Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Roślinność i Otoczenie - Pnącza na wolierach.

wanted - 2007-08-19, 07:19
Temat postu: Pnącza na wolierach.
Czy stosujecie obsadzanie okolic waszych wolier jakimiś pnączami ? Jeśli tak, to jakimi ?
AL - 2007-08-19, 10:29

pospolity bluszcz,clematis i milin amerykański,zacieniają one woliery,jedynie milin wymaga trochę zachodu - trzeba go każdego roku podcinać aby pięknie kwitł,Dolne części roślin są zabezpieczone siatką mimo,że ptaki nie jedzą tych roślin.
Rocki - 2007-08-19, 13:17

AL, a czy te roślin są szkodliwe dal ptaków? Jak chciałem zasadzić jakiś bluszcz przy wolierze dla ptaków dal ozdoby, ale obawiam się że mogą one go obgryzać przez siatkę i może im on zaszkodzić...
AL - 2007-08-19, 14:36

zależy jakie ptaki,u papug woliera jest porośnięta od strony bez siatki,bażanty i kaczki mają dosyć zielska na wybiegach i moich roślin nie ruszają,mają do nich nieograniczony dostęp a jedynie zjadają opadnięte kwiatki i to tylko z ciekawości na początku kwitnienia,a potem już wcale się nimi nie interesują,W czasie upału lubią chronić się pod nimi.
Do obsadzenia wolier można również polecić wiciokrzew,albo co roku siać nasturcję,fasolę pnącą.

Rocki - 2007-08-19, 14:59

Chodzi mi o papugi. Jakie rośliny mogą rosnąć w bliskim sąsiedztwie woliery lub nawet w niej samej tak aby nie zaszkodziły ptakom?
AL - 2007-08-19, 15:46

Z pnączy to chyba tylko jednoroczna nasturcja,papugi dziobią wszystkie rośliny i reszta pnączy może być szkodliwa,u mnie papugi przez oczka siatki dziobią samosiejki takie jak rzepak,proso, nasturcję,liście wiśni bo rośnie w pobliżu. W samej wolierze raczej nic długo się nie utrzyma,papugi wszystko zniszczą,dawałam w donicach krzewy czarnej i czerwonej porzeczki,pojemniki z darnią.Po kilku dniach wszystko było zniszczone,a na ziemi masa liści i gałązek.Chyba,że dysponujesz bardzo dużą wolierą z małą obsadą papug,wtedy jest szansa,że wszystkiego nie zniszczą.
Rocki - 2007-08-19, 16:05

co do tej jednorocznej nasturcji to trzeba ja sadzić co roku czy na wiosnę odbija zawsze na nowo od korzenia czy też od nasion?
AL - 2007-08-19, 16:50

sadzić co roku,ale b.szybko się rozrasta i ma ładne kwiaty,chętnie jedzone przez ptaki,jeżeli jest lekka zima,to z opadłych nasion mogą wyrosnąć nowe rośliny,ale pewniejszy jest siew
biosteron - 2010-08-29, 14:27

Witam.

Mam pytanie o roślinę Bluszcz pospolity, kiedy ją można sadzić i ile sadzonek trzeba wkopać na 1m. długości ??. Planuje posadzić bluszcz pod siatkę ogrodzeniową, gdzie chadzają sobie kaczuszki i kurki.

AL - 2010-08-29, 16:20

biosteron, Tyle ile masz :D to od Ciebie zleży, bluszcz rośnie dosyć wolno i jak dasz sadzonki dosyć gesto np. co 25 cm. to szybciej zasłoni płot
18marcinnn - 2010-08-29, 17:43

Ja wolierę obsadziłem w zeszłym roku wionobluszczem i w tym już ładnie ją zarasta ;)
AL - 2010-08-29, 17:46

18marcinnn, Winobluszcz rośnie o wiele szybciej, ale bluszcz pospolity jest rośliną zimozieloną i nie gubi liści na zimę.
18marcinnn - 2010-08-29, 18:04

AL, wiem o tym bo zarówno jeden jak i drugi rośnie u mnie na działce... mój post nawiązywał po prostu do tematu a nie do postu biosteron ;) i naprawdę polecam winobluszcz bo świetnie wszystko zarasta, można nim zakryć wszelkie niedoskonałości na posesji :d

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group