Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kuropatwy / Przepiórki / Frankoliny - jakie podłoże?

Harris Hawk - 2011-04-04, 22:02
Temat postu: jakie podłoże?
jakie preferujecie podłoża dla przepiórek? ja używam ściółki leśnej ale nie wiem czy sie nadaje wydaje mi sie ze coś bardziej suchego było by lepsze tylko co?
andrzej - 2011-04-05, 00:52

Wydaje mi się, że o wiele lepsze są drobne wióry z pod heblarki. Takie stosuję w kurniku, natomiast pod króliki daję słomę. Pozdrawiam.
Harris Hawk - 2011-04-05, 09:38

dziękuje andrzeju :) jedno co mnie zastanawia to co zrobić bo ptaki mogły przyjmować niestrawialne elementy wraz z pokarmem typu drobne kamyczki bo w trocinach ich nie ma w paszy dla niosek raczej tez nie...
kamilorex - 2011-04-05, 09:44

Ja preferuje piasek ;) wygodnie się sprząta a poza tym moje przepiórki uwielbią kąpiele w pisaku :diabel::
D1989 - 2011-04-05, 09:59

Ja jako ściółki do klatek z przepiórkami używam SUCHYCH trocin i na połowie piasek, łatwo sie sprząta i przepiórki są zadowolone bo w piasku sie kąpią, ponadto w diecie podaje im gryt ( kamienie) takie jak te dla gołębi, chętnie je wcinają:) Pozdrawiam
anie_1981 - 2011-05-09, 18:28

Ja mam teraz piasek. Z tym, że ja mam przepiórki chińskie, nie japońskie. Miałam papier, ale się nie sprawdził. Odchody śmierdziały i ptaki łaziły we własnym G, co drugi dzień wypadałoby sprzątać. Kupiłam w zoologu kostkę włókna kokosowego. Bardzo fajne, ale szybko wysycha, a wtedy zmniejsza objętość i "lata" po pokoju. Pełno tego było dookoła klatki. Więc teraz mam piasek. Na razie się sprawdza, ale jeszcze nie sprzątałam, mam tak mały tydzień i na razie nie ma zapachów ani nie wygląda jakoś strasznie brudno. Zastanawiam się co to będzie, jak trzeba już będzie posprzątać, czy mam koniecznie znowu łapać przepiórki (jak ja tego nienawidzę), czy da się tylko zebrać brudy z wierzchu i dosypać piasku, bez łapanki...
strusiamama - 2011-06-17, 09:36

w zoologicznych mają ażurowe szufelki do przesiewania piaski w kuwetach dla kotów, myślę że tu też by się sprawdziła, wybierasz same gu...ka i posprzątane :)
miki2605 - 2011-07-25, 21:19

Ja stosuję piasek , albo trociny z drzewa ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group