Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Tereny Polski - Bieszczady

Kamikazi - 2006-07-25, 18:40
Temat postu: Bieszczady
Właśnie wróciłam z tygodniowego dziczenia w Bieszczadach. Zakwaterowałam się w Ustrzykach Górnych u Pana Henryka W. Niestety nie mogę polecić tego lokalu bo pokoje są przerażająco małej wielkości a wcale tanio nie jest :D Ale w końcu nie po to aby siedzieć w pokoju się tam pojechało. Udało mi się wtaszczyć na Tarnicę lunetę i do woli mogłam przypatrzeć się baraszkującej grupie kruków. Robiły fikołki w powietrzu. :lol: Przeleciało też kilka drapoli. Niestety nie wszystkie zidentyfikowane. Zwłaszcza taki jeden szary rozbudził moją wyobraźnię...
W domku w którym mieszkałam poznałam dwójkę młodych ludzi też zainteresowanych przyrodą. Wybraliśmy się razem do źródeł Sanu. Piękna trasa i na polanach dużo drapoli (orliki, myszaki, pusztułki) ale samo źródło nie przysparza wielu emocji. Ot taka bździnka - strużka wody z małego bajorka z larwami komarów. W drodze powrotnej towarzyszyło nam stadko około 10 orzechówek i myszołów. Przez drogę przeszła też śliczna pomarańczowa traszka. Spotkaliśmy leśniczego Tadeusza K. Co za wspaniały człowiek! Jak wspaniale opowiadał o tamtejszej przyrodzie! Głównie zainteresowany roślinami ale wiedzę ornitologiczną też miał sporą (choć sam mówił w skromności, że niewielką).Spotkaliśmy go potem raz jeszcze i ujawnił swoje inne zdolności -bioenergoterapię. Byłam świadkiem cudu :shock: Zwykle sceptyczna, zacznę inaczej podchodzić do tego typu zjawisk.
Trasę do źródła pokonaliśmy w nieprzyzwoicie szybkim tempie i na następny dzień nogi były niczym betonowe słupy. Dlatego też pozwoliłam się wozić kolejce wąskotorowej. W Balnicy zaopatrzyłam się w przedstawiciela kurowatych zwanego Złotym Bażantem i płytę z głosami „Sowy Europy” – polecam!
Świetnymi miejscami do obserwacji drapieżników były łąki za Tarnawą Niżną i w okolicach Michniowca za Czarną. W Czarnej polecam Zajazd Pod Czarnym Kogutem. Nie jest tanio ale gulaszową po węgiersku warto spróbować. Prowadzę ranking zup pomidorowych w Polsce i oczywiście gdzie się dało jadłam tą cudowną zupę. Najsmaczniejsza była w knajpce w Wołosatym...

W Cisnej w "Dziupli" można zobaczyć wypchanego łuskowca i amerykańską cyrankę oraz wiele innych trupków. :res:

Jak mi się coś jeszcze ciekawego przypomni to napiszę ;) Na razie oddam się cierpieniu po wyrywaniu zęba.

wanted - 2006-07-25, 20:25

Kamikazi, gatunek ptaka o który pytasz to Kulczyk-serinus serinus.
Kamil Kowalski - 2006-07-25, 20:30

Kulczyk :mrgreen: :lol: mały ptaszek a ma taką moc w Świecie Paliw :-P

Kami boska wycieczka musiała być - napisz coś o tym Leśniczym co robi cuda ;-)

Kamikazi - 2006-07-25, 20:32

wanted napisał/a:
Kamikazi, gatunek ptaka o który pytasz to Kulczyk-serinus serinus.


Brawo! :) Zgadza się!

W nagrodę zdjęcie łuskowca podpisanego jako dziwonia ;)

Kamikazi - 2006-07-25, 20:39

Koleżanka z którą byłam doświadczyła "mocy" na swoim kolanie. Gdyby mi ktoś to opowiadał to bym machnęła ręką ;) Ale widziałam jej reakcje i opowiadała co czuje mimo, że leśniczy nawet jej nie dotknął! :-o
Secza - 2008-11-15, 20:05

o jak tam jest pięknie byłem tam w lipcu br. to jest najdzikszy zakątek polski i w co drugim domu widziałem indyki
Hodowca drobiu - 2008-11-16, 12:34

to nie jest kulczyk tylko samiec trznadla
Secza - 2008-11-16, 18:01

tak tym szlakiem właśnie wchodziłem na tarnice a zchodziłem tym który prowadzi do wsi wołosate z której mieszczkańcy dwani się wyprowadzili nie wiadomo gdzie juz zapomniałem tą historie ale była bardzo ciekawa
Defiarz - 2009-01-11, 08:58
Temat postu: Re: Bieszczady
Czy ten leśniczy to Pan Tadziu Kwolek?
Secza - 2009-01-11, 11:43

Tak właśnie on tę Historie opowiadał
Kamikazi - 2009-02-01, 20:16

Hodowca drobiu napisał/a:
to nie jest kulczyk tylko samiec trznadla


Ptaszek na dachu? Czemu sądzisz, że to nie kulczyk? ;)

Secza - 2009-02-01, 22:18

A propo Bieszczad to ja byłem w Polańczyku czyli nad samą Soliną
tp29 - 2010-06-27, 16:04

Właśnie się natknąłem na ten temat, więc pozwolę sobie podzielić się z Wami fotkami zrobionymi przeze mnie w tamtym roku w Bieszczadach.
Oczywiście jako lokalny patriota, nie mogło by być inaczej ;) )
Zdjęcia były zrobione w sierpniu i we wrześniu.
Oczywiście Bieszczady jesienią są PRZEPIĘKNE!
Mam nadzieję, że tymi zdjęciami zachęcę do odwiedzenia tego niesamowitego miejsca kogoś kto jeszcze tutaj nie był;))

tp29 - 2010-06-27, 16:06

W poprzednim nie zmieściły się jeszcze dwa - c.d. zdjęć ;) )
tp29 - 2010-06-27, 18:06

Znalazłem w swojej galerii jeszcze jedno zdjęcie - zrobione na zaporze w Solinie;)
tp29 - 2010-08-06, 20:09

Dzisiaj zaliczyłem kolejne szczyty w Bieszczadach;)
Moim "łupem padła" Mała i Duża Rawka;P
Było super - co można zobaczyć na zdjęciach poniżej ;)

toni60 - 2010-12-12, 13:03

Mieszkańców Wołosatego władza ludowa wysiedliła do ZSRR w okolice Stryja - dzisiejsza Ukraina zachodnia.
andrzej - 2011-05-04, 01:08

W tym roku, w pierwszej połowie sierpnia, jadę na dwutygodniowe wczasy wędkarskie
właśnie do Plańczyka. Będzie to mój trzeci letni wypad nad bieszczadzkie morze.
Do tej pory zaliczyłem miejscowości: Zawóz oraz Teleśnice Owszarową - jest tam
naprawdę cudownie. Pozdrawiam wszystich hodowców-wędkarzy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group