Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Hyde Park - luźne rozmowy - Plany hodowlane

mirass - 2007-08-20, 16:44
Temat postu: Plany hodowlane
Co planujecie w przyszłości (moze za rok może za dwa albo później, a może jeszcze w tym)? Jakie gatunki/rasy ptaków chcecie sobie zakupic? Czy może ukierunkowac hodowlę?
Bażancia matula - 2007-08-20, 16:57

oj ja chce kupić strusie i pawie , a wiec jakieś 20 tysięcy bym musiała wydać . Do tego pomieszczenie hodowlane. A tak na najbliższy czas to bażanty złociste albo królewskie .


Pozdrawiam , Kasia

Rocki - 2007-08-20, 18:12

Bażancia matula, 20 tys. na strusie i pawie? hmm w 3-4 tys. byś się spokojnie zmieściła...
wanted - 2007-08-20, 21:26

Ja tak cichutko marzę by za kilka lat mieć kolejnego tragopana jak się uda. W obecnej chwili z tym ptaków mam wszystko dostępne co jest oferowane w kraju. Marzy mi się też coś nowego z kiścców- jakieś tropikalne.
mirass - 2007-08-21, 13:28

A mi się tak marzy kilka gatunków ptaków, w najbliższym czasie dojdzie parka co grzebie w ziemi, potem parka papug i jeszcze może takie taniutkie ptaszki, a potem to już do klatki w domu (takie małe marzenie, ale nie mówie nic czy się uda) ;)

Celowo nie podałem nazw gatunków i się nie dopytujcie :diabel::

Krzysiek Prokop - 2007-08-21, 13:48

Ja na przyszły rok planuję dokupić białe czubatki i w końcu wymarzone mandarynki :d Może jakieś bażanty, ale to się zobaczy...
mateusz20 - 2007-08-21, 13:54

Krzysiek to wiesz, do kogo masz się zgłosić w przyszłym roku po białaski
Markus Kurspiot - 2007-12-27, 16:20

ja też sobie zamawiam u ciebie na wiosną :P :P :P
jakub - 2008-01-07, 14:29

Ja moja hodowle ukierunkowuje na kury czubate ( ale tylko czubatki ), bojowce i wiąrzącę się z nimi kury bojowo długoogonkowe ( fenix, Sumatra, yokohama ). Nie znaczy to wcale że nie będę hodował kur z innych grup.
Secza - 2008-11-15, 20:56

Uwierzcie mi ja mam bardzo wielkie plany hodowlane planuje w przyszłości o ile mi się uda założyć ośrodek hodowli zarodowej a poza tym marzy mi się rozgęgane rozgdakane rozkwakane i rozgulgane podwórze ale w osobnej zagrodzie marzy mi sie stadko brabanterów :)
biały - 2009-05-01, 10:17

a ja marzę o nowych wolierach no i o pawiach i myślę że już w tym roku uda mi się to zrobić :D a tak to mi się marzą kaczki madnarynki i do nich woliera 10m na 20m i wysokości z jakieś 3m i to wszystko przykryte siatka rybacką (ale o tym marzeniu rodzice jeszcze nie wiedzą i chyba mi nie pozwolą dlatego im jeszcze nie mówiełem o tym pomyśle) oczywiście w wolierze by było jeszcze oczko wodne i różne drzewka :)
marta.k - 2009-06-02, 17:32

Moim i mojego męża marzeniem jest wszystkie gatunki edredonów i traczy.
tragopan69 - 2009-06-02, 20:30

To macie piekne marzenia, moim marzeniem jest w tym roku moj staw uszczelnic no i dwie woliery dokonczyc.
Iro_mak - 2009-06-03, 10:22

tragopan69, Marzenie marty.kto rzeczywiście marzenie, w twoim przypadku to nie marzenie tylko to tak jak w temacie plan, już wziąć i wykonać.
motyla - 2009-07-03, 19:32

Marzenia? Hmm.. Marzeń to ja mam dużo. Np. mam słabość do dużych ptaków (Ary, Kakadu, Żako). Ale teraz hoduję papugi nimfy (no coś z kakadu już jest ;) ) i faliste.. Jesienią pójdę w kierunku drobnej egzotyki (zeberki). Przypuszczam, że później będą inne amadyny itd. Wiosną dokupię nimfy białogłowe i albino oraz faliste standardy. Już są plany na wolierkę. :D
jacor889 - 2009-08-15, 22:25

moje marzenie to lamy :D a tak ogólnie to mini zoo takie mini mini :D
werel - 2009-08-20, 17:57

JA marze o 3/4 nowych wolierkach dla kur! :nuda: :nuda:
kamillo1395 - 2010-08-23, 23:58

a wiec tak ja planuje i dąże i bede do tego dążył :
najpierw ptaki

kury: minorki, liliputy polskie, czubatka polska x4, silki, karzelki łapciate, sarema, cochinki mini. ...

bazanty: tragopan tyminek, kuroczub koklas, olśniak himalajski, b.krolewskie, uszaki siwe, gluszce ...

kaczki: krzyżówki, call duck, mandarynki biale, mandarynki standardowe, cyraneczki bajkalskie, cyraneczki bajkalskie srebrne, tracze kapturniki, ohary, gągoły, tracze bielaczki, grzywienki ...

gesi: bernikle kanadyjskie - rdzwoszyje - obrożne - białolice - hawajskie , sniezyca cesarska, magelanki zmienne, magelanki rudoglowe ...

łabędzie: czarne, czarnoszyje ...

egzotyka: P.faliste, rozelle królewskie - bladoglowe, świergotka seledynowa, łąkowka seledynowa, rudosterki, nimfy ...
synagorlice senegalskie (mutacje barwne) , gołabki diamentowe, grzywacze, cukrówki ...

parzystokopytne: daniele

inne ptaki:
zuraw koroniasty



wiec kaczki, gesi, labedzie, parzystokopytne i inne ptaki maja byc na terenie 90m.x33m
teren ma byc ogrodzony 2 metrowym betonowym plotem i od góry siatka powlekana o oczkach 2mm...
bedzie wykopany staw w podobie ósemki i bedzie 5 wysepek obsadzonymi roznymi drzewkami i trawami...
w dwoch rogach ogrodu beda wsadzone 2 mini. lasy dla zwierzatek..

kury beda w kurnikach
bazanty w wolierach z cukrowkami i synogarlicami
egzotyka w pomieszczeniach
i gluszce beda w ogrodzie z ptakami wodnymi

wszystkie zwierzeta i ptaki beda parami

jak narazie sa to moje plany i nie zamierzam ich zmieniac :D
tylko wystraczy je powoli realizowac...

kamillo1395 - 2010-08-24, 09:32

a i jeszcze zapomnialem o ŁYSKACH :D
wanted - 2010-08-25, 08:16

Cytat:
gluszce ...
kamillo1395 napisał/a:
ohary, gągoły, tracze bielaczki, grzywienki ...


No z tymi ptakami to tak łatwo nie będziesz miał. Musisz mieś zezwolenie na ich hodowlę, chyba że nielegalnie chcesz mieć je.
Na kilka gatunków wymienionych wyżej, będziesz też potrzebował dokumentów do rejestracji.

koklas - 2010-08-25, 09:54

Ja bym chciał mieć:przepióra górskiego,koklasa,ułara himalajskiego,kuropatwe koroniastą,frankolina obrożnego,nimfy perłowe,papużki faliste rainbowl (chyba tak sie pisze :?: ) świstuna chilijskiego

A mój tata tyminka,olśniaka himalajskiego,kuropatwę berberyjską,100 par lęgowych kuropatw polnych.

kamillo1395 - 2010-08-25, 10:31

wanted napisał/a:
No z tymi ptakami to tak łatwo nie będziesz miał. Musisz mieś zezwolenie na ich hodowlę, chyba że nielegalnie chcesz mieć je.
Na kilka gatunków wymienionych wyżej, będziesz też potrzebował dokumentów do rejestracji.

wiem o tym ale te ptaki to dopiero za pare latek... :D
najpierw rozpoczne zakupywac kury a dopiero po kolei :D

kamillo1395 - 2010-08-25, 10:34

kamillo1395 napisał/a:
iec kaczki, gesi, labedzie, parzystokopytne i inne ptaki maja byc na terenie 90m.x33m
teren ma byc ogrodzony 2 metrowym betonowym plotem i od góry siatka powlekana o oczkach 2mm...


czy wystarczy taki teren na te zwierzaki???

patricio512 - 2011-05-07, 21:25

A mi sie marzy Zoo na plaży:0 Tak mi sie zrymowało:) Ale serio to jakaś mała ptaszarnia by sie przydała no i troche zwierzątek typu koniki.
patryk13081 - 2011-05-08, 21:25

A mi się marzy wielgachny wybieg dla królików długi żąd klatek. I klatki będą ale wybiegu niestety nie ale zawsze pomażyć sobie morzna.
kamilorex - 2011-05-08, 21:42

Moje marzenia powoli się spełniają powstaje moja 1 woliera, bażanty złociste mam już zamówione poza tym buduję nowy kurnik.....

W bliskiej przyszłości chciałbym hodować papugi a za 2-3 lata zająć się hodowlą pawi i uszaków.... ;)
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli :)

wowa50 - 2011-05-22, 22:31

Witam
Buduję kurnik dla kilku kurek ale jestem nowicjuszem hodowlanym....
Nie wiem kiedy uda mi się skończyć i kiedy będą mogły się wprowadzić...
Czy są jakieś terminy,żeby zaczynać hodowlę i ilumiesięczne powinienem kupować?

mirek_60 - 2011-05-23, 07:07

wowa50, Spokojnie.Najpierw zastanów się co bedziesz hodował oraz ile.Kurnik dla kilku kurek tzn jaki?Podaj wymiary.Co chciałbyś trzymać i ile?To są pytania na które musisz sobie odpowiedzieć i wtedy zaczynaj.
wowa50 - 2011-05-23, 08:45

Wymiary: 180cm na 220cm- wys.250-170cm.
konstrukcja drewniana, będzie ocieplony w środku wełną szklaną i obity w środku płytami OSB.
Kurek planuję kilka sztuk (może 6-8) i może koguta...
Tylko właśnie mam poślizgi z terminem i nie wiem kiedy skończę- do którego miesiąca jest sens zakładać hodowlę???

mirek_60 - 2011-05-24, 07:31

wowa50, Zacząć możesz zawsze.Nie ma na to terminu.
wowa50 - 2011-05-24, 23:33

Taaaa....a żona twierdzi,że jak mam taki poślizg terminowy- to na zimę nie warto zakładać hodowli.... 8)
A spróbuj podyskutować z żoną......

JulianG - 2011-05-25, 07:45

wowa50.....Mądrą masz żonę więc jej słuchaj,a nie dyskutuj:)
wowa50 - 2011-05-25, 09:25

Nawet nie zamierzam...ale i tak zrobię swoje,czyli to co radzą doświadczeni forumowicze...:)
więc wracając do tematu to dalej nie wiem-czy jak na przykład skończę kurnik w sierpniu lub we wrześniu to mogę wprowadzić kurki i ile mają mieć wtedy minimum miesięcy?...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group