Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Rozmowy o handlu - Jak zabezpieczyć jajka lęgowe przed wysłaniem???

michu584 - 2007-04-10, 16:41
Temat postu: Jak zabezpieczyć jajka lęgowe przed wysłaniem???
Mam pytanie odnośnie sposobów zabezpieczania jaj lęgowych przed wysyłką?i jakie sposoby wysyłek istnieją ??prosze o porady
Bażancia matula - 2007-04-10, 17:20

najlepiej jeśli 30 jajek to w 4 wytłaczanki od góry i od dołu po 2 do utwardzenia , bombelki , i bardzo twarde tektury , bardzo wymiarowe fez twarde pudło :D
Adrian14 - 2007-04-10, 19:42

Nigdy jajek nie wysyłałem i tez nie dostałem, ale najlepiej je oznaczyc Uwaga szkło, bądź ostrożnie delikatny przedmiot itp ;)
anna czarnota - 2007-04-10, 20:48

Co do wysyłki jaj to jest duże ryzyko, że podczas transportu uszkodzą się zarodki. Ale jak juz wysyłamy to bierzemy wytłaczankę, najlepiej w 10, a jak ich nie ma to 2 sztuki 30 i jeśli jajka są duże to tylko wkładamy w wytłaczankę i 10 zamykamy a 30 też zamykamy i dodatkowo zaklejamy taśmą, a jeśli są mniejsze to każde jajko owijamy papierem miękkim (ręczniki kuchenne lub papier toaletowy) i wtedy wkładamy do wytłaczanek. Jajka wysyłamy tylko jako szkło, inaczej będą nadawały się tylko na jajecznicę, jak włożymy do kartonu to wolną przestrzeń wypełniamy pogniecionymi gazetami , folią bombelkową itp.
wanted - 2007-04-10, 21:04

Ja wysyłałem jajka pocztą, pakowałem je w wytłoczkę i wewnątrz wykładałem jeszcze ligniną. Cała wytłoczkę sklejałem taśmą by się nie rozeszła, wkładałem do kartonika i wykładałem przestrzeń między nimi kawałkami papieru lub czymś innym ale miękkim. Adresowałem i naklejałem naklejkę że jest tam towar tłukący się. Wszystko dochodził bez szwanku, nawet do Krakowa a to cała Polska.
Krzysiek Prokop - 2007-04-11, 17:46

Ja jak ostatnio wysyłałem 20 jajek to zapakowałem je w pudełka po 10szt (takie w jakich są pakowane w sklepach), wyłożyłem je miękkim papierem, potem zakleiłem taśmą, włożyłem do karton po butach, do którego nasypałem trocin, tak aby pudełka były nieruchome. Następnie zakleiłem karton taśmą, zaadresowałem i napisałem "uwaga jajka".
mateusz20 - 2007-04-11, 19:18

Ostatni jak wysyłałem jajka do Pana Stanisława to w pudełko po butach ważyłem wytłaczankę. Na nią papier toaletowy, każde jajko owinąłem też papierem, uszczelniłem papierem i na to druga wytłaczankę, wieczko, taśma kilka razy. Całość owinąłem w szary papier i wysłałem. Jajek było 20.
Bartek1989 - 2007-04-11, 20:50

no wiecie z przesyłka bywa róznie. ja ostatnio dostałem jajka i ponad połowa była zniszczona..;/;/ mimo ze były zabezpiecozne, chyba poprostu ktoś ją upuścił <mimo naklejki OSTROŻNIE..;/> nie wiem jak jajka od kur, ale jaja gęsie najlepiej jest owinąć np. w ręczniki kuchenne jednorazowe i poukładac je w pudełku, przesypując trocinami a to pudełko jeszcze do jednego . Luki pouzupełniać słomą i powinno być wszystko suuuper... w sumei to nie mój pomysł tylko Krisa26 ale pomysł był naprawde super i jajak chociaż tak daleko doszły bez żadnych uszkodzeń i teraz czekamy na wyniki lęgów...:):):):) Pozdrawiam!!!!
mati555118 - 2007-04-12, 13:31

Ja nigdy nie wysyłałem. Ale wiem jak przewieść jajka,które już są wysiadywane. Wystarczy je włożyć w pudełko wypełnione zbożem. Ja tak robiłem z gołebimi i
po 7 godz.dopiero podłożyłem no i wszystkie się wykluły!!! ;)

jakub - 2007-04-13, 05:42

Jak ja wysyłam jajka to wkładam je do wytłaczanki(takiej ze sklepu na 10jaj)zalepiam górę i duł tasmą.Wkładam do kartonika który jest wyscielony pocieta krepą lub trocinami.
przemek89 - 2007-05-15, 20:32

Ja juz kilka razy dostawałem jajka np w trocinach, owinięte papierem, czy słomą (oczywiście pomiedzy wytłaczanka a pudełkiem ) i mogę powiedzieć że słoma najleiej sie sprawdza jako izolacja przed wstrzasami i taki sposób polecam:)
mariusz0505 - 2009-01-17, 19:40

Witam.


Wie ktoś jak zapakować jajka przepiórcze ?

mateusz3494 - 2009-01-19, 16:03

mariusz0505, na tym się nie znam ale moim zdaniem tak samo jak pozostałe jajka ;]
mariusz0505 - 2009-01-19, 18:47

Bo jajka przepiórcze są jak 4 jajka kurze.



Bo jajka przepiórcze są jak 4 jajka kurze.????Mirek_60

pacpaw - 2011-04-13, 07:22

Chciałbym wyhodować kurkę z jaja, rasa araukany (takie zielonkawe jaja). Mam pytanie co zrobić, aby się udało. W sobotę dostanę 20 jaj, ale dopiero po ok 7-9 dniach jaja te zdołam umieścić w inkubatorze (czeka mnie też z nimi 8 godzina podróż pkp). Jak te jaja przechowywać przez te 7-9 dni, abym jak najmniej zarodków uszkodził?

Byłbym wdzięczny za pomoc i radę. ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group