paczke byle gdzie , a inny przewiezie delikatnie .

Monia - 2010-01-30, 20:55

Ja sobie odpuszczam wysyłanie ptaków w minusowych temperaturach.Choć wiele osob chetnie by je kupiło to wole poczekać do lepszej pogody.Czasem lepiej pomyslec o ptakach niz kasie.
P.M - 2010-02-01, 23:30

Witam! czy ktoś z Was słyszał o zmianach w poczcie polskiej dotyczących wysyłania ptaków.Dziś rano wysłałem kaczorka mandarynki, po kilku godzinach dzwoni kobieta z poczty i informuje mnie ze zmieniły się zasady i ptaki muszą być wysyłane w klatce zamknięte za kłódkę z dołączonym kluczykiem?!Jeżeli ktoś zna inne firmy kurierskie i zna ceny paczek będę wdzięczny za informację!!! z góry dziękuje !
Bartek89 - 2010-02-01, 23:46

wiem że cos sie zmieniło z wysyłką zwierząt ale nie wiem dokąłdnie co, ja interesowałem sie królikami to zaczeła mi też coś wymyślać najpierw o klatkach a później że w ogóle królików nie wysyłają.
Józek - 2010-02-02, 12:06

Zaszły pewne zmiany na poczcie a głównie zmienił się cennik

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Zmieniły się druki wysyłkowe są niebieskie, przesyłki pobraniowe na żółtych tak jak było
W regulaminie jest zmiana z kartona na klatkę zamykaną, ale nie wszystkie poczty jeszcze się do tego stosują
http://www.poczta-polska....y&DF=PaczkiKraj

Jerzy Cwik - 2010-02-02, 13:05

To "zmykane na kluczyk" było "zawsze" - to nie jest nowy wymóg :d
P.M - 2010-02-02, 21:30

minizoo dzięki za podpowiedz,muszę odwiedzić kilka placówek poczty może gdzieś się uda ;)pozdrawiam
JACEK G - 2010-02-07, 13:43

Nie wszystkie Urzędy Pocztowe wiedzą o zmianie przepisu bo do mnie wysłano kury w kartonie w środę (3.II.2010) były u mnie.
Jerzy Cwik - 2010-02-07, 16:03

Nie było żadnej zmiany przepisu :!: :!: :!: Jedyna zmiana jaka zaszła, to zmiana druku adresowego.
Bartek89 - 2010-02-07, 22:38

Sam już nie wiem, czy była czy nie. Widziałem na allegro, kilka aukcji, w których było zapisane że "wysyłka od 18 stycznia niemożliwa, gdyż poczta polska od tego dnia nie zajmuje sie wysyłką żywych zwierząt"
AL - 2010-02-08, 16:56

Bartek89, Na stronie Poczty Polskiej nie ma takiej informacji. Może urzędy pocztowe nie chcą przyjmować żywych zwierząt ze względu na pogodę. Niska temp. zawieje, duże opady sniegu, mogą spowodować,że paczka nie dojdzie w ciągu 24 godz.
qwert12 - 2010-03-03, 20:02

Ja już nie wiem jak to jest. Dzisiaj wysyłałem paczkę z kogutem i pani na poczcie powiedziała że jeszcze dzisiaj przyjmie w pudełku ale już następnym razem należy wysyłać w klatce na kłódkę. Czy wy wysyłaliście w taki sposób? Jeśli tak to czy cena się zmienia? Co z tym kluczykiem ? Co to na być za klatka? I czy za każdym razem mam robić lub kupować za nie wiadomo ile klatkę? :?
bili17 - 2010-03-03, 21:07

Bardzo dziwna sprawa z tymi klatkami na kluczyk..... wysylam ptaki juz od kilku lat ale NIGDY o czyms takim nie slyszalem 8) nie mam pojecia kto i po co wprowadzil cos takiego :/ moze to tylko jakies przymniarki? cena za wysylanie zwierzat jest ogromna a co dopiero za jakies tajemnicze klatki, ciekawostką jest jeszcze kompletny brak organizacji na PP ostatnio w wielkim pudle wysylalem parke indykow (przesylka pobraniowa, priorytetowa, gabaryt B, ostrożnie, przekazem pocztowym) i oplata wyniosla zaledwie 50 zl!!!! a za samą indyczke 56, 25 zl :P gdzie tu sens gdzie logika...
wj1964 - 2010-03-03, 21:31

W nowym numerze F&F jest artykuł o nowych warunkach przesyłania ptaków.
Powiem szczerze jak przeczytałem o tym jak autor artykułu widział przesyłkę z gołębiami, to wcale nie dziwię się, że wprowadzono taki obowiązek.
Moi drodzy chcecie kupować zwierzęta z odległych miejsc? To jak za każdą wygodę trzeba zapłacić niestety!
Polecam ten artykuł, bo autor przedstawił zdjęcia "transportówki" (podejrzewam, że wkrótce ktoś wypełni niszę rynkowa i będzie oferował do sprzedaży takie transportówki), oraz opisał jak nie należy/nie należało wysyłać - to pouczające dla tych z słabszą wyobraźnią.

jakub - 2010-03-04, 17:17

Czyli co ,żeby wysłać ptaka należy zapakować go w taką klatkę a ptaków w kartonie z dziurami nie przyjmują?
rlendor - 2010-03-04, 20:14

Nie może być karton musi byc coś innego - np. drzewo i ten kluczyk. Wieszam kłódkę, ale i tak dodatkowo zakręcam wejście dodatkowym wkrętem.
JACEK G - 2010-03-04, 20:20

Ja dziś odebrałem kurę wysłaną pocztą i była w kartonie,co poczta to inne zasady lub mają nie doszkolonych pracowników.
Jaro - 2010-03-04, 21:03

Na mojej poczcie również przyjmują zwierzęta w paczkach kartonowych, jednak zwracają uwagę na jego wielkość i otwory wentylacyjne.
mirek_60 - 2010-03-04, 21:11
Temat postu: Polskie piekiełko
K.rde znowu zrobiło się polskie piekiełko.Może by tak osoba kompetentna opisała jak sie to wszystko ma do rzeczywistości.A może by tak bezpośrednio do Dyrekcji PP o wykładnie tego przepisu poprosić ze szczegółami oczywiście.Dało by to nam obraz ,,przeciwnika,,.Nasze gdybanie nic tu nie pomoże a wyobrażnia urzędnika nijak się nie ma do rzeczywistości zatem dlatego jest ta dyskusja.Prośba o dokładny opis i uzasadnienie zastosowanych przepisów powinna wyjaśnić wszystko lub nic w tym temacie.Może dyrekcja zliberalizuje swoje przepisy lub je po prostu zmieni?Trzeba może po prostu zasygnalizować o niektórych sprawach powiedzmy delikatnie uciążliwych nie tylko dla wysyłającego ale też ,,podróżnika,, takiej przesyłki.Z postów w tym temacie wnioskuję,że przepisy przepisami a rzeczywistość sobie.Czy ktoś już dokładnie wie jak ma wyglądać gotowa paczka czy też jak ją zwał?Czy są przepisy na ten temat i gdzie szukać wzoru -patrz rysunek lub coś podobnego?Czy wszystkie punkty PP przestrzegają nowych zaleceń?Czy jest to nowy pomysł PP w oparciu o przepisy unijne?Czy w innych krajach europejskich wysyłki istnieją i jakie są wymogi? Dużo pytań ale jest nas tak wielu tym zainteresowanych,że przynajmniej na kilka uzyskam odpowiedzi.Może znajdzie się osoba chętna,która zechce ten temat podrążyć i dotrzeć do Najważniejszych Poczty Polskiej?Pozdrawiam wszystkich Wysyłających i Odbiorców.
bili17 - 2010-03-17, 20:33

Czesc! W moim wojewodztwie (lubuskie) ruszyla na dobre akcja z wysylaniem zwierząt w skrzynkach. KARTONY ODPADAJĄ!!! Cale to zamieszanie ma na celu polepszenie warunków w jakich są przewożone nasze ptaszki :) jutro zamierzam cos skonstruowac i zaniesc na pocztę wiec okaze sie tez jak sprawa wygląda cenowo, tak dla przypomnienia wklejam dokladny opis jak takie "cudeńko" powinno wyglądac
"żywe ptaki należy przesyłać w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki: opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby ptaki mogły swobodnie stać; konstrukcja klatki winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz nadawca jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć"

Jerzy Cwik - 2010-03-17, 20:40

Masz rację :d Szczególnie ta "gąbka nasączona wodą" poprawia standard ptakom :glupek:
Mogą sobie zrobić poranną toaletę :d
No i "przywieszony kluczyk" ułatwi ptakom zmianę miejsca zamieszkania, one tak lubią niespodzianki :aniolek:

adam_gnatek - 2010-03-17, 20:45

normalnie już się nie opłaca przesyłać zwierząt, nie dość że przesyłka jest droga to jeszcze klatka pewnie trzecie tyle co cena ptaka.
Jerzy Cwik - 2010-03-17, 21:01

Może ptaki są za tanie :d
Oczywiście żartuję. Wykorzystanie opakowań "wielokrotnego uzytku" jest dobrym pomysłem. On znowu nie wpływa znacząco na wzrost kosztów wysyłki, choć poczta w ciągu ostatnich kikunastu miesięcy podniosła swoje ceny o 100%.
Natomiast "brednie" w regulaminie z których żartowałem powyżej, są bredniami pierwszego gatunku. Dyrektorowi PP nalezy się nobel za tę twórczość literacką :diabel::

alan1980 - 2010-03-18, 09:42

Jerzy Cwik, ze wszystkim się zgadzam, tylko napisz mi proszę cena jakiej usługi wzrosła przez kilka miesięcy o 100%?
Jerzy Cwik - 2010-03-18, 13:04

W ciągu "kilku" miesięcy - żadna, natomiast w ciągu kilkunastu miesięcy /jak napisałem/ o prawie 100% wzrosłą wysyłka na warunkach szczególnych. Grudzień 2008 - 10 zł, marzec 2010 - 19 zł. Cena przesyłki do 1 kg.
Ann - 2010-05-05, 19:46

bili17 napisał/a:
Czesc! W moim wojewodztwie (lubuskie) ruszyla na dobre akcja z wysylaniem zwierząt w skrzynkach. KARTONY ODPADAJĄ!!!

Hm. 17 marca sprzedałam kochina miniaturowego na allegro. Wysłałam może dwa dni później na poczcie głównej. Przyjęli mi w kartonie(też lubuskie :-) ). Był gruby, dodatkowo obłożyłam folią od zewnątrz. Pani nawet nie sprawdzała jakie są warunki w środku. Kogut miał słomę, ziarno i jabłko. Dotarł żywy i cały już na drugi dzień(do woj. wielkopolskiego).
Teraz mam trochę inny karton. Nie przyjmą mi na poczcie tak zabezpieczonego?

Mam do wysłania kogutka kochina miniaturowego.

Ann - 2010-05-11, 08:39

Wolałam nie ryzykować zwrotu, więc zrobiłam coś innego. Z dwóch plastikowych skrzynek zbudowałam klatkę. Wysyłałam kochina miniaturowego, więc to były małe skrzynki, ale miejsca wystarczyło. Skrzynki wydębiłam ze sklepu, który je wyrzucał. Dokupiłam zaciski do kabli, dołożyłam kawałek kartonu, żeby móc na nim pisać i przykleić adres i gotowe. Nie dawałam kłódki, bo po włożeniu koguta po prostu złączyłam skrzynki zaciskami. Na poczcie nie robili żadnych problemów, pani jeszcze pochwaliła, że pomysłowo zrobiona klatka. ;-)
Od środka też były ścianki z kartonu, bo miejscami otwory były zbyt duże. No i na podłodze też karton + słoma.
Może komuś się przyda do budowy własnych klatek.


Aha. W Castoramie widziałam składane koszyki plastikowe za ok. 7zł. Do budowy klatki trzeba by zużyć dwa. Ale plastik jest lekki, więc nie będzie niepotrzebnie ciążył przy wysyłaniu paczki, a tym samym nie będziemy musieli dopłacać za wagę. Są też pudła plastikowe, w których można wyciąć otwory, ale one są już droższe.
Klatki na allegro, nawet jeśli są po ok. 10zł, to z przesyłką wychodzi już ok. 20zł.

JABOL1986 - 2010-05-12, 19:46
Temat postu: pytanko
Jakiej wielkości powinny być klatki do wysyłki liliputów? Gdzie mógłbym je zakupić? Z góry dziękuje za odpowiedz :)
AL - 2010-05-13, 16:28

JABOL1986, Poszukaj tu,lub zrób sobie podobne http://www.newzooland.pl/...uct&prod_id=594
kamillo1395 - 2010-05-13, 20:02

mialem te klatki ale zdaja egzamin na bazanty a na kury raczej nie bo sa bardzo niskie...
krzyho0661 - 2010-06-26, 13:07

Witam! A jaki jest cennik paczki priorytetowej kurierem, i tez trzeba wysylac kurierem w klatkach ? A i jeszcze jedno jak z wysylka dorosłych perlic, nie robią te ptaki krzyku podczas wysylki ? Prosze o odp. na moje pytania i z GÓRY DZIĘKUJĘ . . . . .
AL - 2010-06-26, 14:29

krzyho0661, Nie wiem ja wysyłam pocztą. Koszt zawsze związany jest z wagą przesyłki. Co do krzyku to jakie to ma znaczenie ?
pawstone - 2010-06-27, 13:44

Witam!
A czy ktos kiedys wysylal zwierzeta kurierem np. UPS, DHL, Siódemka - jest to w ogole mozliwe?

dora - 2010-12-17, 19:04

Firmy kurierskie tego typu co UPS,DHL,7,Quriers,fedex itp nie przewożą żywych zwierząt .
alan1980 - 2010-12-18, 20:16

Na dzień dzisiejszy tylko Poczta Polska przyjmuje przesyłki z żywymi zwierzętami.
Ann - 2011-01-18, 22:36

Jutro wysyłam perliczkę. Tym razem klatka będzie taka:

- kupujemy dwa plastikowe, składane koszyki po okazyjnej cenie jakiś 8zł od sztuki.


- obydwa składamy razem, po włożeniu ptaka zamykamy na kłódkę (albo tylko tymi zaciskami). Po bokach również łączymy plastikowymi zaciskami. Na dno dajemy np.. grubą gazetę, siano, słomę czy cokolwiek innego.


- u góry przyczepiamy tekturkę i piszemy, że to żywe ptaki, adres i inne dane


- zaciski


Koszyki są wygodne, ptak może swobodnie stanąć, są lekkie i mają uchwyty po bokach. A potem można je wykorzystać kolejny raz.

dora - 2011-01-19, 12:11

Jestem pod wrażeniem Ann naprawdę ekstra klatka transportowa :)
Ann - 2011-01-19, 22:58

Dziękuję. :d
Dodam jeszcze wymiary: długość: 47cm, wysokość: 46cm, szerokość: 34cm.
Dla perliczki spokojnie wystarcza. Dla cochina olbrzyma też.

14Jan - 2011-01-22, 13:14

Wylęg ok. 1-4 lutego. Jaki jest bezpieczny wiek do wysyłki?
damianek - 2011-01-22, 13:49
Temat postu: witaj
Wydaje mi się,że jak już będą mieć piórka...
ShowGirl - 2011-01-22, 15:54

Nie, z tego co wiem bardzo bezpiecznie jest wysyłać właśnie jednodniówki, ale muszą być perfekcyjnie zapakowane. W innym wypadku kurczaki musza być opierzone i najlepiej dość zahartowane jeśli wysyłanie bedzie w chłodnej porze roku.

Widziałam zdjęcia jak pakowane sa jednodniówki - to był niski gruby karton, z pewną ilościa otworów na powietrze ale nie za dużych, dobrze zaizolowany [nie pamiętam ile było warstw tej tektury]. W zimie wkładali tam zdaje się tez takie ogrzewacze chemiczne, taki jakby woreczek z grubej folii z żelem w środku i coś się tam w środku łamie i całość się ogrzewa I trzyma ciepło przez parę godzin. Pamiętam też, że poniżej pewnej ilości tych kurczaków nie wysyła się, bo musi ich być odpowiednio dużo, żeby trzymały ciepło. I w środku nie mogą mieć za dużo miejsca w tym kartonie, jak było mniej miejsca to wkładali jakieś przegródki..Za to nie trzeba się martwić o jedzenie i picie, bo jednodniówka bez tego obędzie się spokojnie 48 godzin.

BIANKA1 - 2011-01-22, 17:42

Jak ja w zeszłym roku zamawiałam pisklaki , to pan mi powiedział , że wysyła od marca , jeśli jest odpowiednia temperatura . Pisklaki wysyłał 4 dniowe bo miały być na coś szczepione .W końcu mi ich nie wysłał , albo zapomniał , albo coś mu nie wyszło . A zamawiałam w grudniu ;(
przemek89 - 2011-01-22, 19:44

Tak dla sprostowania kurczaki jednodniówki wytrzymują 24h po wykluciu bez jedzenia i picia.
ShowGirl - 2011-01-22, 19:46

Ja mam dane, że do 48:) co by się potwierdzało z obserwacjami z moich poprzednich lęgów :) Może to zależy od rasy? Delikatniejsze małe rasy krócej?
dzik - 2011-01-22, 20:06

U mnie kura siedziała na jajkach i jeden z kurczaków wykluł się 2 dni wcześniej nie zabierałem go i bez problemu prze siedział z kurą te 2 dni.
Więc powinny wytrzymać te 48godzin.

14Jan - 2011-01-23, 11:53

Jak myślicie coś takiego zda egzamin - wysyłka pocztą? Wewnątrz nie ma ostrych krawędzi, wymiary to 19x17x24.
mirek_60 - 2011-01-23, 12:54

14Jan, Z jakiego materiału są boki i pokrywa?Jeżeli z tektury papierowej lub styropianu to odpada.A jeżeli nie to pomysł ciekawy.Jakia jest ciężka? Czy jest opcja zrobienia większych np30x40x50 cm?
14Jan - 2011-01-23, 12:59

Boki to plastik, spód to sklejka. Waga skrzynki podanych przeze mnie wymiarów to ok. 600g.
koklas - 2011-01-23, 13:22

przemek89 napisał/a:
kurczaki jednodniówki wytrzymują 24h po wykluciu bez jedzenia i picia

ShowGirl napisał/a:
Ja mam dane, że do 48:)



bez jedzenia i picia wytrzymują max 72h

ShowGirl - 2011-01-23, 13:24

Moim zdaniem na jednodniowki nie zda egzaminu absolutnie. Na 10 dniowe nie wiem ale ja bym w to zapakowanych kurczaków nie kupiła, chyba, że w środku bedzie naprawde dużo słomy, ale i wtedy nie wiem czy się nie wychłodzą. Mirek_60 dlaczego styropian albo tektura papierowa odpada? Przecież to mają być małe kurczaki, nie wydziobią tego, zwłaszcza jeśli to jakoś zabezpieczyć.
mirek_60 - 2011-01-23, 14:11

ShowGirl, Po pierwsze styropian jest szkodliwy sam w sobie a w pomieszczeniu o małej wentylacji opary są trujące.Sam w sobie jest nieodporny na uderzenia/kruchy/.Nawet małe ptaki posiadają instynkt dziobania i będą to robić z całą rozkoszą.A jeżeli chodzi o tekturę to nie chciałbym by w czasie przesyłki taki karton nasiąkł wodą np.deszcz lub mokry śnieg.Oba materiały czyli styropian i papierowa tektura nie nadają się.Zabezpieczyć jakoś--jak?

14JanMateriał ok.Tylko trochę ciężki.A co z innymi rozmiarami i jakie koszty?

14Jan - 2011-01-23, 14:36

Jeśli chodzi o wagę, to niestety to był najlżejszy materiał. To może pudełko z zewnątrz obłożyć, zabezpieczyć styropianem, albo kartonem? sama już nie wiem. Będę próbowała. Co do wymiarów, można zrobić chyba każdy :)
To już "problem" mojego męża, co do ceny jeszcze nie wiem.

ShowGirl - 2011-01-23, 16:30

No, moze owinac tekturą.. żeby trzymało trochę ciepła. Miałam kiedyś ptaka przesłanego w plastikowym opakowaniu, wada była taka, że szybko się w środku zawilgociło, ale to było lato i dorosłe ptaki więc i parowanie inne. Ja bym to pudełko niższe zrobiła i m niejsze dziury, ale to już jak uważasz.
Mirek60 : nie wiem czemu by to miało nasiąkać, przecież na dachu nie bedą tego wieźli? Ale myślę, że można okleić nie wiem, taśmą, folią, jeśli koniecznie czymś trzeba by, wszystko do przećwiczenia.
Styropian świezy faktycznie śmierdzi, zwłaszcza w cieple, a ptaki lubią go dziobać. Dziobanie jest do obejścia, zapach niestety nie. Co do kruchości nie jest aż taki kruchy jeśli normalnie sie znim obchodzić, przeciez nikt nie bedzie rzucał żywymi ptakami miejmy nadzieję. Ale argument z oparami jest faktycznie dobry.

dominikams - 2011-01-23, 16:39

Pudełko jest za wysokie i ma za mało otworów wentylacyjnych. Karton dałabym do środka (w celu izolacji), ewentualnie styropian na zewnątrz.

http://www.google.com/ima...iw=1343&bih=538

Pakowanie po wykluciu i przygotowanie do transportu na lotnisko ;) :

http://www.oakwoodgamefar...sOnHatchDay.htm

W dwóch miejscach znalazłam info, że przy zbyt dużej ilości piskląt w jednej komorze może im być za gorąco. Generalnie jednorazowo przesyła się 15-25 (jako ilość minimalna), ale znalazłam też takie, gdzie wysyłają mniejsze ilości (zależnie od odległości od dużego miasta). Wtedy daje się tę wkładkę grzejną.
Standard - 25 piskląt w jednej komorze pudełka.

ShowGirl - 2011-01-23, 18:04

O widzę, że maty kokosowe dają do środka, tez ciekawy pomysł.. albo to słoma sprasowana jest hm. Mniejsza z tym. W każdym razie widać o co chodzi - ściółka wchłaniająca wilgoć i trzymająca ciepło, niskie pudełko, tektura gruba i otwory takie, żeby kurczak nie wylazł ani się głową nie zaklinował, za to więcej, w tym od góry. Tez czytałam, że do 72 godzin wytrzymują, ale to już taka górna granica, dlatego przyjęłam dla bezpieczeństwa że 48. Jakby nie było to jest mnóstwo czasu, przesyłki żywych ptaków pocztą polską na warunkach specjalnych dochodzą na następny dzień, więc jeśli się wyśle po południu, a jeszcze da telefon do odbiorcy na opakowaniu [to się przydaje bo czasem z poczty dzwonią] i odbiorca odbierze zaraz po otwarciu poczty rano, to ptaki w podróży spędzą raptem może 16-20 godzin. :)
Biorąc pod uwagę, że u nas w marcu w zeszłym roku była jeszcze zima, to przegrzania bym się nie bała :)
Jeszcze trochę poczytam i zabiorę się za wykluwanie i wysyłanie własnych pisklaków :D

edycja: te pakieciki grzejące sprzedają na allegro np. jako "ogrzewacze do rąk"

Roma Wróbel - 2011-01-24, 00:18

Ja nie odważyłabym się wysłać piskląt pocztą.
Pisklę w transporcie powinno mieć temp. 20 stopni, a poczta nie jest w stanie zapewnić takiej temp.
W samochodach pocztowych z tyłu na pace temp. zbliżona jest do temp. na dworze.
Wyobraźcie sobie że jesteście tak ubrani jak w mieszkaniu gdzie jest temp 20 stop. i wsiądziecie do samochodu z tyłu na pakę gdzie niema ogrzewanie i pojedziecie 20 godz.
Chociaż byście się nie wiem jak ubrali to tak czy tak zmarzniecie jak diabli !
Pisklęta przewozi sie tylko w SAMOCHODACH OGRZEWANYCH w kartonach z otworami.
Piskle w pierwszych dniach powinno mieć temp. w granicach 30 stopni, dlatego musi być w otoczeniu minimum 20, a karton dostosowany do ilości pisklat ( karton od butów - 30szt. )
spód wyścielony najlepiej kilkoma warstwami ręcznika papierowego.

tila - 2011-01-29, 21:17

Jak myślicie czy pobieranie kasy za klatkę zrobioną samodzielnie z (kartonu lub 2 założone na siebie skrzynki-wydębione ze sklepu) Czy to jest fer?
Jerzy Cwik - 2011-01-29, 21:23

Jeżeli to nie jest w stylu "kup pan cegłę", to dlaczego nie :?:
Ann - 2011-01-29, 21:44

tila napisał/a:
Jak myślicie czy pobieranie kasy za klatkę zrobioną samodzielnie z (kartonu lub 2 założone na siebie skrzynki-wydębione ze sklepu) Czy to jest fer?

Myślę, że nie. Jeśli mogę zrobić coś samodzielnie, to dlaczego miałabym kogoś naciągać? Zrobisz co zechcesz, ale ja bym nie brała kasy za coś, co można mieć za darmo. Bo rozumiem za zrobienie klatki z płyty czy z kupionych skrzynek, bo ktoś poniósł koszty, ale za taką to nie.
(skoro już używasz obcych słów to pisze się fair ;) ).

tila - 2011-01-29, 22:19

Chciałam wiedzieć czy macie podobne do mnie zdanie.Mojego sąsiada tak naciągli i teraz myślałam sobie czy tak wszyscy robią .Ja wolałabym sama zrobić klatkę żeby taniej wyszło dla kupującego. :taniec:
Ann - 2011-01-29, 22:29

Wysyłka ptaków już jest droga, a jeśli sprzedający jeszcze chce zarobić na jakiejś badziewnej klatce, to ja bym zrezygnowała z zakupu. Jeśli sprzedaję, to za klatkę liczę tyle, ile faktycznie kosztowała, mimo, że przecież jeszcze jakąś tam pracę w to wkładam. Tego co zrobię sama - nie wliczam w cenę. :-)
14Jan - 2011-01-30, 14:43

Oczywiste jest, że każdy Kupujący chce zapłacić jak najtaniej za przesyłkę.
Ostatnio wysłałam koguta zielononóżki w pudełku zrobionym z płyt HDF - do przesyłki został doliczony tylko materiał, który musiałam kupić aby jak najlepiej przygotować ptaka do wysyłki.

14Jan - 2011-01-30, 16:23

Pudełka kartonowe odpadają .....
paskudka - 2011-02-01, 21:00

Poczta Polska mnie zaskoczyła.Obniżyli koszt wysyłki ptaków!!!! Czy to tylko u mnie na poczcie? To nowy przepis.Koszt jest taki jak za paczke priorytetową a "ostrożnie" jest gratis.Tak mi to objaśnili.
14Jan - 2011-02-01, 21:17

o pierwsze słyszę, chyba z ciekawości jutro zadzwonię i zapytam - dam znać jak u mnie.
A przy okazji kolejny wylęg 138 sztuk zielononóżek kroi się na 14 lutego i 29 lutego.
Asia

kamillo1395 - 2011-02-01, 22:39

paskudka ja w poniedziałek wysyłałem minory i nic takiego u mnie nie ma, niestety ;/
Dorota71 - 2011-02-02, 16:11

U nas nic takiego nie ma. :(
Wczoraj wysyłałam jajka lęgowe. Priorytetem oczywiście ale za "ostrożnie" musiałam dopłacać i wypisywać inny świstek.

paskudka - 2011-02-02, 16:40

Jaja lęgowe to nie są żywe ptaki.Przesyłki "ostrożnie" czy "na warunkach szczególnych" się nie zmieniły.
P.S.
Codziennie ktoś próbuje włamać sie na moje konto.Ciekawe o co chodzi.Dostaję powiadomienia z Woliery o blokadzie konta.

Jerzy Cwik - 2011-02-02, 18:35

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm
w cenniku rzeczywiście jest zmiana, są tańsze do 2 kg o 2 zł, a powyżej 2 kg o 1 zł.

paskudka - 2011-02-02, 19:32

Za paczke od 2-5kg z ptakiem zawsze placilam 26zl.A teraz zaplacilam 14,50zl.
I-ka - 2011-02-02, 19:39

paskudka a czy wymiary skrzynki lub klatki nie mają znaczenia ,bo u mnie zawsze ważą i mierzą ?
paskudka - 2011-02-02, 19:55

Tak ma znaczenie.Pisze tu powyżej o gabarycie A.
Gabaryt A to 14,50zl, gabaryt B to 19zl.Przedzial 2-5kg.

I-ka - 2011-02-02, 20:02

OK..dzięki bardzo za tę informację ...wygląda na to, że poczta chce pozyskać albo odzyskać klijentów
Jerzy Cwik - 2011-02-02, 20:04

Jaki rodzaj przesyłki jest za 14,5 w przediale 2-5 kg :?:
alan1980 - 2011-02-03, 15:00

Jerzy Cwik, w tym przedziale wagowym jest to "Paczka pocztowa priorytetowa - gabaryt A"
adrian_lasek - 2011-02-03, 15:14

Dlaczego mieszacie paczkę priorytetową + opcja "ostrożnie" z paczką na warunkach szczególnych? To nie jest to samo.
Jedni mówią o takiej, a inni o drugiej. A cennik nie uległ zmianie z tego co widzę i nadal obowiązuje ten z 01.01.2010 roku. A wy siejecie niepotrzebny zamęt.
paskudka, co do Twojej ceny to podejrzewam, że osoba przyjmująca paczkę, wpisując dane do komputera pomyliła się i stąd ta pomyłka. Policzyła jako zwykła paczkę priorytetową, a nie na warunkach szczególnych. Takie pomyłki się zdarzają, nikt nie jest nieomylny.

Gabaryt A i B dotyczy tylko paczki pocztowej, a nie przesyłki na warunkach szczególnych.

14Jan - 2011-02-04, 19:12

U mnie bez zmian, paczka na warunkach szczególnych priorytetowa 19zł - do 1kg - ja takie wysyłam :D
jerzy030349 - 2011-02-24, 21:15

W załączeniu wymagania poczty w zakresie przesyłania zwierząt.

sługa PACZKA POCZTOWA PRZYJMOWANA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH w obrocie krajowym polega na przyjęciu, przemieszczeniu i doręczeniu paczki, której:

•zawartość stanowią płyny, gazy, rzeczy kruche, łamliwe, żywe rośliny i zwierzęta, a także przedmioty lub substancje wymagające specjalnego traktowania w przewozie.
Maksymalne wymiary paczki pocztowej przyjmowanej na warunkach szczególnych wynoszą 3 000 mm dla sumy długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 1 500 mm. Maksymalna masa paczki pocztowej przyjmowanej na warunkach szczególnych wynosi 30 kg. Warunkiem przyjęcia do przemieszczenia i doręczenia paczki z zawartością żywych zwierząt lub roślin oraz rzeczy, które mają krótki okres trwałości jest nadanie jako priorytetowej oraz umieszczenie na opakowaniu odpowiedniego napisu: "Żywe zwierzęta", "Żywe rośliny", Rzecz o krótkim czasie trwałości".

Zwierzęta przesyła się w zamkniętych klatkach, koszach lub skrzyniach, do których przywiązuje się kluczyki. Opakowania te powinny być obszerne i przewiewne, odpowiednio wewnątrz wyposażone oraz tak wysokie, aby zwierzę mogło stać. Nadawca takiej przesyłki jest zobowiązany umieścić wewnątrz takiego opakowania naczynie z pokarmem oraz gąbką nasączoną wodą, a spód pokryć materiałem chłonącym wilgoć.

Usługa pocztowa PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH polega na przyjęciu, przemieszczeniu i doręczeniu/wydaniu przesyłki oraz traktowaniu jej ze szczególną ostrożnością.

PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH w obrocie krajowym może być przyjmowana w dwóch kategoriach:

•PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH ekonomiczna, która jest przemieszczana, opracowywana i doręczana w standardzie jakościowym D+3 (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym),
•PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH priorytetowa, która jest przewożona najszybszym środkiem transportu, mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla przesyłki priorytetowej jest jej przebieg w terminie D+1. Przesyłka priorytetowa będzie dostarczona następnego dnia roboczego po dniu nadania, jeśli zostanie nadana do godz. 15:00. Przesyłka nadana jako priorytetowa po godz. 15:00 traktowana będzie jako nadana w dniu następnym. Przesyłkę priorytetową należy oznaczać poprzez naklejenie na niej nalepki w kolorze niebieskim z napisem PRIORYTET/PRIORITAIRE lub naniesienie napisu o treści PRIORYTET. Ponadto na nalepce adresowej do przesyłki należy zaznaczyć rubrykę "PRIORYTETOWA".
Podane terminy doręczenia nie są terminami gwarantowanymi, tylko deklarowanymi.

Minimalne wymiary PRZESYŁKI POCZTOWEJ NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH wynoszą 15 cm x 20 cm, natomiast maksymalne są sumą długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość i nie mogą przekraczać 300 cm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 150 cm.

Maksymalna waga przesyłki wynosi 30 kg. Opakowanie, zamknięcie, zabezpieczenie przesyłki oraz druki, formularze, blankiety i nalepki dołączone do przesyłki, a wymagane do świadczenia usługi wlicza się do jej masy.

Wszystkie przesyłki nadane w ramach usługi PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH muszą być oznakowane nalepką lub napisem „Ostrożnie”.

Do przemieszczania i doręczenia nie są przyjmowane przesyłki:

•zawierające rzeczy niebezpieczne, mogące wyrządzić szkodę osobom, mieniu lub środowisku naturalnemu, a w szczególności: materiały łatwopalne, wybuchowe, radioaktywne, substancje żrące, cuchnące, broń, amunicja,
•narkotyki, środki odurzające i substancje psychotropowe,
•zwłoki i szczątki ludzkie oraz zwierzęce, a także urny z prochami,
•których nieopakowane widoczne części lub samo opakowanie zawierają napisy lub rysunki naruszające dobra chronione przez prawo,
•zawierające rzeczy inne, nieokreślone powyżej, a zakazane przepisami prawa.

W ramach usługi mogą być nadawane przesyłki, których zawartość stanowią:

•płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche, wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania i doręczania/wydawania lub inne rzeczy, których szczególnego traktowania życzy sobie nadawca,
•żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako „rzecz o krótkim okresie trwałości”.

PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH musi być odpowiednio opakowana, a w szczególności:

•płyny lub gazy należy przesyłać w naczyniach szklanych, plastikowych lub blaszanych, hermetycznie zamkniętych i włożonych do mocnego pudełka (skrzynki), wypełnionego dla płynów odpowiednim materiałem wchłaniającym wilgoć lub tłuszcz tak, aby naczynie z płynem nie mogło przesuwać się oraz aby w razie uszkodzenia naczynia płyn nie wydostał się na zewnątrz przesyłki,
•rzeczy wykonane ze szkła lub z innych materiałów łamliwych i kruchych należy przesyłać w twardych pudełkach lub koszach wypełnionych materiałem amortyzującym skutki wstrząsu lub nacisku i wykluczającym przesuwanie się zawartości wewnątrz opakowania,
•żywe ptaki domowe i ozdobne należy przesyłać w opakowaniach dostosowanych do przesyłanej zawartości: odpowiednio trwałych i mocnych, z uwzględnieniem masy przesyłanej zawartości; opakowania powinny zapewniać przesyłanym ptakom właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania/wydawania przesyłki; konstrukcja opakowania winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany pokryć spód przesyłki materiałem chłonącym wilgoć,
•żywe rośliny należy przesyłać w opakowaniach umożliwiających dostęp powietrza i w maksymalnym stopniu ochraniających zawartość przesyłki.

Każdy rodzaj rzeczy z wymienionych powyżej należy przesyłać w oddzielnych przesyłkach.

Warunkiem przyjęcia do przemieszczenia i doręczenia przesyłki zawierającej żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako „rzecz o krótkim okresie trwałości” jest nadanie jej jako priorytetowej oraz umieszczenie na opakowaniu odpowiedniego napisu „żywe zwierzęta”, „żywe rośliny”, „rzecz o krótkim okresie trwałości”.

Gdy wymagają tego właściwości lub zawartość przesyłki, konieczne jest również jej dodatkowe oznakowanie - pisemne lub graficzne - np. „ostrożnie-szkło”, „próbka do badań”, „góra/dół”, „nie przewracać

14Jan - 2011-03-11, 20:26

Po raz pierwszy wysyłałam pisklęta pocztą. Zmieniło się jedno, nie trzeba kłódki. Klatka zrobiona z płyty spięta opaskami zaciskowymi. Wszystkie 25szt. całe i zdrowe w świetnej kondycji. Po 20 godz. podróży u nowego właściciela.
koklas - 2011-03-11, 20:57

14Jan napisał/a:
Zmieniło się jedno, nie trzeba kłódki

ja nigdy nie wysyłałem z kłódką

14Jan - 2011-03-11, 21:13

Jak pytałam jeszcze miesiąc temu na poczcie (może tylko mojej) była wymagana.
dominikams - 2011-03-11, 21:35

14Jan napisał/a:
Po raz pierwszy wysyłałam pisklęta pocztą. Zmieniło się jedno, nie trzeba kłódki. Klatka zrobiona z płyty spięta opaskami zaciskowymi. Wszystkie 25szt. całe i zdrowe w świetnej kondycji. Po 20 godz. podróży u nowego właściciela.


Ooo, czyli wysłałaś jednodniówki?

Jerzy Cwik - 2011-03-11, 22:44

Kurczęta mozna wysyłać w paczkach kartonowych, a w sprawie kłódki to się nic w przepisach nie zmieniło.
Roma Wróbel - 2011-03-11, 22:45

Pocztą można wysyłać kurczaki
na warunkach szczególnych priorytet ( płatność z góry)nie ma za pobraniem
nie obowiązuje gabaryt
2 - 5 kg = 26,00
5 -10 kg= 35,00
10 - 15kg = 45,00
15 - 20kg = 55,00

paczka pocztowa priorytet ( płatność z góry)
nieraz uda się wysłać jeżeli pracownik nie za bardzo się orientuje w przepisach :d
w tej opcji nie ma ostrożnie i dlatego jest taniej
.gabaryt .........A.................B
2 - 5kg = 14,50........ ...19,00
5 - 10kg = 20,50 ...........26,00
10 - 15kg = 25,00..........32,00
15 - 20kg = 35,00 .........48,00

paczka pocztowa priorytetowa za pobraniem ( ostrożnie )

gabaryt ......A.............. B
2 - 5kg = 28,50.........32,50
5 - 10kg = 39,00 ....... 48,75
10 - 15kg = 45,00.........60,00
15 - 20kg = 60,00.........78,00

14Jan - 2011-03-12, 08:29

dominikams napisał/a:
14Jan napisał/a:
Po raz pierwszy wysyłałam pisklęta pocztą. Zmieniło się jedno, nie trzeba kłódki. Klatka zrobiona z płyty spięta opaskami zaciskowymi. Wszystkie 25szt. całe i zdrowe w świetnej kondycji. Po 20 godz. podróży u nowego właściciela.


Ooo, czyli wysłałaś jednodniówki?



nie nie, 10 dniowe

dominikams - 2011-03-12, 18:14

A czy wysyłanie 10-dniówek jest bezpieczniejsze? Przecież nie są opierzone, a dodatkowo potrzebują częstego karmienia i pojenia. Moim zdaniem jednodniówki bezpieczniej (tyle że wcześniej było okropnie zimno, więc raczej niewykonalne). Chodzi mi o to, że jeśli przesyłka by się opóźniła i dotarła dzień później, mogłoby nie być tak fajnie :hmm:
14Jan - 2011-03-12, 18:19

Jeśli chodzi o temp. to bez problemu miały cieplutko, skrzynka obita dodatkowo kartonem + karton i folia na dnie, dużo sianka, oczywiście otwory,. Co do jedzenia to było pod dostatkiem paszy, i owoc jabłko pokrojone w plastry i poprzecinane w kratkę. Próbowałam 2 dni przed wysyłką jak sobie poradzą z owocem i było super. Tak jak pisałam dotarły w świetnej kondycji. Po drugiej troszkę znajomości na poczcie pomaga :)
ShowGirl - 2011-03-13, 10:53

Do mnie co prawda tylko starsze kurczaki przychodziły, takie od 3 miesięcy w górę, ale to jabłko super się sprawdza naprawdę, tylko musi być pokrojone tak, żeby się skórką nie obróciło do góry, w plastry albo w cząstki :) Jeszcze ogórka ponoć niektórzy dają ale jabłko chyba lepiej, cukier ma to i energia jakaś:)

14Jan : a ile ich było w środku i jakie wymiary pudła?

14Jan - 2011-03-13, 11:07

Dokładnie tak, jabłko było bez skórki, ogórek też może być, tylko właśnie trzeba "pokratkować' lepiej dziobią :) .
Co do wymiarów to 20(h)x30x40cm - w środku było 25 kurczaczków,
klatka solidna a zarazem lekka - koszt wysyłki wyniósł 26zł + koszt klatki jak ktoś nie robi sam.

AL - 2011-03-16, 16:05

Dziś mi nie przyjeli paczki z ptakami na poczcie pokazali jakieś pismo chyba z grudnia ub. roku o zakazie przewozu żywych zwierząt i ptaków.
Dorota71 - 2011-03-16, 16:10

Co oni znowu wymyślają? Jakieś dwa tygodnie temu wysylalam koguta, poszedl bez problemu.
Roma Wróbel - 2011-03-16, 16:45

A ja wczoraj wysłałam 5 paczek i poszły bez problemu :)
kamillo1395 - 2011-03-16, 21:06

Ja dzisiaj wysyłałem 3 paczki i też bezproblemowo.
Nawet kobitka na poczcie się śmiała :D

Dorota71 - 2011-03-31, 19:19

Jedna z moich rodzin gęsich dzisiaj pojechała do nowego domu.
14Jan - 2011-03-31, 19:24

fotki na pożegnanie :)
Super

Ann - 2011-03-31, 23:25

AL napisał/a:
Dziś mi nie przyjeli paczki z ptakami na poczcie pokazali jakieś pismo chyba z grudnia ub. roku o zakazie przewozu żywych zwierząt i ptaków.

Przecież na stronie jest regulamin i nic się nie zmieniło. Dzisiaj wysyłałam kurkę. Bez problemu.

Artur622 - 2011-04-01, 14:01

a mnie pozytywnie zaskoczyła poczta, wysyłałem kurki wczoraj po 14 a dotarły już na poczte Dominik67 o 19.00 tego samego dnia, daleko nie wysyłałem 60km ale i tak jestem pozytywnie zaskoczony że kurki musiały siedzieć w skrzyneczce tylko 5godzin:)
AL - 2011-04-01, 16:08

Ann, Sprawa wyjaśniona, tak to jest jak ktoś czytając o zakazie wysyłki żywych zwierząt podciąga pod to ptaki. Zostałam przeproszona a paczka została przyjęta.
adrian_lasek - 2011-04-01, 16:19

AL napisał/a:
Ann, Sprawa wyjaśniona, tak to jest jak ktoś czytając o zakazie wysyłki żywych zwierząt podciąga pod to ptaki. Zostałam przeproszona a paczka została przyjęta.


A ptaki to niby co? Nie zwierzęta?
Jakich tu się rzeczy można dowiedzieć.
Mam nadzieję, że to był żart z okazji dzisiejszego dnia.

AL - 2011-04-01, 17:09

adrian_lasek, Żart :D bo ktoś nie dopisał we wewnętrzynym rozporzadzeniu -za wyjątkiem ptaków ozdobnych i drobiu.
pitrus18 - 2011-04-07, 19:30

leoni 666,skrzynki do wysyłki są już nie potrzebne,pakuj w karton i na pocztę.Jak na poczcie będą mieli problem to zadzwoń na infolinie poczty i po problemie nr 801333444.Ja tak zrobiłem i musiały bab


To jest dzisiejsza wypowiedz jednego użytkownika zloteskrzydlo.pl
Może rzeczywiście dobry sposób.
Czy wie ktoś czy naprawdę można wysyłać w kartonie?

mirek_60 - 2011-04-07, 20:00

pitrus18, Może na dzień dobry nie podejmiemy tematu czy skrzynki czy karton?Zatem sam zadzwoń i na własnym przykładzie opiszesz nam tą przygodę?
Gdy już zadzwonisz zapytaj od kiedy taki przepis wprowadzono,kiedy uchylono poprzedni,kto zarządził zmiany?Jak i gdzie szukać dokumentów potwierdzających ten fakt?
Po rozmowie poinformuj nas o wynikach.

Artur622 - 2011-04-07, 20:03

sprawdzałem na stronie poczty i nie znalazłem już tam informacji o tym że wymagane są specjalne skrzynki, pisze tylko że musi to być:

żywe ptaki domowe i ozdobne należy przesyłać w opakowaniach dostosowanych do przesyłanej zawartości: odpowiednio trwałych i mocnych, z uwzględnieniem masy przesyłanej zawartości; opakowania powinny zapewniać przesyłanym ptakom właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania/wydawania przesyłki; konstrukcja opakowania winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany pokryć spód przesyłki materiałem chłonącym wilgoć

Więc chyba zmienili przepisy albo coś przeoczyłem:)

damianek - 2011-04-07, 20:05

"odpowiednio trwałych i mocnych, z uwzględnieniem masy przesyłanej zawartości; opakowania powinny zapewniać przesyłanym ptakom właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania/wydawania przesyłki; konstrukcja opakowania winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany pokryć spód przesyłki materiałem chłonącym wilgoć "
Z tego opisu wynika ,iż te skrzynki to jedyne rozwiązanie ... ;)

Artur622 - 2011-04-07, 20:08

Ale wcześniej było powiedziane,że muszą to być specjalne skrzynki.Teraz już tego nie ma.
damianek - 2011-04-07, 20:10

Mi się zdaje ,że chodzi tu o skrzynki.
Bo w czym innym wysłać by te kryteria spełnić ?

Artur622 - 2011-04-07, 20:19

ale teraz jak wysyłasz np. 2-3 kurczaki to dla ich wagi wystarczy karton bo się nie zarwie pod ich ciężarem, ale wydaje mi się że teraz dużo osób i tak będzie wysyłać w skrzyneczkach bo jest juz ich dużo w obiegu:)
pitrus18 - 2011-04-07, 20:22

mirek_60, to nie była moja wypowiedz tylko jednego użytkownika sam nie słyszałem żeby skrzynki zmienili na kartony!
mirek_60 - 2011-04-07, 20:29

Cała Polska wysyła ptaki w tzw transportówkach i PP już do tego przywykła.Pamiętamy boje o kształt i wygląd tychże transportówek.Zostało to wreszcie zaakceptowane zarówno przez nas jak i PP.Czy przepisy sie zmieniły?Raczej nie bo przecież taka rzecz od razu jest na świeczniku.Zatem przestańmy gdybać i szukać dziury w całym.W następnych postach proszę podawać wykładnię na którą się powołujecie pisząc o zmianie przepisów.W przeciwnym razie dyskusje uważał bedę za nic nie wnoszącą do tematu i usuwał.

Pitrus 18.Rozumiem Cię ale pisząc o wysyłce w tym temacie nie pisałeś z własnego doświadczenia tylko z opowiadań innych.Może to podpucha,może to było 01.04?

pitrus18 - 2011-04-11, 17:13

Witam, wysłałem e -maila do poczty polskiej na temat wysyłania w kartonach i taką odpowiedź dostałem.

Szanowny Panie,

Żywe ptaki mogą być przesyłane w opakowaniu kartonowym. Nadawca zobowiązany jest do przesyłania ptaków w opakowaniach gwarantujących utrzymanie funkcji życiowych. Ponadto doręczenie przesyłki winno nastąpić pod wskazanym adresem na przesyłce.


Jeśli nie będzie, że nabijam posty mogę skopiować cały regulamin który dostałem na temat wysyłki zwierząt.

andrzej - 2011-04-13, 20:45

taką samą odpowiedź otrzymałem od mojej synowej , która pracuje na poczcie
w Bielsku-Białej. Jak widać sprawa się wyjaśniła. pozdrawiam.

patryk13081 - 2011-04-13, 21:26
Temat postu: :)
A ja mam pytanie. Bo chciał bym kupić królika z allegro przez kuriera, i jak przyjedzie do mnie z tym królem to ja mam mu dać pieniądze za przesyłkę i za towar to za towar mam mu dać? I czy on go dostarczy sprzedającemu?
AL - 2011-04-14, 10:50

patryk13081, Jak za królika +koszty przesyłki zapłacisz sprzedającemu przelewem bankowym na konto lub przekazem pocztowym to kurierowi nic nie płacisz. Ale jeżeli przesyłka będzie za pobraniem to wtedy Ty płacisz kurierowi a on przekazuje pieniądze sprzedającemu.
patryk13081 - 2011-04-15, 12:08
Temat postu: :)
Ten ostatni sposób jest chyba najwygodniejszy bo konta w banku nie mam bo mam narazie 15lat.
pitrus18 - 2011-04-15, 16:04

patryk13081, ale najprościej jest tak jak ja robię.Prosisz o numer konta, dane i wysyłasz pieniądze w banku. Żadnego konta nie musisz mieć aby przekazać pieniądze.
patryk13081 - 2011-04-15, 16:08
Temat postu: :)
Hmm morze nie znam się na bankach itp. Ale morze kiedyś spróbuje! To mam spytać się sprzedającego o numer konta w banku i iść do banku dam pieniądze i numer konta i ta osoba to wyśle temu sprzedającemu?
pitrus18 - 2011-04-15, 16:11

Wypełniasz druk wpłacasz pieniądze i przelewem idą do sprzedającego ja mam 16 lat a jakoś sobie poradziłem to jest jeszcze prostsze rozwiązanie i tańsze. Myśle, że sprzedający sam to zaproponuje.
patryk13081 - 2011-04-15, 16:15
Temat postu: :)
Aha dzięki wielkie pomogłeś mi.
pitrus18 - 2011-04-15, 16:19

Jak będziesz miał problemy to ci zawsze w banku pomogą.
D@nkedi - 2011-05-28, 16:43

Jakiej wielkości musi być klatka, by np. parę dorosłych silek wysłać. Proszę o przykładowe wymiary.
AL - 2011-05-28, 16:47

D@nkedi, Taka aby ptaki mogły swobodnie w niej stać i się obrócić
D@nkedi - 2011-05-28, 16:50

A jaki typ przesyłki:
Paczka pocztowa normalna czy
Przesyłka pocztowa na warunkach szczególnych

Ta pierwsza jest trochę tańsza.

AL - 2011-05-28, 16:53

D@nkedi, Poczta nie przyjmnie paczki z ptakami jako zwykłej przesyłki, tylko priorytetowa czyli na warunkach szczególnych.
adrian_lasek - 2011-05-28, 17:35

AL napisał/a:
D@nkedi, Poczta nie przyjmnie paczki z ptakami jako zwykłej przesyłki, tylko priorytetowa czyli na warunkach szczególnych.

Priorytetowa, to nie to samo co na warunkach szczególnych.

Istnieją:
- paczka: ekonomiczna lub priorytetowa
- paczka na warunkach szczególnych: ekonomiczna lub priorytetowa

Opcję "ostrożnie" można wykupić do każdego typu paczek, które wymieniłem.

D@nkedi - 2011-05-28, 17:37

No dobrze, ale mi chodzi by była opcja za pobraniem i opcja przelew na konto bankowe, a w paczce na warunkach szczególnych takiego czegoś nie znalazłem. Są trzy rodzaje takich paczek http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm Na pewno musi być priorytetowa to z tym się zgodzę, ale nadal nie wiem która.
Jerzy Cwik - 2011-05-28, 17:43

Mozna wysłac pobraniówką z zaznaczeniem ostroznie.
AL - 2011-05-28, 17:43

D@nkedi, To tylko od Ciebie i sprzedającego-kupującego zależy jak sobie to ustalicie, czy pieniądze na konto czy za pobraniem. Za pobraniem jest droższa bo poczta pobiera dodatkową oplatę za przeslanie pieniędzy.
D@nkedi - 2011-05-28, 21:46

A gdzie mogę kupić klatki do wysyłki drobiu, bo szukałem na allegro i nie tylko, ale tam są tylko do gołębi, a do większych ptaków nie ma.
AL - 2011-05-29, 09:44

D@nkedi, Co za trudnosć zrobić je samemu z np. skrzynek po owocach, albo wykorzystać do tego mocny karton, na dno wystarczy dać dodatkową warstwę, tak aby nic nie przemokło.
pitrus18 - 2011-06-08, 17:54

Witam. Pierwszy raz w życiu będę wysyłał żywe ptaki. I mam pytanie czy jest możliwośc, że mi nie przyjmą przesyłki? Mogę się w tedy powołać na infolinię?
Gołębie mogę wysłać w zwykłym kartonie?

AL - 2011-06-08, 17:58

Przyjmą ale karton musi być zabezpieczony od dołu, czyli podwójna tektura na dno, otwory wentylacyjne i napis ostrożnie -żywe ptaki. Nie wiem jak jest u Ciebie u mnie trzeba przesyłkę dostarczyć na pocztę do godz. 15
JulianG - 2011-06-08, 20:04

W sklepach "Biedronka" wystawiają niektóre artykuły w kartonach.Sery,wędliny itp.Aby taki system wystawiania się sprawdził, konieczne są kartony z twardej tektury.Ja używam takich właśnie kartonów.Na dno kładę siano,a w jednym z rogów przymocowuję poidełko odwracalne.Takie jak używa się do pojenia ptaków w klatkach.Wykonuję tylko małą modyfikację.Pod pojemnik kładę cienką gąbkę.Gąbka zapobiega wylaniu się wody gdyby karton na chwilę został przewrócony.Oczywiście grubość gąbki i kształt należy dobrać doświadczalnie.
Dorota71 - 2011-06-09, 10:53

Również w biedronce mają takie niewielkie, czarne, plastikowe pudełka. Ja w takich wysyłam przepiórki. A jak się położy jeden i przykryje drugim to wychodzi całkiem spore pudełko.
W Biedronce te plastiki oddają za darmo.

ShowGirl - 2011-06-09, 15:47

u mnie w biedronie strzegą tych pudełek czarnych jakby ze złota były;< Raz odbierałam ptaszki zapakowane bardzo pomysłowo w ażurowe pudełko z listewek zbite, obite siatką budowlaną[staplerem].
pitrus18 - 2011-06-09, 16:10

A czy można wysyłać zwierzeta futerkowe np. króliki? Bo to w końcu już nie drób.
ShowGirl - 2011-06-09, 16:21

Pewnie można, ale trzeba im zapewnić odpowiednie warunki na czas transportu. Generalnie nie wiem czy króliki nie są za strachliwe do tego.. Przewozi się króliki, widziałam takie profesjonalne klatki do przewozu, ale jak z poczta to nie wiem:/
KrysSz - 2011-06-09, 17:55

Dawniej można było, z tego co mi wiadomo poczta wprowadziła ograniczenia tylko do ptaków!
marek321 - 2011-06-09, 20:26

Witam. Króliki można wysyłać tylko ze w odpowiedniej skrzynce transportowej.
jerzy030349 - 2011-06-09, 21:54

ShowGirl napisał/a:
Pewnie można, ale trzeba im zapewnić odpowiednie warunki na czas transportu. Generalnie nie wiem czy króliki nie są za strachliwe do tego.. Przewozi się króliki, widziałam takie profesjonalne klatki do przewozu, ale jak z poczta to nie wiem:/


Poczta nie przyjmie królików jako przesyłki. Dokładnie jest podany wykaz żywych zwierząt na stronie poczty polskiej.

AL - 2011-06-10, 15:51

Poczta POlska przyjmuje tylko przesyłki z ptakami - . Nie przyjmuje natomiast zwierzat futerkowych, czyli wszystkich od myszy po kozy , gadów , płazów i owadów.
Nie pomoże żadna odp. skrzynka transportowa, wszystko co nie jest ptakiem wysyłamy kurierem o ile znajdziemy taką firmę kurierską.

marek321 - 2011-06-10, 15:55

Ja w zeszłym tygodniu wysłałem 3 króliki i pani na poczcie bez problemu przyjęła.
AL - 2011-06-10, 15:58

marek321, To masz wielkie szczęście, ja nie mogłam wysłać ptaków bo pracownica poczty ciągle pokazywała mi dokument o zakazie wysyłki żywych zwierząt.
Dopiero wydruk z regulaminu poczty ją przekonał i kilka tel. na infolinię pocztową

. Możliwość przesyłania żywych zwiarząt ograniczona do przesyłania żywych
ptaków domowych i ozdobnych

taką wiadomość dostalam na infolinii

jerzy030349 - 2011-06-10, 21:57

Usługa pocztowa PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH polega na przyjęciu, przemieszczeniu i doręczeniu/wydaniu przesyłki oraz traktowaniu jej ze szczególną ostrożnością.

PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH w obrocie krajowym może być przyjmowana w dwóch kategoriach:

•PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH ekonomiczna, która jest przemieszczana, opracowywana i doręczana w standardzie jakościowym D+3 (podany termin doręczenia nie jest terminem gwarantowanym tylko deklarowanym),
•PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH priorytetowa, która jest przewożona najszybszym środkiem transportu, mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla przesyłki priorytetowej jest jej przebieg w terminie D+1. Przesyłka priorytetowa będzie dostarczona następnego dnia roboczego po dniu nadania, jeśli zostanie nadana do godz. 15:00. Przesyłka nadana jako priorytetowa po godz. 15:00 traktowana będzie jako nadana w dniu następnym. Przesyłkę priorytetową należy oznaczać poprzez naklejenie na niej nalepki w kolorze niebieskim z napisem PRIORYTET/PRIORITAIRE lub naniesienie napisu o treści PRIORYTET. Ponadto na nalepce adresowej do przesyłki należy zaznaczyć rubrykę "PRIORYTETOWA".
Podane terminy doręczenia nie są terminami gwarantowanymi, tylko deklarowanymi.

Minimalne wymiary PRZESYŁKI POCZTOWEJ NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH wynoszą 15 cm x 20 cm, natomiast maksymalne są sumą długości i największego obwodu mierzonego w innym kierunku niż długość i nie mogą przekraczać 300 cm, przy czym największy wymiar nie może przekroczyć 150 cm.

Maksymalna waga przesyłki wynosi 30 kg. Opakowanie, zamknięcie, zabezpieczenie przesyłki oraz druki, formularze, blankiety i nalepki dołączone do przesyłki, a wymagane do świadczenia usługi wlicza się do jej masy.

Wszystkie przesyłki nadane w ramach usługi PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH muszą być oznakowane nalepką lub napisem „Ostrożnie”.

Do przemieszczania i doręczenia nie są przyjmowane przesyłki:

•zawierające rzeczy niebezpieczne, mogące wyrządzić szkodę osobom, mieniu lub środowisku naturalnemu, a w szczególności: materiały łatwopalne, wybuchowe, radioaktywne, substancje żrące, cuchnące, broń, amunicja,
•narkotyki, środki odurzające i substancje psychotropowe,
•zwłoki i szczątki ludzkie oraz zwierzęce, a także urny z prochami,
•których nieopakowane widoczne części lub samo opakowanie zawierają napisy lub rysunki naruszające dobra chronione przez prawo,
•zawierające rzeczy inne, nieokreślone powyżej, a zakazane przepisami prawa.

W ramach usługi mogą być nadawane przesyłki, których zawartość stanowią:

•płyny, gazy, rzeczy łamliwe i kruche, wymagające specjalnego traktowania podczas przemieszczania i doręczania/wydawania lub inne rzeczy, których szczególnego traktowania życzy sobie nadawca,
•żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako „rzecz o krótkim okresie trwałości”.

PRZESYŁKA POCZTOWA NA WARUNKACH SZCZEGÓLNYCH musi być odpowiednio opakowana, a w szczególności:

•płyny lub gazy należy przesyłać w naczyniach szklanych, plastikowych lub blaszanych, hermetycznie zamkniętych i włożonych do mocnego pudełka (skrzynki), wypełnionego dla płynów odpowiednim materiałem wchłaniającym wilgoć lub tłuszcz tak, aby naczynie z płynem nie mogło przesuwać się oraz aby w razie uszkodzenia naczynia płyn nie wydostał się na zewnątrz przesyłki,
•rzeczy wykonane ze szkła lub z innych materiałów łamliwych i kruchych należy przesyłać w twardych pudełkach lub koszach wypełnionych materiałem amortyzującym skutki wstrząsu lub nacisku i wykluczającym przesuwanie się zawartości wewnątrz opakowania,
•żywe ptaki domowe i ozdobne należy przesyłać w opakowaniach dostosowanych do przesyłanej zawartości: odpowiednio trwałych i mocnych, z uwzględnieniem masy przesyłanej zawartości; opakowania powinny zapewniać przesyłanym ptakom właściwe warunki na czas przemieszczania i doręczania/wydawania przesyłki; konstrukcja opakowania winna uniemożliwiać przypadkowe wysunięcie się jakiejkolwiek części zwierzęcia na zewnątrz; nadawca jest zobowiązany pokryć spód przesyłki materiałem chłonącym wilgoć,
•żywe rośliny należy przesyłać w opakowaniach umożliwiających dostęp powietrza i w maksymalnym stopniu ochraniających zawartość przesyłki.

Każdy rodzaj rzeczy z wymienionych powyżej należy przesyłać w oddzielnych przesyłkach.

Warunkiem przyjęcia do przemieszczenia i doręczenia przesyłki zawierającej żywe rośliny, ptaki domowe i ozdobne oraz rzeczy oznaczone jako „rzecz o krótkim okresie trwałości” jest nadanie jej jako priorytetowej oraz umieszczenie na opakowaniu odpowiedniego napisu „żywe zwierzęta”, „żywe rośliny”, „rzecz o krótkim okresie trwałości”.

Gdy wymagają tego właściwości lub zawartość przesyłki, konieczne jest również jej dodatkowe oznakowanie - pisemne lub graficzne - np. „ostrożnie-szkło”, „próbka do badań”, „góra/dół”, „nie przewracać”.

Infolinia:
- dla korzystających z telefonów stacjonarnych - 801 333 444 (opłata jak za połączenie lokalne)
- dla korzystających z telefonów komórkowych - 43-842-06-00 (opłata wg cennika operatora)

Załączony tekst jest powszechnie dostępny na stronie Poczty Polskiej.

pitrus18 - 2011-07-01, 18:04

Czyli o której lepiej nadać przesyłkę? Wczas rano czy popołudniu? Czy małe perliczki mogę wysłać w pudełku kartonowym? Czy to prawda, że opakowania muszą być z kutkami?
Jak nadaję przesyłkę pobraniową to czy płace coś na poczcie?
Przesyłki ze zwierzetami można nadawać tylko do środy?

AL - 2011-07-01, 18:21

pitrus18, Wystarczy przeczytać temat
1. przesyłkę nadajemy do godz. 15 - ale lepiej jak dowiesz się na poczcie , bo godz. mogą być różne nawet jak nadasz wcześnie rano to paczka i tak pójdzie dopiero po południu, wiec po co ptak ma siedzieć w zamknięciu od rana.
Karton może byc, ale dno lepiej daj podwójne, aby nie przeciekło,
kłódki nie są wymagane
Jak ndajesz przesyłkę pobraniową to placisz koszty wysyłki i na przekazie pocztowym zaadresowanym do Siebie podajesz łaczną kwotę czyli cena ptaka + koszty wysyłki
. Przekaz pocztowy jest dołączany do przesyłki
Możesz wysłać i w czwartek, ale zazwyczaj na wszelki wypadek, w wypadku gdyby coś poszlo nie tak, wysyłamy raczej w srody, tak by paczka z ptakiem doszla najpózniej w piątek

karas1987 - 2011-07-01, 18:22

Wg poczty pisklęta można wysyłać w kartonach to raz. Wysyłać należy przed godz 15. Przy przesyłce pobraniowej płacisz za wysyłkę i na blankiecie wpisujesz kwotę jaka ma pobrać listonosz i ci dostarczyć. Można nadawać też w czwartki .
jerzy030349 - 2011-07-01, 19:23

Zainteresowanych tym tematem odsyłam do moich postów tam jest Rpozporządzenie Dyrektora Poczty Polskiej odnośnie przyjmowania i pezemieszczania przesyłek z żywymi zwierzętami.
SERAMA - 2011-07-02, 15:50

pitrus18, Poczta Polska to jest jedna instytucja ale każdy oddział rządzi się własnymi prawami i dla tego proponuję wybierz się na pocztę i zapytaj jakie zasady obowiązują na poczcie z której masz zamiar zrobić wysyłkę.Ja ptaki do wysyłki zawożę na pocztę o godz.16-ej. bo o godz.16:30 są zabierane z niej przesyłki z ptakami i np. paczka wysłana o godz.16-ej. we wtorek w środę o godz.10-ej. jest u adresata w Katowicach.
AL - 2011-07-02, 15:53

SERAMA, Ma rację, ja muszę dostarczyć do 15.Bo paczki zabierane są o 15.30
pawlo - 2011-07-02, 16:49

A ja dostarczam o 14:30 bo już o 15 jadą i na następny dzień rano u właściciela są.
SERAMA - 2011-07-02, 16:55

No właśnie dla tego warto się dowiedzieć do której godziny przyjmowane są ptaki na poczcie do wysyłki i dostarczyć je tam w ostatniej chwili bo po co od rana mają siedzieć i się stresować w niewygodnych dla nich klatkach wysyłkowych.
mirek_60 - 2011-07-02, 17:17

Moja poczta wspaniale współpracuje ze mną.Wysyłam bardzo rzadko ale jeśli już to pani w okienku każe paczkę przynieść o godz.15.00 wyjazd o godz16.00. najpóżniej.Odbieram zaś już o godz 8.00 na mojej poczcie.Lub dostawa do domu po godz.15.00 ale to już z punktów przeładunkowych,ewentualnie informacja telefoniczna o przesyłce do odebrania.Podróż z i do Polski zamyka się w najgorszym razie w 26-28 godzinach.
mare_k - 2011-07-11, 18:53

Witam. Mam pytanie czy przyjmą mi na poczcie przesyłkę o wymiarach 85cm x 50 cm
Jerzy Cwik - 2011-07-11, 19:29

Oczywiście że tak. Jesli przesyłka przekracza umowne wymiary to tylko więcej kasują.
pitrus18 - 2011-07-19, 12:46

Jeśli zaniosę na pocztę i zwierze będzie mi się darło w klatce to mogą mi go nie przyjąć.

I jeszcze mam problem bo podobno chcą nam zlikwidowac pocztę i tak już z 2 zrobili jedną. Czy można napisać jakieś petycje? Albo czy jak robią coś takiego to czy stwarzają jakieś punkty odbioru?

AL - 2011-07-19, 13:49

pitrus18, W regulaminie nie ma nic o głośności - zazwyczaj ptaki są przestraszone i siedzą cicho.
Co do likwidacji poczty to na forum nikt Ci nie pomoże.Pytaj w swoim urzedzie gminy

pitrus18 - 2011-07-20, 08:45

A czy mogę zanieść towar w jakimś kolorowym pudełku i jak np. jest napisana nazwa firmy to czy mam ją czymś zakleić?
Ann - 2011-08-29, 21:40

Czy ktoś z Was wysyłał przepiórki? Bo muszę wysłać, ale przy ich przemianie materii boję się, żeby dotarły całe i zdrowe. Co dać im na podróż? Ziarno, jabłko? A może ogórek? Bo przecież wody nie mam dać..
I czy muszę oddzielać dwa samce? Bo ma jechać 6 samiczek i 2 samce. Nie chciałabym, żeby się podziobały, bo ostatnio musiałam oddzielać, tak się pokaleczyły na głowie..

kamillo1395 - 2011-08-29, 21:46

Ann, ja wysyłałem kiedyś wysyłałem chyba 14 lub 17 szt.
i w tym było z 5-6 samców i reszta samiczki to dotarły wszystkie całe i zdrowe...
ja jak wysyłałem to sypnąłem pszenicy ale możesz im dorzucić jabłko ..

Ann - 2011-08-29, 21:53

Dziękuję za szybką odpowiedź. :) A pamiętasz jakie wymiary miało pudełko? Bo tak myślę, czy nie przedzielić je na pół i dać po jednym samcu i 3 samiczki do przegrody.
kamillo1395 - 2011-08-29, 21:57

Ann, na przepiórki nie potrzeba wielkiej klatki ... :)
mi się wydaje że taka ok 50-60 cm długa (przedziel na pół wtedy)
szer. ok 30cm a wys nie wiecej jak 20 cm....
niestety nie pamiętam wymiarów klatki .. podałem ci takie przykładowe wymiary

Ann - 2011-08-29, 22:01

Mam taką plastikową, składaną o wymiarach dł. 47cm, szer. 35cm, wys. 23cm. Myślisz, że mogę przedzielić na pół?
kamillo1395 - 2011-08-29, 22:05

chyba raczej tak ...
albo inaczej zrób ja mas tą plastikowa nie dziel na pół tylko na boku weź taki mały kawałek odgrodź i wsadź tam jednego samca tego bardziej zadziornego, albo parę .

Ann - 2011-08-29, 22:06

No tak. W sumie to lepszy pomysł. :-)
kamillo1395 - 2011-08-29, 22:09

wtedy reszta ma większe pole do popisu :)
to zrób tak że temu do separatki zrób 7x35x23 a reszcie 40x35x23 lub samcowi do oddziału zrób na 10 niech ma :) żeby nie narzekał :P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group