Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Gady.Płazy i inne - żółw

Dorota71 - 2011-06-08, 15:34
Temat postu: żółw
Szukałam ale nie znalazłam tematu o żółwiach.

U mnie mieszka 6 żółwi. Zaanektowały sobie oczko wodne w oranżerii.
Zimą przechodzą w stan hibernacji. Śpią do wiosny. :diabel::

Zjadają sporo ryb złowionych przez mojego męża. Czym jest cieplej, tym więcej jedzą.
Uwielbiają wygrzewać się na słoneczku i zażywać piaskowych kąpieli.

Jolek - 2011-06-09, 07:58

:d dopiszę, że bardzo dobrze orientują się na swoim terenie. Potrafią przejść spory kawałek na poszukiwaniu swoich przysmaków a potem ,wleczą" to biegiem do wody. Praktycznie to nie są wybredne. Jesienią trzeba pilnować aby w czasie pierwszych chłodnych nocy nie zakopały się w kompostowniku lub w stercie liści. Nieraz przewalałam całą stertę aby je znaleźć :diabel:: Najpiękniejsze do obserwacji to są gody u żółwi. Partner przed partnerką wpada w ,,swoiste drgania" potrząsając przednimi łapkami z długimi pazurkami dyskretnie ją trącając. Nieraz te zaloty kończą się bolesnym pogryzieniem przez partnerkę ale co to się nie robi aby zdobyć swoją panią :diabel::
AL - 2011-06-10, 14:54

Tylko uważać trzeba aby przypadkiem nie wpuścić ich do oczka z rybkami. Szkoda rybek, wszystko zeżrą. tak samo jest z roślinami - liliami wodnymi, pomimo,że są mięsożerne to i tak zniszczą każdy pączek kwiatowy
SERAMA - 2011-07-03, 17:24

Żółwie zwane piraniami mieszkające u mojej siostry.
Dorota71 - 2011-07-09, 12:45

Ja swoim daję sałatę z ogródka. Pięć minut i już jej nie ma.
Teraz muszę kupić im plastikowe oczko na dwór, bo dotąd były w wannie obudowanej kamieniami, ale z niej "wyrosły". :diabel::


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group