Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kurniki - Nowoczesne kurniki - co Wy na to?

wchelminiak - 2011-02-14, 15:58
Temat postu: Nowoczesne kurniki - co Wy na to?
Poszukując kurnikowych inspiracji wpadłam na stronkę :
http://www.mypetchicken.com/default.aspx
a na niej takie cudeńka:
http://www.mypetchicken.c...c-Coops-c7.aspx

Powiedzcie czy zrezygnowalibyście z "klasycznych" kurników na rzecz tego sprzętu?

18marcinnn - 2011-02-14, 16:31

Ja bym nigdy nie zrezygnował, jak dla mnie ten cały plastyk wygląda ochydnie i nie może się równać z drewnem. Mi najbardziej podoba się drewniany, naturalny kurnik ;)
kamilorex - 2011-02-14, 16:41

Na pierwszy rzut oka te kurniki kojarzą mi się z bajką Teletubisie :diabel:: a tak poważnie to pozostał bym przy "klasycznych" kurnikach, kury z pewnością nie chciały by mieszkać w plastikowych baniach :P poza tym trzeba wziąć pod uwagę to że plastik bardzo szybko się nagrzewa więc latem temperatura wewnątrz pomieszczenie była by bardzo duża ale to tylko moje zdanie mogę się mylić.
Pozdrawiam :)

wchelminiak - 2011-02-14, 18:21

kamilorex napisał/a:
Na pierwszy rzut oka te kurniki kojarzą mi się z bajką Teletubisie (...) poza tym trzeba wziąć pod uwagę to że plastik bardzo szybko się nagrzewa więc latem temperatura wewnątrz pomieszczenie była by bardzo duża ale to tylko moje zdanie mogę się mylić.
Pozdrawiam :)


Te teletubisie też mi się skojarzyły :)
Co dotemperatury, to mam podobne zdanie - pewnie tam ciepełko.

wchelminiak - 2011-02-14, 19:22

To może takie :
http://moderncoops.weebly.com/index.html

Tu coś do czego niebardzo nawet wiem jak kurka ma wejść :D
http://www.lifeofanarchit...co-002-coop.jpg
http://www.lifeofanarchit...co-001-coop.jpg

No i kolejny, który ładnie wygląda, ale jeszcze go nie rozgryzłam ;)
http://www.lifeofanarchit...modern-coop.jpg

To też jest kurnik!!!
http://www.automaticchick...hicken-coop.jpg

boguś - 2011-02-14, 19:49

Mi również nie podobają się w/w zdjęcia. Są to nowoczesne kurniki i tak jak w nowoczesnych "przyszłościowych" domach dla ludzi brakuje w nich czegoś, co dla mnie jest niezmiernie ważne- symetrii i ładu. Dlatego uważam że nie ma to jak solidna murowana i symetryczna konstrukcja w budownictwie tradycyjnym. Ponadto nie wiadomo czy kury chciałyby mieszkach w takich dziwactwach.
kamilorex - 2011-02-14, 19:54

pierwszy nawet fajny :P ale 3 pozostałe budowle kurnikami bym nie nazwał 8) to raczej domki dla krasnali :diabel::
boguś - 2011-02-14, 20:04

Mi się one wszystkie nie podobają, stwarzają wrażenie "lipnych", a zasadniczą sprawą jest to, czy będą wygodne w eksploatacji (mam na myśli czyszczenie, dezynfekcję i inne zabiegi sanitarne).
wchelminiak - 2011-02-14, 22:11

Jak je oglądałam to też miałam wątpliwości czy kury będą chciały tam wejść ;)
No i co do czyszczenia - też problematyczne.

To są projekty wykonane przez zawodowych architektów i nie wiem czy wiecie, że są organizowane konkursy na projekty kurników!
Ten kurnik-jajo to zdobyła nawet nagrodę na londyńskim pokazie designu :D

OLO75 - 2011-02-15, 08:25

absolutnie plastikowe bombki nie ! wolę się pomęczyć i zbudować samemu ale coś co będzie się łączyć z piękną naturą wokół działki. pozostaję przy drewnie. :)
goral.pranie - 2011-02-16, 13:53

pierwsza stronka ktura podałas sa tam kurniczki drewniane całkiem niezłe i jest na czym oko zawiesic a i stronka sama w sobie tez fajna
goral.pranie - 2011-02-17, 06:57

Tomek83 napisał/a:
goral.pranie pisz poprawnie.
(wygaśnie)
Juz pisałem ze polskiego uczyłem sie za granica wiec jesli komus sie nie podoba to ze pisze z błedami poprostu nie czytac
Jolek - 2011-02-17, 08:21

:d moim zdaniem plastykowy kurnik też może być piękny i funkcjonalny. Wiadomo ,że nie wszyscy mają minimum 10 kur tylko parkę lub 4 szt. Taki plastykowy domek w typie ,,domku Baby Jagi" widziałam w Niemczech. Był kolorowy i wciśnięty pomiędzy 2 stare choinki z wrzosowiskiem.Robił wrażenie. Na początku myślałam ,że piękny domek dla małych dzieci.Po czasie zorientowałam się ,że to kurniczek.Po zadbanym placu z pięknie przyciętymi krzewami biegało 5 kolorowych kurczaków i para małych gęsi.Najczęściej na drabince stał kogucik.
:d szczerze to do dzisiaj oglądam małe domki plastykowe ogrodowe dla dzieci czy nie nadawały by się na letni kurniczek w kwiatowej scenerii. Zaporowa jest cena, bo malutki domek jak dla pieska jest w granicach 500zł a większe wzwyż.Nie sądzę aby były trudne w utrzymaniu w porównaniu z ceglanym gdzie odpadają tynki czy drewnianymi z których trudno jest usunąć nieczystości nie wspominając o betonowym gdzie od czasu do czasu trzeba porządnie wyszorować ściany. Dlatego w moim kurniku preferuję na podłożu linoleum, ściany obłożone laminatem, skrzynki plastykowe a w przygotowywanym kurniku chce ściany działowe z paneli plastykowych..Sama wygoda w utrzymaniu czystości-wystarczy dobry spryskiwacz aby wszystko pomyć :D

boguś - 2011-02-17, 16:43

Z odpadaniem tynków w moim kurniku się nie spotkałem (tynki odpadają jak są nieodpowiednio wykonane). A co do czystości to utrzymanie jej jest bardzo łatwe i nie ma problemu z dbaniem o czystość. Ponadto alkaliczny odczyn betonu ogranicza rozmnażanie się bakterii i grzybów. A co do ceny to wybudowanie nawet małego kurnika murowanego to też spory koszt zazwyczaj idący w tysiącach. Więc każdy może wybrać to co chce, każde rozwiązanie będzie miało wady i zalety.
wchelminiak - 2011-02-17, 22:33

Jasne,dla każdego coś miłego - ciekawe co do powiedzenia w temacie miałyby kurki :)
Jolek - 2011-02-18, 05:52

:d :d :d Kurom to chyba obojętne :d bele sucho i nie wiało i garść trawy była.Mam postawione takie 2 szafki kuchenne na działce - 1 dla kur jak im za daleko do kurnika to znoszą w niej i drugą dla kotów. I wiecie, wolą bardziej tą od kotów.Do niej jest małe wejście a w środku ruchoma przegroda która dzieli na część jadalną i sypialną. W części sypialnej na zimę daję bardzo dużo siana. Nie uwierzycie ale przez ten otwór wepchnie się też kaczka piżmowa i tam składa jaja :diabel::
Natomiast jednego roku miałam postawiony pokrowiec z namiotu i kurom też przypadł do gustu. Zrobiły sobie pod nim dołki w których się ,,wylegiwały" a z lenistwa składały tam jajka :d
Tak więc to chyba my bardziej dbamy o estetykę kurnika dla naszego oka a kurki patrzą na suche i ciepłe gniazdo i jedno im z jakiego materiału wykonane :d

wchelminiak - 2011-02-18, 11:15

Wspaniały przykład na to, że wygląd kurniczka, to nasze widzi mi się :)
Oj muszę porozmawiać z mężem, który przerabia mój, skromny, ale zawsze, kurnik.
Te przeróbki oddalają w czasie powstanie kurnika!!!

JulianG - 2011-02-18, 11:37

Naszym ptakom powinniśmy zagwarantować pomieszczenie suche,widne,czyste itp.Dla nas opiekunów,ważne jest aby "budowle" były funkcjonalne,łatwe w utrzymaniu czystości,a wygląd ich sprawiał nam przyjemność.
Nie jest ważne z czego budynek jest zbudowany.Ważne jest jakie warunki zapewniamy naszym podopiecznym. A jakie zapewniamy???Proszę się uważnie przyjrzeć fotografiom zamieszczanym na na portalu lub Allegro.

ShowGirl - 2011-02-18, 19:29

Oj tak na allegro niezłe kwiaty czasem widać.. i to jako zdjęcia mające reklamować towar, czyli kurę.
Eglu ponoc sa bardzo praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości, ale to jest malutkie, dobre jak ktoś ma kurczaki w ramach maskotki domowej i 2 jajeczek na krzyz na śniadanie;) No i cena jest jak dla mnie zabójcza. Z tej serii co kurniki eglu mają tez świetne ule, i domki dla królików, wszystkie dośc sprawnie zaprojektowane, czytałam opinie ludzi którzy mają i sa zadowoleni. Natomiast reszta projektów wydaje mi sie głównie zabawa projektantów, którzy niekoniecznie podchodzą do tego od strony praktycznej. Np ten drewniany piętrowy - pasowałby mi raczej dla szczurków itp:/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group