Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Indyki / Perlice - Indyki, pomóżcie!!!

kochinka - 2011-07-09, 14:02
Temat postu: Indyki, pomóżcie!!!
Zamierzam hodować indyki i mam 3 pytania:

- Czy indyki można trzymać w jednym kurniku z 16 kurami?
- Czy indykom można podawać do jedzenia pszenicę i kukurydzę, czy one mają raczej specjalną pasze?
- Chce kupić indora i indyczkę, czy indor nie ,,zamęczy" jednej samicy?

kuba11522 - 2011-07-09, 19:13

1. Zależy jak duży jest twój kurnik.
2. Jak najbardziej możesz im podawać pszenice i kukurydze i do tego dużo dużo trawy:)
3. Spokojnie Indor nie zamęczy indyczki, gorzej może być z tobą :P (żarcik)
Polecam hodowanie indyków:) Powodzenia. :)

pitrus18 - 2011-07-09, 20:55

kochinka, Indykom możesz podawać to co kurom. Jak masz odpowiedni kurnik to możesz je hodować z kurami lecz na pewno często będziesz świadkiem sprzeczki koguta z indorem.
Indor nie zamęczy jednej indyczki ponieważ one nie kopulują tak jak kury indyczka musi indorowi na to pozwolić.

Mati100 - 2011-07-14, 19:19

Witam!!
Od dziś jestem hodowcą 4 8tygodniowych indyków i mam pytanie. Czy młodym indykom można dawać to co kurą do jedzenie czy mają jakieś specjalne wymagania co do swojej diety w tym wieku??

patryk13081 - 2011-07-14, 19:22

Mogą dostawać to co kury. I możesz im kupićpaszę dla kurcząt.
pitrus18 - 2011-07-14, 21:36

Mati100, W tym wieku możesz im spokojnie podawać to co kurom, tylko indyki bardzo lubią sobie same zbierać pokarm i dobrze by było żebyś miał porządny wybieg dla nich.
Mati100 - 2011-07-15, 17:27

To się dobrze składa bo mam duży ogród i pełno krwawnika i kończyny, myślę że im przypasuje. A pasze to mam już kupioną:)
paulus_kz - 2011-07-15, 19:14

Dobrze jest indykom podawać posiekany krwawnik i pokrzywę. A jeśli tylko wystąpi biegunka z pęcherzykami gazu śmierdząca na kwaśno, nawet jeśli tylko u jednego z nich, to profilaktycznie 2 ml embroflona na litr wody dla wszystkich indyków przez 3 dni.
lukaszpl - 2011-07-15, 20:59

Witam, przepraszam że tak napiszę w czyimś temacie, ale potrzebuję pilnie pomocy gdyż moja ciocia w tym roku kupiła 5 indyków te brojlery takie i trzyma je cały czas w stajni w zagrodzie no to nie maja za wiele ruchu ale czasem wyskakuje jeden z zagrody i wychodzi na podwórko, ale tu nie o to chodzi, lecz o to że nie dość że moja ciocia ma już 4 koty to jeszcze kotka nie znzna jakaś się u niej okociła i ma 5 kotków dzikich i nie da się ich złapac i jeszcze chodzą tam dwa duże kocury tak też wczoraj pod wieczór gdy z moją kuzynką szedłem do sklepu przechodząc koło stajni dostrzegliśmy kota(kocura), więc weszliśmy do stajni i postanowiliśmy mu dać nauczkę ,zamkliśmy stajnię i naganialiśmy go a on wleciał do indyków i te strasznie się spłoszyły i jeden zaraz po tym zaczął kuleć i dzisiaj juz nie chodzi, wysmarowaliśmy mu nóżki alpą moze pomoze a drugi zauważyliśmy dzisiaj że tez kuleje na jedną nóżkę a wczoraj było jeszcze spoko pomóżcie mi co mamy robić co to mogło sie stać jak by to wyleczyć, co prawda w tamtym roku też miała 4 indyki ale one zaczęły kuleć jak juz były dość duże :( :( ;( ;(
lukaszpl - 2011-07-15, 22:16

Pomóżcie mi proszę bo jak nic nie zdziałam to będzie trzeba go zabic a jest jeszcze młody... :(
AL - 2011-07-17, 08:58

lukaszpl, Za głupotę się płaci, szkoda tylko że zapłacił za to indyk.Trzeba myśleć, mieliście fajną zabawę, która zle się skończyła.
Indyki to ciężkie ptaki i o kontuzję nóg u nich nietrudno, widocznie uszkodziły sobie nogi w trakcie szamotaniny z kotem. Zostaw je w spokoju i obserwuj, może to chwilowe a jeżeli nie, no cóż szkoda ptaków.
Teraz ciotka Was powinna przegonić po podwórku

lukaszpl - 2011-07-17, 16:45

AL, ehh no tak głupi pomysł mieliśmy, ale ciotka zadzwoniła do weterynarza bo drugi indyk zaczął kuleć, i on powiedział jej że już trzecia osoba w ten dzień do niego dzwoni że im indyki siadają, i pojechała do niego po leki i dał im jakieś minerały niby i jeszcze coś codo chleba się wsypuje rozmoczonego i miesza ale cioci rozpuściła to w szklance i daliśmy im na początek trochę ze strzykawki, ciocia mówi że to chyba nie nasza wina, bo że trzy osoby dzwoniły do tego weterynarza z takim problemem. A jak wygląda choroba czarnej główki bo one te co kuleją to maja takie jak by plamy czarne, niby sine po głowie i jakie są objawy tej choroby?
lukaszpl - 2011-07-17, 21:32

Te plamy, sine na głowie to chyba od tego że inne indyki dziobią te które nie chodzą.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group