Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Genetyka - Kochin + kura towarowa

harmi - 2011-08-07, 10:44
Temat postu: Kochin + kura towarowa
Witam . Posiadam mieszańca kury towarowej z kurą czubatą.

http://www.freeimage.pl/?di=1313111654951


Czy jej nieśność zmieni się w znacznym stopniu po zmieszaniu z kogutem kochina ?

harmi - 2011-08-07, 17:29
Temat postu: .
Nieśność kurek które wyklują się z jej jaj*
Jolek - 2011-08-07, 21:23

:d na pewno nieśność następnego pokolenia kurek może się zmienić w taki sposób, że będą znosić określoną liczbę jajek w roku lub cyklicznie np; 14 jajek i przerwa i znów 14 jajek i przerwa. Może się też zmienić wielkość jajek.
harmi - 2011-08-07, 21:31
Temat postu: .
Wielkość jajek na większe lub mniejsze ? Zależy mi na kurze która będzie miała nieśność nioski ale jej wygląd się zmieni na kurę z "czubkiem" i wielkimi łapciami.
Jolek - 2011-08-08, 06:14

:d jeśli chcesz sobie wyhodować ,,kuleczkę z czubeczkiem" to kurki już nie będą tak nieść jak typowe nioski tow. Kochiny wbrew swojej wielkości niosą nie za duże jajka i określoną ilość a jak domyślam się Twoja kurka to mix i wyjdą piękne krępe kurki . Jeśli chodzi o jajka nie będą za duże może ,,L" i wyrównane wielkością. Tyle mogę Ci napisać bo też krzyżowałam kurki z kochinem :d
harmi - 2011-08-08, 09:01

Bardzo ładne kurki. :)

Co prawda moja kurka ma wykształcone łapcie , ale tylko do 1wszysch pazurów .

Chce zachować postawę mojej kury w dalszych legach , więc nie będę mieszał jej z kochinem :) przy czym mogła by stracić na nieśności :/

Z jej jajek wykluł się kogucik z czubkiem , łapciami + dziwnymi piórami na skokach

http://zapodaj.net/8c6a88f44e25.jpg.html

więc może nad nim będę dalej pracował :)

Jolek - 2011-08-08, 09:20

:d na pierwszym foto widać jak różne wychodzą ogony :diabel:: Ona nie straci na nieśności tylko następne pokolenie :d Kogucikowi w miarę wzrostu te piórka ,,hermesa" się wyrównają i ich nie będzie widać :d
harmi - 2011-08-08, 09:51

Kogucik ogon odziedziczył po ojcu ,któremu nie wyszedł czubek. :)

Kurka jest z drugiego pokolenia , a na jej nieśność nie narzekam :P
Zdarza się że znosi jaja dzień po dniu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group