Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Ankiety - Art-y. w magazynie "Woliera"

Kamil Kowalski - 2006-07-09, 11:11
Temat postu: Art-y. w magazynie "Woliera"
Które z działów w magazynie "Woliera" są najciekawsze i powinno ich być więcej?

ZAZNACZ MAKSYMALNIE 5 ODPOWIEDZI

Gość wypełnij Ankiete.

wanted - 2006-07-21, 00:36

Ze szczerością mogę powiedzieć że brakuje w niej napewno artykółów o ptakach egzotycznych i papugach.Czegoś konkretnego,co by przyciągnęło i tych hodowców.Z drobiem wodnym tez nie jest najlepiej i powinien być bardziej rozwinięty.
Pochwalić zato mogę ptasie ciekawostki i kury oraz gołębie-które jednak uważam że jest ich czasem zbyt wiele. :->

sroszkowski - 2006-07-21, 21:36
Temat postu: pokłony
Uprzejmie donoszę, że Wanted będzie też autorem na łamach "Woliery". Właśnie zaplanowaliśmy do najbliżego numeru jeden z jego tekstów.
Gratulacje.
Następne materiały czekają w kolejce.
Nie ukrywam, że mamy spory tłok. Dlaczego? Sądzę, że dopracowaliśmy się własnie czasów, że "Woliera" zaczyna być postrzegana jako pismo opiniotwórcze. Poza tym mnie osobiście sprawia frajdę, gdy będziemy mogli wypromować nowych autorów. Łamy "Woliery" są otwarte dla tych wsszystkich, którzy mają coś do powiedzenia.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

Kamikazi - 2006-08-01, 19:42

Bartek napisał/a:
Moim zdaniem powinno być więcej o kurach, gołebiach i zdrowiu, a także jesli to możliwe amatorskie fotografie czytelników......


Ja oczywiście pozostaję wierna swemu "konikowi" jakim są ptaki dzikie ;) I nigdy nie jest mi ich za mało. Ale zdaję sobie sprawę, że "Woliera" to woliera a nie lasy i łąki.
Obiektywnie: więcej papug, egzotyki. Gołębi i kur dostatek.

A "amatorskie fotografie czytelników"... brzmi bardzo ciekawie... :mrgreen:

sroszkowski - 2006-08-01, 19:43
Temat postu: zdjęcia
To jest znakomity pomysł aby najlepsze zdjęcia publikować na łamach "Woliery". Ale pamiętajcie, że muszą one do druku "ważyć" co najmniej 1,5-2MB, a na okładkę nawet 7-8MB. W chwili obecnej poszukuję na przykład zdjęcia na okładkę ptaka wodnego.
Obiecuję, że prawa autorskie będą szanowane.
A może pomyślimy o jakimś konkursie...?
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

mirass - 2006-08-01, 19:47

a ja jak zwykle bede się stawiał za ptakami egzotycznymi - ja bym mógł o nich ciągle czytac.....bardzo dobry pomysł z działem o papugach
sroszkowski - 2006-08-01, 19:51
Temat postu: papugi
Papug nam też brakuje. Każdy kto ma coś do powiedzenia będzie powitany tutaj z otwartmi rękami.
Str

Tiplerek - 2006-08-07, 09:14

Mim zdaniem jest to troche bez sensu poniewaz Magazyn Woliera powinnien miec kazdy Dzial przeznaczony na cos Innego. Jest to troche trudna rzecz poniewaz duzo tego by bylo, a jest to Magazyn ogolnotematyczny o Ptakach. Lecz po trochu czegos nigdy nie zaszkodzi. Pozdrawiam ;-)
sroszkowski - 2006-08-07, 12:09
Temat postu: Woliera
A koszty? Łatwo Wam dodawać strony. W chwili obecnej jest to jedno z najtańszych pism hobbystycznych w Polsce. Oczywiście w przeliczeniu na liczbę stron. Co z tego, że inne magazyny kosztują w granicach 6,50 - 7,50, kiedy mają 32 - 48 stron a więc ponad dwukrotnie mniejszą objętość. A niespodzianki w każdym numerze... Poza tym porównajcie też ile jest u nas znakomitych zdjęć, za które płacimy honoraria - nie kradniemy ich ani nie "pożyczamy". Nie są to jakieś duże wynagrodzenia ale są.
Nie piszę o tym wszystkim aby cokolwiek i komukolwiek coś wypominać. Broń Boże.
Ja po prostu muszę liczyć się z realiami ekonomicznymi.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

wanted - 2006-08-07, 20:54

Jak dla mnmie stron w magazynie jest sporo i wystarczy na wszystko po troszku i w swojej kolejności. Utrzymuję tylko że co niektóre działy trzeba rozbudować i coś dodać bo sa braki.
Tiplerek - 2006-08-08, 10:46

Wanted wlasnie o to Mi chodzilo w Moim wczesniejszym Poscie. Chyba myslimy tak samo ale Panie Stanislawie Ja rozumiem ze w to wszystko wchodza $$$, rozumiem to i wiem ze to klopot. Pozdrawiam :-P
sroszkowski - 2006-08-08, 13:55
Temat postu: woliera
Nigdy nie rozpatruję tego w kategoriach kłopotu. Brakuje mi w "Wolierze" materiałów o ptakach egzotycznych, a zwłaszcza małych ptakach. Lepiej przydałoby się też redagować gołębie, bażanty i drób wodny. Ptaki dzikie są na wysokim poziomie. Kury są chyba najlepsze, bo to moje oczko w głowie, a wiadomo pańskie oko konia tuczy. Ale to tylko moje subiektywne zdanie. Ostatnio do niektórych działów udało nam się pozyskać znakomitych autorów (wanted, tragopan) więc powinno być lepiej.
W każdym razie gdy trafi się jakiś dobry materiał - zawsze staram się wygospodarować więcej kolumn w miesięczniku. Wbrew ekonomi.
Zrozumcie!!! Ja "Woliery" nie wydaję dla kasy. Niektórzy zarobione pieniądze wydają na wille i "fury". A ja zarobione pieniądze w drukarni wydaję na miesięcznik.
Pamiętajcie jednak, że "radosna twórczość" na różnego rodzaju forach to zupełnie co innego niż napisanie dobrego materiału do miesięcznika. W tym przypadku trzeba mieć ogromną odpowiedzialnoć za słowo. Na forum można sobie trochę "popleść" i pogadać. Wersja drukowana wymaga znacznie większego wysiłku.
No i zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...
Wanted, jak zauważyłem, ma talent do robienia zdjęć. Zapytałem go na PW czy nie miałby jakiejś kaczki na okładkę. Cisza. Może takim wywołaniem do tablicy go zmobilizuję...
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

wanted - 2006-08-08, 17:37

Panie Stanisławie.Niestety przykro mi,ale na PW nic takiego nie widzę bym dostał jakieś zapytanie na temat kaczki :shock: . Ale ok.coś się znajdzie,mam tego przecierz tyle,a jak nie ja to kolega Ice. On też ma piękne zdjęcia,coś wybierzemy wspólnie z nim i prześlemy-z podpisami co kogo!
sroszkowski - 2006-08-08, 18:41
Temat postu: zdjęcia
Pamiętajcie jednak, że zdjęcia te muszą "ważyć" co najmniej 3-4MB w jpg lub 7-8MB w RAW, a więc muszą być robione aparatem z co najmniej 6mln/pxl i na najmniejszej kompresji. Poza tym dobrze byłoby, aby były z tzw "pomysłem" tak jak na przykład ostatnia okładka "Woliery" z bojownikami nowoangielskimi. Wiem, że to jest szalenie trudne zadanie. Ale możliwe. Ja z około 100 zrobionych fotek wybieram do druku jedno, może dwa zdjęcia.
Ale potem jaka satysfakcja: moje zdjęcie na okładce...
Powodzenia

barto-k - 2006-08-16, 10:17

Ja też bym był za działem o papugach ale trzeba też dac pare zdjęć do albumu. :-)
ssammler - 2006-09-29, 21:26

Tu brakóje indyków i perliczek.
wanted - 2006-09-29, 21:58

No to wstawiajcie te zdjęcia,czas najwyższy.
Moje fotki-znajdziecie przeważnie w Prywatnej Galerii http://www.forum.woliera....php?user_id=207 -zapraszam. Mam zamiar ją jeszcze poszerzyć ale to w najbliższym czasie. :mrgreen:

Januszsz - 2007-03-01, 22:51

czytając powyższe posty każdy chciałby żeby było jak najwięcej informacji o interesujących go tematach, o jego pupilach.Ja też jestem fanatykiem drobiu każdej odmiany bo są piękne.
Woliera jest " kopalnią wiedzy" i każdy znajdzie jak nie w jednym numerze to w drugim
informacje na interesujące go tematy.Mi jest tylko przykro że pismo będzie się ukazywać
co dwa miesiące, bo zawsze czekam na nie z ciekawością jakie będą tematy, i czytam zawsze
wszystko a i koledzy są zadowoleni bo też dowiadują się zawsze czegoś nowego.A i wnuki mają lekturę do obejrzenia szczególnie jak są piękne papugi.

sroszkowski - 2007-03-02, 00:25

Ale za to "Woliera ma obecnie 100 stron (numer 2/2007 nawet 104), a więc przeciętnie o 40% zwiększyła swoją objętość. Znam już częściowe wyniki sprzedaży pierwszego numery z tego roku. Rozszedł się znakomicie, o wiele lepiej niż dotychczasowe "chudsze" numery.
el lobo - 2007-03-02, 08:58

Uważam, że takie posunięcie było bardzo dobre. Lepiej żeby Woliera zawierała więcej artykułów i były na wyższym poziomie. Holenderski Aviornis International Magazine wychodzi tez co 2 miesiące, a ilu tam jest hodowców, a ilu u nas.

Chciał bym jednak, by artykuły opisujące ptaki zawierały więcej przemysleń i własnych doswiadczeń autorów, by oprócz niezbednych informacji dzielili sie równiez swoimi przezyciami związanymi z hodowla. Co ich najbardziej zdziwiło, zaskoczyło, co sprawiło im radośc, a co rozczarowało. Hodowla to przeciez niekiedy duże przezycia, gdyż prawdziwgo hodowce łaczy więź emocjonalna ze swoimi podopiecznymi.

sroszkowski - 2007-03-02, 13:16

I tu jest podstawowy problem, bo być znakomitym hodowcą nie oznacza wcale, że będzie się jednocześnie dobrym autorem. Zawsze powtarzam w redakcji, że najwartościowsze są teksty pisane na bazie własnych doświadczeń, zawierające potężną dawkę wiadomości praktycznych, a nie materiały, które ja nazywam "obrazkowymi".
Inna sprawa, to poziom hodowli w Polsce. Niech tak każdy położy rękę na sercu i powie ilu jest hodowców, kur, kaczek czy bażantów z prawdziwego zdarzenia, którzy prowadzą planową pracę hodowlaną. A ilu z nich potrafi jeszcze o tym interesująco napisać?

el lobo - 2007-03-02, 18:39
Temat postu: Porażki i rozczarowania.
Moim zdaniem powinno sie równiez pisać o porażkach i rozczarowaniach, opisując hodowle danego gatunku. Pisanie tylko o sukcesach i to w sposób sugerujący odbiorcy, że autor osiagnął go bez trudu ma negatywne skutki dla osoób poczatkujących. Karzdy na poczatku ponosił porażki. Jednak poczatkujacy musi o tym wiedzieć, gdyz czytając tylko o sukcesach i przyrównując to do własnych niepowodzeń bardzo szybko może sie znieczęcic i porzucić hobby. Mając swiadomośc, że poczatkowy okres zawsze jest trudny, łatwiej bedzie przez przez niego przejść. Z moich obserwacji wynika, że krytyczne są pierwsze2-3 lata. Jesli poczatkujący przetrwa ten okres, to będzie hodował do końca życia :mrgreen: .
Innym aspektem pisania o porażkach jest uswiadomienie poczatkującym, że hodowla to trudne i mozolne zajęcie, a wyhodowanie czegoś wartościowego wymaga poswięceń. W ten sposób można uczyć szacunku do pracy hodowlanej. Dla hodowców stosunek poczatkujących do tego hobby może być irytujący, gdyż sądzą, że hodowla jest zabawą.

wanted - 2007-03-02, 22:17

I tak najlepiej byłoby chyba wszystko to ujmować. Początkujący hodowcy, wiedzieliby że nie są sami i że nie tylko im się coś przytrafiało niemiłego, a zapewne wielce by ich to podbudowywało i w miarę ich hodowli uczyło tak jak i nas samych.
Ciekawe co mnie czeka z moimi ptakami ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group