Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Strusie - Czy to ludzkie?

Iza - 2007-10-13, 10:04
Temat postu: Czy to ludzkie?
Miałam ostatnio telefon od Fermy Strusiej z Polski z ofertą zakupu butów ze skóry strusiej :| Czy to normalne aby sprzedawać coś takiego? Dla mnie to koszmar! Jak można tak traktować ptaki? Czy to ludzkie?
Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Czy to legalne?

Jerzy Cwik - 2007-10-14, 14:49

Jak najbardziej. Gdyby z papug dało się robić "buty" też by nie podlegały rejestracji. Strusie są zaliczene do ptaków gospodarskich, tak jak świnie i krowy, i rożne części ich ciała są wykorzystywane w różny sposób.
Valixy - 2007-11-30, 15:55

Ja uważam, że zabijanie zwierząt dla skóry to nienormalne...
Jakby człowieka zabić to do więzienia, jak zwierze masz za to kase... Szalone!!

Greg - 2008-04-20, 16:33

"... Strusie są zaliczene do ptaków gospodarskich, tak jak świnie i krowy.."

- swinie i krowy nie sa ptakami gospodarskimi...hehe. Rozumiem,ze to pomylka ale w sumie fajnie to wyglada.

Pytanie. Jaka jest roznica miedzy zabiciem strusia a kurczaka? Z kurczaka wykorzystuje sie chyba wszystkie czesci jego ciala i ze strusia tez. Ptaki te hoduje sie glownie dla miesa a produktami ubocznymi sa piora,kosci,skora wiec chyba lepiej ich nie marnowac.
Nie ma zupelnie znaczenia (poza technicznym i estetycznym)czy buty zrobiono ze skory swinskiej,bydlecej czy strusiej. Najglubsze w tym wszystkim jest to,ze przeciwnicy zabijania zwierzat bardzo czesto maja w domu psa czy kota. Powstaje pytanie...czym je karmia? Frytkami? Kotletami sojowymi? Pies jest drapieznikiem wiec musi jesc mieso wiec skad ci fanatycy je biora? Czekaja az jakas swinka czy kurka zdechnie za starosci by jej trupem nakarmic pieska czy kotka?!
Tzw. "ekolodzy" najczesciej nie odrozniaja pletwala blekitnego od debu szypulkowego ale maja za to duzo do powiedzenia.

FrankJScott - 2024-01-12, 13:18
Temat postu: Best Product Info
Please try Google before asking about Updated Product Guide acf1223

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group