Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Magazyn "Woliera" - PLAKATY!

sroszkowski - 2006-08-23, 09:46
Temat postu: niepodzianki
Brakuje mi pomysłu na niespodziankę do październikowego numeru Woliery. Chętnie bym wydrukował plakat z jakimś ptakiem wodnym. Ale nie mam na razie czegoś, co by się na taki plakat nadawało.
Wanted, wzywam Cię do tablicy, zauważyłem, że masz "oko" do fotografii. Masz też piękne otoczenie i piękne ptaki.
Ice też ma smykałkę i piękne ptaki...
Kto jeszcze?

Majka, przyjeło się, że kury i gołębie można fotografować w warunkach studyjnych, to w przypadku ptactwa wodnego publikowane zdjecia wykonuje się w środowisku naturalnym.

majawn - 2006-08-23, 09:56

Gęs była w zoo, ale stoi jaby ja w studio ktos zahiptnotyzował. Ona jest tutaj: http://www.forum.woliera....php?user_id=117

Maja

wanted - 2006-09-28, 22:48

Prenumerata jest tańsza i pewna-zawsze dotrze a w sklepie czy kiosku może zabraknąc,chyba że masz tam zarezerwowane.
wanted - 2006-09-29, 11:14

Mogę obiecać że się postaram jak znajdę chwilę czasu i dorwę aparat. Fotki blaszkodziobym nie robi sie tak prosto jak kurom. Kury są spokojniejsze i nie uciekają zbytnio. Najgorzej to się robi bażantom,niektóre uciekają jak tylko ktoś się zbliży a i samo ich ujęcie wymaga też wprawionej ręki i dobrego sprzętu.Są przeważnie zawsze w ruchu.
ssammler - 2006-09-29, 21:07

Te fotki na plakaty to ja bym chciał zeby mój kogut ktury jest w albumie(kury) nazywa się Bernard. :roll:
ssammler - 2006-09-29, 21:19

jeśli byście chcieli to wiecie dzie on jest ten kogut.
wanted - 2006-09-29, 21:24

Ja robię 6 pażdziernika mały 3 dniowy wyjazd w Polskę i zapewne coś ciekawego sfotografuję. Jednym słowem mam zamiar zrobić jakieś ok.600-700 fotek. Tylko ciekawe ile z nich nie wyjdzie ? ;-)
ssammler - 2006-09-29, 21:44

ja jechałem nad może i też porobiłem extra zdjęcia
maciej - 2006-10-27, 22:56

jeśli można to gdzie można przesłać propozycje na platat mam super foto kurek o bardzo dobrej jakości
Bażancia matula - 2006-10-28, 13:53

fotografie zwierząt poszukaj sobie albo wyślij na konkurs :-D
Kamil Kowalski - 2006-10-29, 23:13

maciej, na adres mailowy redakcji redakcja@woliera.com
Ice - 2006-10-30, 14:09

Jaką rozdzielczość musi mieć zdjęcie na plakat. I jakie gatunki kaczek was najbardziej interesują . Mogę zrobić foty takim gatunkom (w mojej hodowli )jak : cyraneczki bajkalskie, cyr. amazońskie, cyr .czerwonoramienne, cyr. kasztanowate ,czuprynki, mandarynki??
sroszkowski - 2006-10-30, 16:39

Ciężar zdjęcia to co najmniej 4-5 Mb zapisanych w formacie JPG lub ze 20 TIF i RAW. Ja w swoim aparacie cyfrowym przy 6,3 mln pxl robiłem zdjęcia max do formatu A3. I to było wszystko co można wyciągnąć ze średniej klasy cyfrówki. Są oczywiście aparaty z 12,7 mln pxl, ale na taki na razie mnie nie stać.
Rasumując: staraj się zrobić swoim aparatem zdjęcie "najcięższe" z możliwych, a potem będziemy się martwić.
Chętnie Ci wydrukuję plakat z jakimś ptakiem wodnym. Potrzebny byłby też w środku jakiś łącznik z tym plakatem, a więc materiał publicystyczny z ilustracjami.
A tak w ogóle zapraszam do pisania na łamach "Woliery". To, podobnie jak i inne fora, są ulotne. Słowo drukowane zostaje na dłużej. Pomyślcie sobie...za sto lat ktoś w bibliotece przeczyta Wasz materiał o jakiejść kaczuszce...
Pomarzyć dobra rzecz, prawda?
A co do gatunku kaczek to przejrzyj Woliery i wybierz to czego jeszcze nie było. O ile oczywiście prenumerujesz to pismo? Treść numerów archiwalnych jest też na naszej stronie.

Ice - 2007-01-06, 20:13

sroszkowski, Trochę rozmyślałem na tym co pan napisał i zrobiłem dzisiaj kilka fotek w TIF-ie. Jesli nie nadaja się na plakat to może na okładke by sie coś nadało. Mam jeszcze kilka wyśle później.A wiec wysyłam zdjęcia w mniejszej rozdzielczość i w formacie zmienionym na JPEG. :-| :?: A zapomniał bym , na fotkach jest kaczka Czuprynka
sroszkowski - 2007-01-06, 20:44

Do ilustracji tekstu nadają się znakomicie. Na plakat, a tym bardziej na okładkę raczej nie. Takie zdjęcie musi mieć swoją kompozycję. A najlepiej gdyby stanowiły jakąś anegdotę lub zdarzenie. Mieliśmy takie okładki. Na przkład trzciniaczek karmiący kukułkę czy parta bojowników nowoangielskich lub nawet okładkla do książki "Amatorska Hodowla Kur".
Ice - 2007-01-07, 00:38

hmm z zoom-em 4 x to za mocno nie zaszaleje. Ptaki musze bardzo blisko podejść żeby zrobić dobre zdjęcie. Widziałem już plakat podajże chabo . Mam przed sobą okładke cynamonki. Mam zalążki artykułu ale nie wiem jeszcze gdzie go wysłać jak skończe . Mam już jedna propozycje . Pogoda nie sprzyja , juto popróbuje zrobić takie zdjecia jak pan powiedział ale czyje że to będzie nie możliwe. Ze zdjęciem jednym się pomyliłem , wysłałem to słabsze. Więc załączam te właściwe no ale nie jest specjalne :-|.
A zapomniał bym . Jesli chodzi o zdarzenie to miałem takie super zdjęcie cyraneczek ciągnących robaka i dużo ważyło. Niestety mój dysk został sformatowany , te jak i inne zdjęcia przepadły. Na szczęście pozostały w albumie konkursowym na PK.
Bede próbował dalej :-)

wanted - 2007-01-07, 00:49

Ice, ja mam większość twoich fotek u siebie w kompie o tymi ptakami. Tej fotki nie mam, ale poszukam jeszcze na płytach, może gdzieś tam jest. Ta reszta też jest piękna.
sroszkowski - 2007-01-27, 20:06

A gdzie można zobaczyć to zdjęcie?
Ice - 2007-01-27, 22:30

Wstawie tu kilka fotek. Jeśli widzi się panu taka temtyka zimowa i kogut to mam jeszcze więcej fajnych zdjęć.
wanted - 2007-01-27, 23:05

Ice, fotki są zarypiaste, ale jest ....ale.
Krzysiek Prokop - 2007-01-28, 17:07

Zdjęcie świetne ;-) tylko ...
Ice - 2007-01-28, 22:05

Panie sroszkoski widze ze pan nie odpisuje na ostanie załączone zdjęcia czubatki a czekać to ja nie nawadze(W gorącej wodzie kompany jestem).Załączam ostanie zdjęcie ale i nie wszystkie z mojej kolekcji. Zdjęcie kapodziobów zrobiłam u Wanteda. Liczę na szybką i konkretną odpowiedz od pana , zrozumie wszystko.
wanted - 2007-01-28, 23:27

Ice, bardzo ładne te fotki.
A ja moimi WAS tylko poddenerwuję, tych nigdzie nie wysyłam. Popatrzcie sobie tylko jakie cudeńka istnieją na świecie. :mrgreen:
To tylko niektóre z tych co posiadam. :-P

sroszkowski - 2007-01-29, 09:34

Jak mogą mi się nie podobać zdjęcia czubatek? Sam mam ich w swoim archiwum tysiące. Tyle, że na temat czubatek w "Wolierze" pisaliśmy już wielokrotnie. Może dla tych, którzy hodują tę rasę kur jest to temat żywy i interesujący ale przeciętny czytelnik może mieć ich w pewnym momencie przesyt. Wszystkich ras kur jest kilkaset, dotychczas opisaliśmy jedynie kilkadziesiat.
Przypominam poza tym co napisałem wyżej.
"Chętnie Ci wydrukuję plakat z jakimś ptakiem wodnym. Potrzebny byłby też w środku jakiś łącznik z tym plakatem, a więc materiał publicystyczny z ilustracjami."
W numerze styczniowym jako dodatek dla prenumeratorów (ale tylko i wyłącznie dla nich) jest kalendarz. W numerze marcowym będzie plakat z gołębiami z wystawy w Warszawie.
Do majowego przydałby się jakiś ptak wodny lub bażant.

Ice - 2007-01-29, 12:20

Jak się zrobi zielono w mojej wolierze z kaczkami to na pewno zrobię jakieś dobre zdjęcie , tak jak w tam tym, roku -te co wysłałem na Polskim Kurniku do konkurs. Widział pan może je ?? Podoba się panu jakieś ? Może pan wyśle tu link do zdjęcia które panu sie podoba z mojej kolekcji ?
sroszkowski - 2007-01-29, 13:21

Poszukuję tego typu zdjęć co na poniższym linku. Ważny jest jakiś żart, coś nietypowego co przyciąga uwagę. Te fotki dostaliśmy do wykorzyastania w Wolierze od jednego z najlepszych hodowców biegusów Niemczech, dla którego będziemy (mam nadzieję) w najbliższym czasie przygotowywać kronikę w związku ze 100 leciem ich "kaczego związku".
Mam nadzieję, że widzicie kontekst polityczny?

Mam pytanie: kto podjąłby się napisania tekstu o biegusach? Chociaż każda inna nieopisana w Wolierze kaczka byłaby mile widziana?

Krzysiek Prokop - 2007-01-29, 13:55

JAkie te kaczki śmieszne :evil:
Ice - 2007-01-29, 15:13

sroszkoski o kaczkach tych dużo by sie nie napisało, gdyż jest mało skomplikowana ich hodowla. Trzeba by było mieć też jakieś materiał o ich pochodzeniu. Widziałem takowe w f&f. Może zadam takie pytanie. Co by miało się znajdować w takim artykule i czy udostępni pan jakieś materiały gdyby ktoś chciał napisać?
Fotki tez tam jakieś mam swoich biegusów , zresztą widział pan je na Polskim Kurniku i tutaj .
Ja jeszcze mogę dopstrykać fotek u znajomego i u siebie- jeśli bym się tego podjął.
Uważam że w takowej publikacji, powinna się znajdować duża ilość zdjęć różnych kolorów.
Najlepiej pokazują swój urok na brzegu niż w wodzie. I na to tez by trzeba było zwrócić uwagę.
Może i źle pisze ale to jest moje zdanie .

Kamil Kowalski - 2007-01-29, 17:39

Ice boska ta czubatka na śniegu
Wanted ten słutan na śniegu tez swietny.

mateusz20 - 2007-01-29, 18:11

Lubicie kurczaki na śniegu, to ja się też dorzucę.
Ice - 2007-02-10, 21:03

sroszkowski napisał/a:

Mam pytanie: kto podjąłby się napisania tekstu o biegusach?

Zacząłem dzisaj pisać artykuł o Biegusach , gdzie bym miał go wysłać do wglądu dla pana jak go skończę ? Forum ,PW czy E-mail

sroszkowski - 2007-02-10, 21:09

Na e-maila: sroszkowski@czubatkapolska.pl
Pamiętaj o zdjęciach!!! To one "piszą" artykuł a nie tekst. Prawdopodobnie będę drukował książkę dla Niemców o biegusach, a wiec będę miał dostęp do dobrych zdjęć, ale co swoje fotki to swoje.

Ice - 2007-02-10, 21:54

Zdjęcia mam i jeszcze chcem kilka zrobić u siebie i u kolegi.
Nie jestem dobry w pisaniu ale warto chociaż spróbować .

wanted - 2007-02-10, 22:38

Ice, spoko. Napisz tekst, przeglądnę i jak co to postaram się ci pomóc go poprawić.
Pawi Król - 2007-02-11, 15:47

Ice głowa do góry ja też mogę ci trochę pomóc kiedyś jak dobrze pamiętasz hodowałem biegusy
Ice - 2007-02-14, 20:31

Artykuł już prawie skończony, jeszcze tylko zakończenie muszę jakieś napisać . W wordzie zajmuje prawie dwie strony. Sroszkowski mam zebrane zdjęcia biegusów do jednego folderu , jest tam ich ok 70.
Niektóre zrobiłem ostatnio w tifie a większość jest w rozdzielczość 3072 x 2304. I mam takie pytanie czy wysłać do pana zdjęcie w oryginalnej rozdzielczość (trochę to ptrwa ) ?? Mam wysłać na e-maila wszystkie fotki żeby pan sobie wybrał odpowiednie do artykułu ??
Do kiedy bym miał czas wysłać to wszystko żeby artykuł z fotkami ukazał się w marcowej wolierze ??

mirass - 2007-02-14, 20:34

Mi w mailu napisano że trzeba zdjecia w rodzielczości: (300 DPI przy wielkości ok. 10 x 15 cm)
sroszkowski - 2007-02-14, 20:47

Marcowa Woliera jest już w intensywnej fazie składu. Wszystkie materiały już są zaplanowane. W grę wchodzi wydanie 3/2007 czyli marcowe. I to też trzeba się spieszyć, bo nie planujemy niczego jeżeli nie mamy tego na ręku. Poza tym maj to dobry miesiąc na publikację o biegusach, tym bardziej, że mam fajne zdjęcie, które zastanawiam się czy nie nadają się na okładkę. Ciekawe co o nich sądzicie? Byłby to swego rodzaju żart.

[ Dodano: 2007-02-14, 20:52 ]
Aha, jeśli chodzi o rozdzielczość to wystarczą 1,5-2Mb. O ile oczywiście nie będzie wchodziła w grę okładka.

Ice - 2007-02-14, 21:22

To czyli mam 70 zdjęć wysłać do pana na e-maila . W e-maili podpiszę się również nickiem z forum. Jeśli chodzi o okładke to zdjęcia to wyżej jest fajne(czyli te drugie co pan załączył . :-) .Niech pan się szykuje że skrzynka jutro lub dziś będzie zawalona 70- fotami - będzie miał pan wybór chyba że bedą lipne to nic na to nie poradze :-D . Artykuł postaram się wysłać dziś lub jutro.
sroszkowski - 2007-02-14, 21:41

Nie ma takiego pośpiechu z tymi zdjęciami. Najlepiej zgrać je płytkę i wysłać na adres redakcji.
St. Roszkowski
Kazimierów, ul Zastawie 12
05-074 Halinów
Tekst może być puszczony e-mailem.

Ice - 2007-02-14, 21:54

Spróbuje tez e-mailem wysłać a jak będzie z zbyt pracochłonne to zgram na płytę i wyśle do pana . Jedno z ostatnich zdjęć załączam .Ależ ta kaczka jest dumna

[ Dodano: 2007-02-15, 22:18 ]
Wysłałem na e-maila pana artykuł . Może być ?

MagdaR - 2007-04-10, 19:15

Na plakat (Fotografie w rozdzielczości 10 milionów pixeli moge wysłać na CD)

warlock@buziaczek.pl






MagdaR - 2007-04-16, 15:38

Propozycje:




Kamikazi - 2007-04-16, 16:16

Fajne kaczuchy. A masz jakieś nie śpiące? :diabel:: ;)
wanted - 2007-04-16, 17:32

A jak się WAM te fotki podobają ?



Rocki - 2007-04-16, 17:52

Mi sie najbardziej podoba ta pierwsza, ze srebrytkami...
Krzysiek Prokop - 2007-04-16, 18:34

A mi chyba sułtan :P
mirass - 2007-04-16, 18:40

A ja mam takie pytanko, gdyż nie jestem prenumeratorem "Woliery" i nie wiem jak to jest, czy w "Wolierze" ukzują się plakaty czy jakieś ciekawe zdjęcia drobnej egzotyki? Bo jak nie, to może i coś dla innych hodowców można by sprawic kiedyś :ops:
Kamil Kowalski - 2007-04-16, 20:40

mirass, Fotki w magazynie "Egzotyki" są i to bardzo ładne ale plakatu " Egzotyki" jeszcze nie było.
el lobo - 2007-04-19, 17:50

Fajna sprawa te plakaty, widuje takie u weta.
Ja chetnie kupił bym o kaczkach.
A może Woliera pomyśli nad wydrukowaniem takich plakatów z polskim nazewnictwem ? :D

wanted - 2007-04-19, 18:07

Bardzo ciekawa pomysł i dobra propozycja :!:
sroszkowski - 2007-04-19, 18:41

W poprzednim roku wydrukowałemm plakat z nagrodzoymi gołębiami z wystawy krajowej w Szczecinie (elita). W tym roku był plakat z gołębiami z wystawy w Warszawie. Dołączaliśmy gratisowo dla prenumeratorów. Zgadnijcie ile prócz tego sprzedaliśmy takich plakatów na różnych imprezach, targach, wystawach?
mirass - 2007-04-19, 18:42

sroszkowski napisał/a:
Zgadnijcie ile prócz tego sprzedaliśmy takich plakatów na różnych imprezach, targach, wystawach?

Prawie nic :?:

wanted - 2007-04-19, 18:50

Ale tu można pomyśleć chociażby o samych userach i prenumeratorach ! Każdy kto by chciał, zrobiłby jakąś przedpłatę, wszystko byłoby praktycznie już sprzedane wśród nas- elita z for i prenumeratorzy "woliery". Warto pomyśleć.
sroszkowski - 2007-04-19, 18:50

Właśnie, może kilkanacie sztuk. Za darmo to by jednak hodowcy brali. Na jednej z wystaw, podczas wręczania nagród i pucharów, położyłem paczkę plakatów na stole, jako gratisy na wyróżnionych. Rozdrapywanie plataków trwało chwilę, niektórzy zgarniali po kilka sztuk naraz...dla kolegów, ciotek i brata w wojsku.
wanted - 2007-04-19, 18:52

No tak, pazernośc bywa wielka. Tamci ludzie jednak nie są na codzień związani ze stroną i gazetą, a właśnie o takich jak tu są można pomyśleć.
sroszkowski - 2007-04-19, 18:58

Aby taka produkcja była opłacalna, a rynek mógł zaakceptować cenę (około 5.00 zł), trzeba wydrukować co najmniej tysiąc sztuk. Ile można zebrać zamówień dzięki dwóm portalom?
Zresztą plakaty w zamyśle nigdy nie miały być samodzielnym bytem. Służyły zawsze do uatrakcyjnienia samej "Woliery". I to w pewnym sensie udaje się.

wanted - 2007-04-19, 20:06

Jak dla mnie, cena takiego plakatu mogłaby być większa, nawet 10 zł i powyżej. Prenumeruję też Woliere od jej sameczo początku i nadal mam zamiar. Jest to świetne czasopismo, miewające czasem więcej o tym, innym razem o czymś innym. Jednak coś takiego jest potrzebne i uważam, że każdy hodowca powinien coś takiego posiadać. Ja często wracam do starszych nr. by coś poszperać, zawsze się coś znajdzie ciekawego.
Kamil Kowalski - 2007-04-19, 23:18

A plakatów nie można by było sprzedawać ze strony www.woliera.com ? Mógłby być tam sklepik - Jak się nie spróbuje to się nie będzie wiedzieć.
el lobo - 2007-04-20, 08:18

W tej rozmowie widze problem ze zrozumieniem koncepcji tych plakatów.
Ja miałem na mysli takie ścienne plansze identyfikacyjne z rysunkami lub zdjeciami.
Takie jak w tym ogłoszeniu:
http://www.kroliki.com.pl...=4&catname=Inne




Jesli jednak takie plakaty identyfikacyjne nie miały by racji samoistnego bytu, to mozna przecież zrobić to w formie planszy i kieszonkowej książki do identyfdikacji ptaków (pakiet). Takich handbooków nie ma na polskim rynku, a na pewno zainteresowali by się nimi poczatkujący, którzy nie znaja gatunków i ras i nie wiedzą nawet jak one wyglądają.
Wystarczyło by jedno zdjęcie i ktrótki encyklopedyczny opis, na 5-6 zdań.
Na tej zasadzie jest napisana książka "Handbook of Waterfowl Identification" Franka Todd`a i widzę, że cieszy się duzym powodzeniem wśród polskich hodowców, gdyż widziałem ją juz wiele razy. Niska cena , mały format i całościowy przegląd gatunków są atutem tej ksiązki. Niewielu za to kupuje prawdziwą kopalnie wiedzy, jaka jest "Natural History of the Waterfowl". Mówi się , że jedno zdjęcie wyraża więcej niż 1000 słów.

Kamil Kowalski - 2007-04-20, 08:41

el lobo, - Też jestem za - trzeba dodać że te plakaty "identyfikacyjne" nie są na zwykłym papierze jak nieraz dodawane do gazet - są na wysokiej jakości papierze, śliskim, błyszczącym i Twardym - Te "tablice informacyjne" zazwyczaj mają od razu do-montowany u góry uchwyt (wieszaczek) do powieszenia.
mateusz20 - 2007-04-20, 09:32

Uchylę rąbka tajemnicy, że z Panem Stanisławem obecnie planujemy zrobić plakat przedstawiający polskie rasy i rody drobiu.
Łukasz23 - 2007-05-21, 11:07

ciekawy pomysł :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group