Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Bażanty / Pawie / Głuszce - Znikające jajka

mmarcin987 - 2011-04-28, 19:35
Temat postu: Znikające jajka
Mam 3 kury i koguta bażanta mongolskiego.Ostatnio zaważyłem ze jaka mi giną (powinny być 2,3 jaka a jest 1 albo nie mam w ogóle). Myślałem że zagrzebują w piasku ale szukalem po kilka razy i nic, odsadziłem koguta bo myślałem ze tłucze jajka. A jajka i tak giną..a pewien jest na 100% ze powinny być.... Dziś odsadziłem kury do klatki na króliki i zobaczę ze jaka będę czy zgina... A jak wy myślicie co może być przyczyna?
Perfe.cT - 2011-04-28, 19:38

Może szczur wybiera jaja??

Zobacz czy nie ma szczurów u ciebie :)

18marcinnn - 2011-04-28, 19:45

mmarcin987, zależy jak masz zabezpieczoną wolierę i czy w ogóle masz wolierę, bo nic o tym nie napisałeś. Chętnych na jaka twoich bażantów jest zapewne wiele mogą to być ptaki krukowate: czyli sroki, wrony, itd. lub ssaki, ale większość tego typu drapieżników nie zadowoliło by się samymi jajkami, tylko dobrałyby się również do bażantów, dlatego ze ssaków typuję szczura. Ale przede wszystkim opisz warunki w jakich hodujesz bażanty żeby można było wykluczyć niektórych smakoszy jaj ;)
mmarcin987 - 2011-04-28, 19:45

Szczura też już szukałem i niema :|
mmarcin987 - 2011-04-28, 19:50

Zapomniałem napisać...mam woliere bo hoduje bazanty mongolskie, łowne i złote,a woliera jest szczelana i żaden szur nie wejdzie, podejrzewam ze zagrzebują ale nigdzie nie ma jajek przetrząsłem cala wolierę
karo-install - 2011-04-28, 21:25

One razem siedzą w wolierze? Stawiam na brak minerałów i kury zjadają innym jaja. Miałem tak kiedyś.
wnunio - 2011-04-28, 22:25

Witam .Napisz kolego czy widzisz skorupki po jajkach ,bo niektóre zostawiają .Mogą też same zjadać .U mnie też tak było ,że jajka ginęły bez wieści i nic nie zostawało .Okazało się ,że mamy łaskę na podwórku a ona przechodzi przez oczka w siatce i zabiera całe jajka nic nie zostawiając .Na razie staramy się od razu zabierać jajka potem pomyślę o żywołapce.Pozdrawiam wnunio.
mmarcin987 - 2011-04-29, 17:16

Siedzą razem i mi też się tak wydaje że maja brak minerałów bo dziś jedna kura zniosła jajko i miało miekką skorupę.A TY :karo-install: co im dawałeś jak u Ciebie też tak było ? A i skorupek po jajkach nie ma .. :/

Proszę pisz staranniej.Mirek_60

karo-install - 2011-04-29, 20:24

Gołębiom daję gritt a Bażantom najlepiej piasek dodać do gritu i powinno wystarczyć. Plus dawaj im skorupki z jaj które zjadasz w domu.
tomekv61 - 2011-06-06, 23:22
Temat postu: bazanty
moim zdaniem kury zjadaja jajka ze skorupkami tez tak mialem dostawały witaminy i potrzebne minerały i nic nie pomogło nadal z tym walcze założyłem niski na dzioby i jest juz o wiele lepiej
Michał ; DD - 2011-07-04, 13:09

Ja mieszkam w mieście i kiedyś też miałem taki problem aż pewnego dnia wchodzę do komórki a tu jajko z igłą jeżyka . Tak się uśmiałem z kolegami ; ))
Oktawian - 2011-07-04, 14:40

najlepiej dawaj wapno zmieszane z piaskiem . Wapno pożywne kupisz w 1 lepszym sklepie zoologicznym lub u weterynarza.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group