Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Gryzonie - Szczur i inne podobne gryzonie

Rocki - 2007-09-01, 13:41
Temat postu: Szczur i inne podobne gryzonie
Wiecie może jak skutecznie pozbyć się szczurów?
Podejrzewam, że właśnie ten gryzoni zamieszkał w moim ogrodzie po sąsiedzku z moim psem, gdyż wokół budy pojawiają się coraz to nowe nory o dość sporych otworach. Wykorzystały zapewne to, że w okrasie letnim mój pies niechętnie śpi w budzie wybierając ganek, a psie jedzenie zawsze jest w pobliżu. Nawet znalazłem młodego szczuta, który się utopił w wiadrze z wodą.
A najgorsze jest w tym wszystkim, że dziś znalazłem odchody jakiegoś gryzonia w wolierze papug, tylko zastanawiam się jak by tam się dostał szczur gdyż oczka są chyba za małe żeby przez nie przeszedł, a nie widziałem, żadnej wyraźnej nory, jeszcze będę musiał poprawić sokolik...
Więc jak mam sie pozbyć szybko i skutecznie tych szkodników....??!! :/

Kituś - 2007-09-01, 14:37

Szczury są ciężkie do wytępienia mógł by sie przydać kot ale słyszałem o przypadkach w których kot został bardzo poraniony ponieważ źle ,,wzioł'' a z trutką jest problem ze jak zje jeden z nich coś nowego a inne nie i zobaczą że z tym szczurem co próbował np. trutki nie jest w porządku to sie do tego nowego źródła pokarmu nie zbliżą . Ja też mam problem z tymi przebrzydłymi gryzoniami bo zamieszkały w budynku gospodarczym i bałem sie że mogą coś zrobić kurczętom a zatrutej pszenicy nie ma gdzie położyć ponieważ kury łażą wszędzie i mogły by sie potruć a moje kotki już prawie miały szczura w łapkach ale ten w ostatniej chwili uciekł do dziury i już nie pokazała sie do póki kicia nie dała sobie spokoju więc pozostaje sposób z pułapką lecz w okolicy takowych nie ma . Może moje doświadczenia przydadzą sie Ci w zwalczeniu gryzoni.
Rocki - 2007-09-01, 15:00

Mój kot jest zbyt leniwy, żeby złapać szczura, a z drugiej strony jest to bardzo ryzykowne...
trutki stosowałem, ale efektu nie widziałem... możliwe że rozmył je deszcz bo wsypywałem ja im do nor.
Zastrzelił bym go ze śrutówki, ale nie łatwo jest go zobaczyć, żywego szczura to ja chyba nie widziałem z 5 lat. :?
Jak ja nie lubię gryzoni... :x
Kupił bym elektryczny odstraszacz gryzoni, ale mam kota i psa więc dla ich bezpieczeństwa odpada.
Pułapki zatrzaskowe to raczej też nie dla mnie, może żywo łapki?

Robert M. - 2007-09-01, 15:05

No ze szczurami jest ciężko, aby gdzieś się wcisnąć wystarczy na tyle duży otwór aby się głowa zmieściła, a szczur ma małą głowe. Co do żywo łapek to są drogie, ale skuteczność dość dobra.
Kituś - 2007-09-01, 16:37

Tak chodziło mi o te pułapki gdzie szczur jest zamknięty i żywy a najlepsze do łapania gryzoni są kotki a szczególnie jak wychowują młode .A może nasyp trucizny razem z pszenicą gdzieś gdzie sie żywią (może pod budę psa) ale nie może być innego źródła pokarmu bo z trutki nici
CDRolnik - 2007-09-05, 14:59

Najlepsze na szczury są kotki gdy wychowują młode. Moja kicia jak miała kociaki upolowała 3 duże szczury i 9 młodych, a do tego z 20 myszy. Teraz gdy odchowała już kociaki przestała w ogóle polować.
robi11 - 2009-06-05, 22:00

Dzisiejszego wieczoru kiedy moje kurki siedziały sobie juz w kurniku, z okna łazienki zobaczyłem coś co mnie wprawiło w osłupienie!! Otóż przy kurniku w korytku do jedzenia dla kur zobaczyłem szczura Pies juz od około dwóch tygodni był niespokojny i kiedy go puszczałem z łańcucha od razu leciał w kierunku kurnika i węszył.Nie wiedziałem o co mu chodzi ale w najgorszym wypadku nie podejrzewałem że tam może być szczur.Właśnie przed chwila wypędziliśmy "dzikiego" lokatora, udało sie niestety szczurowi uciec...

Mam takie pytanko. Czy szczur mógł załatwic moje 4 małe gołoszyjki??Bo podejrzewam że to on je zadusił...

Wanda Rakoczy - 2009-06-05, 23:45

Uważaj, bo szczur to bardzo wredne,podstępne i inteligentne stworzenie.Zje wszystko, ziarno, warzywa ale jak tylko trafi mu się okazja to wybierze jajka a jeszce prędzej kurczaka. Te 4 gołoszyjki to jego robota, możesz być pewien. Potrafi przegryżć cienką ściankę albo podkopać się pod kurnik.Jeżeli nocą dostanie się do kurnika, to może pokaleczyć dużo większe od siębię ptaki.Zrób wszystko żeby się go pozbyć /trutki, pułapki, oczywiście w miejsca nie dostępnych dla innych zwierząt/ bo może narobić Ci wiele szkody.Trudno się go pozbyć, bo jest bardzo cwany i sprytnie omija pułapki ale na trutkę /jest taki granulat/ napewno się skusi. Miałam kiedyś takiego gościa, przychodził od sąsiadów. Wypatrzyłam dziurę którą wchodził i sypałam trutkę. Trochę to trwało ale pozbyłam się jego i chyba całej jego rodziny bo od 2 lat mam spokój.
mirek_60 - 2009-06-06, 14:55

robi11, Spróbuj preparatu pod nazwąTOXAN.Jest super.I oczywiście tani około 8 pln zł
robi11 - 2009-06-06, 16:09

ok dzieki za rady ;)
Dziś moj pies odkopał jego podziemny tunel. Ładny z niego cwaniaczek.Wykopał sobie tunel pod ogrodzeniem i totalnie nie zauważony wchodził sobie do kurek.

jakub - 2009-06-13, 20:14

Mam do was takie pytanie jeżeli złapaliśmy w żywołapke żywego szczura to co z nim zrobić? Od razu mówię ,że zabicie siekierą czy rzucenie kamieniem w łep odpada, mam zbyt miękkie serce.
gege - 2009-06-13, 20:32

Jakub,wynieś go daleko do lasu :)
biały - 2009-06-15, 07:30

a najlepszy sposób na szczura to jest na jakaś miseczkę pokroić w paski kiełbasę jakąś pachnącą i posypać ją wymieszanym gipsem z cukrem i obok tego postawić z jakieś 50cm dalej miseczkę z wodą. On wtedy się tego naje napije i mu stwardnieje w brzuchu to wszystko i mamy po problemie
malwa - 2010-03-11, 19:25

to chyba troche okrutne... juzlepiej łapać żywego, albo zabić odrazu, albo trutką-szybciej działa... a tak zwierzak się bedzie męczył, a po co, wredny jest, ale tak go natura stworzyła, wiec jak już ukatrupić to tak zeby jak najkrócej cierpiał... to tak jakby kotu sąsiadów który łapie nasze kurczęta obciąć pazury i wybić zęby żeby padł z głodu...
Sadek - 2010-03-11, 20:59

Ja w budynkach inwentarskich trutka, tylko ja trutkę kładę w coś takiego http://www.fotosik.pl/pok...093c8bf6c1.html i zwierzęta nie mają dostępu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group