Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Roślinność i Otoczenie - Pokarm roślinny z otoczenia.

wanted - 2007-08-19, 07:18
Temat postu: Pokarm roślinny z otoczenia.
Co podajecie ptakom z otoczenia ?
Jakiego rodzaju rośliny, owoce itp.

karpik - 2007-08-19, 07:26

Ja nie mam dużo ptaków ale swoim pupilom staram się urozmaicić dietę w różne owoce i ważywa sezonowe. Teraz w ich diecie są jabłka, gruszki, śliwki,aronia,wionogrono i warzywa kapustne sałata, kapusta pekińska. Wcześniej były porzeczki czarne i czerwone, wiśnie, czereśnie i agrest przy czym ostatni nie chętnie jadły.
AL - 2007-08-19, 10:31

wszystko co jest dostępne o danej porze roku i nie jest pryskane różnymi środkami chemicznymi.
wj1964 - 2007-12-23, 01:13

Co to znaczy nie pryskane?
Pewność możesz mieć tylko w przypadku swoich własnych roślin owocodajnych. Kupowane czy to w sklepie, czy na bazarze zawsze były uprawiane z zastosowaniem środków ochrony roślin, inaczej producent nie zarobiłby nawet na przysłowiowy barszcz!
Dla ludzi obowiązkowy jest "okres karencji", czli czas jaki musi upłynąć od ostatniego oprysku do dnia zbioru owoców. Nie mam pojęcia jakie dawki byłyby bezpieczne dla "egzotyki", przecież te "organizmy" są dużo mniejsze od nas. Czytałem gdzieś, że sałaty nie można podawać kanarkom, bo chemia kumulująca sie w roślinie powoduje biegunkę. Ponadto bezpieczna sałata to ta, która przez dwa pokolenia była przez nas wysiewana i rozmnażana z zebranych nasion, bo ponoć jest tak "czuła", że chemia z poprzedniego pokolenia odłożona jest i w nasionach.

dadzio - 2007-12-23, 14:34

Ja podaję buraki, jabłka, sałatę, ziemniaki, komosę, pokrzywy, trawę, mlecze, lucernę.
daw - 2009-04-23, 10:37

dadzio napisał/a:
Ja podaję buraki, jabłka, sałatę, ziemniaki, komosę, pokrzywy, trawę, mlecze, lucernę.

Odmładzam temat.
Mam nadmiar pokrzyw i jak przerobić, aby 3 miesięczne kurczaki chciały zajadać naturalne witaminki? :d

wj1964 - 2009-04-23, 10:53

Ususz pokrzywy i podawaj zimą do karmy.

Wbrew powszechnym opiniom świeże pokrzywy wcale nie są chętnie zjadane.
Można to zobaczyć zwłaszcza na ograniczonych wybiegach. Nie ma już żadnej zieleniny, a dorodne kępy pokrzyw rosną niezagrożone. Nawet bylica piołun przegrywa w tej konkurencji.

Z starych czasów pamiętam, ze u mnie w domu podawało się pokrzywy sparzone wrzątkiem. Ale jak jest z wartością witaminową takich sparzonych? Pewnie mniejsza.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group