Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Galeria - JAMATE/Galeria/Komentarze

pawel98 - 2011-05-03, 09:53

Jamate co do tej kurki która zwiała może być różnie może przecież gdzieś wysiadywać jajka moja kurka tak kiedyś zrobiła i wróciła po 3 tygodniach z piękną gromadką. ;)
jamate - 2011-05-03, 18:34

pawel98, Oby tak było jak mówisz, niestety mieszkam blisko lasu, więc boje się, że już jest zjedzona przez kogoś :( ale nic to na pocieszenie mam 12 rozbrykanych pisklaków, które jak dorosną to zapełnią kurnik ;) po brzegi ;)
JABOL1986 - 2011-05-04, 15:25

jamate, Moje gratulacje :)
Fajnie że doczekałeś się swojej pierwszej gromadki kurcząt! Mam nadzieje że będą zdrowo się chowały.
Mam też pytanko do Ciebie odnośnie obrośniętych skoków u kurcząt. U mnie np. przy pierwszym lęgu na 10 kuropatwianych kurczaków, 3 miały opierzone skoki. Jak z tym jest u Ciebie?
Pozdrawiam

sroszkowski - 2011-07-09, 23:55
Temat postu: JAMATE / Galeria/ Komentarze
Szczerze mówiąc z takimi "pofalowanymi" grzebieniami spotykam się po raz pierwszy. Na moją "intuicję" ta anomalia, w miarę, jak grzebienie u kogutów zaczną nabierać masy, powinna w starszym wieku zniknąć...
Karzełki ze zdjęć mają inną dobrą cechę - jedynie minimalnie pobielone zausznice. Chyba wszyscy ci, którzy kilka late temu zaczynali swoją przygodę z karzełkami, muszą przyznać, że był to, obok opierzonych skoków, jeden z podstawowych problemów. Obecnie, jak widać, można koncentrować się na doskonaleniu innych cech.

jamate - 2011-07-14, 23:23

sroszkowski, To prawda, zausznice są właściwie czerwone. Poczekamy co z nich wyrośnie, też wydaje mi się, że powinny z tych grzebieni "wyrosnąć". Koguty te, które chciałbym przeznaczyć do dalszej hodowli nie mają łapci ale ich dwóch braci lęgowych i wszystkie siostry z lęgu (poza jedna białą i 1jedna kuropatwianą mają łapcie, czasem minimalne). Teraz muszę nad tym popracować.

P.S. Proszę administratora o przeniesienie tej wymiany poglądów do mojej galerii/komentarze.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group