Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kuropatwy / Przepiórki / Frankoliny - Przepiórki japońskie i bażanty.

dinntronis - 2011-06-28, 22:56
Temat postu: Przepiórki japońskie i bażanty.
Witam.
Mam pytanie czy w jednej wolierze mógłbym trzymać bażanty bananowe i stadko przepiórek japońskich?
Z góry dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam.

karas1987 - 2011-06-28, 23:00

Z tego co ja zasięgałem języka w tej samej sprawie nie powinno być żadnych problemów tylko musisz mieć odpowiednią ilość miejsca to raz i dwa odpowiednio drobna siatkę
Dorota71 - 2011-06-29, 08:50

Jedne i drugie ptaki są w miarę spokojne. Pewnie można trzymać razem, tylko wolierka musi być spora i urządzona tak, żeby w razie czego ptaki mialy się gdzie chować.
AndrzejS - 2011-06-29, 21:57

dinntronis, widziałem woliery z bażantami złotymi i bananowymi w których biegały przepiórki japońskie, a u góry papugi miały swoje budki, poidła i karmniki podwieszone na łańcuszkach i jakoś żyły w zgodzie. Wolierki "małe" 2x4 metry i około 1,8m wysokie, bez kryjówek. Przywiozłem sobie od tego hodowcy jajka bażantów złotych i bananowych i biega teraz u mnie 4 bananki i 13 złotych, mam nadzieję, że również bedą łagodne.
Andrzej

dinntronis - 2011-06-29, 22:59

AndrzejS, Moja woliera też nie będzie duża (5x3) ale chciałbym ją przedzielić i w jednej części 2x3 trzymać parę kuropatw z papugami a w drugiej bażanty bananowe, przepiórki japońskie i papugi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group