Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Niezbędne dodatki do pomieszczeń hodowlanych - Pomysły na estetyczne karmidła - poidła itp

Kamil Kowalski - 2007-03-07, 17:46
Temat postu: Pomysły na estetyczne karmidła - poidła itp
Pomysły na estetyczne karmidła - poidła itp

Zrobiłem takie karmidło dla przepiórek chinskich

Kilka płaskich kamienie i troche betonu :D



wanted - 2007-03-07, 17:51

Kamil Kowalski, te estetycznie nie zawsze są pożyteczne. Karmidła musza być bowiem takie, by ptaki z nich zbytnio nie wywaleły na zewnątrz pokarmu i nie zabrudzały go.
Kamil Kowalski - 2007-03-07, 18:03

Na to samo wychodzi jak bym miał miseczki ... ale w tym przypadku ładniej to wygląda :mrgreen:
wanted - 2007-03-07, 18:05

Kamil, to są kuraki. Dla nich lepsze są karmidła z poprzeczką na górze uniemozliwiającą rozsypywanie pokarmu lub małe podłużne pojemniczki, albo taki który uniemożliwia wejście do niego na środek i rozgrzebywanie.
karei - 2007-04-26, 07:39

Najlepszym karmidlem dla kur ktory mozna samemu zrobic to patelnia i doniczka.
PRZEPIS:
W doniczce wypalić cztery otwory w(górnej części) A w dnie taki otwór żeby swobodnie wsypywać paszę. W patelni wywiercjć wiertarką cztery otwory. Doniczkę odwrucić dogury dnem wlłożyć do patelni i przez dziurki przełożyć drut(na krzyż).i zagiąć końcówkiSzpara wokół doniczki umożliwi kurom swobodne jedzenie.

kacpisułtan - 2007-04-27, 17:30

Ja np. karminki mam zrobione z takich glinianych kwadratów. Są ode dość głębokie aby pomieścić dużo pokarmu i natyle małe że kuki do nich niemogą wejść i rozgzebywać.
Secza - 2008-11-16, 18:24

ja spotykam ludzi którzy sypią jedzenie do kafli z rozebranego pieca mi też by się przydał taki kafel na owoce i warzywa
cheeta - 2008-11-21, 15:04

Ja mam gdzieś takie kafle mieszkam na wśi mam tego pod dostatkiem...
Secza - 2008-11-21, 17:26

a dlaczego? moim zdaniem jest to bardzo pomysłowe
GTszymonGT - 2009-11-09, 15:42

ja karmidła mam z korytków, a poidła z pralki
ManaT - 2009-12-12, 14:51

A ja zrobiłem to tak:
Paśnik to korytko z odpadów desek, te trójkątne podstawki są po to żeby kurki grzebiąc w okolicy nie wrzucały piachu do środka. Jak siądą na poprzeczce to kupy lecą za paśnik :) Czas wykonania ok 20 minut.





Poidło do kurnika zrobiłem z butelki PET, pokrywy od opakowania na 25 płyt CD oraz kilku odpadów desek. Tuż nad gwintem butelki wywierciłem otwory, do tego poziomu wylatuje woda. Poidło zrobione w kwadrans.







Pozdrawiam.

daw - 2009-12-13, 06:30

ManaT napisał/a:
A ja zrobiłem to tak:
Paśnik to korytko z odpadów desek, te trójkątne podstawki są po to żeby kurki grzebiąc w okolicy nie wrzucały piachu do środka. Jak siądą na poprzeczce to kupy lecą za paśnik :) Czas wykonania ok 20 minut.

Pozdrawiam.

Tanie i ładne, ale ja zrobię obrotową poprzeczkę i kury oduczą się skakać. :d

ManaT - 2009-12-13, 15:49

daw, wspaniały pomysł !!!
daw - 2009-12-14, 11:55

Kij od szczotki, plastik rurka luźno osadzona w ściankach szczytowych powinno działać jak karuzela dla drobiu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group